Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Maj 2017 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
To nie ceny sa wysokie, tylko Wy za malo zarabiacie.
Australijczycy nie narzekaja na ceny produktow spozywczych (jedynie owoce i warzywa poza sezonem sa powodem narzekan z powodu ceny)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 14 Maj 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@‌fortuna‌
Masz rację, zgadzam się. Tyle, że na tym forum zdecydowana większość użytkowników ani nie mieszka w Australii ani nie zarabia tyle, co Australijczycy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Maj 2017 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
@‌sko1czek‌
w takim razie jesli drogo to nie musza tam jechac, jest tyle innych tanszych miejsc na swiecie ;)

oczywiscie teraz juz mocno naciagamy temat. Niestety taka jest prawda, ze trzeba grac tak jak przeciwnik pozwala w tym przypadku, a status polskiej waluty wcale nie pomaga.

Mimo wszystko uwazam, ze warto odlozyc troche kasy i Australie odwiedzic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
a do tego w każdej knajpie "happy hours" ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Maj 2017 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Rozmawiałam ze znajomym, który robi doktorat w Australii.
Płaca minimalna to 18 AUD na godzinę, w zasadzie nikt tyle nie zarabia, wszyscy ponad to, pozwala ona na normalne życie + podróżowanie.
A na najnowszy model Tesli wystarczy dwuletnia średnia krajowa.

Zdecydowanie nasze zarobki się różnią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Maj 2017 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Slyszalem kiedys od znajomego taka historie, nie wiem czy byla prawdziwa ale calkiem mozliwe. Australijczyk pytal sie mojego kumpla z Polski ile zarabia a ten mowi, ze 3 tysiace ( czyli tysiac dolarow) a on zaskoczony odpowiedzial, ze to malo jak na tydzien :)
Oczywiscie Polak mowil o wyplacie miesiecznej nie tygodniowej. Tu zarobki wypalaca sie co tydzien, ewentualnie co dwa.
Nie jest to kraj dla biedakow na wakacje bo doleciec to maly problem przy kosztach utrzymania, wstepow, przemieszczania sie po kraju. Zeby nie byc goloslownym to bylem juz w Au 4 razy ale tez i tam pracowalem. Tak to niestety wyglada no chyba, ze ktos cos probuje dorabiac spiewajac, zonglujac czy cos w ten desen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Maj 2017 10:42 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
fortuna napisał(a):
@‌sko1czek‌
w takim razie jesli drogo to nie musza tam jechac, jest tyle innych tanszych miejsc na swiecie ;)

oczywiscie teraz juz mocno naciagamy temat. Niestety taka jest prawda, ze trzeba grac tak jak przeciwnik pozwala w tym przypadku, a status polskiej waluty wcale nie pomaga.

Mimo wszystko uwazam, ze warto odlozyc troche kasy i Australie odwiedzic.


Według Ciebie podobno jest taniej niż w Polsce, więc nie rozumiem teraz tych porad... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Maj 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
czytaj ze zrozumieniem, pisalem, ze jest taniej wzgledem zarobkow, czyli za srednia wyplate dla danego kraju, kupie wiecej produktow w Australii niz w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:38 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Nie, pisałeś że wiele produktów jest tańszych w Australii niż w Polsce i że w Polsce jest tak drogo, że nie stać Ciebie na życie tutaj. :roll:

fortuna napisał(a):
Drozyzna to jest w Polsce, i mowie to calkowicie powaznie.

Juz nie tylko chodzi o to, ze pracujac w Australii dniowke ciezko wydac na zakupy w hipermarkecie bo miejsca w wozku braknie i predzej sie te rzeczy popsuja niz je zdazysz zjesc.

Bardzo duzo produktow jest wrecz tanszych po przeliczeniu niz te w PL, ostatnio z pewna Polka rozmawialem i mowila ze np chemia jest tansza po przeliczeniu w sklepie w Sydney niz ten sam produkt w PL.

Dlatego nie spieszy mi sie do mieszkania w Polsce, za biedny jestem, to kraj dla bogaczy.


Myślisz, że w Polsce za dniówkę nie wypełnisz wózka w hipermarkecie? I to bynajmniej nie wodą.
Pisz ze zrozumieniem, żeby innych nie wprowadzać w błąd i później nie zmieniać swojego zdania o 180 stopni.
Znajoma mieszkająca na stałe w Australii, aby choć trochę zaoszczędzić chodzi na zakupy do Aldika, na którego ja w Polsce nawet nie spojrzę.
Spotkani w hotelu Grecy mieszkający już długo w Australii nie mają nawet stałego miejsca zamieszkania, błąkają się po motelach szukając dorywczej pracy, a utrzymują się ze spadku po babci.
Więc nie jest wcale tak różowo jak tu czytam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Maj 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
a to juz 3 osoby wiec rzeczywiscie jest spora grupa badawcza :D

ja cie nie mam zamiaru do niczego przekonywac, ani nic udowadniac, mam ciekawsze rzeczy do roboty, kazdy sam wyciagnie wnioski gdzie mu lepiej :)

bez odbioru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group