Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lis 2022 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Często zdarza mi się korzystać z zupełnie legalnych check-outów (uzgodnionych z hotelem z racji statusu lub opłaconych) i w 70% przypadków zawsze coś jest nie tak. A to karta do pokoju źle zakodowana, a to housekeeping nie wie o ustaleniach z recepcją i mnie przyjdą pogonić do wymeldowania.

Więc o sytuacji, w której przegapiłabym check-out celowo, nawet nie chcę myśleć, pewnie wzięliby bagaż na zabezpieczenie zapłaty ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 10 Lis 2022 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Mogę się zgodzić z poprzedniczką, że czasami występują z tym jakieś problemy. Często korzystam z przywileju późnego wymeldowania w hotelach sieciowych i zdarzają się z tym jakieś problemy, zwykle z kartą do pokoju. Dlatego zwykle jak idę przedłużać wymeldowanie, to od razu daję karty z prośbą o ich ponowne zakodowanie, jeśli to potrzebne, z raz już mi się zdarzyło w szlafroku stać na recepcji :) A tak to zdarzały się telefony, w tym nawet niemiłe (ale może mi się wydawało) - w Crowne Plaza Nevsehir (podkreślam markę ze względu na standardy) zadzwonili do mnie o 13 i pani recepcjonistka tonem antagonisty z jakiegoś horroru powiedziała "Twój czas się skończył" :) No i też czasami ktoś przychodził sprzątać.

Ktoś napisał, że nie rozumie jak można zapomnieć się wymeldować, ponieważ godziny wymeldowanie są wszędzie podobne. Chyba właśnie w tym problem, że są podobne, a nie są identyczne. Kiedyś bardziej się tym przejmowałem i wszystko dokładniej sprawdzałem, później rutyna zrobiła swoje i zdarzało mi się ze zdziwieniem przypominać sobie, że wymeldowanie jest nadzwyczaj wczesne albo wcześniejsze niż zwykle.

Natomiast w rozmowach ze znajomymi odnoszę wrażenie, że albo nie zawsze wiedzą czym jest doba hotelowa ("złodziejstwo, płacę przecież za dobę!"), albo nie wiedzą o której zwykle jest wymeldowanie, albo nawet dość świadomie to lekceważą. Ogólnie wydawałoby mi się, że nadużywanie spóźnienia się na wymeldowanie jest dość rzadkie, ale może to nie dotyczyć okazjonalnych turystów, którzy jeżdżą mało albo prawie w ogóle. Na różnych kawalerskich i podobnych spotykałem się z dość niską kulturą hotelową, od "przecież zameldowanie jest dopiero o 15.00, to nie możemy o tej porze wyjść?" (bez zamiaru informowania o tym recepcji) po "a za to trzeba w ogóle płacić?" (dlatego butelka miała zawieszkę z ceną). Mam przy tym wrażenie, że niektórzy uprawiają chamstwo po prostu dla sportu.

Założycielowi wątku nie przypisywałbym natomiast nadmiernie złych intencji. Może po prostu jest niedoświadczony, nie jest za bardzo świadom tego, że hotele oferują taką możliwość nieodpłatnie, albo zastanawia się jakie spóźnienie jest dopuszczalne i jakie ewentualne kary za to grożą lub są nakładane. Sam w początkach swojej turystyki sumiennie stawiałem się przy recepcji jeszcze kilka minut przed godziną wymeldowania, a też zastanawiałem się reakcji, gdybym przypadkiem się spóźnił, bo byłem kompletnie zielony w temacie i nie wiedziałem, czy to bardziej sugestia, czy drakońskie prawo (tym bardziej, że wychowując się w Polsce człowiek jest przygotowany na wszystko, jeśli wiąże się to z pieniędzmi i możliwością wyciągnięcia dodatkowej kasy od turysty).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Lis 2022 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Antek12 napisał(a):

A jeśli lot powrotny mam np o 22, to prawie zawsze kupuję następną dobę hotelową i wymeldowuję się kiedy mi pasuje.


Burżuj!
Przecież to kłóci się z duchem fly4free;-)
A tak na serio. Też tak robię, ale tylko w krajach poza Europą, gdzie hotele/hostele są tanie.
Możliwość krótkiego odpoczynku, drzemki, prysznica jest nie do przecenienia. Zbyt wiele razy tułałam się z ciężkim plecakiem od rana do wieczora w oczekiwaniu na nocny lot. Teraz mnie stać, żeby zapłacić za odrobinę luksusu;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group