Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chargeback w podróży
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Chargeback, dobrze że coś takiego istnieje. Kilka miesięcy temu dokonałem zakupu biletu lotniczego, który został anulowany przez linię lotniczą, a pośrednik mimo upływu kolejnych tygodni, nie kwapił się do zwrotu środków. Przed nieco ponad miesiącem złożyłem więc w mbanku wniosek o cofniecie transakcji.

Dziś przyszła do mnie odpowiedź pozytywna, pieniądze wróciły z powrotem na konto. Pełen przebieg historii opisałem w innym poście:
mytrip-com,1568,92774&start=40#p1075975

Użyłem opcji "Szukaj", ale nie znalazłem tematu, w którym można by dzielić się doświadczeniami w tej niemiłej kwestii, więc założyłem nowy.

To co mnie zaskoczyło w mbanku przy tej okazji, to fakt że nie chcieli ode mnie żadnych dodatkowych informacji. Zgłoszenie złożyłem przez mczat, podałem nr/datę/kwotę transakcji. Dodatkowo wyjaśniłem tylko, że chodzi o lot, który się nie odbył, a z firmą u której zakupiłem bilety brak kontaktu i w zasadzie tyle.

Nie prosili mnie o przesłanie potwierdzenia rezerwacji/e-tixa, czy maili z próbą kontaktu i wyjaśnienia sprawy. Bez żadnych dokumentów rozpatrzyli to sami. Zaskoczyło mnie to na plus. W mbanku korzystałem już bodaj 3 raz z opcji chargebacku i zawsze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. W tej kwestii jestem im wdzięczny :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2018 12:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tez warto dodać, żeby nie nadużywać opcję chargeback, jak wiele osób tutaj chce (pomylili datę w kupnie biletu, bookingu itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2018 13:04 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Używałem chargeback wobec AirAsia - ociągali się ze zwrotem za anulowany przez nich bilet - bez problemu sprawa załatwiona pozytywnie.

Więcej informacji o tej funkcjonalności:

https://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/u ... eback.html

https://www.totalmoney.pl/artykuly/6679 ... o-jest,1,1

https://www.nbportal.pl/slownik/pozycje ... chargeback
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2018 13:43 

Kupione auto przez posrednika, posrednik skasowal mnie 300zl i wypozyczalnia rowniez 300zl - po kilku telefonach tu i tam kazdy upieral sie ze to oni mieli skasowac, z racji roznych krajow nikt nie chcial ze soba rozmawiac. Chargeback z American Express zrobiony juz podczas rozmowy telefonicznej, zero dokumentow.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2018 15:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w citi chca za to mase dokumentow, ale w 2 slusznych przypadkach (bankructwo linii oraz przy EF i OTA nie chce zwrocic calej sumy za odwolane bilety) chargeback zalatwiony pomyslnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2018 15:11 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Chargeback w revolucie bez problemu. Zgłoszenie na czacie, wypełnienie formularza on-line. Po 2 tygodniach info przez chat , że chargeback jest zasadny. Pieniądze zwrócone po kolejnych 2-3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group