Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#21 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:25 

Loty: 362
Kilometry: 832 158
srebrny
To jakąś sciema:-) byłam na Cayo Santa Maria wynajętym autem. Żadnych 40cuc nie płaciłam. Jedynie 4 cuc za auto, a nie za os!! Przy kontroli paszportowej. Przeciez przy wjeździe wisi cennik. Wiec ja nie wiem jak Wy dajecie się tak naciagac....

Raz piszesz ze byliście na Playa Las brujas, a potem ze wstęp na Cayo Santa Maria. Przecież Las Brujas to juz jest na Cayo. I to pewnie dobre 30-40km od bramek. Wiec za co mieliście płacić te 40cuc? Może za wstęp do resortu? Bo pobyt na Las Brujas kosztuje 15cuc, z czego 12cuc jest do wydania w restauracji. Ale ta plaza byla słaba, wiec nie ma po co tam zostawać. Las Salinas to jeden wielki plac budowy, a jedyna plaza niehotelowa to Gaviotas w parku narodowym.

#22 PostWysłany: 20 Mar 2015 09:56 

:) czy można dotrzeć bezpośrednio z Cayo Santa Maria na Cayo Guillermo, czy koniecznie trzeba wrócić i wjechać na Cayo Guillermo przez Moron?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 20 Mar 2015 11:55 

Loty: 125
Kilometry: 264 086
niebieski
Czysta spekulacja z mojej strony, bo na Kubie dopiero będę - na google maps nie widać tam żadnej drogi, więc obstawiam, że nie da się przebić...

#24 PostWysłany: 20 Mar 2015 12:29 

srebrny
trzeba objechać - byłam na koniuszku Cayo Santa Maria i nie widziałam tam drogi do Guillermo :) chyba ze szybko wybudują :)))

#25 PostWysłany: 20 Mar 2015 14:28 

niebieski
Ktoś się orientuje, ile czasu potrzeba aby wynajętym samochodem dojechać z Cayo Santa Maria na lotnisko w Hawanie?
Goole Maps pokazuje ok. 4 godz. 44 minuty przy ok. 400 km. To daje średnią ok. 85km/h, czy to jest możliwe na kubańskiej drodze?
Kombinuję powrót na lotnisko na wieczorny wylot do Madrytu rzecz jasna...

#26 PostWysłany: 20 Mar 2015 16:31 

srebrny
z Remedios wyruszyliśmy o 17, w Hawanie w centrum byliśmy ok 21. Problemem jest tylko brak oświetlenia dróg - trzeba uważać, czy ludzie nie chodzą po autostradzie itp. Konie nie jeżdżą :) My jechaliśmy stale ok 110km/h
Z Cayo Santa Maria do Remedios jedzie się ok 1h - zależy ile autokarów jedzie, niektore ostro cisną :) A do lotniska z obwodnicy jest pewnie jeszcze z 30 min
chcąc zdążyć na samolot o 22, najpóźniej wyruszyłabym o 12 z Cayo

#27 PostWysłany: 21 Mar 2015 01:08 

niebieski
Dokładnie chodzi o wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu i wyjazd do Havany.

#28 PostWysłany: 04 Kwi 2015 21:19 

megan80 napisał(a):
Już kupiłam noclegi na Cayo Guillermo. Pierwotnie chcieliśmy wynająć auto, bo nas 4 osoby, ale jakoś mamy obawy co do tego, stąd teraz trzeba taxi brać. Oni się tłumaczyli mi, że Cayo Guillermo to muszą jakieś podatki specjalne płacić + 30 CUC na bramce na wyspę. Nie wiem ile w tym prawdy.

Przy 4 osobach najtaniej moim zdaniem wynająć samochód. Nas to kosztowało 42euro +15 cuc za ubezpieczenie/dzień
My jeżdziliśmy w składzie 4-osobowym (wróciliśmy w ostatni poniedziałek więc dopiero co) i nigdzie żadnych podatków nie było.
Wjazd na Cayo Coco/Guilermo 2 CUC, tyle samo wyjazd.
Te podatki to jakaś ściema

#29 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:20 
Awatar użytkownika

Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Ja brałem samochód, długa podróż bo chyba jechałem z 7 godzin, ale warto. Spotkałem dziewczyny, które podróżowały do Moron i z Moron autobusem do Cayo, więc tak też się da.

