Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2017 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Jako że przeszukałem forum i nie znalazłem wątku poświęconemu temu przewoźnikowi postanowiłem założyć ten temat. W kilkunastu tematach przewinęła się wzmianka o Qantas ale bez konkretów.

A wiec wszystkich którzy mieli okazje odbyć podroż na ich pokładzie proszę o opinie i cenne informacje dla innych przyszłych pasażerów


.Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Maj 2017 16:46, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 16 Maj 2017 10:58 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Na początku lotu częstują jakimiś beznadziejnymi popłuczynami - ale trzeba i tak to wypić, bo zanim rozpoczną roznosić normalne rzeczy trochę czasu upłynie. Do jedzenia na kolację z wyboru najpewniejszy kurczak - nawet dobry, na śniadanie wybór między omletem i tzw. mixem czyli kiełbaską z jajecznicą. Obydwie wersje do niczego. Bez bułki więc jak ktoś głodny na śniadanie to polecam o wcześniejsze udanie się na tył samolotu- między posiłkami są dostępne bułki + masło. Do posiłków nie chcą podawać 2 napojów alkoholowych. Trzeba prosić o kolejne później albo najlepiej iść do barku - z piw jest Heineken i dość dobry australijski James Boag`s z Tasmanii. Ponadto australijskie wina, w małych buteleczkach m.in. australijski rum Bundaberg, Johny Walker i bodajże Smirnoff. W nocy chodzą z samym sokiem i wodą. Generalnie przeciętnie.
Z rozrywek standard. Internetu i TV na żywo brak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2018 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Odbyłem 3 loty z tym przewoźnikiem

SYD - ZQN
AKL - SYD
SYD - SIN

SYD - ZQN
Na pierwszy lot- w Sydney pani wystawiła nam bilety ponieważ obsłudze w Manchester się to nie udało, miło przyjemnie i załapaliśmy się na drugi lot - ten prawie pusty bo dzień wcześniej z powodu tajfunu który szalał u wybrzeży Nowej Zelandii lot z dnia wcześniejszego został przełorzony.
Mój pierwszy lot Qantas i nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia choć spodziewałem się ze będzie gorzej bo myślałem ze na tych krótkich trasach to taki australijski ryanair . Obsługa miła i pomocna, posiłek - śniadanie w postaci omleta z szynka , soki, kawa , herbata itd może to nie emirates ale zjadliwe. Wszystko fajnie ale - okazalo sie po wylądowaniu w Queenstawn że kangurki zgubiły jeden z naszych bagaży

AKL - SYD
Wrażenia i odczucia troszkę bardziej pozytywne i na plus niż poprzedni lot, ponownie ten sam zestaw śniadaniowy z tym że poprosiłem o dodatkowego mufinka po śniadaniu i bardzo sympatyczna pani z obsługi popatrzyła na mnie i zapytała jednego ( mam ponad 100kg i prawie 2m) ? Po czym pobiegła przygotować i za 5 minut dostałem kanapkę z kurczakiem, 3 mufinki i filiżankę kawy.

SYD - SIN
oczekiwałem po tym locie wiele i .....
Samolot przynajmniej w ekonomicznej prawie pełen - gdzie niegadzie tylko wolne pojedyncze siedzenia, po starcie dostaliśmy butelkę wody i dosłownie jeden trójkącik chleba tostowego z kurczakiem, następne 1,5h obsługa szykowała posiłek
jako ze wybrałem sobie w app kurczaka dostałem go jako jeden z pierwszych i
( czegoś tak nie dobrego nie jadłem w życiu) kiedy facet z obsługi rozdający z wózka posiłki innym pasażerom był obok poprosiłem aby to zabrał, na pytanie w czym problem odpowiedziałem ze smakuje jak qó..., poprosił gestem aby troszkę ciszej , przeprosił i obiecał ze za chwilę skończy serwis i wróci. Widziałem rozmawiał chwile ze stewardesa i przyszedł zapytać czy lubię wegetariańskie posiłki bo tylko to im zostało, odpowiedziałem ze nie i znów poszedł porozmawiać ze stewardesa , ponownie wrócił i zapytał czy może być wołowina ? Po mojej akceptacji poleciał do przodu samolotu i za chwile na ładnym białym talerzu dostałem piękny kawałek wołowinki z warzywami, podwójnego JD ( podejrzewam że było to danie z biznesu bo jakość była wyśmienita i sposób podania również inny niż pasażerów obok)
To co mi sie bardzo nie podobało to to że obsługa bardzo długo zwlekała z zabraniem wszystkiego po obiedzie, pasażerowie siedzieli zniecierpliwieni bo sami wiecie jak tacka przeszkadza zwłaszcza kiedy ktoś z środka chce wyjść do toalety. Ogólnie niektóre alkohole posiadali w dużych butelkach jak JD i robili z tego drinka, załoga nie dogląda pasażerów tak jak w emirates czy qatarze.
Lot odbyty ale czy zdecydował bym sie na Qantasa jeszcze raz? Jeśli cena była by dobra to być może ale jeśli ta różnica nie była by tak duża to zdecydowanie wolał bym lecieć z kimś innym.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2022 00:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
QF odpalił FCO-PER jest to pierwsza trasa z kontynentalnej Europy do Australii. Ow tylko 15:45 h
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2023 18:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Qantas zaprezentował jak będzie wyglądać F i C class w nowych A350 w lotach Australia - Londyn oraz Australia - JFK

https://twitter.com/AlexInAir/status/16 ... 1218593797
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2023 14:14 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Bilety za mile w Qantas :
https://www.o2.pl/turystyka/blad-linii- ... 011925248a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group