Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2016 21:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Leciałem 4 m-c temu i wcale tak różowo nie jest. Dolicz hotel w Dubaju i cena skacze. Do tego przez wiele godzin lecisz niewygodnym samolotem gdzie jest potwornie zimno.

Czasem lepiej dorzucić 100 lub 200 i leciec normalnymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Mar 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Kian napisał(a):
Leciałem 4 m-c temu i wcale tak różowo nie jest. Dolicz hotel w Dubaju i cena skacze. Do tego przez wiele godzin lecisz niewygodnym samolotem gdzie jest potwornie zimno.

Czasem lepiej dorzucić 100 lub 200 i leciec normalnymi.


Samolot był bardzo wygodny, spałem na 3 miejscach cały czas :D A to, że ubrany w cebulkę, przykryty kurtką, to tylko trzeba wiedzieć, żeby się przygotować ;) W Dubaju można chociaż złapać trochę słońca i wliczyć to w urlop, a Boloni czy Amsterdamie nie bardzo :D Przynajmniej nie dla mnie, bo jestem ciepłolubny :o

A tam za noclegi też trzeba doliczyć...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2016 05:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Mnie czeka powrót cebu za tydzień, do Manili leciałem tak jak @MaPS w First 3 siedzenia dla mnie + kocyk z TK), mam nadzieję że powrót będze w podobnych warunkach, jak będzie szampan i kawior z okazji urodzin linii, to też nie pogardzę :mrgreen:
Dla potomnych: pasy bezpieczeństwa, których konstrukcja wżyna się w 4 litery podczas snu da się wypiąć, w Cebu zatrzaski trzymają się na tytyrytkach 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
nick napisał(a):
Mnie czeka powrót cebu za tydzień, do Manili leciałem tak jak @MaPS w First 3 siedzenia dla mnie + kocyk z TK), mam nadzieję że powrót będze w podobnych warunkach....

Na powrocie było dużo więcej ludzi, ale my oczywiście przy awaryjnym :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:34 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
melduje , że wróciliśmy z Filipin. Trzeci raz podróżowaliśmy po Filipinach z Cebu Pacific - o dziwo w tym roku żadnych opóźnień na żadnym odcinku. Pierwszy raz mieliśmy lot Dubaj-Manila. w obydwie strony w samolocie mnóstwo wolnych miejsc. za każdym razem mogliśmy spokojnie zając trzy siedzenia i wygodnie przespać cały odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A my właśnie w Manili po locie z Dubaju. Mieliśmy co prawda dla naszej czwórki sześć miejsc ale to wszystko co dało się wycisnąć. Samolot był prawie pełny, do tego stopnia, że proponowali nadanie podręcznego do luku bez opłaty aby było więcej miejsca w środku.

Tak więc szansa na miejsca leżące jest ale nie zawsze. Pewnie zależnie od dnia lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:52 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
w takim razie my mieliśmy zwyczajnie szczęście:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Dzisiaj na trasie USU MNL wszystkim wazyli podreczne. Bagaz mi spuchl a nie mialem czym zaplacic, to mnie puscili ;) Wiecej w relacji LIVE
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2017 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Trzeba brać ze sobą blondynki ;) my mamy dwie 4 i 10 lat. Robią takie zamieszanie i zainteresowanie, że nikt nam nie chce nic ważyć i sprawdzać. Wczoraj w samolocie do Puerto Princessa stewardesy z Cebu Pacific robiły sobie z nimi nawet zdjęcia. Zawołały dziewczyny na tył, pogadały na migi i postrzelały fotki.

A co do ważenia to w Manili waga jest też między odprawą a kontrolą bezpieczeństwa. Wczoraj ważyli wyrywkowo i z tego co widziałem czepiali się mocno jak ktoś miał więcej niż można.

