Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Lis 2016 17:31 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Kilka tygodniu temu pytałam o linie. teraz szcześliwie wróciłam i chciałabym podzielić sie swoimi wrażeniami ... sama juz świadomie nie wybiorę tej linii, chyba ze bedą baaardzo atrakcyjni cenowo. Ja bilety do Azji kupiłam w cenie porównywalnej z cena Qatar, ale zależało mi na stopie w Szanghaju zeby wyjsć i zwiedzić miasto. Co do linii to samoloty moze maja nowe, ale bardzo brudne. nie mieliśmy problemu z porozumieniem sie po angielsku z załoga, na 4 loty wszyscy z cc mówili po angielsku. Niestety obsługa była średnio przyjęta. Dbałość o bezpieczeństwo lotu prawie żadna ze strony cc (od razu po wyładowania grupa Chińczyków zaczęła ustawiać sie w kolejce do wyjścia, mimo, ze samolot nie zjechał jeszcze z pasa ;)
Obiad - do wyboru mięso i mięso. Nie ma opcji wegetariańskiej, posiłek bardzo ubogi i jak ktoś wspominał szans na wino czy piwo praktycznie nie ma.
No i ostatnie co mnie uderzyło do zachowanie Chińczyków - pchanie sie, bekanie, puszczanie baków, chrzakanie i plucie do woreczka. Za dużo jak na 11 h w samolocie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Przeżyłem 3 long haule tymi liniami i ogólnie sam drugi raz ich nie wybiorę ze względu na zachowanie Chińczyków, ale mam inną ciekawą obserwacje. Na wszystkich 3 longach C było kompletnie puste i nikomu nie dali upgrade'u. U nich chyba cos takiego nie istnieje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Maj 2017 17:02 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 103
Loty: 79
Kilometry: 160 267
Odbyłem właśnie loty na trasie PVG-HKG-PVG i jestem bardzo zadowolony. Samolot o czasie, a na dodatek był ciepły posiłek do wyboru. Nie mówię tutaj o kanapce i kawie, ale kompletnym serwisie z dwoma opcjami do wyboru, który na trasach 2 godzinnych jest wręcz niespotykany. Za każdym razem był jeszcze deser w postaci lodów Haagen Dazs z kilkoma smakami do wyboru, co już w ogóle było szczytem marzeń. Legroom znakomity (swoją drogą nie wiem czemu było tyle miejsca na nogi, jeśli z reguły Chińczycy są mniejszych gabarytów od pozostałych nacji), załoga mówiąca po angielsku, nic więcej do szczęścia nie było potrzebne
Nie wiem skąd tyle złych opinii na ich temat, ale może po prostu moje loty stanowiły wyjątek od przeciętności tej linii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Paź 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Pytanko. Nie dodałem swojego drugiego imienia na rezerwacji będzie problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Paź 2018 09:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Nigdy nie dodałem drugiego imienia na rezerwację, nie zdarzyły mi się nigdzie problemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Paź 2018 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Ja tez nie, ale kupowałem bilet dla koleżanki i ona mówiła, ze miała raz problem w Alitalia. Dlatego spytałem z ciekawości. Bilety teraz kupione na MU stad pytanie w tym wątku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Paź 2018 11:04 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Leciałem MU (w sumie 4 odcinki long haul) i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby dodać drugie imię przy rezerwacji.
Nie było z tym żadnego problemu. Co do opinii niestety muszę się zgodzić. W A330 dość ciasne jak na europejskie standardy, na jedzenie nie narzekam, tylko wyboru czasem nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Sty 2019 12:40 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 9
Przepraszam że nie w temacie, ale bardzo bym chciała się dowiedzieć coś więcej.
@ledakar mógłbyś napisać coś więcej o problemach koleżanki z Alitalia i brakiem drugiego imienia?
Bo czeka mnie lot z nimi , jak się domyślasz, nie wypisalam drugiego imienia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Cze 2019 23:41 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Pytanko w wtorek lecę na Filipiny daną linią i wiem że muszę zrobić odprawę na lotnisku tylko nie wiem ile wcześniej muszę się zjawić (zawsze robiłem online i to mój pierwszy lot długodystansowy). Jeśli mam dwa bilety to z automatu nas razem posadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Lip 2019 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Linia zaczyna wprowadzać taryfę Basic Economy m.in. bez bagażu rejestrowanego czy możliwości odprawy on-line.
Na początek, na trasach azjatyckich oferują takiego "golasa"

