Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 307 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:58 

"Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin."
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,8684 ... ejowy.html

"Widać wyraźnie, że dla rządu chińskiego, a prezydent Chin artykułował to wprost podczas wizyty w Polsce w czerwcu ubiegłego roku, my mamy być takim miejscem, w którym Nowy Jedwabny Szlak ma się kończyć, ale pytanie, co dalej. Pytanie mówiąc krótko jest takie, czy partnerem dla strony chińskiej stanie się na przykład Berlin, z tym nowym budowanym od 20 lat lotniskiem, czy też tym partnerem może być Polska" - powiedział Gowin.
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#142 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:48 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
namteH napisał(a):
@‌Paulos‌
To o czym piszesz raczej zaszkodziło by LOTowi a nie tanim liniom o których wspominasz i które tak lubimy...


Sorry, ale chwytam, jak CPL ma zaszkodzić LOT-owi? Czy chodzi o coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 23 Mar 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌Paulos‌
Bo będzie za blisko innych regionalnych i nie będzie się opłacało latać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 23 Mar 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
manyaky napisał(a):
Ok, może porównanie do WMI niefortunne (póki nie ma dworca lotniskowego), bo po prostu WAW jest bardzo blisko centrum.

Ale w przypadku innych portów regionalnych się zgadza. Na przykład WRO. Wysiadasz na głównym, też musisz dreptać sporo do przystanku (jakieś 400m - jak do Modlinbusa), później czekać na autobus, który jeździ co 30 minut (jak Modlinbus) i jedzie na lotnisko 40 minut (jak Modlinbus).

Po prostu dojazd na Lotnisko Chopina i jego usytuowanie to ewenement, co powszechnie wiadomo. A przypominam tylko, że pawelos przyrównywał WMI nie do WAW, tylko portów regionalnych.


Ja co prawda z metrówką nie chodziłem ale nie wiem, gdzie tobie wyszło te 400 metrów. Do tego na Modlin Bus, muszę liczyć się z brakiem miejsca na dany kurs, co się wiąże z wykupienie wcześniej biletu i skomunikowanie tego z godziną mojego przyjazdu pociągu do Warszawy. Taki problem odpada w przypadku korzystania z komunikacji miejskiej.
Do tego zarówno na GDN czy WRO, nie wspominając o WAW dojadę uberem, od biedy nawet zwykłą taksówką za 20 - 30 zł (w przypadku taksówki, trochę drożej) jeśli będę potrzebował zrobić to szybko i komfortowo czy będzie jakaś inna sytuacja awaryjna. I taki wydatek nawet przy podróży w pojedynkę, nie będzie jakoś specjalnie odczuwalny dla kieszeni. Branie taksówki na WMI, często będzie przewyższać koszt biletu lotniczego.

Co do samego CPL, to przeczytałem ostatnio chyba najbardziej merytoryczną analizę, jaką znalazłem w sieci.
http://cakj.pl/2017/03/21/wraz-z-centralnym-portem-lotniczym-powinien-powstac-nowy-wezel-komunikacyjny/
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 28 Mar 2017 10:59 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 7
Cytuj:
Wydaje mi się, że Warszawa jako mimo wszystko główny port lotniczy w Polsce, nie ma jeszcze aż takiej nie wiadomo jakiej pozycji w szeroko rozumianym świecie, żeby zaraz budować obok kolejnego kolosa i bezstratnie i jego obdzielić pożądanymi (atrakcyjnymi dla linii i pasażerów) połączeniami.
Jeśli tylko lotnisko będzie leżało bliżej Łodzi i będzie miało lepszy dojazd, niż Modlin i Wa-wa, to jestem za! Ale oczywiście kieruję się tylko swoim lenistwem i wygodą. :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Mar 2017 14:52, edytowano w sumie 1 raz
cytat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
pytanie czy twoje lenistwo i wygoda (i kogokolwiek innego) jest warte 30 mld złotych
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Właśnie - dopiero była mowa o 20-25mld, dziś jest już 30mld.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
a nie skończy się... na 50 mld.
Zamiast elektrowni atomowej będziemy mieć lotnisko (jeśli powstanie- tak realnie za 20-25 lat) opalane węglem przez kolejne 100 lat
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przeciez oni nawet jeszcze nie zaczeli, koszty sie podliczy na koncu :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 30 Mar 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Koncepcja finansowania CPL przygotowana. Nie obciąży budżetu państwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 30 Mar 2017 11:56 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
pomijając fakt, że Polski Fundusz Rozwoju to w 100% spółka państwowa (= budżetowa), to tytuł jest mocno na wyrost, a treść bardzo ogólnikowa, bo jedyne co pan prezes powiedział to, to, że powstała już "wstępna koncepcja finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego" i jego budowę PFR może sfinansować zaciągając kredyty w bankach europejskich (ew. podmiotach krajowych, zapewne... państwowych)
poczekamy - zobaczymy, ale póki co, jakoś mnie to nie przekonało odnośnie nieobciążania budżetu państwa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 30 Mar 2017 12:10 

