Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Wrz 2013 14:36 

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 2
Witajcie Podróżniki:)

Założyłem tu konto, bo uznałem, że jest tu wiele ludzi jak ja - chętnych i głodnych podróży.
We wrześniu ruszamy z Żoną w podróż do Chin.
Będzie to nasza pierwsza wyprawa całkowicie na własną rękę, gdzie mamy zamiar zwiedzić następujące miejsca:
Pekin
Zhangjiajie i szklany most
Szanghaj
Hong Kong

Tu narodziło się pytanie jak to wszystko zorganizować i nie ukrywam szukam małej pomocy jeżeli chodzi o wizy.
Planujemy lecieć z Europy do Pekinu, pociągiem do Szangahju, tam samolotem do Zhangjiajie, samolotem do Hong Kongu i z Hong Kongu chcemy wrócić.
W tej wersji nie ma w zasadzie problemów - jedynie cena taniego biletu...

Problem pojawiłby się, gdybyśmy musieli z Hong Kongu wrócić do Pekinu, by powrócić do Europy.
Jak to wygląda z wizą?
Mam wizę do Chin, lecę do Hong Kongu (potrzebuję tu wizy?) i wracam do Chin - czy moja wiza jest wciąż ważna? Czy może mam dopłacić? Rozszerzyć pakiet??

Z góry dziękuję za wszelkie porady!


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 15 Maj 2014 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Utworzony wspólny temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 29 Wrz 2013 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Musisz miec wize ktora umozliwia dwukrotny wjazd do Chin. Bez problemu taka dostaniesz w tej samej cenie co jednokrotna.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2013 16:58 

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 2
Dzięki wielkie za informację!
czyli nie powinno być problemu ze zwerbowaniem taniego lotu z i do Pekinu.
Czy orientuje się ktoś, kiedy można się spodziewać promocji na miesiąc sierpień-wrzesień 2014?
Może już ktoś był w tych regionach i może polecić mi firmę, która rzetelnie organizuje wycieczki po Pekinie, Szangahaju i Hong Kongu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2013 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Padre01 napisał(a):
Może już ktoś był w tych regionach i może polecić mi firmę, która rzetelnie organizuje wycieczki po Pekinie, Szangahaju i Hong Kongu??

Po co ci firma organizujaca wycieczki, przecież pisałeś że to wycieczka "całkowicie na własną rękę".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2013 17:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a po co Ci wycieczki zorganizowane? kupujesz przewodnik i tam wszystko jest

co do lotów - wątpie, żeby były promocje na sierpień, prędzej końcówka września. To szczyt sezonu, więc tanio nie będzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2013 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Nie ma zadnej potrzeby plcic komus za oprowadzenie po wspomnianych miastach. Maja dobre metra, dojechac mozna wszedzie, moze poza Wielkim Murem. Zwykly przwodnik i tyle. Dodatkowo w internecie jest wszystko opisane...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2014 01:53 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Doczepię się do starszego wątku. Wstępnie planuję: Europa - Pekin - Hong Kong - Pekin - Europa.
Troszkę się przestraszyłam, bo ostatnio koledze wydali wizę jednokrotnego wjazdu, mimo że aplikował o dwukrotny - powiedziano mu, że jak będzie potrzebna to odpowiednią dodatkową naklejkę dadzą mu na miejscu.
W każdym razie, czy gdyby przypadkiem odmówiono mi wizy z dwukrotnym wjazdem i dano z jednokrotnym, to czy mogę bez kombinowania wrócić z HK do Pekinu korzystając z prawa 72 godzin bez wizy czy niezbyt, bo to nie jest wystarczająco 'międzynarodowy tranzyt'?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2014 03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Hania, jeśli lecisz z Hong Kongu do Pekinu bezpośrednio i pozostaniesz w strefie tranzytowej na lotnisku, nie musisz mieć wizy. Pekin i Szanghaj to tolerują w przypadku transferu lotniskowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2014 12:01 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Naprawdę chodzi tylko o strefę tranzytową? Bo jeśli tak, to skąd takie oferty jak ta?:
http://www.travelchinaguide.com/tour/visa-free.htm
Czy masz na myśli, że to już nie jest aktualne, jeśli wcześniej miałam wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
KyokoMai mowi o sytuacji kiedy nie opuszczasz terminalu, czyli nie wchodzisz formalnie na teren ChRL.
Te 72h tranzyty daja Ci prawo na przebywanie na terenie danego miasta (wspomniane na travelchinaguide Pekin, Szanghaj, Guangzhou, Chengdu, ale od niedawna tez Chongqing, Dalian i Shenyang). Warunkiem jest posiadanie biletu na dalsza podroz. Nie przejdzie rezerwacja niepotierdzona. Musi to byc jeden bilet z postojem(stopover) w danym miescie.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2014 13:24 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Już rozumiem, dziękuję. W moim przypadku odpada, bo na pewno nie będę miała tego na jednym bilecie. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2014 17:20 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 2
Witam wszystkich,

Trafila mi sie okazja zeby odwiedzic Hong Kong na 5 dni. Pomyslalem, ze skoro juz tam bede to odwiedze Guangzhou. Z tego co do tej pory sie dowiedzialem poloczenie pomiedzy tymi miastami jest dosc wygodne - mozna wiec wyjechac pierwszym pociagiem z samego rana, spedzic caly dzien w Guangzhou, i wrocic poznym wieczorem do HK.

Mozje pytanie brzmi czy da sie dostac wize do Chin na granicy (przekraczajac ja w pociagu - T812 z Hung Hom w HK), czy trzeba to zrobic przed wyjazdem w ambasadzie? Jezeli w ambasadzie to musi to byc single entry na 90 dni, nawet jezeli moj pobyt w tym panstwie nie przekroczy 24 godzin?

Przez chwile wydawalo mi sie, ze zalatwie to 5 dniowa wiza do Shenzhen, ale okazuje sie ze ta wiza nie obejmuje Guangzhou - co jest zrozumiale. Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group