Załącznik:
MU_basic.png
MU_basic.png [ 34.24 KiB | Obejrzany 3720 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Cze 2023 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
11/2023
Załącznik:
mel.jpg
mel.jpg [ 45.51 KiB | Obejrzany 1204 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: China Eastern
#52 PostWysłany: 07 Paź 2023 16:19 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Witam Czy moze ktos rejestrowal sie do China Eastern ? Kupilem bilety przez posrednika i zeby wejsc do swojej rezerwacji na stronie Eastern musze sie u nich zarejestrowac i za cholere nie moge. Przerabial to ktos ? :evil: :evil: :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Paź 2023 19:55 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Cześć, może ktoś ostatnio leciał i może pomóc:

1) Jedna osoba z naszej rezerwacji nie może lecieć, czy mogę skasować bilet tylko dla tej osoby? Wydaje mi się, że jest taka opcja ale chciałbym się upewnić że ktoś to robił i otrzymał zwrot.
2) czy ktoś wie czy jest możliwość wcześniejszej odprawy i ewentualnie wybranie vege posiłku? Chodzi o to żeby mieć pewność że siedzimy obok siebie. Dodatkowo czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa upgradzie do business class? Niestety na stronie też tego nie widziałem.
3) jak wygląda jedzenie, ife, alkohol na lotach długodystansowych? Chce wiedzieć czy się przygotować bo 24h o suchym pysku może być ciężkie ;)
4) przesiadka - czy polecacie jakiś konkretny salonik gdzie można się wykąpać i wypocząć w 5h? Dodatkowo czy 7h wystarczy na obrócenie i krótkie zwiedzanie Lotnisko-Shanghai?

Dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Paź 2023 20:23 

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 77
niebieski
@kroy
2) mojemu bratu udało się załatwić posiłek wege na infolinii niemieckiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Lis 2023 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@kroy Co prawda info z 2014 ale:
2. Bookowałem przez pośrednika i oni mi ogarnęli posiłek vege i miejsca.
3. Jedzenie bez szału, picie do bólu ale z alk gorzej. Przy serwowaniu pierwszego posiłku skończyło się piwo, na wszystkich 4 lotach podobna sytuacja.
4. Teoretycznie Maglevem w kilka minut dojedziesz, ale ja swoje odstałem żeby wyjść z lotniska a potem wieki w kolejce żeby bagaż znów nadać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kroy lubi ten post.
kroy uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2018
Posty: 36
Hej,

Świeża recenzja, bo widzę że linia chyba dość rzadko uczęszczana przez naszych.

Lecieliśmy SIN - PVG i potem PVG - LGW.

Na początek:
Bilety kupiliśmy przez OTA (gotogate). Przez stronę przewoźnika nie dało się tego po prostu zrobić. Powody:
- brak możliwości założenia konta przez obcokrajowca (formularz rejestracyjny tylko po chińsku, a nawet jak ktoś umie chiński to nie przychodzi sms na polski numer telefonu)
- przy próbie opłacenia bez konta pojawiały się dziwne błedy (np. brak miejsc w samolocie, mimo że były i dało się je ponownie "wybrać")

Zamówiliśmy z gotogate i nie było żadnych informacji na temat odprawy, generalnie cisza.
Jako że pierwszy raz lecieliśmy tak "egzotyczną" linią i to na daleki dystans, zadzwoniłem na niemiecką infolinię i zapytałem, Pani powiedziała że wie o problemie ale że "tak jest" i żeby przyjść na lotnisko i będzie wszystko git. Potwierdizłem też w gotogate że z rezerwacją jest wszystko ok.

Udaliśmy się więc zgodnie z zaleceniami w SIN na stanowisko odprawy, bez problemu dokonaliśmy jej na lotnisku, zero pytań, zero głupiej gadki.

Na SIN-PVG lecieliśmy Boeingiem 777 (B77W):
- wygodnie choć widać że wysłużony samolot i chyba dawno nie odnawiany
- poduszka i kocyk "na żądanie" (ograniczona ilość, szybko brakło, ale i lot nie był długi ani przez całą noc)
- System infotainment stary, połowa funkcji nie działała, wąska kolekcja rzeczy, brak słuchawek ani brak możliwości korzystania z nich. Na plus podgląd kamer samolotu, który nawet działał. "Pilot" do systemu nieużytkowy totalnie, a ma nawet klawiaturę qwerty.
- internet przez 10 minut działający jakby chciał a nie mógł, brak możliwości przedłużenia, "problemy techniczne" - tu warto zaznaczyć że przy aktywacji internetu należy w pierwszym polu podać numer miejsca a w drugin cztery ostatnie cyfry z numeru paszportu
- jedzenie przyzwoite, jeden posiłek
- napoje często roznoszone choć szybko skończyły się. Piwo wyszło jeszcze przy pierwszym "rozdaniu", a pod koniec lotu była już tylko woda
- wylot się nam chwilę opóźnił przez pogodę, ale przylot już na czas

