Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sty 2018 02:29 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
@agata.sobek

Tak jak ktoś już napisał, to bez większego znaczenia. Nikt tego kompletnie nie sprawdza, a numer dowodu w zupełności wystarczy. Zauważyłem, że wszędzie tak jest - pokazujesz telefon i już nikt od Ciebie niczego nie chce - "skoro pokazuje to pewnie ma bilet", oczywiście nie namawiam do złego :lol:

@MSkalpel

To raczej kwestia indywidualnych potrzeb. Ja brałbym ubezpieczenie tam, gdzie ciężko się jeździ - np. w Malcie, albo gdzie jest niska kultura jazdy - np. w Gruzji. W Hiszpanii natomiast drogi nie są ciasne, na dłuższych trasach są wręcz świetne, a kierowcy przestrzegają przepisów, także to kwestia uznania. Jeżeli będzie lepiej z tym spał to czemu nie :) Kwestia rozliczenia z wypożyczalnią (baku) zależy od tego co będziesz robił (jeździł dużo, mało).
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast Wczasy na Teneryfie: 4* hotel z wyżywieniem za 2199 PLN. Wyloty z 3 miast
Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem Odkryj Indonezję: przygoda na Jawie za 3010 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem
#22 PostWysłany: 04 Sty 2018 23:54 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 1
Hej ! Mamy problem z zakupem biletu na stronie https://www.mediterraneoholidays.com/ , kiedy wybiorę jakiś termin i opcję ,,wyszukaj"" pojawia się napis ,,No se han encontrado resultados para la ida" czy ktoś też tak miał ? Czy leci może ktoś z was 13 stycznia z Poznania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:09 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
@cieszynka

Mi wyszukuje na 13 stycznia dwa przejazdy - o 11 i 16. Spróbuj teraz, jeżeli dalej masz problem zmień wyszukiwarkę lub skorzystaj z innego urządzenia. Nie powinno być problemu żeby bilet kupić na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:38 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1
cieszynka - My też lecimy z Poznania 13 stycznia tym lotem po 13, wy również o tej samej godzinie? Na razie zastanawiamy się czy właściwie zdążymy na tego busa skoro mamy jakieś 5-10 minut po wylądowaniu. Martwię się, że będą jakieś opóźnienia w locie a bus tani nie jest. Udało wam się kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sty 2018 05:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@martinxa, spokojnie, jeżeli boisz się kupować bilet przez internet to możesz bez problemu zrobić to na miejscu. Ponadto na lotnisku nie ma ruchu a autobusy dostosowane są do lotów - mieliśmy godzinę opóźnienia a autobus czekał (później czekaliśmy dość długo na parę, której udało się zabłądzić na tym małym lotnisku :) ). Rozkład jest jedynie orientacyjny.

Pamiętajcie tylko żeby kupić bilet w drodze powrotnej - w miejscu odjazdu nie ma kasy, a może nie być miejsca, kierowca nie sprzeda Wam też od ręki tych biletów. Po co stres?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Sty 2018 12:45 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 4
A czy ktoś z podróżujących już do Walencji może powiedzieć skąd dokładnie odjeżdża autobus powrotny na lotnisko Castellon z Walencji?
Wiem że miejsce odjazdu to Palau de la Música ale czy jest problem ze znalezieniem tego autobusu?
Wylatuje do Walencji 10.01 mam już kupiony bilet autobusowy z Castellón w obie strony i zastanawiam się jak wygląda powrót :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Palau de la Música otacza park i tylko od jednej strony znajduje się ulica (od strony drzwi głównych) i zatoczka na której przystaje autobus. Nie mieliśmy żadnego problemu żeby zlokalizować to miejsce. Autobus raczej nie czeka na miejscu tylko podjeżdża, może też się spóźnić.

