Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 01 Maj 2023 09:56 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
No ja mam początek lipca, dlatego się zastanawiam, ale też kasa wróciła, więc bardzo mocno to wątpię. Oby nie trzeba było na ostatni moment załatwiać dolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#282 PostWysłany: 01 Maj 2023 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Limapur napisał(a):
I dostał już ktoś jakiegoś maila? Bo u mnie nadal cisza i rezerwacja wisi w aplikacji

Dostałem w czwartek 2 mejle - pierwszy o błędzie cenowym a drugi o zwrocie środków (choć u mnie była tylko blokada). Miałem rezerwację na 11 czerwca, po pierwszym mejlu od razu zniknęła.

Nie ma się co łudzić, każdego to chyba czeka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#283 PostWysłany: 01 Maj 2023 12:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Niepoważni są, dwa tygodnie minęły i zero wiadomości. Środki też pobrane. Ktoś tu pisał o jakimś honorze japońskim ale to chyba obecnie ma się nijak do rzeczywistości.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 01 Maj 2023 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie chcę ich bronić, bo mimo wszystko słabe to wszystko było (ponoć bilety do 10. maja będą utrzymane), ale widocznie skala rezerwacji ich przerosła...
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:18 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Ale jaja. 25 kwietnia dostałem zwrot na kartę, a dzisiaj ponownie mi obciążyli tą samą kwotą :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
U mnie było obciążenie a po 14 dniach zwrot (ale to Aion który od razu obciąża a nie robi blokadę więc domyślam się że po prostu autoryzacja wygasła). Wczoraj dostałem maila z anulacją lotu LAX-HNL i prośbą o akceptację lotu alternatywnego albo telefon o zmianę, kliknąłem więc na stronie że akceptuję nowy lot i mam już zaktualizowany bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:25 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Ja dwa dni temu dostałem maila o zmianie lotu SFO - HNL i też zaakceptowałem. Dziwna sytuacja się robi trzeba przyznać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Nie łudziłbym się, że z burd*lu, który panuje w ANA będzie wynikać honorowanie biletów (moją kartę też na nowo preautoryzowano). Raczej doszli do wniosku, że nie potrafią się ogarnąć w sytuacji gdy wszystkim zrobili zwrot, a potem okazało się, że część osób nadal wykonuje loty ("za darmo"), więc być może postanowili wszystkich obciążyć i powolutku kasować bilety wraz z datami, od najbliższych ku dalszym. W ten sposób trochę "ukarzą" tych, co mają bilety na dalsze terminy, nieoprocentowanym przetrzymywaniem kasy... A wszelkie zmiany dopóki bilet nie jest finalnie skasowany, to tylko automat.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#289 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:39 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Też tak obstawiam, jednak jak ponownie obciążyli kartę to powinien wrócić przycisk zarządzania rezerwacją tak, aby można ją było anulować i dostać kasę z powrotem. Ja mam loty na luty więc wolałbym ich do tego czasu nie sponsorować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#290 PostWysłany: 05 Maj 2023 11:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Zawsze możesz wykonać telefon i wtedy, z tego co piszą na FT, nie ma żadnego problemu z anulowaniem i pełną refundacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 05 Maj 2023 19:56 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Oczywiście, i tak pewnie tez uczynię jak się okaże, ze bilety są dalej kasowane pomimo ponownego obciążenia kart. Natomiast z tego co piszą na FT to ponownie ściągnęli osobie kasę z karty pomimo, ze wcześniej dostał już maila, ze ma rezerwacje skasowaną :) ANA ewidentnej nie ogarnia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 05 Maj 2023 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Nie wspominając o tym, który poleciał (jak twierdzi) pomimo tego, że wcześniej dostał zwrot pieniędzy :D (co wcale nie musi oznaczać, że ten lot będzie już na zawsze darmowy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 06 Maj 2023 10:10 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
ANA pobrala za 2bilety po 4pax dzisiaj pieniadze z karty amex....



Brak komunikacji...

