Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Wiadomość na dzisiaj (01-02.2018) - VIAZUL nie dojeżdża do Cayo Santa Maria - anulowali nam bilety w obie strony.

Chcemy się dostać z Santa Clara do Cayo Santa Maria (14.02)
- na wyspie zostajemy 3 doby
- wracamy do Santa Clara tą samą drogą (17.02)

Czy jedyna możliwość dostania się na wyspę z St.Clara to TAXI (jaki koszt) ?
- ktoś na forum pisał o autobusach pracowniczych, ale było to dość dawno
- może ktoś w tym czasie planuje podobną trasę - chętnie pojedziemy razem
- czy nadal obowiązuje opłata wjazdowa 4CUC za osobę ?

Zakładam, że w Santa Clara nie powinno być problemu, aby znaleźć TAXI (będziemy na dworcu VIAZUL ok. 10.oo) - pozostaje tylko kwestia ceny.
Zastanawia mnie droga powrotna z Cayo - czy na wyspie załatwimy transport do St.Clara - czy trzeba zorganizować to już w St.Clara ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sty 2018 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast
Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem
#2 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
DERKER
Taxidrivers przy viazulterminal są baaaardzo cwani i drodzy. Proponuje przejść za terminal i za około 300 m jest dworzec dla tubylców i są te autobusy-ciężarówki. Naprzeciwko stoją prywatne taxi i tam złapiesz drivera za 1/5 ceny z terminala Viazul. Ja tak miałem tylko w innym kierunku.

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sty 2018 18:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dzięki- cenna uwaga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sty 2018 10:28 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 4
Jechaliśmy dokładnie tą trasą miesiąc temu,z tym że o tym,iż Viasul nie dojeżdża na Cayo Santa Maria dpwiedzieliśmy się dopiero w trakcie przesiadki w Santa Clara. Moim zdaniem najlepiej dojechać do Caibarien - miejscowości wypadowej. Viasul zatrzymuje się tam koło stacji paliw i od razu taksówkarze zaczepiają turystów. Ze znalezieniem towarzyszy na taxi nie powinieneś mieć problemu,bo wszyscy z autobusu dogadywaliśmy się między sobą,a taksówkarze też wołali innych jak mieli jeszcze wolne miejsca. Nam we czwórkę wyszło po 8CUC za osobę. Wjeżdżając na wyspę to taksówkarz zapłacił opłatę,nie my,więc nawet nie wiem jaka to kwota. My musieliśmy tylko pokazać paszporty,strażnik sprawdzał też bagażnik.
Co do powrotu z Cayo,taksówki załatwiane przez hotel są bardzo drogie i nie chcą się targować,więc dojazd aż do Santa Clara może wynieść sporo. Nie wiem na ile pewny jest Viasul w drugą stronę. Możesz też zapytać w hotelu o autobus wycieczkowy (biura podróży mają tam swoje stanowiska),tylko najlepiej robić to min. 1 dzień przed planowanym wyjazdem żeby było miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sty 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
@Olgu - dzięki za podpowiedź - VIAZULA z Santa Clara do Caibarien już mamy - potem TAXI - to także spoko :)
Bardziej martwi mnie droga powrotna, bo VIAZUL z Caibarien do Santa Clara już nie jedzie :(
.....ale jakoś to ogarniemy na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Niestety znowu VIAZUL namieszał i zmienił nam godziny odjazdów - wraca problem dostania się z SANTA CLARA do Cayo Santa Maria - na autobus do Caibarien już nie zdążymy :(

@mariuszewski – możesz dokładnie określić, gdzie dokładnie jest „dworzec dla tubylców” bo nie mogę tego zlokalizować na mapie, a szkoda mi czasu na szukanie :D
– stojąc na głównej ulicy przed wjazdem na terminal idziemy w prawo/lewo, czy za terminal ulicą Oquendo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2018 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Info po powrocie:

1) z Santa Clara do Cayo Santa Maria ostatecznie dostaliśmy się TAXI

- transport zorganizował dorożkarz :lol: , który zawiózł nas za 2CUC z dworca VIAZUL na Dworzec dla miejscowych (Terminal de Omnibus Municipales)
- cena za TAXI - 45CUC za 2 osoby była jak najbardziej OK - zakładaliśmy min. 50 CUC - więc luz
- niestety w porównaniu z ceną VIAZUL (13CUC/os.) transport taxi w 2 osoby jest dość drogi
- ale 120 km w błękitnym aucie z lat 50-ych - to była miła przejażdżka :D
Załącznik:
taxi-santa-clara.png
taxi-santa-clara.png [ 285.91 KiB | Obejrzany 2667 razy ]


2) Wracając po 4 dniach do Santa Clara okazało się, że VIAZUL jednak jeździ na trasie Santa Clara/Cayo Santa Maria i z powrotem - sam go widziałem przed hotelem i potem na dworcu w Santa Clara.
Zresztą jest już także w rozkładzie na www
My wracaliśmy z Cayo do St.Clara autokarem z biura podróży z hotelu - cena 20CUC za osobę.

3) wnioski
- jeśli jedziecie z Santa Clara do Cayo Santa Maria i zamierzacie zostać tam kilka dni, to najtańszym transportem przy 2 osobach jest VIAZUL (jedzie w obie strony)
- przy 4 osobach lepiej wychodzi TAXI, ale z powrotem będzie problem, bo za taxi z wyspy chcą 80CUC - więc abo VIAZUL, albo biuro podróży
- zostaje jeszcze ewentualność dostania się na wyspę (i z powrotem) autobusem pracowniczym z Terminal de Omnibus Municipales (godziny ranne) - my niestety byliśmy w Santa Clara dopiero w południe, więc ta opcja odpadła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lis 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
czy ma ktoś aktualne dane czy Viazul dojeżdża do Cayo Santa Maria? Na ich stronie można zarezerwować - więc domniemam że wszystko zgodnie z rozkładem?
Przeczytałam gdzieś, że jadąc na wyspę, Viazul wysadza pod hotelem w którym mamy rezerwacje.
Natomiast interesuje mnie jak to jest z powrotem? Czy jest tam jakiś przystanek a jeśli tak, to jak się do niego dostać skoro tam wewnętrznie nic nie jeździ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Niestety nie podpowiem, bo wracaliśmy autobusem hotelowym, ale VIAZULA widziałem jak zatrzymał się przed naszym hotelem (wejście) więc może podjeżdża pod hotele - tego nie wiem.
Proponuję zapytać w temacie VIAZUL na forum lub wysłać do nich maila - powinni odpowiedzieć. Ja pisałem z nimi jak zlikwidowali połączenie z Santa Clara i zawsze miałem info zwrotne.
Jak uzyskasz info podziel się tym na Forum.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group