https://goo.gl/TV2juR

Możesz się rozejrzeć jak to wygląda ;)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Sty 2018 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off
@kasia.ka uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:48 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 4
Super, wielkie dzięki :)
a co do opóźnień to mam nadzieję że autobus nie spóźnia się aż tyle żebyśmy mogli nie zdążyć na lot powrotny? :)
Bilet powrotny mamy o 12:45, planowo na lotnisku powinniśmy być o 14:15 a lot jest ok 16:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Sty 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Mimo, że nasz spóźnił się dobre 30 minut to dojechaliśmy na czas i nie było żadnego problemu. Sam myślałem, że nie zdążymy, bo z lotniska jechał znacznie dłużej, ale po prostu jedzie inną trasą. Ten kurs żyje z lotów więc jest ściśle zintegrowany - chyba mają wszystko pod kontrolą :)

I mała porada w gratisie - lotnisko jest puste, w zasadzie niczego na nim nie ma (nawet kiosk jest zamknięty), polecam więc dość szybko udać się do bramki bezpieczeństwa, bo niestety strasznie dłuży im się to sprawdzanie - ze trzech bramek czynna jest jedna i nigdy nie widziałem gorzej zarządzanej kontroli bezpieczeństwa. W hali odlotów natomiast są już jakieś sklepy i automaty z jedzeniem/napojami, a i miejsc do siedzenia wystarczy. Ja nie miałem tej wiedzy i w zamian postałem sobie w bardzo długiej i powolnej kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off
@kasia.ka uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 10 Sty 2018 12:24 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 1
Cześć, czy ktoś może leci z Poznania do Castellon 13 stycznia? Lecimy razem z koleżanką i chcemy jechać do Walencji. Z tego co widzę to autobus jest dobrą opcją (chociaż dosyć drogą), ale może ktoś zamierza wynająć auto na miejscu i jedzie do Walencji, a na dodatek miałby dwa wolne miejsca? :) zawsze to koszt wypożyczenia auta w jakiejś części się zwróci a nam być może pozwoli trochę zaoszczędzić 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sty 2018 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Tematy dotyczy transferu z lotniska Castellon do miasta, a nie szukania ludzi do taksówki.

Do tego służy ten temat: szukam-towarzysza-podrozy,forum,248
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Sty 2018 10:36 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 2
Witam
Piszę post dla osób które wybierają się do Wlencji i lądują w Casttelon. Ja leciałem od 13 do 17 liniami Ryanair. Wylot z Poznania. Lądowanie w Castellon ok. 16:00. Transport do Walencji zamówiony autobusem przez internet. 20 euro za osobę - trochę drogo, ale wysiadamy w Walencji w centrum skąd miałem 2 km do pokoju. Pobyt super.
Powrót? Na lotnisko jechałem tym samym autobusem o 12:45 dokładnie z tego samego miejsca co mnie wysadzili. Dojazd na lotniska o bardzo dobrym czasie 2 godziny przed odlotem.
Biorąc pod uwagę wąskie uliczki w Walencji w centrum gdzie mieszkałem oraz ruch uliczny jestem zadowolony że wybrałem autobus pomimo, że był dość drogi. Autem ciężko by było zaparkować i duża szansa, że odrapią auto i pózniej był by problem, a tak mogłem oddać się spokojnie zwiedzaniu.
Aha jeszcze jedno.
Wcześniej na forum znalazłem gościa, który prywatnie wozi ludzi z lotniska do Walencji. Od nas chciał 12 euro za osobę (byliśmy we 4 osoby), ale jak do niego napisałem to okazało się, że akurat nie mógł w te dni co ja potrzebowałem. Zawsze to alternatywa. Nie wiem ile by wziął za mniejszą liczbę osób. Aby się z nim skontaktować na facebook szukajcie Mykolas Dumbrava. Na profilu ma zdjęcie pejzażu , a na kolanach u niego siedzi dziewczyna. W razie pytań chętnie pomogę. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike5 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 18 Sty 2018 13:23 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Witam ja zdecydowałem się na wynajęcie auta, z małym dzieckiem myśle ze to będzie najlepsza opcja licząc koszt dojazdu do Walencji za 4 osoby, koszt wyjdzie mi podobny. Zdam relacje po powrocie czyli 31.01:) pytanie kto był teraz w styczniu jaka pogoda, pytam bo chciałbym wiedzieć co pakować a co sobie odposcic. Dzięki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:13 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 2
my mieliśmy w dzień około 16 - 20 stopni. Na słońcu fajnie cieplutko ale w cieniu chłodno więc jak z dzieckiem to proponuję zabrać ciepłe rzeczy mimo wszystko. Po zajściu słońca chłodno, trzeba było chodzić w kurtce jesiennej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Sty 2018 14:02 

