Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2020 19:07 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Szukam 9 noclegów w Portugalii. Oglądam hotele ze śniadaniami w Porto, Lizbonie i na południowym wybrzeżu i ceny zabijają. Najtańszy kraj zachodniej Europy i ceny na bookingu zaczynają się od około 300-400 zł za 2 osoby za dobę w górę.

W Grecji nie tak dawno miałem 4 gwiazdkowy hotel ze śniadaniami za 600 zł za 7 nocy.

Czy to kwestia COVID? Czy po prostu szczyt sezonu (sierpień)? Czy po prostu hotele jeszcze nie wrzuciły swoich ofert do systemu przez sytuację z wirusem?

Co więcej- na bookingu wyskakuje informacja, że 90-kilka procent hoteli jest już zarezerwowana. Nie wiem czy to ściema marketingowa czy tak może być naprawdę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Maj 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Faktycznie drogo, hotele algavre, śniadania, plaża to 2600-2800. Grecja o połowę tańsza.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Maj 2020 19:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Testują determinację jeleni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Maj 2020 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Odkąd tanie linie nakręciły spiralę tanich połączeń lotniczych we wszystkich turystycznych miejscach ceny noclegów poszybowały i dotyczy to również Portugalii. Jeszcze 8 lat temu pomijając wakacje i szczytowe terminy za 20euro za 2 osoby można było przespać się praktycznie wszędzie na południu Europy (Cypr, Ibiza, Barcelona, Malaga, Budapeszt, Kijów), teraz trzeba szykować co najmniej 50euro. Tańsze są jedynie miejsca gdzie nie ma szturmu tanich linii, np Rodos, pomorze bułgarskie, Czarnogóra).Wakacje to koszenie na maxa więc jeśli ktoś nie ma dzieci w wieku szkolnym lepiej pomijać ten termin i myślę że koronawirus też nie zmieni tego.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2020 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
W zeszłym roku we wrześniu w Porto, Coimbrze i Figueira da Foz ceny były na poziomie ok. 70 euro za dwójkę ze śniadaniem za noc w accorze (2x Ibis i raz Mercure, cena ze strony, bez obniżania punktami). I to była raczej niższe oferty cenowe. Na 2 noce wzięliśmy w Porto mieszkanie przez booking i tu było już bliżej 80-90 euro za noc, bez śniadania oczywiście.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2020 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Panstwa w Europie luzuja restrykcje, linie lotnicze planuja wznawianie lotow na wieksza skale od lipca-sierpnia. Poza tym na sierpien przypada szczyt wakacyjny w Europie Zachodniej (nie tylko ferie szkolne). €60-90 za przyzwoity hotel w sezonie to niedrogo.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Maj 2020 15:53 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
garry2012...tak tylko BTW. Skąd te info , że Portugalia jest najtańszym krajem? :mrgreen: To , że są tam prawie najniższe zarobki nie oznacza jednocześnie , że jest to najtańszy kraj dla obcokrajowca na wakacjach :lol: A tak znowu BTW...w szczycie sezonu po zaliczonych stratach przez branże turystyczną chcesz żeby się jeszcze pogrążali poprzez obniżanie cen? :lol: Jak turyści nie dopiszą to zapewne będzie niżej ale to....po wrześniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Maj 2020 16:40 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
garry2012 napisał(a):
Szukam 9 noclegów w Portugalii. Oglądam hotele ze śniadaniami w Porto, Lizbonie i na południowym wybrzeżu i ceny zabijają. Najtańszy kraj zachodniej Europy i ceny na bookingu zaczynają się od około 300-400 zł za 2 osoby za dobę w górę.

W Grecji nie tak dawno miałem 4 gwiazdkowy hotel ze śniadaniami za 600 zł za 7 nocy.

Czy to kwestia COVID? Czy po prostu szczyt sezonu (sierpień)? Czy po prostu hotele jeszcze nie wrzuciły swoich ofert do systemu przez sytuację z wirusem?

Co więcej- na bookingu wyskakuje informacja, że 90-kilka procent hoteli jest już zarezerwowana. Nie wiem czy to ściema marketingowa czy tak może być naprawdę?

Obserwuję ten kierunek, tzn Algarve od października, cały czas te same ceny, na booking dodatkowo szybko znikają. Wirus niewiele zmienił, jedyne co to co jakiś czas pojawiają się nowe oferty, nieliczne. Chyba z odwołań. Podobno jest to popularny kierunek dla Anglików.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Maj 2020 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
katka256 napisał(a):
Podobno jest to popularny kierunek dla Anglików.

Dokladnie, to wg mnie podbija cene, bylem tam w zeszlym roku w Conradzie, to sami Anglicy i jakas wycieczka z Francji, tak poza tym dookola tez pelno knajpek, wszystko po angielsku, w knajpach w poblizu tylko angielski sie slyszy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Maj 2020 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
panprofesor82 napisał(a):
Odkąd tanie linie nakręciły spiralę tanich połączeń lotniczych we wszystkich turystycznych miejscach ceny noclegów poszybowały i dotyczy to również Portugalii. Jeszcze 8 lat temu pomijając wakacje i szczytowe terminy za 20euro za 2 osoby można było przespać się praktycznie wszędzie na południu Europy (Cypr, Ibiza, Barcelona, Malaga, Budapeszt, Kijów), teraz trzeba szykować co najmniej 50euro.


