Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Wrz 2015 10:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z tego co pamiętam został znaleziony sposób na wyjście z lotniska nie przez bramę, pamiętam coś że zjeżdżało się na dół i gdzieś dalej... Poszukaj na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#62 PostWysłany: 21 Wrz 2015 09:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Potwierdzenie na przyszłość - spacer wciąż nie jest problemem na CRL.
http://zapodaj.net/5852f34806bd1.jpg.html
Czerwona kreska - idziemy pomiędzy samochodami
Niebieska kreska - idziemy trawą
Formalnie zakaz obejmuje około 500 m - od ronda do ronda. Praktyka - cała rzesza spacerowiczów.
Aby wyjść z terminala też nie trzeba kombinować tylko po prostu kierować się na parking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2015 08:54 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Witam.
Planuję lot 2. połowa maja z Wawy do Faro z przesiadką w Charleroi. Na przesiadki mam 1:05 godz. Skłaniam się do podjęcia tego ryzyka i skorzystania z bocznego przejścia tranzytowego. Ryzyko jednak zawsze istnieje a że będę z 2 dzieci chciałabym się jakoś zabezpieczyć. Co proponujecie? Loty do Faro są 1 raz dziennie, do Lizbony odlatują jeszcze wcześniej. Czy mogę gdzieś poza azair znaleźć jakieś opcje by nie utknąć na lotnisku czy lepiej rezerwować na wszelki wypadek nocleg koło lotniska? Jedyna wg mnie bezpieczna opcja to lot z Wrocka przez Paryż ale ograniczenia czasowe nie pozwolą z niej skorzystać. Poproszę o poradę... Czy dużo ryzykuję i jak się zabezpieczyć?


Ostatnio edytowany przez Emirka, 25 Wrz 2015 08:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Wrz 2015 08:57 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Który lot do Charleroi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Wrz 2015 08:59 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Znalazłam jeden o 9:20 do 11:25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Im wcześniej wylot tym bardziej maleje szansa na opóźnienia. A jak kwestia bagażu? Będziesz nadawać do luku czy tylko podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:07 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Bezwzględnie tylko podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:14 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jaki masz budżet na bilety?
Możesz poszukać alternatyw - przez Paryż Beuvais, Stansted, Kolonię - do każdego z tych miejsc dolecisz dość tanio z PL a czas na przesiadkę będzie sporo dłuższy.
Ewentualnie bezpośrednio z Modlina lub Chopina (Wizz) do Lizbony

No i najważniejsze - czas na rezerwację biletów na maj to pewnie gdzieś koło marca - wówczas będzie teoretycznie najtaniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:33 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Budżet ograniczony bo chcę mieć spory zapas na niespodziewane okoliczności a w innych opcjach koszty.przy 4 osobach rosną - na biletach, bagazach rejestrowanych wizz, przejazdach z Lizbony itd. Najbardziej jednak ogranicza mnie niestety czas. Skłonna byłabym zaryzykować ale tylko z wyjściem awaryjnym z bezpłatną anulacją ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
To dopłać do małego bagażu w Wizz i polecisz o 6:00 z Chopina a wylądujesz o 8:00 w Charleroi. Niepotrzebne Ci wtedy wyjście awaryjne a czasu będziesz miała aż nadto.
A druga sprawa - łączone bilety pewnie znajdziesz najtaniej w okolicach 400 zł. Bezpośrednio teraz kosztuje 600 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:10 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 118
Dzięki za tą opcję poranną z wizz, rozwaze to bo w pasujące mi dni nie lata rano. Bilety łączone waw-faro RW mam za 400 a bezpośrednio za 600 czyli drożej o 800 plus przejazd z Lizbony 250 zł. Cały czas kalkuluje 4 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Paź 2015 12:42 

Rejestracja: 24 Lip 2015
Posty: 3
Cześć! Nocuję dziś w Charleroi, szukam towarzysza do spędzenia wspólnej nocy jakkolwiek to zabrzmi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Sty 2016 15:36 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 38
Czy ktoś miał "przyjemność" przekimać się na lotnisku Charleroi ostatnio odkąd zaczęła się zima? Pytam, bo czeka mnie to w styczniu.