Bilety widoczne
Na sierpien I pazdziernik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 06 Maj 2023 11:06 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Tak, wiemy :lol: (kilka wpisów tutaj i na FT) p.s. nie, nie jest to dowód na akceptację biletów. Ktoś zadzwoni? Już można. WIEDZĄ :lol: a tak w poważniejszym tonie, proces kasowania biletów nadal trwa, ludzie w tym samym momencie dostają mail o skasowaniu biletu (i bilet zostaje faktycznie skasowany) i obciążenie karty. Obecnie kasują chyba głównie bilety majowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 06 Maj 2023 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
man4business napisał(a):
Nie łudziłbym się, że z burd*lu, który panuje w ANA będzie wynikać honorowanie biletów (moją kartę też na nowo preautoryzowano). Raczej doszli do wniosku, że nie potrafią się ogarnąć w sytuacji gdy wszystkim zrobili zwrot, a potem okazało się, że część osób nadal wykonuje loty ("za darmo"), więc być może postanowili wszystkich obciążyć i powolutku kasować bilety wraz z datami, od najbliższych ku dalszym. W ten sposób trochę "ukarzą" tych, co mają bilety na dalsze terminy, nieoprocentowanym przetrzymywaniem kasy... A wszelkie zmiany dopóki bilet nie jest finalnie skasowany, to tylko automat.
Myślę, że powinieneś ten wpis powielić na FT, bo widzę, że tam spora ekscytacja z powodu tych powtórnych obciążeń (a Twoja interpretacja wydaje się najbardziej logiczna) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 06 Maj 2023 13:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Możesz trochę cofnąć się w wątkach na FT i zobaczysz, że byłem chyba pierwszym, który tam napisał o tych ponownych obciążeniach kart, jak również zaproponowałem interpretację... nie zmieni to ekscytacji osób, które liczą, że uda im się polecieć. Może byłby cień nadziei, gdyby nie fakt, że bilety nadal kasują i nawet takim osobom karty obciążają ponownie. A to oznacza, że burd*l w ANA jest jeszcze większy niż przypuszczałem...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#297 PostWysłany: 06 Maj 2023 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
No niestety WŁAŚNIE zauważyłem, że u mnie również pobrana cała kwota.
Wcześniej miałem blokadę przez 2 tyg., która po prostu zeszła, a teraz od razu zaksięgowane...
Przypominam, że 27 kwietnia dostałem od nich 2 mejle o anulowaniu biletów oraz o zwrocie całej kwoty (przy czym, ze względu na brak księgowania, o żadnym "zwrocie" nie mogło być mowy). Super bo akurat miałem kupować inne bilety za tę kasę a tymczasem będę czekał nie wiadomo jak długo na zwrot*...
Zastanawiam się czy nie zgłosić tego w banku jako podejrzanej transakcji ;)

Wygląda to tak jak pisze @man4business - nie potrafią tego ogarnąć więc zapewne postanowili wszystkich obciążyć a potem robić zwroty... To jest idealny i zarazem kuriozalny przykład na to jak działa korporacja:
Pracownik X otrzymuje polecenie zrobienia zwrotu za transakcję. Widzi jednak w systemie, że karta nie została obciążona no ale on ma przecież ZADANIE zwrotu środków! No to najpierw musi jednak pobrać całą kwotę, żeby później ją zwrócić - nie ma innej opcji w tym przypadku bo inaczej polecenie służbowe pozostałoby niewykonane ;)

* Prawie 10 dni temu napisali w mejlu (co dość zabawne w tym kontekście):
A refund will be issued to your designated account within approximately ten working days from today.

Zamiast zwrotu przyszło mi obciążenie. Tylko termin się zgadza :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 07 Maj 2023 02:26 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
To teraz masz opcję odczekać do 10 dni i zobaczyć czy nastąpi obiecana refundacja :lol: Chyba, że w tym czasie nagle okaże się, że przywrócono ci skasowane bilety - sprawdzaj od czasu do czasu. Gdyby tak się stało byłbyś jednym z pierwszych potwierdzonych przypadków osób, które dostały e-mail o skasowaniu, bilety bez wątpienia skasowano, a potem... Ja, jak wiele innych osób, jestem "prostszym" przypadkiem. Biletów nikt mi nie skasował, e-maila o skasowaniu nie dostałem. Kartę za pierwszym razem obciążono i całkowicie rozliczono, po czym w dniu oficjalnego komunikatu ANA nastąpiła refundacja całej kwoty. No i teraz - znowu ponowne obciążenie, całkowicie już na karcie rozliczone.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 07 Maj 2023 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Umówmy się, że żadnego przywrócenia biletów nie będzie ;) Tylko jakoś wątpię - patrząc na to jaki mają b***el - żebym odzyskał kasę w miarę szybko... Złożyłem na złość reklamację w banku, niech mają dodatkową robotę przy wyjaśnianiu transakcji - oni w korporacji pewnie pogubią się z tym totalnie więc sam jestem ciekaw jak przebiegnie chargeback ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 08 Maj 2023 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mnie dzisiaj dopiero pobrali. A wcześniej było zawolniona blokada. Też myślę żeby chargeback zrobić aczkolwiek ja maila o anulacji nie dostałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group