Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:12 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Hej, mam pytanie odnośnie zwrotu biletów.
Moja mama nagle poważnie zachorowała i będę musiał z nią jeździc po szpitalach.
W wyniku tego nie będę mógł wylecieć na 2 tygodniowy urlop. Bilety zakupione: W6 i FR.
Czy zwrócą mi za zakupione bilety?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Maj 2019 00:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:25 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Tylko jesli ona sama jest na rezerwacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2019 17:32 

mathew77 napisał(a):
Hej, mam pytanie odnośnie zwrotu biletów.
Moja mama nagle poważnie zachorowała i będę musiał z nią jeździc po szpitalach.
W wyniku tego nie będę mógł wylecieć na 2 tygodniowy urlop. Bilety zakupione: W6 i FR.
Czy zwrócą mi za zakupione bilety?

Uzyskaj dokumentację medyczną np. ze szpitala oraz że mama wymaga stałej opieki członka rodziny

Przez formularze reklamacyjne linii lotniczych złóż wnioski o anulowanie biletów lotniczych dołączając w/w dokumentację

Ale i tak zapewne uzyskasz odmowę, taki np. Ryanair odsyła do ubezpieczenia z takim wariantem rezygnacji z podróży i z tego tytułu wypłaty odszkodowania
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@mathew77 Zawsze w oparciu o załączoną dokumentację lekarską warto złożyć prośbę.Tak naprawdę sporo zależy od osoby rozpatrującej.W podobnym przypadku w ramach gestu dobrej woli W6 zwrócił mi 50% wartości biletu w pkt. wizz do wykorzystania na ich usługi i loty.Pamiętać należy,że nie mają obowiązku,ale czasami podchodzą po ludzku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2019 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Miałem kiedyś podobną sytuację, wysłałem do W6 skan dokumentacji medycznej oraz prośbę o anulację biletu dla chorej żony i mnie.
W odpowiedzi była standardowa formułka że anulacja kosztuje tyle i tyle oraz że w tym przypadku dokonany zostanie zwrot na konto punktowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2023 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Muszę pochwalić Ryanair - w regulaminie mają napisane, że w przypadku śmierci członka rodziny osoby podróżującej lub ciężkiej choroby można dostać zwrot. "Choroba" jest u nich traktowana uznaniowo, należy przesłać skan dokumentacji.

Przesłałem wypis ze szpitala syna, złamał rękę dzień przed wylotem. Bardzo szybko odpisali, że dostaniemy zwrot za całą rezerwację w ciągu 5-7 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:19 

Rejestracja: 04 Paź 2023
Posty: 1
Z góry przepraszam, że w złym temacie.
Niestete na moje konto nie mogę się zalogować (mimo, że na pewno wpisuję poprawne dane login i hasło), założyłem nowe konto, a jako nowyż użytkownik nie wiem czemu nie mogę dodać postu w dziale prawa pasażera. - Proszę o przeniesienie tematu.

Niestety mój Tata trafił do szpitala, a jutro z moją Mamą mieli lecieć na Kubę.
Bilety i hotel wykupione przez biuro podróży coral, lot liniami Swiss.
Czy istnieje jakaś szansa na zwrot chociaż za bilety jednej chociaż osoby / podatki lotnicze?
Niestety biuro nie udzialiło informacji, ani o kosztach rezygnacji ani możliwości przebookowania biletów (mówią, że ktoś oddzwoni z informacją, ale dalej cisza).
Prosiłybm o podpowiedź co można zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
No niestety jak kupione przez biuro to musi biuro załatwić. Polecam przeczytanie regulaminu oraz ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Może być tak jak pisze @Zeus , ale zawsze warto spróbować inaczej...
Zadzwoń jeszcze dziś na infolinię SWISS. Tu masz numery tel.: https://www.swiss.com/de/en/customer-support/contact-us
Czasem jest tak, że linia lotnicza może przejąć rezerwację na 24 godziny przed lotem. Pytanie, czy ten lot to część jakiegoś pakietu oferowanego przez Coral?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Może mają wykupiony ten pakiet

https://www.coraltravel.pl/library/o_na ... 0_2020.pdf

Wtedy w teorii przy rezygnacji jest zwrot do 10k (od osoby), ale trzeba dokładnie przeczytać OWU.
Image


Ostatnio edytowany przez Kothson 04 Paź 2023 20:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2023 20:39 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Biura bardzo często oferują, a wręcz wciskają, dodatkowe ubezpieczenia. Przejrzyjcie wszystkie papiery związane z zakupem wycieczki. Może rodzice mają ubezpieczenie od takich sytuacji i o tym nawet nie wiedzą?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: adikovsky oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group