Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Hej,

wybieramy się do Chin we wrześniu w 7 osób i planujemy trasę Pekin - Xi'an - ZhangJiaJie - Szanghaj.

Niestety wszystkich wycieczek nie jesteśmy w stanie ogarnąć, dlatego poszukuję ofert z typu GetYourGuide. Niestety też z doświadczenia wiem, że ceny w necie nie są równe cenom wstępu na miejscu, dlatego proszę Was o w miarę uświadomienie mnie ile kosztują pewne wejścia. Thank you from mountain. ;)

1. Pekin - mur:
https://www.getyourguide.pl/pekin-l186/ ... ur-t27113/
lub:
https://www.getyourguide.pl/pekin-l186/ ... u-t116383/
Pytanie: czy warto jechać na szybsze zwiedzanie muru i pozwiedzać grobowce dookoła czy pozostać przy poświęceniu dnia na mur?
Pytanie 2: Czy ktoś dojeżdżał do Mutianyu nie za pomocą przewoźnika i ile to wyszło?
2. Pekin - miasto:
https://www.getyourguide.pl/pekin-l186/ ... em-t54366/
samemu podobno strasznie długo się czeka na bilety, a kupno samych biletów u przewoźników jest mniej opłacalne niż wycieczka.
3. Pekin pół dnia:
O 18:50 mamy pociąg, więc do tego czasu: od rana zoo lub olympic park.
Xi'an:
1. Xi'an miasto:
Zwiedzanie murów miasta i Wieży Dzwonu i Bębna, zwiedzanie muzułmańskiej dzielnicy
- ile kosztują wejściówki?
2. Xi'an terakotowa armia:
https://www.getyourguide.pl/xi-an-l270/ ... rs-t91398/
lub ile samemu wychodzi dojazd i wstęp?
3. Xi'an miasto lub pojedziemy na słynne szlaki śmierci Hua Shan:
- Xi'an Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi,
ZhangJiaJie:
1. ZhangjijJie:
Zhangjiajie National Forest Park: Tianzi Mountain and Hallelujah Mountain
2. Zhangjiajie:
Grand Canyon with Glass Bridge
3. Zhangjiajie:
- Tianmen Mountain
4. Zhangjiajie:
- mamy lot o ~23, więc od rana jeszcze pójdziemy na muzea, ale to nie jest dość ważne z kosztami wstępu.
- Czy wstęp do parku można wykupić na kilka dni? Chodzi mi głównie o te dwa pierwsze w okolicach Wulingyuan. wycyztałem, że bilet kosztuje ok 248 CNY i jest ważny na 4 dni.
- Oczywiście dodatkowo płatne są koleje linowe po parku, ale czy opłaca się je brać (nie mówię o Tianmen)?
- Czy bez przewodnika idzie przeżyć?
Szanghaj:
Tutaj mam pewien problem, bo nie mogę ułożyć planu do końca. Znajomi radzili mi wziąć przewodnik i chodzić po mieście z moją małą grupa.
Nie wiem tylko jak zrobić Pearl Tower, bo podobno trudno dostać bilety na miejscu, bilet ~ 220 CNY. I czy nie lepiej pojechać na Shanghai Tower? Lub w pakiecie:
Ocean Aquarium + 88th sightseeing floor of Jin Mao Tower: CNY 225
Ocean Aquarium + Oriental Pearl TV Tower: CNY 310
Słyszałem też o oceanarium, że jest podobno bardzo dobre. ;)
No i taki pakiet:
https://www.travelchinaguide.com/packag ... hai/02.htm

Pytanie kolejne: czy na miejscu są lokalni przewoźnicy, organizatorzy i ile kosztują u nich wycieczki w porównaniu do GetYourGuide?

Pozdrowienia, wiem, że są inne tematy zbiorcze, ale to może być całkiem kompleksowy post dla planujących podobną trasę. ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn 13 Lip 2018 12:32, edytowano w sumie 3 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lip 2018 12:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1763
srebrny
Jeśli chodzi o zwiedzanie Zakazanego Miasta to moim zdaniem z tymi kolejkami jest trochę przesady.
Ja w swojej stałem max. 20 minut chociaż na początku zdawało się, że jest na pół dnia.
Ważniejsze jest, aby przyjechać tam rano bo obowiązuje limit dzienny biletów (z tego co pamiętam kilkadziesiąt tysięcy - ale to w końcu Chiny :-) ). W hotelu dowiedziałem się później, że bilety w zależności od pogody kończą się około godz. 10-12.

Samych kas jest od groma (zdjęcie z poprzedniego dnia po południu, kiedy były zamknięte):

Załącznik:
kasy_zakazane_miasto.jpg
kasy_zakazane_miasto.jpg [ 264.8 KiB | Obejrzany 4048 razy ]


Zresztą chaos towarzyszący kolejce to też pewna atrakcja :-)

Co do Chińskiego Muru, ja akurat pojechałem do oklepanego Badaling - banalna sprawa, kursują tam lokalne pociągi.