PFR to nie jest spółka.
Góra
 PM off  
      
#153 PostWysłany: 30 Mar 2017 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
rili? nie obciąży?
Cytuj:
Jako Fundusz mamy szereg możliwości pozyskania finansowania od międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju i tym podobnych. Oczywiście jest również rynek komercyjny i banki, które mają w Polsce duży apetyt na finansowanie takich inwestycji infrastrukturalnych

znaczy banki dają pieniądze 4free? aaaaa ze inwestycja potem się sama spłaci z zysku?
ja pierdziu, ale jest duza szansa ze
Cytuj:
"Ciemny lud to przecież kupi"


@‌Kamil‌ Polski Rzad wprowadzi w życie FLY4FREE(powinniście dostać fee za pomysł)
oklaski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:18 

Czy Was w ogóle interesuje stan faktyczny, czy po prostu gdy fakty przeszkadzają w narzekaniu na rząd to tym gorzej dla faktów?
PFR nie jest spółką, PFR nie jest jednostką budżetową (jego budżet nie jest zasilany z budżetu Państwa). Tak to zostało rozwiązane, żeby inwestycje PFR nie były uznane przez KE za niedozwoloną pomoc publiczną. Naprawdę, to że coś ma w nazwie "Polski", nie oznacza że jest państwowe. Przykładem Polski Bus.
Góra
 PM off  
      
#155 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:20 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
PFR to nie jest spółka.
:?: -> KRS
Załącznik:
Polski_Fundusz_Rozwoju_NIP_7012017-03-30_13-20-24.png
Polski_Fundusz_Rozwoju_NIP_7012017-03-30_13-20-24.png [ 16.5 KiB | Obejrzany 781 razy ]

Anonymous napisał(a):
to że coś ma w nazwie "Polski", nie oznacza że jest państwowe
info na oficjalnym profilu:
Cytuj:
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to państwowa grupa finansowa

to tak odnośnie faktów...
kłamstwo powtórzone 1000 razy nie staje się prawdą


Ostatnio edytowany przez pemat, 30 Mar 2017 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
spółka i to jak najbardziej państwowa
Cytuj:
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) – państwowa grupa finansowa oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

to chyba ze slajdów cytat ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:55 

pemat napisał(a):
Cytuj:
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to państwowa grupa finansowa

to tak odnośnie faktów...

Zobowiązania przedsiębiorstwa państwowego nie są zobowiązaniami budżetu Państwa.

Cytuj:
Skarb Państwa nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania państwowych osób prawnych (w tym przedsiębiorstw państwowych)

Tu poczytaj bo piszesz nieprawdę:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ4.nsf/main/19FA8E49
Góra
 PM off  
      
#158 PostWysłany: 30 Mar 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ale o czym ty teraz piszesz? Udowodniono ci ściemę wiec nie odwracaj kota ogonem. Jest to spółka, jest to też podmiot państwowy. Reszta to triki, żeby się zobowiązania nie wliczaly do deficytu.
Odpowiedzialność to zupełnie inna kwestia. Bezpośrednio nie odpowiada skarb państwa ale ktoś te zaciągane na lotnisko długi będzie musiał zabezpieczyć. Na piękne oczy wiceslajda nikt się nie nabierze a już na pewne instytucje europejskie. I znając życie zobowiązania PFR poręczy budżet albo inne przedsiębiorstwa państwowe - PZU, KGHM itd.
Podobny wałek jest u nas z RDO. Port pożycza pieniądze a żyrują gmina i inne miejskie spółki. A jakby co, to zapłaci podatnik.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 30 Mar 2017 14:36 

Tomek Zien napisał(a):
inne przedsiębiorstwa państwowe - PZU, KGHM itd.

Ty również piszesz nieprawdę, bo KGHM ani PZU nie są przedsiębiorstwami państwowymi. Są przedsiębiorstwami z istotnym udziałem Skarbu Państwa.

@marktemp77, nie dyskryminuj mnie ze względu na znajomość ustaw :)
Góra
 PM off  
      
#160 PostWysłany: 30 Mar 2017 15:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
@‌Don_Bartoss‌
ja na razie nic nie napisałem na temat zobowiązań - wyraziłem jedynie swój umiarkowany entuzjazm ;)

ale mogę sobie wyobrazić sytuację, że zabezpieczeniem tych kredytów zaciągniętych prze PFR (10-20 mld zł ?) na budowę CPL będą gwarancje Skarbu Państwa, ew. innego podmiotu "państwowego" (banku, agencji), który w razie czego (odpukać...) będzie musiał być dofinansowany z budżetu. oczywiście nikt nie powie wtedy wprost, ze to na CPL, ale to, że kasa nie będzie płynąć kanałem budżet -> CPL, a np. budżet -> fundusze/fundacje/agencje/banki -> CPL nie zmienia faktu, że to "Pan płaci… Pani płaci… My płacimy… To są nasze pieniądze proszę pana…"
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 307 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group