Polecane są jakieś półki, ale one chyba są przy zewnętrznych szybach - musi być mega zimno. Czy ktoś może polecić mi jakąś ciepłą miejscówkę?
Czy nie lepiej i bezpieczniej jest się przekimać za bramkami odprawy zamiast w hali głównej? Do niej dostęp ma każdy, wiec kradzieże na pewno częściej się zdarzają. Czy nie jest tam cieplej/nie lepsze warunki?

Wylot mam następnego dnia o 6:30. O której najwcześniej mogę przejść kontrole osobistą (tj. wpuszczą mnie dalej za bramki)?

Z góry dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Sty 2016 15:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie ma dostepu w nocy do strefy za kontrola, pozostaje zatloczona ogolnodostepna. Najbardziej kameralnie jest za reklamami, ale to przy szybie jest wiec bedzie zimno. Bede nocowal za 2 tyg to moge dac znac, ale z poprzednich moich doswiadczen zimowych - jest zle, porzadny spiwor sie przyda.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 03 Sty 2016 15:53 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Byłem dwa lata temu w grudniu. N zewnątrz około -5. W środku w okolicach drzwi tak zimno, że nie da się spać. Polecam szukać miejsc z dala od drzwi, prze które co chwile ktoś wchodzi i wychodzi nawet w nocy. Bramki otwierają około 4:30. Wcześniej nie było szans przejść. Też miałem lot o 6:30. Polecam jak najszybciej zająć dobre miejsce, bo lotnisko malutkie a chętnych na spanie sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Sty 2016 22:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@Kolo9999 Chyba poprawili ogrzewanie ;) Na zewnątrz w okolicy 0, a w środku cieplutko. Sporo osób, ale cicho i nikt nie przeszkadzał. Bardzo dobrze przespana noc (albo zaczynam się przyzwyczajać do noclegów na podłodze :P )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Mar 2016 16:16 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Zlokalizowałem gniazdka w łazienkach pod zabudowanymi zlewami (trzeba się mocno schylić). Ja spałem na pojemnikach służących do zdawania rzeczy do kontroli bezpieczeństwa, tuż przy okienkach agencji usługowych, odgradzając się słupkami wyznaczającymi kolejkę (te same ciężkie słupki zostały wykorzystane do zablokowania pojemników, żeby się nie rozjeżdżały na żadne strony).
Drogie napoje w automatach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy obecnie wciąż bez problemu można przespać się przez jedną noc na lotnisku w Charleroi ?
Chciałbym przespać na nim noc w listopadzie 2016.

Czy ogrzewanie jest dobre ?
Nie będzie zimno w terminalu w listopadzie ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Lip 2016 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Tak, ale jest to jedno z najpaskudniejszych lotnisk do spania.
Ja spałem na materacu i w śpiworze więc w sumie nie narzekam - ale bez ww. akcesoriów może być ciężko.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 25 Lip 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@Tomo14 >>> Dzięxxx !

Siedziałem rok temu na tym lotnisku ładnych parę godzin w ciągu dnia. Lotnisko było bardzo małe, było bardzo mało przestrzeni. Tłok i zamęt.
Śpiwora nie będę ze sobą brał bo niewygodnie mi się z nim zwiedza podczas jednodniówek.

Da radę w nocy spać chociażby na siedząco na siedzeniach ?
Tzn. czy może być tak, że wszystkie siedzenia będą zajęte przez noc ? Jeśli tak to pozostanie mi spać na 'żywej' podłodze bez niczego pode mną.

A może da radę przejść przez kontrolę bezpieczeństwa około godziny 22:00-23:00, gdzieś tam w pomieszczeniach za kontrolą przespać noc i odlecieć rano do Polandii ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group