Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Mar 2018 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Hejka

Jak z cenami alkoholi, szczegolnie whisky i wina w duty-free przed wyjsciem z lotniska w Muscat w porownaniu z innymi lotniskami w Europie i czy przeswietlali Wam wszystkie bagaze?

Pozdrawiam i milego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Kashpir 11 Lut 2024 14:36, edytowano w sumie 2 razy
Zmiana tytułu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2018 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dla zainteresowanych tutaj sa ceny:

https://www.muscatdutyfree.com/categories/single-malt

Oplaca sie kupic Arak, jesli ktos lubi, np. libanski Arak Brun 0,7l 53% kosztuje 8.50 OMR, jordanskie byly tansze.

Ja wwiozlem dodatkowo 1.4l wysoko %, podobno mozna wwiezc oficjalnie 2 litry, ale mialem wrazenie, ze na kontroli nie bardzo sie przejmuja, jesli chodzi o turystow.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2023 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Nie chcąc robić odrębnego wątku skorzystam z tego alkoholowego.

Oficjalnie jest zakaz wwozu do Omanu e-papierosów, ale jednocześnie są salony IQOSów na mieście, czy ktoś mi może to wyjaśnić jak krowie na rowie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2023 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Troche jak wniesienie piwa do baru 😆

Ten fragment troche wyjasnia, ale w skrocie zrobili deala z IQOSem w 2019:
Cytuj:
HEATED TOBACCO PRODUCTS
IN OMAN
In July 2019, IQOS was launched across all GCC (Gulf Cooperation Council) countries, following the approval of the US FDA earlier in the year.

NICOTINE VAPING DEVICES
IN OMAN
The sale and marketing of e-cigarettes are banned in Oman as per a decision by the Public Authority for Consumer Protection in 2015, however use and possession are legal. There is thought to be a black market in e-cigarettes as a result of the ban, which the Ministry of Health thinks is supplied by online sales and locals bringing products back from foreign trips. Omani citizens who bring back e-cigarettes or try to sell them may be fined €1,000 (500 Rials) for a first offence, or double that for a second offence.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2023 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Doczytałem w międzyczasie i pytanie jest takie czy podgrzewacz do tytoniu jest e-papierosem?

W Turcji IQOS są całkowicie zakazane ale turyści mogą je wwieźć na własny użytek, pytanie czy do Omanu też mogę czy wrócić do analogowych, już widzę jak żona będzie zachwycona :D
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2023 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Przepraszam za post pod postem.

Jeśli chodzi o alkohol, to mogę przewieźć w bagażu z Polski do 2l mocnego alkoholu czy muszę go kupić już po przylocie na lotnisku w Maskacie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2023 12:09 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@kubus571

Możesz przywieźć z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2023 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Mam durne pytanie. Widzę, ze na tej bezcłówce sprzedają piwow kartonach. Jak wygląda możliwość wniesienia tego do Omanu.
Wszyscy piszą o limitach na mocny alkohol ale o piwie nie mogę nic znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Paź 2023 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Sam sobie odpowiem. Zapytałem na @ w tym sklepie bezcłowym z linka i dostałem taką odpowiedź.

Szanowni Państwo,



Dziękujemy za skontaktowanie się z Muscat Duty Free i dziękujemy za zapytanie



Zgodnie z przepisami celnymi w Omanie pasażer może kupić 4 litry alkoholu lub 4 paczki piwa.



W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.



Z poważaniem,



Analyn Z. Subida
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2023 21:52 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Jak chcecie się napić w Omanie, to kupcie na duty free, bo sklepy z alkoholem są, ale nie sprzedadzą Wam, gdyż aby kupić trzeba mieć licencję.
Żeby otrzymać licencję trzeba być rezydentem Omanu.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lis 2023 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
@tomczas

Chyba, że złapiecie kogoś pod sklepem, kto z niego wychodzi lub do niego wchodzi, kto Wam kupi dany alkohol (za niewielka opłatę). Sprawdzone dwukrotnie w Maskacie.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 28 Lis 2023 12:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2023 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Możesz kupić alkohol w sklepie z alkoholem, nie musisz mieć licencji, tylko musi być czynny a z tym bywa różnie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2023 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
To ciekawe, bo nam trzykrotnie odmówiono w trzech różnych sklepach twierdząc, że potrzebujemy specjalnego zaświadczenia z policji żeby móc zaopatrzyć sie w alkohol. Stąd wyszedł pomysł, żeby poprosić kogoś kto takiego zakupu może dokonać. Tak przynajmniej było w maju tego roku, być może coś się zmieniło od tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomczas lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2023 19:19 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Ryglu napisał(a):
To ciekawe, bo nam trzykrotnie odmówiono w trzech różnych sklepach twierdząc, że potrzebujemy specjalnego zaświadczenia z policji żeby móc zaopatrzyć sie w alkohol. Stąd wyszedł pomysł, żeby poprosić kogoś kto takiego zakupu może dokonać. Tak przynajmniej było w maju tego roku, być może coś się zmieniło od tej pory.

Dokładnie tak. Natomiast można się dogadać z miejscowymi, którzy mają licencję albo sprowadzają z zagranicy. Z Odpowiednią marżą wszystko załatwią.
W wybranych hotelach są bary, ale ceny dosyć wysokie.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lis 2023 19:40 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Mi też odmówiono sprzedaży w kilku sklepach (co prawda nawet na google maps ich nie było), podejrzewam, że jak coś w sieciówce Africa Eastern w Maskacie przejdzie.

*edit w opiniach na google pod africa eastern także pisze, że potrzebna jest licencja do zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lis 2023 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Spokojnie. Po przylocie jest sklep wolnocłowy, gdzie można kupić alkohol bez żadnych specjalnych zezwoleń. Wystarczy BP.

Np. 1 Litr bardzo dobrego rumu ciemnego Negrita Dark kosztuje 5.000 OMR (czytaj 5 OMR), a 1 litr rumu jasnego Havana kosztował 7.900 OMR
Góra
 Profil Relacje PM off
tomczas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Papierosy w Omanie
#17 PostWysłany: 11 Lut 2024 14:16 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
Wyczytałem że jest zakaz wwzożenia epapierosow. Palę iqosy. I pytanie czy ten zakaz dotyczy też podgrzewaczy tytoniu czy pod hasłem epapierosow mieści się wszystko czego nie odpala się zapalniczka? Proszę o sprawdzone info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group