Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bruksela CRL
#21 PostWysłany: 31 Sie 2012 00:25 

Na stronie lotniska napisane jest, ze jest zamykane w godzinach 23 - 6:30, a z kolei niektorzy pisza ze na lotnisku da sie przespac. Jak to w koncu jest? ;) Mam przerwe niecalych 7 godzin pomiedzy lotami (odejmujac odprawe niewiele ponad 5). I nie wiem czy jest jakakolwiek szansa przed/na lotnisku usiasc i przeczekac te kilka godzin? Jest tam bezpiecznie?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 03 Wrz 2012 18:42 

kameleon88 napisał(a):
Na stronie lotniska napisane jest, ze jest zamykane w godzinach 23 - 6:30,....

Bardzo prawdopodobne, że godziny otwarcia które znalazłeś dotyczą dalszej części lotniska za kontrolą bezpieczeństwa. Bramki są zamykane na noc i nikogo nie wpuszczą żeby mógł spędzić tam noc. Przespać się w można w publicznej części, przed kontrolą bezpieczeństwa, drzwi do budynku nie są zamykane.
Moje wrażenia z noclegu w lipcu tego roku: Ostatnie sklepy i knajpki zamykają się koło północy lub 1, później obsługa jeszcze trochę sprząta i robi się cicho. W środku nocy pojawiła się ekipa sprzątająca, która trochę hałasowała maszynami do czyszczenia podłogi, ale nikogo nie budziła prosząc żeby się przesunął. Koło 5 znów zaczęto nadawać komunikaty przez głośniki i pojawiło się dużo ludzi. Sporo osób nocowało, niektórzy siedzieli na ławeczkach – potwornie niewygodnych bo mają podłokietniki i nie można się położyć, część ludzi kładła się centralnie na podłodze bo w nocy przecież i tak nikt nie chodził, jest też kilka dobrych miejscówek na podłodze ukrytych za banerami reklamowymi. Chyba lepiej pozostać w części przylotów, bo są później niż odloty i można dłużej pospać. Ochrona w ogóle się nie czepiała.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 11 Wrz 2012 17:07 

ten Etap Hotel to najbliższy i najtańszy hotel koło lotnisko biorąc pod uwagę drogę pieszą?
serio da się tam dojść w 20 minut?:)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 23 Mar 2013 16:33 

niebieski
Tydzień temu spaliśmy w Etap Hotel (Ibis Budget Hotel). Taksówkarze stojący pod lotniskiem nie chcieli nas zabrać do hotelu, gdyż Etap ma podpisaną umowę z jedną korporacją, która nie ma w zwyczaju czekania pod terminalem. W informacji kazali nam zadzwonić i sobie zamówić. Jako budżetowi turyści nie mogliśmy sobie pozwolić na taką zniewagę i postanowiliśmy udać się tam pieszo.

Instrukcja jak dostać się do hotelu za darmo:

Z terminala idziemy w prawo, mijamy kasy i dochodzimy do wind:
Image

I najważniejsza sprawa. Zjeżdzamy nimi na poziom parkingu z wypożyczalnią samochodów i przechodzimy cały parking. W ten sposób znak zakazu poruszania się pieszo jest nad nami i może nam to pomóc w uniknięciu mandatu (tak tak, kara wynosi 50 euro). Dodatkowo jest to bardziej komfortowa droga niż wśród samochodów ulicą.
Dochodzimy do końca, wychodzimy na powierzchnię i dalej prosto trawką za barierkami ochronnymi aż do ronda tak jak na mapce:

Image

W zaznaczonym miejscu znajduje się tajemny portal, czyli dziura w płocie, która wygląda tak:
Image

Z łatwością ją forsujemy i taką oto przyjemną dróżką obok stawiku dochodzimy do naszego hotelu.
Image

Cała droga zajmuje max 20 minut.

8 euro do przodu :)
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 23 Mar 2013 17:06 

niebieski
Do kompletu danych podaje jak zamowic taxi:
"...Our transfer services hotel/Airport are charged. Please call our hotel reception (Tel.: 071/37.36.32) when you arrive at the airport to make use of the taxi at a fixed price. To return to the Airport, you can book the taxi service at the reception.8E/trip"

#26 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:12 

Loty: 10
Kilometry: 24 346
Ja tydzień temu nocowałem w hotelu Otto oraz Best Western Aero 44. Oba położone blisko siebie, ale każdy ok. 5-7 minut jazdy do terminala (niestety organizacja ruchu powoduje że trzeba jechać na około). W obu nocleg kosztował ok. 60 EUR za 2 osoby, plus śniadanie. Standardem lepiej wypadł Best Western, przy czym tańsze śniadanie i lepsze było w Otto.
Do Otto dojechałem z terminala wynajętym samochodem. Do Best Western po zdaniu auta dojechałem taryfą - koszt ok. 10 EUR (na tyle się umówiłem bez licznika, ale wg cennika wyszłoby porównywalnie - 2,40 EUR trzaśnięcie drzwiami, 1 km - ok 1,60 EUR).
W Best Western można zorganizować shuttle rano do terminala - a tak naprawdę podjeżdża taksówka. Płatne w hotelu 3,50 EUR za osobę.

Przy Otto i Best Western jest bezpłatny parking i to wygrało z Ibis Budget, ale przy Otto to tak naprawdę może być postój na skraju drogi, jeśli bezpośrednio pod hotelem wszystko zajęte.
 Relacje PM off  

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości