Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2015 08:51 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Jedziemy w 3 osoby dorosłe i dziecko 2 lata. Początkowo byłam pewna, że wynajmiemy auto na 8 dni. Jedziemy w maju, więc cena za wynajem nie byłaby taka zła. Najtaniej wychodzi Geely CK (chińczyk) za 344 euro z ubezpieczeniem. No i właśnie o to ubezpieczenie też chodzi. Pisałam do wielu wypożyczalni i praktycznie wszystkie to samo 10-15 CUC za dobe ubezpieczenie. W warunkach wynajmu praktycznie nic nie pisze co ono obejmuje, w mailach też odpowiadali ogólnie. Z tego wynika, że jest to podstawowe ubezpieczenie. Dlatego bardzo się waham. Zawsze kupowałam ubezpieczenie bez wkładu własnego + szyby i kradzież i miałam psychiczny spokój. Liczyłam, że w 8 dni zrobimy ok 1500 km. Autobus odpada (mimo, ze dziecko za darmo) ze względu na stratę czasu i nie pasujące mi godziny wyjazdów. Czy ktoś wie ile by mniej więcej kosztowało przejechanie taxi na trasie HAVANA- Cienfuegos- Trynidad- Topes de Collantes- Trynidad- Cayo Guillermo- Płw. Zapata- PLaya Larga- HAvana. Co wybrać taxi czy auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 08 Lut 2016 16:14 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 12
@megan80 czy byliście juz na Kubie? Jak się poruszaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:20 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Hej,
tak byliśmy na Kubie.
W końcu zamiast wynajem auta braliśmy tylko taxi. Najlepiej jeżeli zna się hiszpański a przynajmniej podstawy to można utargować dobre ceny na kilka tras.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2016 21:05 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
na świeżo możemy powiedzieć, że jednak ze wszystkich środków transportu najlepiej wypadają taxi lub prywatne samochody
(do odróżnienia tylko przy punktach kontrolnych: jak kierowca każe zamknąć szyby tzn, że nie ma licencji)

ceny są tak zwariowane jak cała Kuba: nie ważne ile kilometrów jedziesz tylko jak trafisz :-)
chora stawka za transport z lotniska (25CUC), po przejściu 2 km, do głównej drogi, bez targowania spada do 8 CUC

z Vinales do Playa Larga (ok. 350 km) - 30 CUC od osoby (w taxi 8 osób)
z Cienfuegos do Trynidadu (jakieś 80 km) - 6 CUC od osoby (w taxi 3 osoby)
Z Trynidadu do Santa Clara (ok.100 km) - 10-15 CUC odo osoby (w taxi 7 osób)
z Santa Clara do Hawany (ok.280 km) - 12 CUC od osoby (w taki 4 osoby - czas przejazdu 2,5h)

krótko mówiąc trzeba się targować i mieć trochę szczęścia,
poza tym tak jak wszędzie - im bardziej jakieś miejsce jest popularne wśród turystów - tym ceny wyższe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2016 10:20 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
info dla Gilly (nie możemy napisać PW):
też byliśmy we dwoje ale Kuba to najbezpieczniejszy kraj jaki odwiedziliśmy
zabraliśmy gotówkę z Polski (euro), z tym, że zawsze leżała ona w pokoju, na miasto braliśmy nie więcej niż 100 CUC, żeby nie kusić losu i nie zgubić (karty mieliśmy w zapasie ale nie korzystaliśmy). kursy w bankach i cadecach są normalne i zasadniczo się nie różnią (za 1 Euro dawali 1,03 - 1,05 CUC takie były widełki przez 3 tygodnie na połowie wyspy)

co do taxi collectivo to zawsze innych osób szukają naganiacze lub kierowcy, najlepiej popytać różnych osób bo opuszczają chętnie cenę jak brakuje im 2-3 osób do kompletu. generalnie przez 3 tygodnie nie mieliśmy ani razu problemu ze znalezieniem transportu, tak więc nie ma się o co martwić. pośrednictwo casy jest najwygodniejsze, bo niczym się nie trzeba martwić - przyjeżdża o określonej godzinie i zawozi pod dom ale pośrednictwo zawsze kosztuje (jakieś 5 CUC od osoby) - w naszym przypadku korzystaliśmy raz, z uwagi na sympatycznych gospodarzy :-)

ogólnie na Kubie jest bardziej cywilizowanie niż wydawało się przed wyjazdem i jedyne co warto zabrać to apteczkę z lekami na wszelkie przypadłości jakie was trapią, żeby nie szukać leków po aptekach

mam nadzieję, że pomogliśmy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2016 09:58 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 12
@OlaRafal dzięki, rozwialiście większość moich wątpliwości :)
Jeśli przyjdą Wam do głowy jeszcze jakieś wskazówki- co polecacie albo co można sobie podczas podróży odpuścić, chętnie poczytam :)
My chcemy zjechać Kubę wzdłuż- od Havany do Baracoa, stamtąd lot powrotny, żeby nie tracić czasu na jazdę.

Pozdrawiam,
Gosia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2016 11:46 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 12
@OlaRafal jeszcze jedno pytanie-czy nie machnęliście sie w kursie walut w poprzendim poście? Sprawdzam online i wychodzi mi, ze za 100$ płacą 100,3 CUC. Jeśli na miejscu jest przelicznik prawie 1:1 z Euro to niefajnie :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2016 12:25 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
kurs na euro był 103-105 CUC za 100 euro
od kursu dolara trzeba odliczyć jeszcze 10 % podatku czyli nie 100 a 90 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2016 14:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 28
Witajcie. Może orientujecie się ile max osób zabiera taxówka oprócz kierowcy ? Właśnie planujemy wycieczkę na Kubę i nasza grupa ma liczyć 5 bądź 6 osób także jest to dość istotne dla nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:38 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Jeżeli jeszcze nie pojechaliście to taksówka "stara" zabiera zwykle 5 osób, ale są takie które biorą 7-8 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group