Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2012 08:57 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z pewnością wiele osób było w Charleroi i może podzielić się wrażeniami
mam 6 godzin do zagospodarowania podczas przesiadki , warto wybierać się do miasta? Na zdjęciach wygląda jak Zabrze więc nie za uroczo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Charleroi
#2 PostWysłany: 30 Kwi 2012 09:24 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
też kiedyś kiblowałem w Charleroi. Miasto jest dobre na max. 2 godziny. Faktycznie jest nudne jak flaki z olejem, ale szczerze wydaje mi się, że lepiej się tam przejechać niż siedzieć bez sensu na lotnisko. Do miasta jechałem max. 15 minut, więc zawsze można coś pomyśleć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#3 PostWysłany: 01 Cze 2012 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Czy jeśli mam 8 godzin (netto) czasu w Charleroi, jest sens jechać do Brukseli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#4 PostWysłany: 01 Cze 2012 09:34 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 3
moim zdaniem warto. spokojnie oblecisz najważniejsze miejsca w brukseli, a autobus CRL-bruksela midi jeździ chyba co pół godziny.
koszt RT to 22€ a czas podróży to około 1 godziny.
http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#5 PostWysłany: 01 Cze 2012 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Kapi napisał(a):
moim zdaniem warto. spokojnie oblecisz najważniejsze miejsca w brukseli, a autobus CRL-bruksela midi jeździ chyba co pół godziny.
koszt RT to 22€ a czas podróży to około 1 godziny.
http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html


ok dzięki, planuję sobotę, może pociągiem będzie taniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#6 PostWysłany: 01 Cze 2012 09:55 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 3
nie wyjdzie taniej, pociągi w belgii są dosyć drogie jak nie korzysta się z go passów (do 26 roku życia) lub rail passów (powyżej 26 r. ż), które kosztują odpowiednio 50 i 75€ za 10 przejazdów, do tego należy doliczyć 3€ OW za bilet na autobus z CRL na dworzec, także niestety, ale nic nie zaoszczędzisz.
poza tym jadąc tym shuttle busem jesteś bezpośrednio z lotniska w centrum brukseli i na odwrót, a 6 godzin samego zwiedzania brukseli ci wystarczy, jak jesteś tam między poniedziałkiem a czwartkiem to może nawet byś się załapał na wycieczkę po parlamencie europejskim (wizyty o 9.45 i 14.45)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#7 PostWysłany: 07 Cze 2012 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Zapomnieliscie o weekend ticket. Jesli podroz w 1 str zaczynasz po 19 w pt a powrot przed (chyba) 24 w nd to cena biletu wynosi 50%. Czyli RTN Charleroi- Bruksela 10e, do czego nalezy doliczyc przejazd autobusem z/na lotnisko. Bilet laczny do kupienia w biletomacie na lotnisku (2 zolte automaty na lewo od wyjscia). Jesli wiec jedziesz i wracasz w sobote to jak najbardziej sie na to lapiesz.
Dodatkowo chcialam sie z wami podzielic tym http://www.charleroiadventure.com/index.php?page=home linkiem. "Ugliest city in the world according to a recent Dutch poll" 8-) . Bardzo spodobalo mi sie porownanie do Zabrza, rzeczywiscie cos w tym jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#8 PostWysłany: 25 Sie 2012 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 9
Charleroi nie jest miastem, które robi ogromne wrażenie, mimo tego uważam, że jest warte zobaczenia.

Dojazd z lotniska: autobusy linii A kursują co pół godziny. Przejazd: lotnisko -> Charleroi Sud trwa równo 18 minut. W jedną stronę płaci się 2 euro.

Spotkany przez nas miły pan policjant (który okazał się mówić po polsku) ostrzegł nas żeby uważać, bo w Charleroi kradną.

