Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [ORD] Chicago O'Hare
#1 PostWysłany: 04 Mar 2014 10:43 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 8
Pomóżcie, Jak dojechać z lotniska do downtown komunikacją miejską?
Czy są łatwe oznaczenia? Jakie ceny?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2017 20:34, edytowano w sumie 1 raz
ORD w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#2 PostWysłany: 04 Mar 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Bardzo łatwe oznaczenia, idziesz w stronę pociągu. Byłem pierwszy raz niedawno i bez problemu się odnalazłem.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#3 PostWysłany: 04 Mar 2014 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
$2.25 (OW), niebieska linia.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#4 PostWysłany: 01 Mar 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Mały update.

Bilet single na blueline z lotniska kostuje teraz 5$ ( specjalna cena dla wyjazdow z lotniska ) , na jakiejkolwiek innej stacji 3$ ( np z powrotem ).

Wazna sprawa - bilety kupuje sie w automatach , które nie wydają reszty a karty polskie nie chcialy mi w nich przechodzic wiec warto zabrac ze soba drobne :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#5 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Jestem na świeżo po podróży do Chicago i powiem tak: wcale nie było mi łatwo znaleźć tego pociągu niebieskiej linii do centrum. Owszem, były oznaczenia z pociągiem, ale byłam przekonana, że to dotyczy tylko transportu pomiędzy terminalami.

Oto jak udało mi się w końcu trafić (dopytując po drodze kogo się dało):
LOT ląduje na terminalu 5, wsiadłam w pociąg na terminal 3. Tam wjechałam schodami na górę, skręciłam w lewo obok windy i potem już po niebieskich znakach szłam aż trafiłam gdzie trzeba. Bilet $ 5 a biletomat nie wydaje reszty ani nie przyjmuje mocno sfatygowanych banknotów. Wszystkie pociągi z tego przystanku jadą do centrum - ja akurat do stacji Washington.
Bilet z powrotem $ 3.

Jedna uwaga: jak przyjechałam z powrotem na lotnisko, to kolejka do kontroli miała chyba z kilometr. Warto przyjechać wcześniej.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#6 PostWysłany: 20 Maj 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zasadniczo na loty miedzykontynentalne warto przyjechac wczesniej na kazdym lotnisku. Z tego co pamietam, LOT dosc późno otwierał odprawę i zawsz juz rzesze rodaków stały i czekały jak za starych dobrych czasów. W przypadku wypożyczenia auta warto jeszcze dołożyć conajmniej pol godziny, bo wypożyczalnia jest daleko a dojaz autobusem troche trwa, jak sie złe trafi to przez kilka terminali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#7 PostWysłany: 21 Maj 2016 07:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na krajówce z ORD, też ostatnio była całkiem spora kontrola. Może dlatego, że wszystkich puszczali przez ten automat do skanowania, a nie przez normalną bramkę.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#8 PostWysłany: 21 Maj 2016 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
BrunoJ napisał(a):
Zasadniczo na loty miedzykontynentalne warto przyjechac wczesniej na kazdym lotnisku.


Słuszna uwaga. Ale tak długiej i zapętlonej kolejki jeszcze nigdy nie widziałam. Co ciekawe, wąskie gardło było do sprawdzania paszportów, pomimo otwartych aż 4 stanowisk. Samo prześwietlanie szło w miarę gładko.

Odnośnie długiego czekania na tym lotnisku, powiem jeszcze, że jeśli ktoś zgłodnieje i zdecyduje się zamówić w restauracji Tocco (czy coś takiego) już za bramkami bezpieczeństwa, to też musi się liczyć ze skandalicznie długim czekaniem na jedzenie. Zamówiłam makaron i czekałam prawie godzinę - ale nie tylko ja. Jak przyszłam, to 2 panie właśnie wychodziły i też narzekały, że tyle musiały czekać. Aż poprosiły o rabat w związku z tym i dostały 20%. Dobrze, że usłyszałam ich rozmowę, to też skorzystałam z rabatu :)

Tak że na lot o 17.00 przyjechałam ok. 13.00 i wcale nie musiałam za długo czekać przy bramce, bo naczekałam się gdzie indziej (kontrola bezpieczeństwa i knajpa) :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#9 PostWysłany: 25 Mar 2017 14:31 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 21
Loty: 53
Kilometry: 87 266
kb_poland napisał(a):
Mały update.

