Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Prośba o wpisy na temat <- fakty z podaniem źródeł / potwierdzenia,
w razie opinii - z podaniem uzasadnienia, kontekstu,,
natomiast bez żartów.

Wątek w spr. zmian, odwołań lotów: odwolywanie-rezerwacji-w-zw-z-koronawirusem,18,148565

Najnowsze informacje dotyczące podróży: https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm

Aktualny licznik: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

[ 427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Sty 2020 09:39 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
Maski nie mają zapobiec zarażeniu tylko zmniejszyć jego ryzyko.
Tak samo jak dbanie o higienę zmniejsza ryzyko a nie zapobiega zarażeniu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#102 PostWysłany: 28 Sty 2020 09:46 

Ja i tak bym wolał mieć maskę, najlepiej na pół twarzy N95-99. Żeby też zminimalizować ryzyko, że dotknę brudnymi rękami twarz. Czasami ciężko opanować ruchy rąk.
Do tego dokładne mycie rąk i dezynfekcja przenośnym preparatem alkoholowym.

Ja mam lot dopiero 2 marca do Pekinu i później po kilku godzinach na lotnisku lot do Taipei. Poważnie zastanawiamy się nad rezygnacją z lotu, głownie ze względu na to, że cała ta sytuacja odbiera nam radość z podróży - w zamian daje stres.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#103 PostWysłany: 28 Sty 2020 12:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Z Japonii:
Pierwsza osoba (potwierdzona) z wirusem, ktora nie podrozowala do Chin.
Mezczyzna jest kierowca autokaru wycieczkowego. Wozil turystow z Chin (miedzy innymi).
Pierwsze objawy mial 14 stycznia. 25 stycznia zostal przyjety do szpitala, bo jego stan sie pogorszyl. Dzis potwierdzony jako koronawirus. Ponoc teraz zdrowieje.

Ile osob on zarazil?

O ile poprzednio myslalam, ze nah, nic nam nie bedzie, teraz widac, ze sytuacja jest duzo bardziej powazniejsza.
Nadal mam nadzieje, ze to tylko panika medialna, ale biorac pod uwage jak blisko Chin jestesmy i ilu Chinczykow odwiedza Japonie, to troche mam pietra teraz.

#104 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:34 

złoty
Tu prosto opisany chyba największy problem z tym wirusem - Niemiec zarażony nawet nie był w Chinach.
Chinka, która przyleciała do Niemiec na szkolenie, nie miała prawdopodobnie pojęcia, że jest zarażona wirusem. Nie miała żadnych objawów. Dopiero 23 stycznia, podczas podróży samolotem do domu, odczuła pierwsze symptomy choroby.
Służby medyczne obawiają się, że ..., mogła zarazić także inne osoby podczas swojego pobytu w Niemczech. Ci nieświadomie mogą przekazywać wirusa kolejnym. W tej chwili na ich celowniku jest już 40 osób, ale może ich być o wiele więcej.
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-z- ... 184104577a
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.

#105 PostWysłany: 28 Sty 2020 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 84
Kilometry: 107 411
złoty
lluukk napisał(a):
Tu prosto opisany chyba największy problem z tym wirusem - Niemiec zarażony nawet nie był w Chinach.

Bardzo ciekawy artykuł i wreszcie są w nim jakieś wiarygodne informacje. Wspomniana w nim Chinka przyleciała do Niemiec 19 stycznia, ale można założyć, że dopiero 20 stycznia w poniedziałek miała kontakt z zarażonym 33-latkiem. Ten z kolei jeszcze w poniedziałek 27 stycznia był w pracy. Czyli przez jakieś 8 dni wirus mógł się u niego rozwijać nie dając objawów. Jak minie około 8 kolejnych dni będzie można pokusić się o oszacowanie stopnia zarażalności wirusa w warunkach europejskich. Chociaż już za kilka dni powinno być wiadomo czy żona i dzieci tego Niemca są zdrowe, czy jednak zarażone.
Bardziej optymistyczny byłby scenariusz, w którym zarażenie wirusem nie nastąpiło od razu 20 stycznia, ale wymagało dłuższego kontaktu z już zarażoną osobą. Krótszy okres rozwoju bezobjawowego choroby to też byłaby dobra wiadomość, bo oznaczałaby zmniejszenie liczby kolejnych potencjalnie zarażonych nieświadomie osób.
Przypadek kierowcy z Japonii też delikatnie sugeruje, że do zarażenia potrzebny jest nieco dłuższy kontakt (kilka-kilkanaście godzin) z osobami już zarażonymi.
Trzeba czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że wirus nie będzie bardzo zaraźliwy.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#106 PostWysłany: 28 Sty 2020 16:11 
Awatar użytkownika

Loty: 6
Kilometry: 8 924
srebrny
Co by Was nie zniechęcać do chodzenia po targowiskach w Azji ;)

https://forsal.pl/artykuly/1450671,w-wu ... usami.html
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 28 Sty 2020 16:15 

Nie chciałem tutaj wrzucać nic na ten temat, żeby nie snuć jakichś dziwnych teorii, ale od dłuższego czasu nurtuje mnie ten fakt, że taki wirus pojawia się obok takiego laboratorium. To się wydaje aż niemożliwym przypadkiem.
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 28 Sty 2020 16:21 

platynowy
Nieprawdopodobnym przypadkiem to jest zupa z nietoperza.

Chińczycy to najbardziej zabobonny narod świata. Wiekszość zagrożonych gatunkow zwierząt jest wlaśnie zagrożona z powodu roznych mikstur, maści i zupek w Chinach.

