Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Dziś po raz pierwszy dodałem loty do Check My Trip nie podając standardowo PNR i nazwiska tylko wysyłając rezerwację na maila: trips@checkmytrip.com

Co ciekawe zostały dodane wszystkie, także te których normalnie CMT nie widzi czyli np. Ryanair czy Wizzair. Widoczne są tylko miasto wylotu i przylotu oraz godziny. Tych bardziej szczegółowych jak np. typ samolotu i innych nie ma.

Teraz pytanko - czy te dane będą w jakiś sposób aktualizowane jak "zwykle" amadeusowe rezerwacje na CMT ? Czy one już zawsze będą offline.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Cze 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja często tak dodaję jeśli rezerwacja nie hula w Amadeusie lub jest to LCC. CMT nadaje jej wówczas swój własny PNR. Jeśli numer lotu jest poprawny, w razie zmian bramek, opóźnień, itp. dostawałem od CMT powiadomienia.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Cze 2017 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Zastanawia mnie jaki musi być algorytm do wczytywania danych.
Lot na CMT miałem dodany prawie natychmiast a przecież każde potwierdzenie ma inny format.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Cze 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jakoś musi rozpoznawać kody lotnisk z treści wiadomości. Takie najpopularniejsze jak FR czy W6 rozpoznaje praktycznie momentalnie. W przypadku mniej popularnych linii czy OTA zdarzają się jednak błędy. Raz w potwierdzeniu miałem GTA rozumiane jako Greater Toronto Area, a CMT odczytał to jako kod IATA lotniska Gatokae na Wyspach Salomona. Musiałem ręcznie usunąć z przekierowywanej wiadomości ten skrótowiec. Lotu z cheapoair nie udało mi się w ogóle wprowadzić, mimo kilku prób.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Tomo14 napisał(a):
Dziś po raz pierwszy dodałem loty do Check My Trip nie podając standardowo PNR i nazwiska tylko wysyłając rezerwację na maila: trips@checkmytrip.com


Podążyłem tym tropem i też wysłałem maila na ten adres. Była to rezerwacja FR. Momentalnie dostałem maila o dodaniu tej podróży i pojawiła się w aplikacji CMT, tyle że jestem w niej ujawniony tylko ja, mimo że lecą (i są wymienione w rezerwacji) jeszcze 2 osoby. To jednak nie jest problem. Bardziej mi zależy na podglądzie wszystkich podróży w jednym miejscu i na ewentualnych aktualizacjach z CMT. Choć zadania te spełnia równie dobrze funkcja "trips" w kayaku :-)


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:24 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Ja w tej chwili trzymam rezerwacje zarówno na CMT jak i na myflightsapp.com . Ten drugi bije na głowę CMT pod wieloma względami (widzi również rezerwacje sabre, informuje o zmianach typu samolotu, miejsca, podaje klasy rezerwacyjne, widzi rezerwacje tanich linii po ich PNR itp. itd.) ma jednak jedną wadę: nie ma aplikacji dla Androida. Czyli albo jabłko albo strona www.
Nie zmienia to faktu, że polecam co najmniej do używania równolegle z CMT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ciekawe, u mnie myflightsapp nie widzi rezerwacji z Sabre, można je tylko dodać manualnie ale wtedy nie będzie aktualizacji informacji także mija się to trochę z celem..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
A ja się zastanawiam, czy ten myflightsapp ma możliwość tworzenia grup... dziwnie się to wyświetla. Na krajówce GDN-WAW widnieje jako "Gdansk - Warsaw", a na powrocie "TRIP TO GDANSK, POLAND".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
a jak wygląda Wasza wiadomość podczas wysyłania takiej rezerwacji przez maila?