absolutnie nieprawda, tzn znam Hiszpanię i Portugalię bardzo dobrze i tam na pewno nie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Maj 2020 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
a ja znalazłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
https://www.booking.com/hotel/cy/fjho.p ... #hotelTmpl
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Maj 2020 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@rw30
Jak się dobrze poszukało to dało się znaleźć takie ceny, przykłady noclegów z jakich korzystałem w tamtych latach: Barcelona 100zł za dwójkę w samym centrum w październiku, Ayia Napa 120zł za trójkę w maju, Malaga, 20 euro za dwójkę w maju obok muzeum Picassa, Ibiza 20 euro za dwójkę w San Antonio w październiku, Menorka 30 euro za trójkę w październiku, Korfu 30 euro za czwórkę w październiku, 20 euro za dwójkę na Rodos (Faliraki) w sierpniu, 55euro za pięcioosobowy apartament na Costa Blanca w lipcu, 20 euro za dwójkę w październiku na Maderze (centrum Funchal), 20euro za dwójkę Traveloge w październiku w Walencji, 100zł za dwójkę w centrum Budapesztu w 2013r. Za dwójkę było do wyboru do koloru. To przykłady, które na szybko przyszły do głowy, wszystko z booking bez żadnych promocji Przez 7 lat zrobiła się okropna drożyzna :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:41 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cytuj:
Podobno jest to popularny kierunek dla Anglików.


Anglików to chyba mniej widać na ich Wyspach na co dzień niż na wyjazdach wakacyjnych zagranicą. W każdym razie czy ktoś się orientuje gdzie na południowym wybrzeżu Portugalii będzie w sierpniu szansa na zobaczenia wieczorami raczej Portugalczyków niż Anglików? Tylko wsie zabite dechami? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Maj 2020 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
panprofesor82 napisał(a):
@rw30
Jak się dobrze poszukało to dało się znaleźć takie ceny, przykłady noclegów z jakich korzystałem w tamtych latach: Barcelona 100zł za dwójkę w samym centrum w październiku, Ayia Napa 120zł za trójkę w maju, Malaga, 20 euro za dwójkę w maju obok muzeum Picassa, Ibiza 20 euro za dwójkę w San Antonio w październiku, Menorka 30 euro za trójkę w październiku, Korfu 30 euro za czwórkę w październiku, 20 euro za dwójkę na Rodos (Faliraki) w sierpniu, 55euro za pięcioosobowy apartament na Costa Blanca w lipcu, 20 euro za dwójkę w październiku na Maderze (centrum Funchal), 20euro za dwójkę Traveloge w październiku w Walencji, 100zł za dwójkę w centrum Budapesztu w 2013r. Za dwójkę było do wyboru do koloru. To przykłady, które na szybko przyszły do głowy, wszystko z booking bez żadnych promocji Przez 7 lat zrobiła się okropna drożyzna :(


chyba że to były jakieś ciemne meliny w piwnicy albo u kogoś pod schodami. Albo błędy cenowe.
Najtańsze hostele kosztowały wtedy po paręnascie euro za łóżko w pokoju wieloosobowym.
Nie będę tu dyskutował bo zwyczajnie nie ma o czym - podajesz nieprawdziwe informacje (albo pomijasz parametry które znacząco wpłynęły na cenę).
pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 28 Maj 2020 11:24, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2020 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja też nie zauważyłem jakiegoś spadku cen hoteli, ani w Portugalii, ani w innych miejscach. Muszą przecież na czymś odrobić straty... I faktycznie, przyzwoity nocleg w niby-biednej Portugalii to nie jest 20 euro. A już szczególnie na Maderze czy Azorach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2020 03:03 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Portugalia nigdy nie była tania w wakacje. Ceny w Algarve bardzo wysokie i tak było od lat a obłożenie bliskie 100 %. Ludzie tam liczą, że turyści i tak przyjadą wiec trzymają ceny. Jeżeli ta taktyka się nie sprawdzi i obniżą w ostatniej chwili i tyle. Opcją na Portugalię jest wypożyczenie samochodu i szukanie noclegów w mniejszych miejscowościach i dojazd na noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Maj 2020 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Od czerwca do września w Portugalii to szczyt sezonu i ceny hoteli są wysokie a w miejscach turystycznych bardzo wysokie i tak jest od dłuższego czasu.
Portugalia w sezonie to zło, jak nie trzeba jechać to unikać jak ognia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Maj 2020 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Niestety, z uwagi na zawirowania wirusowe zmieniam plany. W lipcu miały być Azory (niby też Portugalia, ale nawet w sezonie zupełnie nie "zła" ;) ), ale odpuszczamy to i zostaniemy w kontynentalnej Portugalii (też w lipcu). Najpierw chciałem przenieść wyjazd na wrzesień, ale ceny na ten okres są teraz horrendalne. Być może ulegnie to zmianie, ale wolałem już zostawić lipiec, bo da się wytrzymać, tym bardziej, że chcę uderzyć na północ kraju. Podejrzewam, że ceny lipcowe są znośne (w porównaniu z późniejszymi), by nie odstraszyć turystów na tym początkowym etapie rozruchu "powirusowego".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@tropikey
A nie myślałeś o opcji kempingowej? Ja też byłem przerażony cenami noclegu na Azorach, ale poczytałem, i na każdej wyspie są darmowe pola namiotowe. Choć nie mam już 20 lat, kupiłem mały namiot w Decathlonie i poleciałem: Sao Miguel, Flores, Terceira, Corvo. Zarąbista przygoda, raz przypadkowa rodzina wzięła mnie na drugi koniec wyspy na grillowane steki (niebo w gębie), a innym razem miejscowy rybak podarował mi kilka porządnych, świeżo złowionych ryb. Na każdym polu namiotowym są prysznice z gorącą wodą, prąd, miejsca na grill, a ludzi nie ma prawie wcale.


Ostatnio edytowany przez klapio, 28 Maj 2020 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:58 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mam jeden fajny hotel na oku w dobrej cenie, ale oferta bezzwrotna. Nie ma opcji bezpłatnego anulowania. Mówię o pierwszym tygodniu sierpnia. Ryzykować? Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group