Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2017 09:16 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 28
Drodzy, byłem wczoraj w małym sklepiku na Zakynthos, wygląda jak rodzinny biznes, sprzedają tam oliwę z oliwek w plastikowych butelkach o pojemności 1.5 litra w cenie około 2,60 euro. Możliwe to? Czy jest to bardziej zwykły odpada? Na Krecie czy Rodos na jakiś straganach płaciłem zdecydowanie więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2017 09:27 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 53
Moim zdaniem oliwa powinna być ok, podobno na cenę zakupu wpływa to czy kupujemy ją w wysokim sezonie, kiedy ceny są wyższe niż np. teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2017 09:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Obecnie cena kg oliwy na Zante jest 3.2 euro
Tak jak @gasolina84 powiedział, koniec sezonu, więc chce skończyć stok. Jak cos, to możesz go poprosić o spróbowaniu jej (do chleba np.)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2017 17:10 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 28
Dzięki, więc biorę☺️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:06 

Rejestracja: 05 Maj 2018
Posty: 3
Moim zdaniem się nie opłaca, u nas jest już taniej a tak samo jakościowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:32 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A w jakim sklepie w PL masz tańszą oliwę i lepszą jakościowo?
Bo nawet sklepowa przemysłówka wychodzi drożej....
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Arczii coś Ty się tak na tą Grecję uwziął?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:28 

Strasznie drogo w tej Grecji.
Zwłaszcza pomarańcze po 0,15 euro/ kg :twisted: i wiele innych.

https://www.fly4free.pl/forum/kreta-chania-zakupy,1481,45730

Na tym targu souvlaki [ przepyszne] po 1 euro sztuka jadłem. Takie targi są wszędzie. Trzeba tylko poszukać. Jak ktoś łazi po promenadach i knajpach w porcie, tam gdzie główny strumień "turystów , to mu się wydaje, że Grecja jest droga.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Maj 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Arczii napisał(a):
Moim zdaniem się nie opłaca, u nas jest już taniej a tak samo jakościowo.


Chętnie się dowiem gdzie w PL mogę kupić oliwę "cold pressed", prosto od rolnika i w dodatku taniej... miodzio! ;)
Po co mi już latać do Grecji?

No i kurde @jacakatowice narobiłeś mi smaka na souvlaka od dziadka z targu w Chanii!
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Maj 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ano, byłem w tamtym roku, obkupiłem się jak głupi i też tęsknię... Ten rok niestety bez Grecji, pierwszy raz od kilku lat...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:24 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Taaa, a niby na tym forum wszyscy z podręcznym jedynie latają, a wziąć rejestrowany to wstyd.... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@asiasz czym sie przejmujesz, kupujesz oliwe i przywozisz, a kogo interesuje forma bagazu oprocz Ciebie. :D
Niektorzy Forumowicze lataja tylko tradycyjnymi liniami, gdzie bagaz jest najczesciej wliczony.
pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Do Grecji zawsze latamy z Gośką z jednym rejestrowanym. Do tej pory za bagaż nie płaciłem ani razu - Wizzem wzięty za punkty, Ryanairem taryfa z bagażem za kupon, w Aegeanie miałem w cenie. Teraz już ponoc w Ryanie za kupon się nie da....
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Maj 2018 23:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Clementiaa napisał(a):
Chętnie się dowiem gdzie w PL mogę kupić oliwę "cold pressed", prosto od rolnika i w dodatku taniej... miodzio! ;)


Taniej to nie kupisz, ale jeżeli mieszkasz albo bywasz w Krakowie to polecam "Greckie Przysmaki" na ul. Krakowskiej. Przywożą z Grecji właśnie taką oliwę prosto od rolnika, którą rozlewają już sami w Polsce.
https://greckieprzysmaki.pl/oliwy-z-oli ... 3-1-l.html
https://greckieprzysmaki.pl/9-oliwy-z-oliwek
Kupuję od nich już od kilku lat, ta oliwa jest naprawdę dobra. Kojarzę ze sklepu cenę 37 zł za litr, może w internecie drożej, a może ostatnio podrożała do 40 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@meczko
Wiem, że taniej niż u samego źródła nie da rady. :)
Dzięki za wskazówkę - sklep znam chociaż jego klientką nie jestem, raz nawet zdarzyło mi się być tam osobiście. Na razie jednak zostanę przy swoich kreteńskich wypadach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Cze 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Veni, vidi, ..... kupiłam ;).
Cena oliwy z oliwek na targu w Chanii to obecnie 4 euro/litr. Jak zawsze elegancko zapakowana w 1,5 litrową plastikową butelkę po wodzie mineralnej lub jeszcze ładniej w fabrycznie nową litrówkę :).
Jeśli komuś cena nie odpowiada to polecam w drodze do Parku Botanicznego zatrzymać się przy małym sklepiku (po 1 stronie drogi restauracja, po 2 sklepik-kiosk z dobrami) - cena takiej samej litrowej oliwy to 10 euro.
A jak ktoś chce mieć już najładniej zapakowaną oliwę to zostaje tylko Kentriki Agora lub sklepiki w uliczkach w centrum - ceny turystyczne, nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że od 8-10 euro/litr... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group