Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#21 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
To jakąś sciema:-) byłam na Cayo Santa Maria wynajętym autem. Żadnych 40cuc nie płaciłam. Jedynie 4 cuc za auto, a nie za os!! Przy kontroli paszportowej. Przeciez przy wjeździe wisi cennik. Wiec ja nie wiem jak Wy dajecie się tak naciagac....

Raz piszesz ze byliście na Playa Las brujas, a potem ze wstęp na Cayo Santa Maria. Przecież Las Brujas to juz jest na Cayo. I to pewnie dobre 30-40km od bramek. Wiec za co mieliście płacić te 40cuc? Może za wstęp do resortu? Bo pobyt na Las Brujas kosztuje 15cuc, z czego 12cuc jest do wydania w restauracji. Ale ta plaza byla słaba, wiec nie ma po co tam zostawać. Las Salinas to jeden wielki plac budowy, a jedyna plaza niehotelowa to Gaviotas w parku narodowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#22 PostWysłany: 20 Mar 2015 09:56 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
:) czy można dotrzeć bezpośrednio z Cayo Santa Maria na Cayo Guillermo, czy koniecznie trzeba wrócić i wjechać na Cayo Guillermo przez Moron?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#23 PostWysłany: 20 Mar 2015 11:55 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Czysta spekulacja z mojej strony, bo na Kubie dopiero będę - na google maps nie widać tam żadnej drogi, więc obstawiam, że nie da się przebić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#24 PostWysłany: 20 Mar 2015 12:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
trzeba objechać - byłam na koniuszku Cayo Santa Maria i nie widziałam tam drogi do Guillermo :) chyba ze szybko wybudują :)))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#25 PostWysłany: 20 Mar 2015 14:28 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ktoś się orientuje, ile czasu potrzeba aby wynajętym samochodem dojechać z Cayo Santa Maria na lotnisko w Hawanie?
Goole Maps pokazuje ok. 4 godz. 44 minuty przy ok. 400 km. To daje średnią ok. 85km/h, czy to jest możliwe na kubańskiej drodze?
Kombinuję powrót na lotnisko na wieczorny wylot do Madrytu rzecz jasna...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#26 PostWysłany: 20 Mar 2015 16:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
z Remedios wyruszyliśmy o 17, w Hawanie w centrum byliśmy ok 21. Problemem jest tylko brak oświetlenia dróg - trzeba uważać, czy ludzie nie chodzą po autostradzie itp. Konie nie jeżdżą :) My jechaliśmy stale ok 110km/h
Z Cayo Santa Maria do Remedios jedzie się ok 1h - zależy ile autokarów jedzie, niektore ostro cisną :) A do lotniska z obwodnicy jest pewnie jeszcze z 30 min
chcąc zdążyć na samolot o 22, najpóźniej wyruszyłabym o 12 z Cayo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#27 PostWysłany: 21 Mar 2015 01:08 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Dokładnie chodzi o wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu i wyjazd do Havany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#28 PostWysłany: 04 Kwi 2015 21:19 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
megan80 napisał(a):
Już kupiłam noclegi na Cayo Guillermo. Pierwotnie chcieliśmy wynająć auto, bo nas 4 osoby, ale jakoś mamy obawy co do tego, stąd teraz trzeba taxi brać. Oni się tłumaczyli mi, że Cayo Guillermo to muszą jakieś podatki specjalne płacić + 30 CUC na bramce na wyspę. Nie wiem ile w tym prawdy.