Image

Image
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 30 Kwi 2015 23:39 

Loty: 113
Kilometry: 218 622
My wjeżdżając z nieoficjalną taksówką i wyjeżdżając oficjalną nic nie zapłaciliśmy.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 30 Cze 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Mam prośbę do osób, które Do Cayo Coco czy Guillermo podróżowały ostatnio autobusami/pociągami (a wiem, że było sporo takich osób) o napisanie tutaj jak ich podróż wyglądała jak ceny czym itd? Ja jechałem ostatnio samochodem a następnym razem chce się wybrać komunikację krajową, więc proszę o info :)

Image

Image
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 06 Lip 2015 07:57 
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 622 643
złoty
Też chciałabym się dowiedzieć, jak zrobili to inni. Chodzi mi konkretnie o transfer do Cayo Coco. Po długim locie nie mam ochoty wypożyczać samochodu i spędzać 6-7 godzin za kierownicą. Przylatuję o 14-ej. Viazul z Varadero odjeżdża o 22-ej. W Ciego de Avila jest o 4:30 rano czy jakoś tak. Stamtąd można wziąć taksówkę. I w półtorej godziny dojechać pod hotel. Tyle wiem.
Opcja bardzo wyczerpująca, bo po całym dniu w samolocie stracę dodatkowe 24 godziny by dotrzeć na miejsce.
Moje pytanie brzmi, czy na lotnisku czy też na dworcu Viazula w Varadero znajdę kogoś, kto mnie zawiezie do Cayo Coco. Pod sam hotel. I najważniejsze, ile to będzie kosztowało?!;-)
ps. Strony z transferami sprawdzałam. Wyświetlają mi się kosmiczne kwoty, typu 1400 zł.

#33 PostWysłany: 06 Lip 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 31 648
niebieski
1. wypożyczenia auta , taksówka albo autokar , innej opcji nie ma szybszej
2 inne dużo tańsze ale troszkę wolniejsze
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 622 643
złoty
A koszt taksówki Varadero - Cayo Coco ile wyniósłby, tak mniej-więcej? Wie ktoś?
Autokar dobra rzecz, ale Viazul ma kurs jeden dziennie i do tego w nocy;-)
Chyba, że są inne linie. Wiele osób wspominało o autobusach do Moron, ale jak dobrze sprawdziłam Viazul tam nie jeździ. Więc jak nie Viazul to co?

#35 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:50 
Awatar użytkownika

niebieski
Tego się nie dowiesz - bo to jest kwestia negocjacji, ale tanio nie będzie, zresztą nie warto.
można Viazulem z przesiadkami czyli lecisz do innego miasta na tej trasie i tam przesiadka na drugiego Viazula
druga linia Astro ale ona jest dla Kubańczyków i choć mi nie raz się udało się nimi jechać to nie wiem czy Tobie się to uda, możesz próbować.
autobusem do Moron i owszem ale z Ciego de Avila najlepiej, no chyba że gdzieś z innego miasta jakiś leci też do Moron
 Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:32 

Moi drodzy - wbrew temu, co wszyscy mówią - na Cayo Coco i Cayo Guillermo - MOŻNA dojechać lokalnymi autobusami z Ciego oraz (łatwiej=częściej) z Moron, kosz 5-10-20 CUP, nie więcej. Nie wiem od czego zależy cena - od standardu autobusy/camiones albo od tego, jak patrzy ci z oczu :)
A na ten temat należy pytać nie w infotour, nie w swojej casa particular, nie taksiarzy - tylko ludzi na ulicy w Moron.

To są te tak zwane busy (ciężarówki) pracownicze, co nie znaczy, że są tylko dla pracowników i Polaka nie wpuszczą. Choć godziny odjazdów nie są nigdzie wypisane - jakoś większość ludzi na ulicy te godziny zna. Bo i pewnie połowa miasta pracuje na Cayo.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 03 Lip 2016 23:50 

To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? ;) Wynajem auta? Nie widzę żadnych Viazuli z Moron(ani nawet Ciego De Avila) do Hawany...
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 04 Lip 2016 00:35 
Awatar użytkownika

niebieski
wiciu napisał(a):
To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? ;) Wynajem auta? Nie widzę żadnych Viazuli z Moron(ani nawet Ciego De Avila) do Hawany...

sam przerabiałem tą trasę
z Moron do Ciego de Avila autokarem ( ale nie Viazul jakiś miejscowy)
potem z Ciego do Havany z jedną przesiadką poszło sprawnie i to już rejsowymi ale nie Viazulem
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:46 

Z Ciego De Avila do Hawany jest 6 autobusów o różnych godzinach

wiciu napisał(a):
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 06 Paź 2017 19:01 

Szukałem na forum wskazówek, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy ktoś z forumowiczów przećwiczył temat dojazdu z Cayo Santa Maria do Havany? Jedzie coś bezpośrednio?
Viazul z Remedios nie jedzie, można oczywiście taxi z Cayo Santa Maria do Santa Clara i tam załapać się na Viazul czy autobus rejsowy, jednak może ktoś zna prostsze (i nie drogie, bo oczywiście można teoretycznie taxi do Hawany) rozwiązanie?
 Relacje PM off  

[ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości