Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2020 22:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22424
Do tego czasu, to może się zmienić 2-3-4 razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 17 Lis 2020 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Sam poważnie rozważam przełom roku (końcówka grudnia-początek stycznia) i tez mnie to zastanawia. Póki co mam jednak problem ze znalezieniem dobrego połączenia z racji tego, że mało lotów do Madrytu w tym okresie z Warszawy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vegejazz lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Lis 2020 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Jutro zadzwonię w tej sprawie do Ambasady w Warszawie, może coś będą wiedzieć. Co do dolotów to rzeczywiście siatka mocno pocięta i ciężko coś poskładać. Ja planuje 6.06 Lan z Madrytu >1800.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Lis 2020 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Póki co najtaniej znalazłem na stronie LATAM za +/- 1999 zł z wylotem z Madrytu 27.12, a mając vouchery z marca do wykorzystania to dopłaciłbym jakieś 700-800 zł. Pytanie tylko jak ze zrobieniem testu w dniach 25-26 grudnia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lis 2020 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Dzwoniłem do sekcji Turystyki w Ambasadzie Hiszpanii. Pan poinformował mnie, że przy nie opuszczaniu lotniska nie jest konieczne przedstawienie testu. Jednak w 100% bym temu nie ufał bo nie widział, ze na przesiadce miedzy terminalami w Madrycie jest konieczne opuszczenie strefy airside. Można by spróbować poleciec Iberia z Berlina wtedy cała przesiadka odbyłaby się w terminalu 4. Pytanie tylko czy test nie będzie już sprawdzany przy wylocie np. w SCL w drodze powrotnej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Lis 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No właśnie droga powrotna tez mnie interesuje. Inna sprawa, że mi bardziej odpowiada LATAM bo mam vouchery...ciężki orzech do zgryzienia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Lis 2020 10:12 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Chile się otwiera, Wyspa Wielkanocna pozostanie niestety nadal zamknięta

https://laprensaaustral.cl/2020/11/15/r ... -turistas/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 09 Gru 2020 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Mail otrzymany z Iberii (wklejam wersję pseudoangielską, tzn. oni ją tworzyli chyba z tłumaczem google - wersja hiszpańska dostępna na PW jakby ktoś chciał).
U dołu maila to "relevant information" chyba już nie takie relevant bo 7-my był przedwczoraj.
Pod mailem fotka tego jak wygląda potwierdzenie "Declaración Jurada de Viajeros" czyli Health Affidavit, który otrzymujemy ze strony.

You have a ticket to travel on the Madrid-Santiago de Chile route next December 10, the requirements to enter Chile are the following:

Entry restrictions for Chilean and Residents in Chile
All nationals and residents in Chile must comply with:

Complete the online “Health Affidavit” 48 hours before the flight departure to Chile. This form is available in http://www.c19.cl. Passengers who do not have the form won’t be allowed to board.

Complete a mandatory 14-day quarantine upon arrival in Chile.

Passengers who present a negative RT-PCR test, carried out up to 72 hours before flight departure to Chile, are exempted to complete the quarantine. This test must be performed in a laboratory recognized by the health authorities of the country. This test result must be carried by the passenger as it will be the proof of his health condition.

Passengers who do not present the test are allowed to take it upon arrival in Chile, in this case the passenger must follow the quarantine until the negative result is delivered. This test result must be carried by the passenger as it will be the proof of his health condition.

All passengers entering Chile are subject to a mandatory 14-days Tracking Period after their arrival. Passengers must daily inform their location and healthy conditions through a Tracking System.

Entry restrictions for tourism
All non-resident foreigners, regardless of their age, must comply with:

Complete the online “Health Affidavit” 48 hours before the flight departure to Chile. This form is available in http://www.c19.cl Passengers who do not have the form won’t be allowed to board.

Present a negative RT-PCR test certificate carried out up to 72 hours before flight departure to Chile. The test must be performed by a laboratory validated by the local health authorities. The certificate must be attached in the online “Health Affidavit”.