Przy 4 osobach najtaniej moim zdaniem wynająć samochód. Nas to kosztowało 42euro +15 cuc za ubezpieczenie/dzień
My jeżdziliśmy w składzie 4-osobowym (wróciliśmy w ostatni poniedziałek więc dopiero co) i nigdzie żadnych podatków nie było.
Wjazd na Cayo Coco/Guilermo 2 CUC, tyle samo wyjazd.
Te podatki to jakaś ściema
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#29 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Ja brałem samochód, długa podróż bo chyba jechałem z 7 godzin, ale warto. Spotkałem dziewczyny, które podróżowały do Moron i z Moron autobusem do Cayo, więc tak też się da.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#30 PostWysłany: 30 Kwi 2015 23:39 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
My wjeżdżając z nieoficjalną taksówką i wyjeżdżając oficjalną nic nie zapłaciliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#31 PostWysłany: 30 Cze 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Mam prośbę do osób, które Do Cayo Coco czy Guillermo podróżowały ostatnio autobusami/pociągami (a wiem, że było sporo takich osób) o napisanie tutaj jak ich podróż wyglądała jak ceny czym itd? Ja jechałem ostatnio samochodem a następnym razem chce się wybrać komunikację krajową, więc proszę o info :)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#32 PostWysłany: 06 Lip 2015 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Też chciałabym się dowiedzieć, jak zrobili to inni. Chodzi mi konkretnie o transfer do Cayo Coco. Po długim locie nie mam ochoty wypożyczać samochodu i spędzać 6-7 godzin za kierownicą. Przylatuję o 14-ej. Viazul z Varadero odjeżdża o 22-ej. W Ciego de Avila jest o 4:30 rano czy jakoś tak. Stamtąd można wziąć taksówkę. I w półtorej godziny dojechać pod hotel. Tyle wiem.
Opcja bardzo wyczerpująca, bo po całym dniu w samolocie stracę dodatkowe 24 godziny by dotrzeć na miejsce.
Moje pytanie brzmi, czy na lotnisku czy też na dworcu Viazula w Varadero znajdę kogoś, kto mnie zawiezie do Cayo Coco. Pod sam hotel. I najważniejsze, ile to będzie kosztowało?!;-)
ps. Strony z transferami sprawdzałam. Wyświetlają mi się kosmiczne kwoty, typu 1400 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#33 PostWysłany: 06 Lip 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
1. wypożyczenia auta , taksówka albo autokar , innej opcji nie ma szybszej
2 inne dużo tańsze ale troszkę wolniejsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#34 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
A koszt taksówki Varadero - Cayo Coco ile wyniósłby, tak mniej-więcej? Wie ktoś?
Autokar dobra rzecz, ale Viazul ma kurs jeden dziennie i do tego w nocy;-)
Chyba, że są inne linie. Wiele osób wspominało o autobusach do Moron, ale jak dobrze sprawdziłam Viazul tam nie jeździ. Więc jak nie Viazul to co?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#35 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Tego się nie dowiesz - bo to jest kwestia negocjacji, ale tanio nie będzie, zresztą nie warto.
można Viazulem z przesiadkami czyli lecisz do innego miasta na tej trasie i tam przesiadka na drugiego Viazula
druga linia Astro ale ona jest dla Kubańczyków i choć mi nie raz się udało się nimi jechać to nie wiem czy Tobie się to uda, możesz próbować.
autobusem do Moron i owszem ale z Ciego de Avila najlepiej, no chyba że gdzieś z innego miasta jakiś leci też do Moron
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#36 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:32 

Rejestracja: 17 Mar 2012
Posty: 25
Moi drodzy - wbrew temu, co wszyscy mówią - na Cayo Coco i Cayo Guillermo - MOŻNA dojechać lokalnymi autobusami z Ciego oraz (łatwiej=częściej) z Moron, kosz 5-10-20 CUP, nie więcej. Nie wiem od czego zależy cena - od standardu autobusy/camiones albo od tego, jak patrzy ci z oczu :)
A na ten temat należy pytać nie w infotour, nie w swojej casa particular, nie taksiarzy - tylko ludzi na ulicy w Moron.

To są te tak zwane busy (ciężarówki) pracownicze, co nie znaczy, że są tylko dla pracowników i Polaka nie wpuszczą. Choć godziny odjazdów nie są nigdzie wypisane - jakoś większość ludzi na ulicy te godziny zna. Bo i pewnie połowa miasta pracuje na Cayo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#37 PostWysłany: 03 Lip 2016 23:50 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? ;) Wynajem auta? Nie widzę żadnych Viazuli z Moron(ani nawet Ciego De Avila) do Hawany...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#38 PostWysłany: 04 Lip 2016 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
wiciu napisał(a):
To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? ;) Wynajem auta? Nie widzę żadnych Viazuli z Moron(ani nawet Ciego De Avila) do Hawany...


sam przerabiałem tą trasę
z Moron do Ciego de Avila autokarem ( ale nie Viazul jakiś miejscowy)
potem z Ciego do Havany z jedną przesiadką poszło sprawnie i to już rejsowymi ale nie Viazulem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#39 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:46 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Z Ciego De Avila do Hawany jest 6 autobusów o różnych godzinach

wiciu napisał(a):
To w końcu jak najtaniej dostać się w trzy osoby z Cayo Coco do Hawany? ;) Wynajem auta? Nie widzę żadnych Viazuli z Moron(ani nawet Ciego De Avila) do Hawany...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#40 PostWysłany: 06 Paź 2017 19:01 

Rejestracja: 28 Mar 2013
Posty: 19
Szukałem na forum wskazówek, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy ktoś z forumowiczów przećwiczył temat dojazdu z Cayo Santa Maria do Havany? Jedzie coś bezpośrednio?
Viazul z Remedios nie jedzie, można oczywiście taxi z Cayo Santa Maria do Santa Clara i tam załapać się na Viazul czy autobus rejsowy, jednak może ktoś zna prostsze (i nie drogie, bo oczywiście można teoretycznie taxi do Hawany) rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group