Jeśli chodzi o pociąg do Xian to zakładam, że wiesz, że gdy kupujesz bilet przez internet trzeba wydruk z maila wymienić na "właściwy bilet". Niby proste, ale najpierw trzeba znaleźć odpowiednią kasę (tych na dworcach dalekobieżnych w Pekinie też jest multum) i ewentualnie poczekać chwilę w kolejce. Do tego dochodzi kontrola bezpieczeństwa (a raczej jej symulacja - ale jednak - znowu kolejka) - uwzględnijcie to w planie. Zresztą same dworce kolejowe w Pekinie i Szanghaju dla mnie też były swojego rodzaju atrakcją turystyczną - bardziej przypominają nasze lotniska niż dworce.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Ok super, dzięki, ale mimo wszystko cena wydaje się atrakcyjna za wszystkie bilety wstępu + obiad + transport - czas oczekiwania. ;) Oprócz ZM jest jeszcze Tiananmen i świątynie z pałacem letnim.
Ile płaciłeś za bilet do ZM i na Mur? Ile kosztował bilet na mur? Są jakieś zniżki? 8-)

Jedziemy tylko raz pociągiem do Xi'an, reszta to loty międzymiastowe. Pytanie może dziwne, ale wolę się upewnić. Czy loty wewnątrzkrajowe w Chinach nie anulują wizy jednokrotnego wstępu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2018 14:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1763
srebrny
Płaciłem 60 juanów. Po południu (o ile bilety jeszcze są dostępne) cena jest o połowę niższa.
Od czasu mojego pobytu, w organizacji sprzedaży chyba coś się pozmieniało, bo z tego co na szybko rzuciłem okiem w sieci to kasy są teraz dostępne tylko dla obcokrajowców. Chińczycy muszą kupić sobie bilet wcześniej online. Obcokrajowcy też mogą ale strona obsługująca rezerwacje jest tylko po chińsku - można ewentualnie poprosić kogoś w hotelu.

Co do lotów to nie bardzo rozumiem dlaczego wiza miałaby tracić ważność przy locie krajowym. Ale odpowiadając - leciałem i nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Po prostu musiałem tę odpowiedź na temat lotów komuś pokazać. :lol: :lol:

A reszta miast? Szczególnie zależy mi na pół dzikim Zhangjiajie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2018 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
-- 12 Lip 2018 16:14 --

W ZM byłem w niedzielę i też nie wcześnie rano i kolejek dużych nie było, są kasy da obcokrajowców, trzeba pokazać paszport, cena 35 julków, jeśli dobrze pamiętam, plac Tienanmen jest po drugiej stronie od wejścia do ZM, transport, metro 5 j.
do Badaling metro 5 j., plus pociąg 7 j. w jedną stronę, ceny biletu na mur nie pamiętam, ale drogi nie jest, na miejscu można kupić jedzenie w budkach lub iść do restauracji, biletów nie trzeba kupować w kasach na początku jeśli są kolejki, przed samym wejściem na mur też są kasy puste,
na stacji kolejowej do Badaling stoi też pełno naganiaczy, ale ceny za transport autem wysokie w porównaniu z pociągiem, b. wygodnym, w którym też sprzedają jedzenie, z głodu nikt tam nie umrze,
summer palace dojazd metrem 5 j. plus 3 j. po przesiadce, zależy z której strony się dojedzie, przesiadka od strony południowej, jedzie się do ogrodu botanicznego chyba, trzeba wysiąść wcześniej, wstęp 30 j.,
wszystko morzna samemu ogarnąć bez problemu, warto mieć apkę metra i po sprawie,
bez wizy można poruszać się tylko po Pekinie, choć Badaling niby należy do miasta i nie ma problemu z wyjazdem, z wizą wszędzie bez wyjeżdżania za granicę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cytuj:
W ZM byłem w niedzielę i też nie wcześnie rano i kolejek dużych nie było



Kolejek nie bylo poniewaz od 2017 prefrowana forma zakupu biletu jest internet.
Sa limity dzienne, 80 000, le brak kolejek nie znaczy ze nie ma odwiedzajacych.
Jak wszystko w Chinach, proces sprzedazy biletow przeniosl sie do internetu.
http://gugong.228.com.cn/
Jesli pula nie zostala wyczerpana bilety nadal mozna dostac w kasie przy Zakazanym Miescie.
Dla Chinczyka kupic nie problem, oni wszystko kupuja online, ew. skanowanie kodu QR przed wejsciem tez jest mozliwe.
Chinczyk bez komorki, i platnosci internetowych to ginacy gatnek, wiec w kasach 'tradycyjnych' pojawiaja sie juz prawie tylko obcokrajowcy...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
A Chiny masz coś do powiedzenia na temat Zhangjiajie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lip 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Przez 7 lat mieszkania w Chinach i podrozowania zawsze omijalem szerokim lukiem :lol:
Tam szybko rozwija sie w czlowieku alergia na tlumy.
Zolte Gory zaryzykowalem i widoki nie byly warte tego klasycznego chinskiego turystycznego 'pierdolnika'.
W przypapdku ludzi odwiedzjaacych tylko turystycznie podejscie moze byc inne ;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Lip 2018 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Szkoda, bo wycieczki z przewodnikiem po Zhang są bardzo drogie. Przynajmniej moja grupa nie może sobie na to pozwolić. ;) Będę musiał ogarnąć wszystkie dojazdy sam, czy ktoś był i wie jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2018 18:13 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 91
MTalma napisał(a):
Xi'an:
1. Xi'an miasto:
Zwiedzanie murów miasta i Wieży Dzwonu i Bębna, zwiedzanie muzułmańskiej dzielnicy
- ile kosztują wejściówki?
2. Xi'an terakotowa armia:
https://www.getyourguide.pl/xi-an-l270/ ... rs-t91398/
lub ile samemu wychodzi dojazd i wstęp?



