Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Kwi 2016 20:15 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
zobacz przez stronę http://english.ctrip.com/
Właśnie przez ta stronę kupowałem rejs z Xianu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 12 Kwi 2016 20:31 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja tak samo kupiłem lot tą linia przed ctripa więc da się ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Kwi 2016 22:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
tylko problem polega na tym, że na tej ich chińskiej stronie cena na interesujący mnie lot jest ok 700zł, a na ctrip ponad 1200zł :/
na ang stronie tego przewoźnika lot nie jest dostępny :?

edit: próba zakupu tego biletu niestety wywalała błąd przy płatności. Z pomocą google translate napisałam na ich czacie, i po jakimś czasie zjawił się ktoś kto pisał po angielsku :) niestety twierdził, że ta cena, która mi się pokazywała była bez podatku i finalnie krzyknął cenę na ctrip - więc nieopłacalne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Maj 2016 22:03 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Witam!
Jakie macie doświadczenia z podróżowaniem krajówkami w Chinach? Czy w najniższych taryfach ekonomicznych bagaż rejestrowany jest w cenie czy trzeba go dokupywać?

Linie: China Eastern, China Southern, Spring Airlines, Hainan Airlines.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:08 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Mam pytanie czy jeśli kupuję loty krajowe na liniach typu China Eastern/China Southern i w niektórych jest napisane, że dopuszczalny bagaż - 1 sztuka max. ileś tam (bodaj 20) kilogramów...
Czy to oznacza, że poza walizką oddawaną do luku nie wolno mi brać drugiego bagażu tj. podręcznego?

Ponieważ chcę podróżować z dużą walizką ale też podręcznym plecakiem na dokumenty, sprzęt foto itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Cze 2016 19:49 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Walizka + normalny podręczny. W praktyce nie sprawdzają za bardzo tych podręcznych, więc można wziąć ciut więcej. Słowem - wszystko jak w regularnych liniach. Z tego co pamiętam China Eastern ma 23 kg limit na bagaż rejestrowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:23 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Problem pojawia się w miejscu gdzie chcę lecieć krajówką jakiejś dziwacznej "OK Airlines" o której nawet necie nawet niewiele można znaleźć, nie mówiąc o fly4free.pl.
Dowiedziałem się, że to tania linia w Chinach więc jest nieciekawie jeśli okaże się, że będę płacił za walizkę rejestrowaną.
Linia nie ma nawet strony po angielsku więc po zakupie na ctrip udam się w ciemno na lotnisku z nadzieją, że w ogóle polecę :cry:
Niestety na interesującej mnie trasie lata tylko to coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Cze 2016 21:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Tak samo w Spring Aitlines. W chińskich lowcostach za rejestrowany trzeba płacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Cze 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
@Arekkk - troszkę mijasz się z prawdą. Cena i waga bagażu rejestrowanego w SA zależy od taryfy, regionu, a nawet ceny biletu.

http://help.ch.com/en/Static/Excessbaggage.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Cze 2016 10:43 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
Mam pytanie o serwis Ctrip. Planuję kupić, w niedalekiej przyszłości, bilety lotnicze dla 3 osób : Chengdu – Diqing (Shangri-la), Kunming – Guilin więc przyglądnęłam się Ctrip, a dokładnie metodom płatności.
Jeśli dobrze zrozumiałam to obcokrajowcy, którzy chcą płacić kartą muszą przesłać do Ctrip skan/zdjęcie paszportu i karty kredytowej-z obydwu stron, wszystko to, aby chronić posiadacza karty.
Z tego, co czytam jest to bardzo popularny pośrednik, korzystają z niego tysiące ludzi, naprawdę ci wszyscy ludzie dają Ctrip takie wrażliwe dane? Ciężko w to uwierzyć, chyba, że to tylko pusty zapis i w praktyce nikt tego nie żąda.

Przyglądnęłam się też ChinaTravelDepot- jak na razie mają najniższe ceny i tam też żądają zdjęć karty, ale tylko w przypadku, gdy wśród pasażerów nie ma posiadacza karty.

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami z płatnością kartą przez Ctrip oraz ChinaTravelDepot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Cze 2016 11:14 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 18
Kupowałam na ctrip.cn bilety na pociągi i rezerwowałam hotele ( miałam po zakupie biletów na pociąg kupony rabatowe). Płatność kartą kredytową bez żadnych problemów. Nie przesyłałam żadnych kopii karty i paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Cze 2016 13:41 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
To samo u mnie. Skany dokumentów są im potrzebne do zmiany danych na rezerwacjach lotniczych (osobowych czy numeru paszportu).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Arekkk, 08 Cze 2016 18:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Cze 2016 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
To samo. Żadnych skanow i paszportów przy cz po zakupie nie musiałem nigdy okazywać.
Ctrip to gigant, osobiście nie spotkałem się z jakimiś 'dziwnymi' historiami na ich temat. Zawsze do mnie dzownia jak jest jakaś sprawa, mailowo też kontakt wzorowy, nawet kiedyś kase oddali bo na ich www był pokój z klimatyzacja, a w rzeczywistości trzeba było za pilota do klimy dopłacić.
złego słowa nie powiem...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 09 Cze 2016 11:55 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
@agciak, @Arekkk, @chiny-info.pl - dzięki za informacje, uspokoiłam się i zaczynam polowanie na tanie bilety z Ctrip:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Cze 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Jeżeli ktoś chce się upewnić, że bilet kupiony przez pośrednika jest w systemie linii, to można to zrobić na stronie TravelSky (taki chiński Amadeus):
http://www.travelsky.com/tsky/
Stronka po chińsku ale podajemy kolejno nr biletu, nazwisko/imię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Lip 2016 19:32 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi w tym priority deal (bilet lotniczy) na Ctrip?
„Recommended for business travelers: tickets are issued quickly customer service is available 16h. An official stamped itinerary is provided for reimbursement.”
O co chodzi w drugim zdaniu?

Poza tym, wciąż biję się z myślami czy z Chengdu do Shangri-la wybrać pociąg (Chengdu-Kunming-Dali-autobus do Shangri-la) czy samolot. 20:10-21:25. Naczytałam się o problemach w lotach krajowych, opóźnieniach i odwoływanych lotach i już nie wiem co lepsze :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Lip 2016 23:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
An official stamped itinerary is provided for reimbursement - obstawiam , że coś w stylu papierowego dokumentu z pieczątkami do zaliczenia w koszty, dla nas bez znaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Moniik lubi ten post.
Moniik uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Kupiłem bilety na lot krajowy NKG-CGQ przez China Travel Depot. Przy płatności paypalem nie potrzeba wysyłać skanów karty!!! Bilety przyszły po ok 12 godzinach. Płatność w $US, bilety potwierdzone na stronie China Southern.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Paź 2016 06:12, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 16 Paź 2016 18:05 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
cześć, czy przy locie z europy do Chin i przesiadce na lot krajowy, trzeba tak jak w USA odebrać bagaż przy przesiadce, czy bagaż jest automatycznie przekazywany dalej? dodam, że moja przesiadka ma 19 godzin i opuszczam lotnisko, ale chętnie bagażu bym nie zabierał; oczywiście loty mam na jednym bilecie;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:42 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Witam, doczepię się trochę do tematu, bo tu chyba najszybciej znajdę odpowiedz. Szukam tanich linii typu Spring Airlines, aby z Szanghaju tanio polecieć do Tajwanu i na Okinawę. AirAsia raczej odpada, bo ceny aż takie małe nie są, a nie wiadomo czy się trafi na jakąś promocję. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group