Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Nie, w nocy mozesz przebywac tylko w strefie ogolnodostepnej. A siedzenis zwykle byly zajmowane bardzo szybko. O dobre miejsce na podlodze tez bywalo ciezko;)

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#82 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Potwierdzam, do hali odlotów chyba nie chcą wpuszczać wcześniej niż 2 godziny przed odlotem, podobnie jak na NYO. Kiedyś mnie cofnęli, jak chciałem wcześniej. Jedyna opcja to chyba tylko ten myk po wylądowaniu z Schengen.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@ELBE

Siedzeń jest niewiele i na noc 100% będzie zajęte.
Tak jak pisze Washington - nawet o dobre miejsce na glebie jest ciężko.
Ja na jednodniówki kupiłem fajny mały śpiwór 4F i do tego materac plażowy za 9,99 PLN z marketu - ten ostatni może nawet robić za jednorazówkę jak ci się nie będzie chciało go składać i odpompowywać. Fabrycznie złożony zajmuje tyle miejsca co jedno grubsze czasopismo.
Uwierz mi - w połowie nocy na Charleroi możesz o nim zatęsknić.
Rano albo składasz albo przekłuwają i do kosza.
W Decathlonie są za 159 PLN śpiwory do 15 stopni, które są mniejsze od 1,5 litrowej butelki.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:46 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
krasnal napisał(a):
Potwierdzam, do hali odlotów chyba nie chcą wpuszczać wcześniej niż 2 godziny przed odlotem, podobnie jak na NYO. Kiedyś mnie cofnęli, jak chciałem wcześniej. Jedyna opcja to chyba tylko ten myk po wylądowaniu z Schengen.


A jaki dokładnie jest ten myk po wylądowaniu z Schengen?
Przylecę wieczornym Ryanem z Modlina o 22.45. Wylot mam o 6.55.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Lip 2016 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przeszukaj poniższe wątki pod hasłem Charleroi:
ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,15,8025
ile-czasu-potrzeba-na-przesiadke,15,980
Ciężko jest wytłumaczyć, ja zawsze szedłem na czuja i zawsze się udawało. Opisałem to tutaj: viewtopic.php?p=242982#p242982. Ale nie miałem nigdy przesiadki w nocy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 26 Lip 2016 07:48 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 57
Raz w zeszłym roku chciałam przenocować po stronie airside, ale niestety nie dało się. Po odlocie ostatniego samolotu, wszyscy chcący przeczekać do rana zostali wyproszeni do ogólnodostępnej części lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Wrz 2016 12:22 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Dzięki niedawnej promo z TS wyszło, że nie będę kimał na lotnisku, bo kupiłem hotel Balladins Charleroi Airport.
Hotel jest bardzo blisko terminala w linii prostej, ale ludzie w recenzjach piszą, że nie ma opcji dojść tam pieszo, że trzeba brać shuttle za 4 eur od osoby.
Będziemy we dwójkę z synem (męski wypad na mecz Manchesteru United), myślę, że te recenzje są jak zwykle przesadzone.
Pytanko zatem do stałych i okazjonalnych bywalców Charleroi - gdybym mógł prosić o wskazówki jak najszybciej i najkrócej z buta dotrzeć z terminala do hotelu ok. 22.45 a potem z hotelu do terminala ok. 6 rano (jeśli jest jakaś różnica).
Wujek google pokazuje trasę dookoła przez rondo, ale może da radę gdzieś przez jakąś bramkę czy płot skrócić tę trasę, ktoś pisał o jakichś bramkach otwieranych przy przejeździe autobusów.
Czy chodzi o tę bramę?: https://www.google.pl/maps/@50.4683935,4.4663535,3a,71.5y,133.85h,83.82t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4rWNQXkeGfrEg8vvlEWBCQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Edit: Post nr 1000
:o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Po zamachach w Brukseli sytuacja na obu lotniskach w Belgii trochę się zmieniła. Normalnie wjeżdżając/idąc na lotnisko CRL przejeżdża/przechodzi się przez checkpoint wojskowy na drodze do lotniska. Kombinując z bramą, która jest używana tylko i włącznie do wyjazdu z terenu lotniska, omija się ten checkpoint. Na bramę skierowana jest kamera, po za tym po terenie lotniska chodzą uzbrojone patrole wojskowe. Generalnie, po ostatnich wydarzeniach w Belgii, odradzałbym kombinować.
Zauważyłem też że po zamachach postawili nowe ogrodzenie tam właśnie gdzie jest ta brama - wcześniej były w nim otwory przez które mógłby się zmieścić człowiek. Teraz już nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:17 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Hmm
A w ogóle jest jakiś legalny sposób wyjścia czy wejścia na lotnisko z buta a nie pojazdem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Tak, idzie się od terminalu w prawo, windą w dół przez parking, i potem jest ścieżka dla pieszych aż do stacji Q8.
(Dawniej nie było, i był zakaz ruchu pieszych w ogóle)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:34 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Legalnych sposobow sa 2:
1. tylko wyjscie - bramą, którą wyjezdzaja autobusy A i taksówki - oplacalne w dzien, gdy chce sie skorzystac z autobusu 68, aby dotrzec do dworca Chaleroi Sud
2. wyjscie/ wejscie - windą do parkingow, przejsc przez parkingi - droga prowadzi do miasteczka Ransart