Na PVG-LGW lecieliśmy Airbusem A330-200 (A332):
- stary samolot z bardzo starym wyposażeniem, ale wygodny (choć mniej niż poprzedni)
- poduszka i kocyk "z automatu"
- system infotainment jeszcze starszy niż poprzednio, więcej niż połowa funkcji nie działała, część filmów instruktażowych jeszcze spod szyldu "Shanghai Airlines", "nowe filmy" z bazy mają co najmniej kilka lat, śledzenie lotu w zasadzie nie działało. "Pilot" do systemu nieużytkowy totalnie, a ma joypada i przyciski do gier, podczas gdy gry nie było żadnej. W zasadzie można zapomnieć o tym ekranie bo nic na nim nie działa dobrze.
- internet przez 10 minut działający jak wyżej, przedłużyc się teoretycznie dało (40cny na godzinę, 180 na cały lot), ale nie byłem w stanie tego opłacić bo tylko alipay i tylko w jedynym słusznym języku (chińskim)
- jedzenia multum, choć niektóre rzeczy niejadalne dla europejczyka, ale ogólnie na plus
- napoje roznoszone często i duża dostępność, nie ma się do czego przyczepić
- wylot/przylot punktualnie

Ponadto ogólnie:
- część komunikatów w trakcie lotu tylko po chińsku
- ogólnie można odnieść wrażenie że linia typowo dla chińczyków, bez przejmowania się jakimkolwiek losem obcokrajowców
- mimo tego obsługa w samolocie miła i pomocna, nie kręcą nosem nawet na "nietypowe prośby"

I taki smaczek na koniec:
- lotnisko PVG terminal 1 z którego głównie właśnie China Eastern lata to jakaś masakra - opasły olbrzymi kolos w którym nie ma kompletnie nic - około 22 jak przylecieliśmy czynna była jedna "restauracja" serwująca dania z mikrofali oraz starbucks w którym były dostępne cztery bułeczki po sztuce poza kawą, dodatkowo sklepiki z pamiątkami w dość sporych nawet jak na lotniska cenach i jedna "Żabka", która miała nawet względnie dobre ceny, ale trzeba umieć ją znaleźć (znajduje się z dala od "centrum" lotniska przy jednym z gate'ów), trzeba do niej wejść od strony tego gate'a. Może w dzień to wygląda inaczej, ale w nocy autentycznie nie dało się nawet niczego zjeść. Na plus natomiast dostępność wody pitnej z automatów, choć miała dość dziwny posmak.


Jako że ceny są ogólnie spoko na loty tą linią, mogę generalnie polecić, ale należy pamiętać że obsługa tylko przez OTA, są infolinie przewoźnika w róznych krajach które jednak odsyłają do siebie (na przykład na infolinii DE nie załatwimy nic jeśli nasz samolot nie leci z DE, wtedy trzeba dzwonić na singapurski numer). Nie można korzystać z większości rzeczy z kategorii rozrywka w samolocie w tym internetu nawet chcąc za niego płacić. Poza tym jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: BUDAPESZT-OSAKA Porady
#57 PostWysłany: 14 Mar 2024 20:55 

Rejestracja: 14 Mar 2024
Posty: 11
Cześć, 1.04 mam lot z Budapesztu do Osaki (z przesiadką w Szanghaju 11h). W drugą stronę 15.04 i również przesiadka w Szanghaju (6h). <br />Bilet kupiony przez kiwi, a przewoźnikiem jest China Eastern Airlines, co prawda odprawy pewnie jesczze nie moge zrobic, ale zmartwiło mnie trochę to, że nawet nie moge spróbować się odprawić, ponieważ muszę sie zalogować, a niestety nie moge. Z racji tego mam 2 pytania.
1) Co w tej sytuacji polecacie zrobić?
2.) Czy potrzebuje jakiś dokumentów oprócz paszportu oraz czy macie jakieś tipy?
Dodam jeszcze że lecę samemu, mam 18 lat (rocznikowo 19, więc czy potrzebuję jakieś zgody czy cos w tym stylu)
Ps. to mój pierwszy dłuższy oraz poza granice Europy lot.
Z góry wielkie dzieki za wszystkie rady :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Mar 2024 21:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Matko kochana...

1) Odprawisz się na lotnisku
2) paszport i wymagane dokumenty do kraju docelowego
3) jakie tipy. Uspokoić się i jeszcze raz przeczytać
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 14 Mar 2024 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
1, 2, 3 - doczytać we właściwych działach na forum
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Mar 2024 06:35 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 95
Czy ktos wie, czy China Eastern oferuje faktycznie free transit hotel i na jakich warunkach? Jestem w stanie sprawdzic czy moj lot bedzie sie kwalifikowal przed zakupem(otrzymaniem nr biletu) kupujac przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group