[usunięto nieaktywne zdjęcia]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Paź 2015 12:35, edytowano w sumie 1 raz
usunięto nieaktywne zdjęcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#9 PostWysłany: 25 Sie 2012 22:38 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
na zdjęciach wygląda na małe i puste miasteczko. w jakich godzinach zrobione zostały te zdjęcia?

co do kradzieży, to pewien Belg tydzień temu właśnie przed tym samym mnie ostrzegał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#10 PostWysłany: 25 Sie 2012 23:54 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
czy na lotnisku jest jakas przechowalnia bagazu?
Tez bede w kiblowac na lotnisku pod koniec wrzesnia i zastanawiam sie co ze sobą zrobic... mam 8h na przesiadke.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#11 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 9
Tulcia: zdjęcia zostały zrobione w piątek w godzinie około 16-17. Ale zbierało się na deszcz (może dlatego było tak mało ludzi?)

olaaa: nie mam pojęcia, ale szczerze mówiąc wątpię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2012 12:39 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 75
to jak na 8 mozna jechać do brukseli to czy na 4 też się opłaci ogólnie w CRL lądujemy o 12:30 a do BCN mamy 19:55 no i z wyliczeń( godzina wcześniej na lotnisku+ godzina dojazdu do brukseli) wyjdzie mi 4 godziny w brukseli za 22 eurosy hmm oplaca się ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#13 PostWysłany: 28 Paź 2012 07:04 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Miałem 3 godzinną przerwę w locie w Charleroi i mi osobiście spodobał się ten typ miasta. Może dlatego, że jestem ze Górnego Śląska i takie miasta są u mnie ;)
Jeśli zwiedzacie Charleroi osobiście polecam bar Le Prince De Liege. Znajduje się on niedaleko od dworca kolejowego. Trzeba przejść na drugą stronę rzeki i znajduje się on na rogu Pl. Emile Buisset, a Rue de L'Industrie, obok baru jest czerwona palma. Taki fajny komunistyczny klimacik. Może klientela troszkę wygląda podejrzanie, ale byliśmy tam we trzech i nikt na nas nawet krzywo nie popatrzał i z kilku barów ten przypadł nam najbardziej. Ceny jak na Belgię do zniesienia za dwa 0,5 l piwa i jedno standardowe 0,3 l zapłaciliśmy ok 8 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#14 PostWysłany: 22 Sty 2013 21:55 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy da się dojechać z Charleroi do Luksemburga? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#15 PostWysłany: 22 Sty 2013 21:59 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Było na forum parokrotnie.
Ceny od 5 euro OW.
www.flibco.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Charleroi
#16 PostWysłany: 06 Lut 2013 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
olaaa napisał(a):
czy na lotnisku jest jakas przechowalnia bagazu?


Na zewnątrz budynku lotniska, w prawą stronę od wyjścia, przy wejściu do parkingu samochodowego są skrytki bagażowe i można zostawić plecak/walizkę.

Charleroi jest idealnym miejscem na dobre piwo. Jeżeli ktoś jest fanem różnych browarów, to nie ma lepszego miejsca na świecie niż belgijskie knajpy.
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Mar 2013 12:44 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
witam!

W maju przy okazji podrozy do Maroka mam 4 godziny na przesiadke na lotnisku Charleori.
Podrozuje tylko z podrecznym.
Czy warto ruszac sie z lotnika? Czy da sie cos w 4 godziny zobaczyc? Jesli tak, to co?
Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Mar 2013 13:05 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
W okolicy samego lotniska nie ma kompletnie nic. Możesz próbować wyskoczyć na chwilę do Brukseli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Mar 2013 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Nie da się legalnie na pieszo opuścić tego lotniska a moim zdaniem na "wycieczkę" do Charleroi to za mało. Poza tym koszt to aż 10e w dwie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Mar 2013 13:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Z lotniska do miasteczka Charleroi można dostać się miejskim autobusem w 15 minut, koszt to 5e. Ale poza belgijskim piwem nic specjalnego tam nie ma :) chociaż na 2 godziny jak najbardziej warto je odwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group