Present a health insurance with COVID-19 treatment and complete stay in Chile coverage. This document must be attached in the online “Health Affidavit”. The minimum amount of coverage for health benefits must be USD $ 30,000 dollars.

All passengers entering Chile are subject to a mandatory 14-days Tracking Period after their arrival. Passengers must daily inform their location and healthy conditions through a Tracking System.

Relevant Information: All foreigners non-resident passengers who travel from or have been in any risk country in the last 14 days prior to their arrival in Chile, must complete a mandatory 14-days quarantine even when they present a negative RT-PCR test. This measure will apply from November 23 to December 7 of the present year. Once this period of time is concluded, the non-resident foreigners who travel from or have been in any risk country will be subject only to the listed restrictions in “Entry Restrictions for Tourism”.


Thank you,
Iberia

Załącznik:
djv.jpg
djv.jpg [ 409.92 KiB | Obejrzany 1679 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Gru 2020 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
@billabong dzięki za informację. Tez wybieram się iberią do SCL 4.01. W samym Chile jeszcze sporo atrakcji jest niedostępnych ( kopalnia w Calamie, katamaran w TdP) ale trzeba ten interes rozruszać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Gru 2020 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Gdzie można znaleźć info, które atrakcje obecnie są dostępne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Gru 2020 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Z tego co wiem nie ma już kwarantanny po przylocie do Chile. Mam jednak pytanie o Wyspę Wielkanocną. Jest jakiś horyzont czasowy kiedy zostanie otwarta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Gru 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Z tego, co czytałem, to przed końcem marca nie raczej co na to liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Gru 2020 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Moje loty na Wyspę Wielkanocną (luty 2021) zostały anulowane. Nie wiem czy prosić o zwrot Avios, czy próbować zmienić termin np na listopad 2021.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Gru 2020 16:23 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Czy ktoś może się orientował / widział kwestie badań dla dzieci poniżej określonego r.z ?

Wybieramy się z półtora roczna córka i na szybko nie widziałem jeszcze informacji czy dzieci tez powinny przechodzić test czy jest jakieś wyłączenie później określonego wieku jak ma to miejsce w wieku krajach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Jeśli ktoś się wybiera w najbliższym czasie, lepiej niech tego nie czyta...

W związku z wykryciem brytyjskiej mutacji wirusa u Chilijczyka, który przyleciał z Dubaju, od 31.12 wprowadzają 10-dniową (względnie tygodniową) kwarantannę:

https://www.emol.com/noticias/Nacional/ ... Chile.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:48 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Do wylotu półtora miesiąca a tam takie akcje z dnia na dzień wprowadzają kwarantannę i na dodatek poszukują współpasażerów żeby się izolowali i zgłosili się do ośrodków w celu badań ? Jeśli dobrze tłumacz to przetłumaczył na polski

Szczerze mówiąc to mi się trochę odechciało :/


Ostatnio edytowany przez Zjadacz, 29 Gru 2020 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Co tu dużo gadać. Jest fatalnie. Tu już nawet nie ma co kupować z jednodniowym wyprzedzeniem, bo co z tego, że gdzieś człowiek doleci, jak w drodze powrotnej może być wszystko do góry nogami. Ba, przy większym pechu, sytuacja może się zmienić w czasie od wyjścia z domu do dotarcia na miejsce :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Gru 2020 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Co prawda bilety mam na końcówkę marca, ale serio można się załamać czytając takie newsy :( Niby czasu sporo, ale obaw ciągle dużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Gru 2020 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Zła wiadomość.. trzeba czekać na oficjalne potwierdzenie i zastanowić się czy lepsza praca w domu czy kwarantanna w Chile. Swoją droga ciekawe gdzie można ją sobie zorganizować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Gru 2020 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Zacząłem się zastanawiać, czy to nie fałszywy alarm, ale niestety, oficjalne źródła mówią to samo:

https://www.minsal.cl/gobierno-anuncio- ... ars-cov-2/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group