Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2019 22:17 

Cześć, jutro jestem 4h w Katani i chcę po prostu iść na plażę ;)

Google coś ściemnia - każe iść naokoło a zastanawiam się czy da się pójść jak czarna linia lub podobnie. Ma ktoś doświadczenie w temacie?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 09 Maj 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 378 719
złoty
Dokładnie jak napisałeś - wychodzisz z lotniska, idziesz w prawo i za rondem dalej prosto w stronę morza.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 09 Maj 2019 23:32 

Czyli da radę iśc w prawo i normalna droga dojde nad morze ? Mam dojsc do tego caffe parisi i dalej w prawo?

Wiem ze to troche duzo roboty, ale mozesz narysowac na mojej mapce?

Z gory dzieki!

PS - jest tam jakis sklep zeby szlo kupic browar? ;)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Maj 2019 23:54 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 136 769
srebrny
@kaj0x Google często przy pieszych trasach głupoty pokazuje. Myślę że spokojnie bez takiego zawijasa dotrzesz krótszą drogą na plażę.
Po powrocie napisz jak poszło...
Miłego plażingu
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:38 

niebieski
Ja wszystkim polecam "mapy.cz". Ta mapa jest zdecydowanie lepsza od google do turystyki, a do pieszej to już w ogóle bez konkurencji. Z ciekawości wygenerowałem coś takiego: https://en.mapy.cz/s/3s2tN i nadal trzeba chodzić na około chociaż już trochę krócej. Dlaczego? Jak się spojrzy dokładnie na zdjęcie satelitarne i street view to okazuje się, że za bardzo krótsza droga nie będzie bo są albo zamknięte bramy albo siatka rozdzielająca drogi albo po prostu rzeczka.
Tym nie mniej przy 4 godzinach czasu ja bym poszedł. Ta plaża jest długa i można pójść posiedzieć na północ bliżej portu morskiego. Wtedy będzie tylko 3 km pieszo w jedną stronę.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:53 
Awatar użytkownika

Loty: 295
Kilometry: 311 071
niebieski
Nie wiem, czy czarną trasą z mapki da się przejść, ja próbowałem kilka lat temu, ale na parkingu zawrócił nas dozorca, twierdząc że przejścia nie ma, mimo że teoretycznie szliśmy poboczem drogi.

#7 PostWysłany: 10 Maj 2019 09:09 

srebrny
Katania i plaża :lol: :lol: :lol: Na tej co pokazujecie to bardziej...czarno :mrgreen: Poczytaj ile zabójstw miało tam miejsce to może przejdzie ochota na odwiedzanie tego przybytku. Oczywiście nie straszę :mrgreen:
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 10 Maj 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Loty: 295
Kilometry: 311 071
niebieski
O, ja właśnie na tej plaży przy lotnisku w czasie robienia zdjęć startujących samolotów usłyszałem pogróżki od panów z... południa, którzy chyba fanami lotnictwa nie byli, bo byli święcie przekonani że robię zdjęcia im.

#9 PostWysłany: 10 Maj 2019 10:39 
Awatar użytkownika

srebrny
Zapomnieliście dodaje jeszcze że plaża i woda są w tym miejscu „krystalicznie czyste”. Tak dla pełnego obrazu.

#10 PostWysłany: 10 Maj 2019 11:14 

Idź na Lidi Playa, niecałe 4 km od lotniska. Będziesz miał normalną plażę, na której z pewnością będą ludzie.
Kod:
https://skroc.link/Jp16JRB
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 10 Maj 2019 18:47 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 378 719
złoty
Tak wygląda ta plaża z góry - raczej w cywilizowany sposób.

Fotka z października 2015

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 14 Maj 2019 23:46 

Da się chociaż było śmiesznie ;)

1. Droga z google (od cafe parissi w lewo) - dziwnie jakoś, niby OK ale szedłem drogą dla samochodów. Gość w budce mówi że nie ma bata bo tam autostrada i jakieś drzewa i nie przejdę i zawróciłem. Na czarno na mapce jak nie iść

2. Zobaczyłem na mapie że po drodze jest jakiś park - przy centrum handlowym jest do niego wyjście z parkingu centrum handlowego. Wystarczy przejść tym parkiem 5 min i dochodzi się do plaży.

3. Plaża nie jest zła - pusta i obok tyko bar Lido azzuro (piwo 0,66 za 4 EUR). Dało się wykąpać

4. Dużo czarnych opycha piwo i inne rzeczy za 2 eur. Nie robią problemów - za 1 eur i 5 zł też się da dogadać ;)

Podsumowując - w 1 stronę trochę kombinowałem, ale w drugą stronę wracałem już pewnie i droga od plaży do lotniska to 32 minuty.
Kolega który sugerował mapy.cz miał rację :) szkoda że spojrzałem dopiero po powrocie na radę.

Miałem na plaży 2h - dało się wykąpać, wypić 3 piwa i poopalać. Pełny luz.

Wrzucam drogę dla potomnych.

Pamiętajcie - wejść na parking centrum handlowego - nie pchać się w drogę dla aut, która jest tuż za tym wjazdem - i będzie dobrze ;)

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości