Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Lip 2016 17:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
spokojnie na lotnisku- podejdziecie razem do odprawy i miejsca bada kolo siebie


Ostatnio edytowany przez marcino123, 03 Lip 2019 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Lip 2016 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@cwirek Tylko bądźcie wcześnie na lotnisku, Chińczycy przychodzą wcześnie i robią kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:40 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@piotralek- w jaki sposób udało ci się kupić bilety bezpośrednio na stronie China Eastern?
Wydaje się,że aby dokonać zakupu trzeba się najpierw zarejestrować.Kiedy próbuję to zrobić okazuje się ,że strona do rejestracji nie istnieje lub też ,że muszę podać nr telefonu aby wpisać kod od nich otrzymany.Problem w tym,że nie przyjmuje mojego polskiego numeru.
A tak poza tym wydaje się,że bilety bezpośrednio na ich stronie są sporo tańsze.
Ja co prawda potrzebuję bilety dopiero na kwiecień 2017 a China Eastern jeszcze nie ma (chyba?) rozkładu na ten okres ale markując zakup na trasie Xinning-Guilin na wrzesień czy październik tego roku można trafić na bilety po 600 juanów.
Czy to prawda,że bagaż w najtańszej taryfie na lotach wewnętrznych może być do 20 kg?
A może ktoś z Was ma lepszy( i tańszy ) pomysł na lot na trasie Xining-Guilin?
Myślałem też o liniach Spring i przelocie na trasie Xining-Shanghai-Guilin ale patrząc na opinie o nich http://www.airlinequality.com/airline-reviews/spring/ i problemy z liczeniem opłat za bagaż chyba zostanę przy China Eastern
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Wrz 2016 20:37 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Bilety rezerwowałem na http://hk.ceair.com/ czyli w wersji regionalnej dla Hong Kongu, gdyż zauważyłem że oferuje najniższe ceny dla interesującego mnie lotu. Płaciłem polską kartą płatniczą, nie było żadnych problemów. Wg taryfy, w klasie ekonomicznej mam na potwierdzeniu bagaż rejestrowany do 20kg, podobno nawet na trasach ~2h serwują posiłek. Lecę 22 września na trasie Pekin-Xi'an. Pod koniec września po powrocie z Chin zdam relację.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 07 Wrz 2016 21:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki piotralek za informacje.Za twoja poradą wszedłem na stronę Hong Kong China Eastern, ale potem też na stronę niemiecką,francuską czy włoską.Chyba od dzisiaj można rezerwować loty na wiosnę 2017!
Niestety,wszędzie to samo-na mój wybrany wg mojego planu podróży po Chinach dzień 21 kwietnia 2017 (piątek ) pojawia się informacja:
Your chosen flight is sold out or not applicable, please select another date. Thank you for your cooperation!
Żeby było śmieszniej to tylko w piątki nie ma lotów bezpośrednich natomiast na http://hk.ceair.com/ mozna bez problemu kupić bilety na 21.04.1017 ale już na dwa loty: Xining-Xian i Xian -Guilin ( tak samo jest też na Hong Kong China Eastern).
Tak czy owak bilety dość drogie , w granicach 300$ od osoby.
Czy ktoś z forumowiczów widzi jakieś lepsze rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Wrz 2016 16:27 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Dziś leciałem na trasie Pekin - Xi'an. Odprawa na lotnisku, miejsca dostaliśmy te wybrane podczas rezerwacji biletów. W ramach najniższej taryfy mamy możliwość nadania bagażu rejestrowanego do 20kg. Lot na pokładzie ładnie otrzymanego A320, na plus ciepły posiłek w trakcie tak krótkiego lotu (~2h). Wylatujący z Pekinu lepiej niech mają na uwadze możliwość sporej kolejki do security, bardzo drobiazgowego swoją drogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Wrz 2016 16:45 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Te security w Pekinie to jest wogole kuriozalne. Ja lecialem wylacznie tranzytem z Bangkoku i musialem przejsc security 3 razy. Raz po wyladowaniu. I dwa razy przed wejsciem do samolotu. Raz to normalne ale drugi raz dziabneli mnie juz przed samym wejsciem do samolotu. Nie wazne, ze bylo juz dwa razy mega dokladne sprawdzanie. Ot przed samolotem ustawili kilka stoliczkow i dawaj jeszcze raz wszystko to samo, wyjmowac z plecaka itd. Ja sobie to tlumacze, ze kraj jest przeludniony i zatrudniaja na jedno stanowisko 3 osoby wiec aby bylo za co im placic to powielaja te stanowiska aby kazdy mial zajecie :lol:
Przy okazji. Jak ktos nie wie to nie wolno wkladac do bagazu glownego power banks. Wlecialem z nimi do BKK. Po drodze mialem w tamta strone transfer na Tajwanie. Wylecialem z tymi power banks z BKK i mialem tylko tranzyt w Pekinie.Nie wychodzilem z sali tranzytowej wogole.Moja walizka byla nadana bezposrednio z BKK do POE. I po przylocie na miejsce otwieram walizke a chinskie lapki zajumaly mi 2 drogie power banks i wsadzily karteczki, ze nie wolno tego przewozic z Chin. Dopiero w domu poczytalem, ze zabieraja wszystkim. Mozna miec wylacznie power bank przy sobie i to o odpowiedniej pojemnosci. Przekroczenie to konfiskata. Nie wiem czy z czasem nie rekwiruja tez baterii zapasowaych do kamer i aparatow jak sa w bagazu glownym bo mialem je przy sobie.