Na czarnym rynku są wstanie zapłacić ogromne pieniądze za sproszkowane kosci tygrysa, rogi nosorozca, skorupy żółwi.

Ja naukowców bym do tego nie mieszał.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 28 Sty 2020 17:00 

Wg. GIS
"W świetle aktualnie dostępnych informacji, ECDC uważa, iż obecnie istnieje umiarkowane prawdopodobieństwo zarażenia obywateli UE/EOG zamieszkujących lub odwiedzających Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.

Prawdopodobieństwo zakażenia obywateli UE/EOG w innych prowincjach chińskich i innych miejscach, w których zgłoszono przypadki, jest niskie."
 Relacje PM off  

#110 PostWysłany: 28 Sty 2020 17:19 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
Puerto Princesa - na przylocie każdy sprawdzany indywidualnie kamerą termowizyjną oraz wypełnia ankietę z wywiadem (odwiedzane ostatnio kraje, objawy). Ja, zgodnie z prawdą, zaznaczyłem, że mam kaszel. Pani od ankiet dopytała mnie dodatkowo, ale jak usłyszała, że mam go od 2 tygodni i sprawdziła ponownie, czy czasem nie mam temperatury, to mnie puściła bez problemów.

Całe życie na krawędzi... 8-)

Na miejscu cieplutko, więc powinno być dobrze. Odpalam tryb wakacyjny i przy okazji zaczynam szukać jakiejś możliwości powrotu z pominięciem HKG i innych takich. Najlepiej bezpośrednio z Filipin.
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 28 Sty 2020 17:23 

dwa lata temu nie było wirusa a też na jednym z filipińskich lotnisk -już nie pamiętam na którym, ale chyba Manila albo Cebu- przechodziło się obok kamery mierzącej temperaturę,
więc bez paniki ' oni po prostu chorych nie chcą '
niekoniecznie z koronawirusem.

Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Sty 2020 21:19, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:20 

srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
Trzeba czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że wirus nie będzie bardzo zaraźliwy.

Nawet gdyby był bardzo zaraźliwy (choć na razie na to nie wygląda) i przypadkowo byś się nim zaraził, to masz 98% szans na wyzdrowienie.
Są dużo bardziej śmiertelne choroby, którymi możesz się potencjalnie zarazić i jakoś nikt o nich nie trąbi w mediach...
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#113 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:20 
Awatar użytkownika

złoty
luage30 napisał(a):
Wg. GIS
"W świetle aktualnie dostępnych informacji, ECDC uważa, iż obecnie istnieje umiarkowane prawdopodobieństwo zarażenia obywateli UE/EOG zamieszkujących lub odwiedzających Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.
Prawdopodobieństwo zakażenia obywateli UE/EOG w innych prowincjach chińskich i innych miejscach, w których zgłoszono przypadki, jest niskie."

vs.
"Polska służba konsularna aktywnie uczestniczy w unijnych rozmowach na temat ewakuacji Polaków z Wuhan - poinformowało Polskie Radio Biuro Rzecznika Prasowego MSZ."
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Ar ... -komunikat

I komu tu wierzyc...?

To chyba najlepiej oddaje obecny poziom (dez)informacji.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#114 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:22 

złoty
To jakie są to śmiertelne choroby przenoszone z człowieka na człowieka?

#115 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:25 
Awatar użytkownika

Loty: 48
Kilometry: 97 733
srebrny
lluukk napisał(a):

To chyba jak każdy wirus? Tak ja i grypy i każdy inny. W przytłaczającej większości przypadków ludzie przenoszą wirusy, choć nie aktywują się u nich żadne objawy.
Weźcie się na grypę zacznijcie uodparniać(szczepionka na grypę, witamina C, jedzcie dużo warzyw), to wam wyjdzie na zdrowie bardziej niż stres z czytania takich wątków u co niektórych(a stres bardzo skraca życie).
Grypa i jej powikłania odpowiadają rocznie za dziesiątki tysięcy zgonów w kraju, a tu się innym podobnie oddziaływającym wirusem przejmujecie.
4 ludzi lubi ten post.

#116 PostWysłany: 29 Sty 2020 04:36 
Awatar użytkownika

Loty: 49
Kilometry: 99 772
Tu uspokajający trochę artykuł (a takie lubię najbardziej) https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-z- ... 023873665a
 Relacje PM off  

#117 PostWysłany: 29 Sty 2020 07:29 
Awatar użytkownika

złoty
DEL
juz jest odwolywanie-rezerwacji-w-zw-z-koronawirusem,18,148565
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 29 Sty 2020 07:59 
Awatar użytkownika

Loty: 38
Kilometry: 78 998
wirus dotarł też na Bliski Wschód - pierwsze przypadki w ZEA
 Relacje PM off  

#119 PostWysłany: 29 Sty 2020 08:17 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 123 390
złoty
Byłem wczoraj u lekarza, znamy się prywatnie więc sobie pogadaliśmy.
Stwierdził, ze jeśli za 20 dni liczba zgonów przekroczy 1.000.000 to czas poszukać gliny.
Na moje wielkie WTF?!?!?! - odrzekł, że będzie już nie do zatrzymania i cofnie cywilizację, a raczej te szczątki, które przetrwają, do epoki pisma na tabliczkach glinianych.
Także obyśmy się tu spotkali po 29 lutego.

#120 PostWysłany: 29 Sty 2020 08:27 

platynowy
@eskie jak zwykle z czarnym humorem.

To ja cos z 2 bieguna. Wiadomo ze wirus atakuje starszych i chorych.
Jaka instytucja w Pl ucieszy sie jak bedzie mniej starszych i chorych?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

[ 427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: neverstopexploring, Raphael, TIT, YKS oraz 12 gości