Rejestrowany mamy kupiony 15kg a nadajemy 16,2kg i na razie nikt nic nawet słowem nie marudził.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
W Manili bagazy nie wazyli nikomu. Przy wejsciu do kontroli bezpieczenstwa na miedzynaridowe, jest co prawda analogowa waga, ale wyglada na dlugo nieuzywana ;) Corned beef nie przeszlo, w przeciwienstwie do pol litra Royala i widelca, ktorego zapomnialem zostawic na Malcapuya ;)

Pozdr z Dubaju
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
rendziak1 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A w Dubaju zimno, co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2017 16:17 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
rendziak1 napisał(a):
melduje , że wróciliśmy z Filipin. Trzeci raz podróżowaliśmy po Filipinach z Cebu Pacific - o dziwo w tym roku żadnych opóźnień na żadnym odcinku. Pierwszy raz mieliśmy lot Dubaj-Manila. w obydwie strony w samolocie mnóstwo wolnych miejsc. za każdym razem mogliśmy spokojnie zając trzy siedzenia i wygodnie przespać cały odcinek.


Styczeń 2017: moja przygoda z Cebu

DXB-MNL - opoznienie 20 minut
MNL-KLO - odwolany i zmieniony na MPH - strata jednego dnia
MNL-MPH - opozniony 2h, po udanym wylocie niestety ladowanie w ILO i powrot do MNL - strata dnia
MNL-MPH - opozniony 3h (poranny lot) ale na szczescie wyladowalismy
KLO-CEB i dalej DMG - odcinek KLO-CEB opozniony o 5h wiec nie zdazylem na DMG - strata jednego dnia, ale tutaj ciekawe zachowanie Cebu - dostalem darmowy nocleg w hotelu Eloisa Royal Suite w Lapu Lapu nieopodal lotniska - calkiem przyjemny hotel - nocleg przyznany mimo ze rezerwacja lotnicza nie byla laczona - dwa osobe tickety
DMG-MNL - opozniony 2h
MNL-BKK - o czasie :D

Generalnie dramat, poprzednia podroz w 2015 z Ceby - wszystko OK. Mam nadzieje ze teraz w marcu bedzie lepiej bo mam DXB-MNL-USU-MNL-TAG-MNL-DXB (do tej pory przesuneli mi TAG-MNL o jeden dzien w tyl :D)
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2017 23:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Odbyłem z nimi 4 loty w zeszłym miesiącu i narzekać nie mogę.

KWI - MNL - opóźnienie raptem 10 minut
MNL - DGT - tu było dobrze ponad pół godziny opóźnienia
TAG - MNL - 20 minut przed czasem
MNL - DOH - punktualnie

Na obu lotach długodystansowych miejsca leżące.
Nie było też wcale jakoś specjalnie zimno. Wręcz przeciwnie, w drodze na Filipiny początkowo nie mogłem zasnąć, bo było mi za ciepło.

Dodatkowo byłem zdumiony sprawnością procedur na lotnisku w Manili. Od momentu wylądowania samolotu do otrzymania bagażu (po drodze kontrola paszportowa i całkiem spoory spacer) minęły raptem 22 minuty!
Natomiast przy lotach krajowych może zejść trochę więcej na odbiór bagażu, bo wszystkie loty Cebu są rozładowywane na jedną taśmę. Więc jak się spiętrzy trochę samolotów, to się czeka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Mar 2017 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My niestety też już wracamy. Na cztery loty jeden spóźniony o godzinkę, dwa jakoś minimalnie i jeden super punktualnie. Na każdym z lotów wykupiony rejestrowany 15kg a w praktyce dwa razy 16,2kg, raz 17,5kg przeszło bez problemu. Raz tylko w PPS z 16,5kg kazali zrobić 15,5kg. Podręczny ważyli jedynie w Manili na locie do Dubaju i niestety mieliśmy 10kg więcej więc trzeba się było ubrać na cebulkę ( nawet panie z wagi nam kibicowały ;) )

Dodatkowo na jednym z lotów darmowy poczęstunek dla dzieciaków.
Poza tym 3 wygrane konkursy na pokładzie.

Ogólnie wrażenia pozytywne, zresztą podobnie jak rok wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Mar 2017 13:33 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
smieci napisał(a):
My niestety też już wracamy. Na cztery loty jeden spóźniony o godzinkę, dwa jakoś minimalnie i jeden super punktualnie. Na każdym z lotów wykupiony rejestrowany 15kg a w praktyce dwa razy 16,2kg, raz 17,5kg przeszło bez problemu. Raz tylko w PPS z 16,5kg kazali zrobić 15,5kg. Podręczny ważyli jedynie w Manili na locie do Dubaju i niestety mieliśmy 10kg więcej więc trzeba się było ubrać na cebulkę ( nawet panie z wagi nam kibicowały ;) )

Dodatkowo na jednym z lotów darmowy poczęstunek dla dzieciaków.
Poza tym 3 wygrane konkursy na pokładzie.