Ja wysłałem im maila z nr rezerwacji oraz imieniem i nazwiskiem na rezerwacji, ale dostałem wiadomość, że mają problem ze znalezieniem takowej rezerwacji, a następnego dnia, że nie jest możliwe dodanie rezerwacji (FR).
Help!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2017 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@makdeb cokolwiek bym do nich nie wysłał, to mają problem. Oryginalna wiadomość od linii lotniczych (LOT - z Amadeusza w formie tekstowej); potwierdzenie Lufthansy; potwierdzenie z Ryanaira czy WizzAir'a - wiecznie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Cze 2017 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Ja robię po prostu "przekaż dalej" wiadomość z FR i po chwili mam to juz w CMT.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie macie żadnych oporów żeby wysyłać szczegóły swoich rezerwacji do osób trzecich?
Zwłaszcza, że jakiś czas temu CMT zaliczył sporą wtopę jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
No właśnie, chciałem o to zapytać, ale myslałem, że jeżeli osoby piszące posty mają ich 1500 na koncie, to zdają sobie sprawę z możliwych zagrożeń i są one przekonane o bezpieczeństwie takich maili.
Podłączam się do pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2017 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
W tych mailach jest tylko imię i nazwisko oraz nr rezerwacji. Oczywiście, jakieś tam ryzyko istnieje, ale gdyby się nim kierować, należałoby zrezygnować również np. z dokonywania rezerwacji na stronie FR, gdzie podaje się znacznie więcej danych. Czy FR gwarantuje ochronę tych danych lepszą, niż CMT lub Kayak?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Cze 2017 20:04 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
makdeb napisał(a):
a jak wygląda Wasza wiadomość podczas wysyłania takiej rezerwacji przez maila?

Ja wysłałem im maila z nr rezerwacji oraz imieniem i nazwiskiem na rezerwacji, ale dostałem wiadomość, że mają problem ze znalezieniem takowej rezerwacji, a następnego dnia, że nie jest możliwe dodanie rezerwacji (FR).
Help!

To musi być mail zarejestrowany w CMT, czyli ten, na który jest konto.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Cze 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tak też robię, a mimo to problem występuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2017 20:16 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
To nie wiem, o co chodzi :) Ja przesłałam pierwszy raz z innego maila i dostałam maila zwrotnego, że błąd. Wysłałam z tego zarejestrowanego i dodało mi rezerwację. Zrobiłam prześlij dalej.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
To fakt, że jak specjaliści będą chcieli wykraść dane, to to zrobią. Niezależnie od tego, jak wrażliwi jesteśmy. Ja przechowuję moje wszystkie podróże w Kayaku, bo jest fajny timeline. Wszystko mam pod ręką. Wpadam do hotelu i chcą zobaczyć e-mail, nie muszę szukać i grzebać nie wiadomo ile w historii skrzynki (lub nawet, gdy niechcący coś usunąłem), tylko w Kayaku wszystko widać i jest cacy.

CheckMyTrip jest dobry, bo widać zmiany. Mi swego czasu linie lotnicze w żaden sposób nie dały znać o zmianie harmonogramu. Ile to razy LOT nie wysyła takowych informacji. I pojawiłbym się na locie wieczorem, który to został przesunięty na rano. I byłbym "no show" w taryfie O. A jak potem udowodnię, że nic do mnie nie dotarło? Powiedzą "wysłaliśmy". Dlatego dobrze jest korzystać z takich serwisów, które umożliwiają aktualizację czystych danych bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 14 Lip 2017 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Zapewne część z Was zauważyło ostatnimi czasy, że Wasze rezerwacje z CMT albo MyFlightsApp zniknęły. Otóż Lufthansa Group postanowiła blokować dostęp zewnętrznych aplikacji do rezerwacji na stocku Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels, Eurowings, Edelweiss i SunExpress. Nic się z nimi nie dzieje, po prostu tylko aplikacje bezpośrednio dostępu są w stanie pobrać szczegóły (np. aplikacja Lufthansy albo logowanie przez stronę LOTu). Nie wiem, czy miejsce dobre - jakby co, przenieście, bo pewnie wielu osobom włos się zjeżył na widok komunikatu "your flight has been cancelled".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Lip 2017 13:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Aż tak źle nie jest - wyświetla się komunikat, że linia zablokowała dostęp do pobrania informacji o rezerwacji. Szkoda, bo checkmytrip sprawnie wyświetlało info o zmianach bramek i godzin lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group