Ja uzywam w takiej kolejnosci: przylatujac do CRL w dzien powszedni w ciagu dnia wychodzę bramą dla autobusów i stamtąd ze 4 min. do autobusu 68, wylatujac z CRL autobusem 68 z dworka kolejowego do przystanku Ransart Chapelle, 15 min spacer i wcgodzę przez parkingi.
Obydwie drogi są legalne z tym , ze przez bramę dla autobusów mozna tylko wyjsc (skonsultowane z zolnierzem z bardzo dluga bronia)
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 28 Mar 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Spałem parę dni temu. Na zewnątrz około 10 stopni, więc problemów z zimnem nie było. Spałem, to może dużo powiedziane. Nie miałem żadnych gadżetów, więc krótkie 30-40 minutowe przysypiania na siedząco (krzesło metalowe, chłodne, z nieprzyjemnymi podkłokietnikami) to maks co dało się wyciągnąć. Nie miałbym miejsca w ogóle, ale po prawej stronie lotniska jest strefa dla niepełnosprawnych ogrodzona małym murkiem.
Stwierdziłem, że nie będzie dużym nadużyciem spędzenie tam nocy, oczywiście jeśli ktoś uprawniony do przebywania w tym miejscu by się pojawił, musiałbym je opuścić, nikt nie robił problemów, choć jak widziałem ludzi pytających obsługę, czy mogą się tam udać, widziałem, że kręcili głowami, a pytający szukali innych miejscówek.
Dodatkową zaletą tego miejsca jest jakiś ekran informacyjny, a za nim ukryte jest gniazdko, a dostęp do nich jest mocno utrudniony, ja miałem miejsce ze swoim prywatnym gniazdkiem :)
Potwierdzam istnienie dodatkowego namiotu na kontrolę oraz przechodzących się po terminalu groźnie uzbrojonych żandarmów.
Około 4:00 przeszedłem na airside, a tam już luksusy, ale spać się już nie chciało :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Maj 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Również spaliśmy ostatnio w sektorze dla osób niepełnosprawnych (w kącie w hali odlotów). Ochrona i wojskowi nie zwrócili nam uwagi, mimo że często nas mijali. Dopiero o 4 rano musieliśmy się zwinąć, bo zaczęli tam ustawiać wózki do transportu niepełnosprawnych pasażerów. Chcieliśmy dospać dosłownie kilka metrów obok (za barierką wyznaczającą tą strefę), ale ochrona kazała nam się wynieść do strefy przylotów (a tam oczywiście tłok).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Sty 2018 22:08 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda sytuacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 20 Sty 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Bez zmian.
Security zaczyna pracę od 4 rano.
Ludzi koczuje mnóstwo we wszystkich możliwych miejscach.
Lotnisko fatalne do nocowania - bez karimaty i śpiwora to będzie straszna noc.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
marimorena uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 20 Sty 2018 21:03 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Potwierdzam post Tomo14! Spaliśmy w zeszłym tygodniu !
Góra
 Profil Relacje PM off
marimorena uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Dobre i dość prywatne miejsce do spania dla 1 osoby lub dla 2 (z tym, że może być dość ciasno), jest za stojącą reklamą przy wyjściu nr 4 na strefie przylotów Terminala 1. Mimo bliskości drzwi, nie jest tam zimno, chociaż dobrze mieć jakąś matę izolującą od posadzki. Na niskim i szerokim parapecie można siedzieć albo położyć rzeczy. Tu można pospać trochę dłużej, bo obsługa nie robi pobudki o godzinie 4 rano. Ja wstałam sama coś ok. 4:20, bo miałam dość wczesny lot. Wady miejsca: przez okno pada silne światło latarni, a także słychać dość irytujące dźwięki wydawane przez stojący kilka metrów dalej bujany samochód dla dzieci. Sprawdzone 25 stycznia.
A z informacji ogólnych to na lotnisku jest sporo gniazdek elektrycznych. W łazienkach przy umywalkach albo w przedsionku też jest zwykle 1 gniazdko elektryczne, więc można tam ugotować sobie wodę na herbatę lub kawę.
Załącznik:
CRL.JPG
CRL.JPG [ 122.73 KiB | Obejrzany 5107 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group