Ogólnie wrażenia pozytywne, zresztą podobnie jak rok wcześniej.

My bylismy na Filipinach od 12 do 24 lutego - w sumie 6 lotow Cebu Pacific. Lot Dubai-Manila 40 minut opoznienia, Manila-Caticlan i Caticlan-Manila punktualnie (a nawet lekko przed czasem), Manila-Puerto Princessa okolo 30 min opoznienia, Coron-Manila 10 min przed czasem, Manila-Dubai 20 minut przed czasem.

Z bagazem tez zadnego problemu. Podreczny Forclaz 50, raz nadany jako rejestrowany w Coron (tam lataja samoloty smiglowe i dopuszczaja tylko 5kg podrecznego). Zawsze mial wage 8-9kilo, nigdy nie wazony. Raz babka na baggage drop zapytala sie, czy na pewno nie chcemy go nadac patrzac na niego (wydawal sie dosc spory:) ).

Bagaz rejestrowany zawsze mielismy praktycznie 15 kilo wiec rozmow nie bylo. Same wrazenia z podrozowania Cebu Pacific bardzo dobre. Wygodniejsze miejsca niz we francy czy landrynie. Samoloty wydaja sie dosc nowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Mar 2017 06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na 5 lotów Cebu Pacific 4 razy mój rejestrowany przekraczał wagą zakupiony limit. Maksymalnie było to +2,4 kg. Nigdy jednak nie było z tym problemu, zawsze przechodził bez słowa. Podręczny na jednym, może dwóch lotach też przekraczał mi 7 kg. Obyło się jednak bez ważenia i balu przebierańców :)

Jeśli chodzi o temperaturę w samolocie na trasie Dubaj-Manila to przy locie na Filipiny faktycznie było chłodniej (leciałem w bluzie), w drodze powrotnej podróżowałem już w samej koszulce i wszystko było ok, nie oduczałem chłodu. Także raz mają zimno na pokładzie, raz nie. Przy obu tych lotach obłożenie samolotu zdecydowanie nie było pełne, więc po starcie i komunikacie o możliwości odpięcia pasów wstawałem i zmieniałem miejsce na wolny 3-miejscowy rząd, na którym mogłem spokojnie się położyć i uciąć sobie drzemkę.

Jeśli chodzi o konkursy miałem lot w Walentynki, więc pytania konkursowe były typowe dla zakochanych par, pierwsze to prośba o pokazanie pierścionka, drugie o wspólne zdjęcie z ukochaną osobą. Na krajówkach 2 razy były konkursy i 2 razy to samo - prośba o okulary słoneczne i krem do opalania, w momencie gdy nikt go nie posiadał to o żółtą koszulkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Mar 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Ostatnie 3 loty

MNL - PPS bez opóźnień. Ba. Za darmo przebookowali mi na lot o godzinę wcześniejszy.
PPS - CEB - opóźnienie 3h. Przez co nie zdążyłem na ostatni prom na Bohol i musiałem nocować przy porcie.
TAG - MNL - bez opóźnień. Wygrałem voucher na Grab dzięki czemu pojechałem do hotelu za free :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Mar 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
lapka88 napisał(a):
Za darmo przebookowali mi na lot o godzinę wcześniejszy.


Warto o tym wiedzieć bo na Filipinach jest to normą (nie wiem jak Cebu ale PAL ma to nawet wpisane w taryfie), że można tego samego dnia o ile są miejsca polecieć wcześniejszym lotem.

Może się to przydać przy przesiadkach. Dobrze jest jednak jeszcze zapytać czy wcześniejszy lot nie jest czasem opóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Mar 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Z Puerto tego dnia leciał jeszcze jeden lot do Cebu i docelowo miał lecieć godzinę wcześniej przed moim.
Ostatecznie oba były opóźnione. Mój o 3h a wcześniejszy o 4h. I ostatecznie polecieliśmy szybciej od nich o 10min...
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Mar 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Mi w Cebu kiedyś sami zaproponowali wcześniejszy lot, na check in, w Puerto Princessa.
Po 20 minutach byliśmy w samolocie :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group