Ad1. Bilet do Bell Tower kosztuje 35RMB, do Drum Tower też 35RMB, łączny bilet na obie - 50RMB. Wejście do muslim quarter jest bezpłatne.
Ad2. Opcja wygodna Terracota Warriors - DiDi z centrum miasta to około ~100-110RMB z opłatami drogowymi, tańsza - jest autobus spod dworca kolejowego. Wstęp 150RMB, płatność gotówką lub chińskimi aplikacjami (problemy z płatnościami kartą). Może sobie sprawę ułatwić i bilet kupić przez stronę muzeum/mauzoleum i od razu iść do wejścia.

Do Terakotowej Armi najlepiej wybrać się jak najwcześniej i uzbroić w ogromne pokłady cierpliwości. Warto unikać też weekendów i chińskich świąt/dni wolnych. Kolejki i tłok są tam jak w prawie wszystkich takich miejscach w chinach OGROMNE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lip 2018 19:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
@upgrdpl: a tak z ręką na sercu to warto do tej Terakotowej armii w ogóle pojechać - pytam bo jesteś na świeżo :)
wiem, że z jednej strony must see, unesco blabla, a z drugiej znając "atmosferę" zwiedzania z chińczykami takich miejsc i dość w sumie spore koszty wejścia (plus czas i koszty dojazdu) to nabieram wątpliwości poważnych

co jeszcze polecasz w Xi'an i okolicach, albo czego nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2018 01:33 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 91
marek2011 napisał(a):
@upgrdpl: a tak z ręką na sercu to warto do tej Terakotowej armii w ogóle pojechać - pytam bo jesteś na świeżo :)
wiem, że z jednej strony must see, unesco blabla, a z drugiej znając "atmosferę" zwiedzania z chińczykami takich miejsc i dość w sumie spore koszty wejścia (plus czas i koszty dojazdu) to nabieram wątpliwości poważnych

co jeszcze polecasz w Xi'an i okolicach, albo czego nie ?


Co do Terakotowej Armii - jeśli uda Ci się być tam w chwili otwarcia kompleksu z biletem zakupionym wcześniej i temat Cię interesuje, to tak. Jeśli natomiast ma to być wizyta dlatego, że Unesco, że must see itp - to chyba nie warto. Dodatkowo ta otoczka z 'o, wyjątkowo trafiliście na dzień kiedy rolnik który pierwszy odkrył armię jest na miejscu i można się z nim spotkać/poprosić o autograf/zrobić zdjęcie' jest dość śmiesznie sztuczna - ale co kto lubi. Dodatkową "atrakcją" jest 'ścieżka wyjścia' z mauzoleum, prowadząca przez kompleks handlowy z licznymi sklepikami/straganami/restauracjami/itp.

Co do samego Xi'an to w zasadzie jeśli nie sprowadza Cię tam praca - pozostaje zwiedzić okolice wewnątrz murów. Na pewno warte odwiedzenia są muzełumańskie knajpki oferujące niespotykane gdzie indziej w Chinach przysmaki - tutaj na pewno przyda się znajomość chociaż podstaw chińskiego lub działający translator. Co do jedzenia w Xi'an polecam na YouTube filmy Food Emperora (szczególnie te ostatnie, długie - jest ich kilka) z tego miejsca.

Ten kawałek muslim quarter, który pojawia się we wszystkich przewodnikach i rekomendacjach (zaraz za Bell Tower) to typowo komercyjno-wystawowa ulica do robienia zdjęć i selfiaczków, zresztą adresowana głównie na rynek wewnętrzny (dla chińczyków) - ale jak ktoś lubi popatrzeć jak to wygląda, to może warto zajrzeć (uprzedzając - tak jak wszystkie tego typu atrakcje w chinach - widziałeś jedną - widziałeś je wszystkie).

Na więcej nie mieliśmy zbytnio czasu, więc dużo więcej nie pomożemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Nieźle, dzięki za info. ;)
Jechaliście może na szlak do Hua Shan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group