Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2015 15:05 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 2
Byl ktos samodzielnie na takiej powiedzmy 2-3tyg podrozy od np pekinu do shanghaju albo odwrotnie, z zahaczeniem o Xian i pare innych atrakcji, (rzeka zolta, jaskinie 10000 Buddow, plantacje herbaty, pola ryzowe)? Juz nie smiem na taki dziewiczy strzal myslec nawet dodatkowo o honkongu! Ot, taki program typowej wycieczki z biura podrozy. Wyglada na zaden problem na pierwszy rzut oka, ale...Czy to jest wykonalne we wlasnym zakresie? Czy mozna sie zdziwic na miejscu? Jakies niezidentyfikowane klody? :o Czy wystarczy tak sobie rozpisac plan zwiedzania, kupic loty, hotele, pociagi i pooooszlo? : :lol: Jakies tipy dla laika? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 02 Mar 2015 19:08 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
wykonalne bez najmniejszego problemu, warto zarezerwować tylko wcześniej pociągi, bo może nie być miejsc
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2015 19:29 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
Śmiało jedź. Przygotuj się tylko że będzie ciężko się dogadać po angielsku ale po kilku dniach się przyzwyczaisz.
Jak masz czas to podróżuj pociągami, uważaj tylko z weekendami i świętami chińskim - wtedy trzeba bilety kupować z wyprzedzeniem. A tak to staraj się z dzień lub dwa przed. Mi się zwykle udawało w dniu wyjazdu ale raz w Chengdu musiałem dzień poczekać i dodatkowo droższym pociągiem. Większość atrakcji najlepiej samemu (Wielki Mur, Xian), po co przepłacać za wycieczki, dużo opisów w internecie można znaleźć albo pytaj, dodatkowo fajna sprawa w lokalnymi autbousami jeździć nie mając pewności gdzie do końca jedziesz :) . A jak już chcesz wycieczkę to bez problemowo przez hostel (ja brałem 3dniową wycieczkę statkiem po przełomach plus tama, i Tybet ale nie wypalił bo mi nie dali pozwoleniea na wjazd - hostel zaliczkę oddał).
Jak masz jakieś konkretniejsze pytania to śmiało uderzaj. Byłem przez miesiąc. Trasa: Pekin - Xian - Chengdu - 3 przełomy - Chengdu - Szanghaj - Hangzhou - Pekin, już dosyć dawno (2010 chyba) ale wątpię żeby dużo się zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:09 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Im dalej na zachod od pekinu tym bardzo mi sie podobalo i taniej xian, luolang i dalej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2015 11:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Byle nie za daleko na zachód bo tam robi się naprawdę "dziko" - na krótki okres ok, ale jeśli większość osób w miasteczku nadal żyje w przekonaniu że nie można wynajmować "białym" hoteli i jeździsz przez pół h taksówką szukając bezskutecznie choć jednego który Cię przyjmie - wiedz że pora wracać znów na wschód :P
Ta trasa o której wykonaniu piszesz należy jednak do bardzo popularnych i turystycznych i bez najmniejszego problemu ją zrobisz na własną rękę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Tarasy ryżowe to na południu kraju, na twojej trasie pozostają pola ryżowe-nic ciekawego.

Cytuj:
już dosyć dawno (2010 chyba) ale wątpię żeby dużo się zmieniło

Zmieniło się sporo, szczególnie ceny bo waluty inaczej stoją. Ogólnie jest też drożej.
Popularne miejsca są bardziej zatłoczone- ludzie mają więcej pieniędzy, krajowa turystyka systematycznie idzie w górę.
Z angielskim bez zmian- słaboooo.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2015 20:45 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
bea_kavka napisał(a):
Byl ktos samodzielnie na takiej powiedzmy 2-3tyg podrozy od np pekinu do shanghaju albo odwrotnie, z zahaczeniem o Xian i pare innych atrakcji, (rzeka zolta, jaskinie 10000 Buddow, plantacje herbaty, pola ryzowe)? Juz nie smiem na taki dziewiczy strzal myslec nawet dodatkowo o honkongu! Ot, taki program typowej wycieczki z biura podrozy. Wyglada na zaden problem na pierwszy rzut oka, ale...Czy to jest wykonalne we wlasnym zakresie? Czy mozna sie zdziwic na miejscu? Jakies niezidentyfikowane klody? :o Czy wystarczy tak sobie rozpisac plan zwiedzania, kupic loty, hotele, pociagi i pooooszlo? : :lol: Jakies tipy dla laika? :P