Bilet single na blueline z lotniska kostuje teraz 5$ ( specjalna cena dla wyjazdow z lotniska ) , na jakiejkolwiek innej stacji 3$ ( np z powrotem ).

Wazna sprawa - bilety kupuje sie w automatach , które nie wydają reszty a karty polskie nie chcialy mi w nich przechodzic wiec warto zabrac ze soba drobne :)



Wybieram się w przyszłym tygodniu do Chicago, chcę kupić od razu tygodniową kartę, czy na niej mogę normalnie jechać z lotniska do miasta i w drodze powrotnej z miasta na lotnisko, czy muszę kupić osobny bilet za 5$ o którym pisaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#10 PostWysłany: 25 Mar 2017 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Disia Fisia
Tak, 7-Day CTA Pass za $28 i kupisz na lotnisku. Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#11 PostWysłany: 25 Mar 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
a ile czasu na przesiadke na ORD potrzeba?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#12 PostWysłany: 31 Mar 2017 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wszystko zależy od tego ile samolotów przyleci razem z Tobą. Miałem 4h stop w ORD, myślę, że w 2h spokojnie udałoby się wyrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#13 PostWysłany: 02 Lip 2017 19:52 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Dobrze zrozumiałem, że niebieska linia jest otwarta 24/7 ? http://www.transitchicago.com/blueline/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Chicago O'Hare
#14 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A niby jak inaczej można zrozumieć poniższe? ;-)
Cytuj:
The CTA Blue Line provides 24-hour rapid transit train service between Chicago-O'Hare International Airport and the Forest Park terminal, via downtown Chicago.

Cytuj:
Hours of operation

Weekdays

Saturday

Sunday/Holiday

Between O'Hare and Forest Park (via downtown subway)
O'Hare to Forest Park
owl service icon Service at all times, every day

Forest Park to O'Hare
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Maj 2019 03:03 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Aby trafić do niebieskiej linii metra trzeba przedostać się do Terminala 2. Obecnie między terminalami jeżdżą bezpłatne autobusy, ale normalnie powinna funkcjonować kolej między terminalami. W T2 trzeba zejść na sam dół, do podziemi i podążać za napisami „Trains to city/CTA”. Bilet obecnie kosztuje 5$ i można go nabyć w automacie płacąc kartą Revolut. Aby transakcja była możliwa trzeba wybrać typ karty “Credit” i wpisać kod pocztowy (5 cyfr) zamiast PINu. Automaty mają do wyboru język polski. Bilet kupowany na innej stacji, w tym na powrót, kosztuje 3$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2019 10:16 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Czy ktoś z Was jechal z lotniska O'hare do lotniska Midway?
Wiem, że jest niebieska linia metra CTA, która jedzie do downtown i stamtąd pomarańczową linia do Midway?

Najlepsze wyjście? Podobno się jedzie dwie godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Ja co prawda takiej trasy nie przerabiałem ale mieszkałem w Chicago razem prawie 9 miesięcy.
2h to gruba przesada, jak dojedziesz niebieską do loopa to z tego co pamiętam pomarańczową do końca, czyli do Midway, wychodziło max. 30 min.

Tak, to najlepszy sposób na transport z ORD na MDW.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Maj 2019 21:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ląduje na O'hare na terminal 5. Odjazdu niebieska linia metra są z terminalu 2. Jak się dostać z terminalu 5 do 2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Maj 2019 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak byłem pod koniec lutego to kolejka jeszcze nie jeździła. Wychodziło się na arrival w T5 i pracownicy kierowali do autobusów do innych terminali. A jak kolejka jest otwarta to idziesz za znakami.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Kwi 2022 03:06 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Kolejka lotniskowa już jeździ.
Korzystając z Lyfta/Ubera polecam podjechać na ostatni przystanek kolejki - Multi-Modal Facility - wychodzi wtedy sporo taniej niż prosto z terminala. Punkt do wsiadania jest przy wiacie na parkingu Kiss and Fly, na wprost od stacji kolejki patrząc zgodnie z kierunkiem przyjazdu z T5.
Z tego obiektu jeżdżą też podmiejskie autobusy Pace (stanowisko 1) i kolej Metra.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group