Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Wrz 2015 03:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne. Na krajowych limit 7 kg chociaż na stronie napisali ze tylko 5. Bardzo długa odprawa, ale może dlatego że Filipinczycy są bardzo powolni i mają masę pakunkow. Przy lotach międzynarodowych na Filipiny zawsze trzeba okazać bilet wylotowy z kraju, inaczej nie odprawia. Same samoloty nowe i dość wygodne, siedzenia rozkładane. Jedzenie płatne ale znośne. Miła obsługa i pomocna. Na krajowych lotach obłożenie 100% i opóźnienie ok 50 min. Jeden minus - klima, strasznie zimno. Niby fajnie jak wchodzisz z upału ale potem marzniesz. Można kupić kocyk za 350 PHP. Ja się przeziebilam.

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2015 02:30 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
tomwie napisał(a):
Czy ktoś może skomentować taką sytuację. Lecę Cebu za 3 dni DXB_MNL. Dostałem maila, że mogę odprawić się online, jednak po próbie zalogowania się do odprawy online pojawia się moja rezerwacja z takim oto dopiskiem : Sorry, this booking is not eligible for web check-in.


a sprawdziłeś wszystkie wyłączenia z odprawy on-line tj. nie kwalifikujesz się do żadnej z ponizszych grup ? :)

x WEB CHECK-IN IS NOT AVAILABLE FOR:
Expectant mothers

Guests with infant

Unaccompanied minor

Group bookings with 10 or more guests

Guests with reduced mobility, or requiring special assistance

Guests on non-direct flights (SOS flights)

Guests on interline bookings

-- 20 Wrz 2015 02:49 --

Japonka76 napisał(a):
Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne.
wysłane z telefonu


Owszem, jak zawsze w azjatyckich liniach potrzebny jest i tak wydruk biletu w formie tradycyjnej (w AirAsia tez wymieniaja bilet internetowy na tradycyjny i tez trzeba sie z tym ustawic do check-in), ale i Aśce jak i w Cebu jak sie odprawimy on-line to stoimy w innej (krotszej) kolejce i mamy juz ten sam przydzielony przy odprawie internetowej numer miejsca. Mimo, ze troche bez sensu sa te zwyczaje, to nie jest to potem juz taka sama odprawa i mysle, ze warto jednak wczesniej zrobic to on-line (kolejki potrafia byc naprawde duze, my raz np. ominelismy dluga, zawijana kolejke z licznymi bagazami i przy wczesniejszej odprawie on-line nie czekalismy wcale) Widocznie nie jest zbyt popularna. Ani razu nie wazyli nam tez bagazu (mielismy plecaki 30 i 40l), wystarczylo jedynie twierdzaco odpowiedziec na pytanie, ze tylko podreczny i moze to tez zasluga odprawy internetowej i innego okienka:) A byc moze roznie z tym bywa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2015 03:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza.
W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje ;)
A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku.

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Wrz 2015 03:14 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Japonka76 napisał(a):
Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza.
W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje ;)
A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku.

wysłane z telefonu



Hmm... my nie placilismy na CGK 550 PHP podatku za loty miedzynardowe (od lutego podobno jest juz w cenie biletu) ale byc moze z krajowkami jest inaczej ;) Natomiast w naszym przypadku kolejka byla zwykle znaczaco krotsza : przy locie MNL-DBX ...jakies 40-50 osób kontra 1 :) wiec pewnie zalezy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Wrz 2015 06:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ale można się na lotnisku w Manilii samemu odprawić w maszynie od 4 do 1 godz od lotu. Praktyczne każdy może to zrobić a i tak trzeba odstac swoje w kolejce do odprawy w okienku żeby dostać kartę pokładowa.
Dziwne te zasady :)

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Czy w Cebu Pacific trzeba się odprawiać on-line, czy można "normalnie", ktoś pamięta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:30 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Na oba sposoby można,bezpłatnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
nawet jak się odprawisz online to i tak musisz na lotnisku podejść do stanowiska odprawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Lagor, OSK - dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Czy ktoś może potwierdzić tą zmianę, bo z tego wynika ,że w Cebu można teraz odprawić się już 7 dni przed wylotem (skan z ich strony)
Załącznik:
cebu.jpg
cebu.jpg [ 52.38 KiB | Obejrzany 5754 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Sty 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Potwierdzam. Wczoraj odprawiałem się na lot, który odbędzie się 23-go.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 18 Sty 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Niedobrze. Na check in dawali mi zawsze miejsce przy awaryjnym. Teraz pewnie bedzie z tym kicha. Ciekawe czy odprawa przez net bedzie obowiazkowa...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Sty 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ktoś się orientuje, czy odprawa na lotnisku obarczona został dodatkową opłatą?
Czy może zostało po staremu...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno?
Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację.
Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Paź 2017 04:21 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
a to jest jakas karkolomna przesiadka w sensie czasowym ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Paź 2017 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym.
Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Paź 2017 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
ofer napisał(a):
Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno?
Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację.
Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot.

Na logikę nie można, jak każdy low cost Cebu operuje loty z miasta A do miasta B, oczywiście nie biorąc na siebie odpowiedzialności przy ewentualnych opóźnieniach i tym samym braku możliwości aby zdąrzyc na kolejny lot z miasta B do miasta C.
Z drugiej strony Cebu ma dosyc dobre podejście do klienta, więc można spróbowac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Paź 2017 12:26 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ofer napisał(a):
Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym.
Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony.


nawet jak nie zdazysz to idzie sie z nimi latwo dogadac. chyba najbardziej przyjazna linia jaka znam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Mar 2019 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Przy odprawie na DXB-MNL-DXB w pierwszą stronę dostałem kartę pokładową a na powrotnym odcinku mam taki komunikat. Co to oznacza w praktyce?

Załączniki:
cebu.jpg
cebu.jpg [ 39.08 KiB | Obejrzany 3641 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Mar 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
i na DXB i w MNL musisz i tak podejść do check-in
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group