Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2014 09:48 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Wiecir może jak sie zachowuja ceny takich biletów im bliżej do wylotu? Obserwuje wybrane połączenie od 2 tygodni i od tygodnia utrzymuje sie stała cena choć do wylotu zostalo 15 dni. Pytam bo nie wiem czy juz kupować czy lepiej poczekać :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
lukjaki napisał(a):
Wiecir może jak sie zachowuja ceny takich biletów im bliżej do wylotu? Obserwuje wybrane połączenie od 2 tygodni i od tygodnia utrzymuje sie stała cena choć do wylotu zostalo 15 dni. Pytam bo nie wiem czy juz kupować czy lepiej poczekać :|



czekać - jeżeli będą miejsca to na 2/3 dni przed wylotem będzie atrakcyjnie ... ale jest ryzyko - może być więcej czekających osób tak jak ty :) :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Tez tak myślałem ale obserwowalem bilety na jutro i cena nie spadla ani troche:o fakt, że do mojego planowanego wylotu jeszcze 2 tygodnie wiec moze nie bedzie tylu chętnych albo zmieni im sie sezon.

Szczerze mówiąc powoli sie łamie i mam ochotę juz kupić bilety. Umieją nakręcać sobie sprzedaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Ja bym zwiększyła częstotliwość sprawdzania wybranego przez ciebie przelotu.
Parę dni temu z ciekawości sprawdzałam jedno z oferowanych połączeń i wyglądało to następująco: nad ranem i przed południem cena wynosiła 397zł,po paru godzinach spadła do 297zł,następnie do 247zł,następnie skoczyła do 297zł (dość szybko),a późnym wieczorem wróciła do poziomu 397zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Tulsa napisał(a):
Ja bym zwiększyła częstotliwość sprawdzania wybranego przez ciebie przelotu.
Parę dni temu z ciekawości sprawdzałam jedno z oferowanych połączeń i wyglądało to następująco: nad ranem i przed południem cena wynosiła 397zł,po paru godzinach spadła do 297zł,następnie do 247zł,następnie skoczyła do 297zł (dość szybko),a późnym wieczorem wróciła do poziomu 397zł.




Jest w tym coś. Wykupiłem w tym roku dwukrotnie czarter tui i najtańsze ceny były na początku tygodnia tj. poniedziałek, wtorek około 8.30 rano.Im później cena rośnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Jeśli Twój lot jest już w październiku to weź też pod uwagę to, że do większości miejsc na południu Europy lata wtedy już mniej samolotów niż w sezonie, więc podaż wolnych miejsc też może być niewielka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Potwierdzam, że ceny potrafią spaść a potem znów wzrosnąć. I ja akurat w poniedziałek rano również zauważyłem spadek cen i wtedy kupiłem.
Ponadto liczba dostępnych biletów to trochę gra psychologiczna i nie zawsze jest to prawdziwa liczba biletów ponieważ było 5 dostępnych jak kupowałem, następnego dnia nadal 5... i cena 200zł droższa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2014 11:32 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Korzystałem kilka razy z oferty biletów czarterowych TUI i potwierdzam, że ceny potrafią zmieniać się często i to w obie strony. Działa kilka czynników, jak liczba miejsc i pozostały czas. Ja jednak mam dla Ciebie inną sugestię - byś kupił te bilety jeżeli cena będzie dla Ciebie akceptowalna, bez próby wyłapania najkorzystniejszej oferty, a ten pozostały czas przeznaczył na rezerwację najkorzystniejszego noclegu.

Zakładając, że ceny na wybrany przez Ciebie lot będą zmieniać się w obrębie 200 złotych od ceny takiej po której kupisz, to jeżeli uda Ci się znaleźć hotel tańszy o kilka euro dziennie, już i tak będzie to korzystniejsze dla łącznych kosztów urlopu.

Poza tym unikasz ryzyka, o którym wspominał Zibid, że lot ucieknie Ci sprzed nosa.

Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2014 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Warto też sprawdzać cały czas rezerwację do "samego końca" (wybierać "przelicz"). Miałem tak, że widoczna była ilość osób 2 przy rezerwacji i wszystko wyglądało, że są 2 dostępne miejsca. Dopiero przy chęci wpisywania danych 1 osobę odrzucało i wtedy było jasne, że zostało tylko 1 miejsce (mimo tego, że 2 są widoczne w systemie). Ktoś powie, że miejsce zostało sprzątnięte z przed nosa? No niestety tak nie było. Dzwoniąc na infolinię (chciałem telefonicznie dokonać rezerwacji) dostałem odpowiedź, że faktycznie coś z tym miejscem jest nie tak i mimo, że są widoczne 2 miejsca dostępne jest tylko 1. Błąd systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2014 00:58 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
ja wyczekałem w czerwcu do samego końca - kupno w niedzielę ok 9tej rano, wylot tego samego dnia około 23;
ale opłacało się: HER dla 4 osób po 147,-
wcześniej TUI pokazywał dostępność 2,3 biletów po 297...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group