W zeszłym roku byliśmy, trochę inna konfiguracja, ale gdybyś był zainteresowany to skleiłem dzisiaj:
19-dni-hkg-shenzhen-guilin-yanhshuo-zhangjije-shanghai-5-tys,919,76580
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2015 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Właśnie podstawową objazdówkę odbyłem. Może nie samodzielnie, ale w 3 osobowej grupie. Z resztą podróżując na wielu trasach szybko poznasz wielu backpakerów. Podobnie w hostelach, w szczególności tych polecanych z Lonely Planet. Ze względów dzielenia kosztów taxi itp. warto zagadać do kogoś zawsze.
Było 14 dni: Pekin (mur i okolice) - Datong (w właściwie okolice ) - Pingyao (oraz MianShan) - Xi'an - Hangzhou - Suzhou (!) - Shanghai - Nanjing (po drodze, ciekawe miejsce) - Pekin
Fakt - z angielskim ciężko u Chińczyków, ceny wejść są spore, ale możesz próbować "reduced" prosić pokazując jakiś dokument ze zdjęciem ;)
Pociągi lepiej wcześniej zarezerwować, choć nam się udało prawie na wszystkich trasach dostać te bilety co chcemy.
Z rad - ściągnij dobrego VPNa i mapy do komórki, bo potem jest problem, bo google jest blokowane.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2015 22:23 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Ja organizowałem Warszawa - Wiedeń - Pekin - Szanghaj - Hong Kong - Pekin - Wiedeń - Warszawa. Zwiedzaliśmy też Macau będąc w Hong Kongu. Generalnie całość 17 dni, dużo zobaczyliśmy i mało wydaliśmy :mrgreen: Lataliśmy LOTem, Air China, Austrianem, Hong Kong Airlines i China Southern.
Co do wstępów nie zgodzę się, że są jakieś mega drogie - wiadomo, że każdy chciałby jak najtaniej. Ci co tak mówią chyba nie byli w Zakopanem albo w Międzyzdrojach w sezonie :roll:
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2015 03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cytuj:
Co do wstępów nie zgodzę się, że są jakieś mega drogie - wiadomo, że każdy chciałby jak najtaniej.


Fakt w Pekinie i Szanghaju nie jest źle, ale to nie znaczy że w całych Chinach jest podobnie:
Park Narodowy Yading- 150rmb
Park Narodowy Yubeng- 230rmb
Jiuzhaigou- w sezonie 220rmb, do tego osobno płatne busy 80rmb
Huanglong National Scenic Reserve 200rmb
Dali Three Pagodas 120rmb
Jezioro Lugu 100rmb
Lijiang- Stare Miasto oplata 'klimatycznia' 100rmb, kasowana w każdym hotelu/hostelu/guesthousie
Lijiang Dragon Snow Mountain 130rmb
Huangshan 230rmb
Huashan 200rmb
Wulingyuan 245rmb
Zhangjiajie Tianmenshan 258rmb
Do tych cen często dochodza jakieś dodatkowe opłaty, cable car, autobus, meleks, punkt widokowy itp.
Niektóre ceny są niższe po sezonie, ale listopad-marzec to często nieciekawa pogoda w sporej części kraju.
Tanio/drogo pojęcia względne, ale moim zdaniem tanio raczej nie jest...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2015 07:41 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Nie znałem tych cen, ale my jakoś bardzo nie narzekaliśmy na ceny pewnie dlatego, że nie byliśmy w wymienionych miejscach :D
Ważne, że nadrabiają cenami jedzenia ;) Ja jeszcze miałem hotel z błędu taryfowego, więc może też moja percepcja cen się trochę zaburzyła...
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Wrz 2015 09:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2015 09:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Ja bym powiedział tak: chcesz dużo zobaczyć - dużo wydasz. Zwłaszcza jak pisze chiny-info.pl - wszelkie parki narodowe są bardzo drogie. Transport też do najtańszych nie należy ze względu na spore odległości. Jasne, jedzenie jest tanie, noclegi są dość tanie. Ale większość osób wyrusza w podróż by coś zobaczyć (preferowanie jak najwięcej ;) ) a nie tylko przeżyć na miejscu więc należy liczyć się z kosztami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2017 10:08 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mam 2,5 dnia na Wulingyua i Tianmen Mountain.
Z powyższego opisu to dość drogie wejścia.
Jakieś pomysły na te dwa i pół dnia? Są jakieś dwudniowe bilety bądź łączone?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group