Same linie China Eastern to nedza w porownaniu do azjatyckich .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Wrz 2016 18:32 

To kolega chyba miał pecha z tym security. Ja leciałem co prawda do HKG, ale security miałem raz. Kolejka faktycznie sporawa, ale cały tranzyt zajął około 40 minut. Z powerbankami to niestety prawda, ale na lotnisku (HKG i PEK) są infografiki odnośnie tego co, gdzie i jakiej pojemności.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Wrz 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Chińczycy mają bzika na punkcie baterii. Prawie spóźniłem się na samolot w Szanghaju bo wzięli mój bagaż na przeszukanie, koleś cały czas pytał czy nie mam baterii, okazało się że na skanerze magnes na lodówkę wyglądał jak bateria więc z tym tez trzeba uważać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Wrz 2016 15:06 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
To prawda, jeden z moich powerbanków - jakiś najzwyklejszy Esperanzy o pojemności 5000mAh wywołał lekkie zamieszanie na security. Wszystko przez to, że nie miał napisanej jednostki, jedynie coś w stylu 'capacity: 5000'. Po spacerze do ich supervisora pani grzecznie powiedziała w w czym problem ale przymknęła oko i powiedziała, że nam daruje. Powerbank Xiaomi 10000mAh przeszedł bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Wrz 2016 17:13 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@‌piotralek‌,czy jeszcze masz w czasie tej podróży jakieś loty liniami China Eastern?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Wrz 2016 16:17 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Nie, jedynie PEK-XIY OW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Paź 2016 21:12 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Cześć, mam pytanie do osób, które rezerwowały same przydzielały sobie miejsca na pokładzie w systemie internetowym china eastern i które już leciały liniami - bodźcami rezerwacji miejsc w klasie ekonomicznej pokazują mi miejsca standardowe i miejsca bardziej komfortowe za dopłata parędziesiąt $. Czy decydując sie na podstawowe miejsca bez bajerow 2 dorosłych ludzi przeżyje lot bez uszczerbku na zdrowiu czy lepiej nie skąpić i dopłacić za miejsce na nogi?
Boje sie ze miejsca są szyte na małych Azjatów i 10 h lotu spędzimy zlozeni :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Paź 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
To nie W6 czy FR, na standardowych miejscach przeżyłem po 2 odcinki ponad 10h z Europy do Australii i z powrotem, ale mam nie całe 1,8m :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
molka11 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 12 Paź 2016 22:47 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Dziękuje, w takim razie zostajemy w darmowym fotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Paź 2016 21:45 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
A propos moich postów nr 26 i 28 to kupiłem wczoraj na stronie TravelChinaGuide bilety na trasie Xining-Guilin. Wyszło po 175$.Dostałem potwierdzenie i nr E-tickets. Nie mogę ich jednak sprawdzić na stronie China Eastern. Gdzie znaleźć potwierdzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Paź 2016 05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Bilety powinny być widoczne tutaj: http://www.travelsky.com/tsky/
Wpisujemy kolejno nr biletu, nazwisko/imię, kod captcha.
To taki chiński Amadeus. Ja swoje bilety kupowałem na Ctrip i na stronie linii też nie mogłem ich znaleźć, na travel sky bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Paź 2016 22:39 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki,ale niestety nic mi nie wchodzi.Poza tym wszystko po chińsku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Paź 2016 07:44 

To przetłumacz sobie stronę w Chromie.

Masz trzy pola - kolejno wpisujesz:
- 13 znakowy e-ticket,
- nazwisko/imię albo nazwisko/imię drugie imię - bez spacji, między nazwiskiem a imieniem masz ukośnik,
- captcha
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 21 Paź 2016 22:13 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki bardzo za wskazówki.Udało mi się też na stronie China Eastern po wejściu na Self-serwice i ticket verification.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group