Rejestracja: 29 Sty 2018
Posty: 1
Autobus na pewno czeka na pasażerów. Dzwoniłam na lotnisko w Castellon, pracownik potwierdził. Otrzymałam również maila od przewoźnika w odpowiedzi na to samo zapytanie:

"Hello, it is de only flight on the day and the only bus. Don’t worry the bus waits exit the passengers.

Infants aged less than 4 years do not pay, must sit on the accompanying adult’s lap.

Regards.

Mediterraneo Holidays, S.L.
Plaza Fadrell, 3
12002 Castellon
Tel: 964 221 762

Mail: mediterraneoholidays@mediterraneoholidays.com

www.mediterraneoholidays.com"
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike5 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Lut 2018 23:50 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 2
Witam.
Jechał ktoś może autobusem z lotnisko w castello do walencji, tj. tym za 20 euro/osoba ?
Można kupić bilet u kierowcy ?
Czy małe dzieci (5 lat) mogą jechać na kolanach u rodziców cy muszą mieć własne miejsca ?

Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Lut 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@Sisoki , Bilet można kupić na lotnisku, jednak nie u kierowcy. Natomiast w drodze powrotnej nie ma innej opcji i trzeba kupować przez Internet, ew. już na lotnisku kupić bilet powrotny. Owszem, niektóre osoby przy powrocie musiały kupić u kierowcy, ale ten nie był chętny, najedli się stresu, a jest też ryzyko, że zwyczajnie nie będzie miejsca, wtedy nie kupisz. Co do dziecka to post wyżej ktoś napisał, że za dzieci do lat 4 nie trzeba płacić o ile nie zajmują innego miejsca, więc się już nie kwalifikujesz.

Początkowo to było trochę śmieszne, ale już nie jest - bez przerwy zadawane są te same pytania, która już zostały wyjaśnione kilkukrotnie. Dlatego mam pytanie - coś nie działa na forum, wątek jest zepsuty i ukrywa posty, czy co się dzieje? Czemu nie przejrzałeś wcześniejszych wpisów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Lut 2018 00:05 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 1
Lądowałem w Castellon w ostatnią sobotę. Polecam jednak zakup biletu na autobus z wyprzedzeniem. Kilka osób zostało na "przystanku". Jeśli komuś nie uśmiecha się płacić 20 euro za Walencję, to chociaż do Castellonu. Oczywiście, zawsze jest taxi, ewentualnie wynajem auta... ale poza tym pustynia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Lut 2018 23:12 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 2
Dzięki na info. Sory, ale to nasz pierwszy lot z dzieciakami i chciałbym mieć jak najwięcej info, żeby się potem z młodymi nie telepać z laczka. Pytanko czy tam gdzie się zatrzymuje autobus w walencji jest jakiś postój taxi aktualnie ? Jakie są ceny taksówek w walencji ? Nie chce śmiecić na forum, jeśli ktoś da mi priv chętnie popytam i poczytam kilku rad z gatunku: gdzie się nie zapuszczać (podobno w dzielnicy portowej dużo romów), gdzie dobrze zjeść, co z handlem w niedziele itp.
Dzięki i pzdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:42 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 3
Przed wyjazdem (21.02-24.02) przeglądałem ten post. Nie chcąc ryzykować (podróżowaliśmy w 8 osób), wczoraj rano wybrałem się pod Palau de la Musica na poranny kurs autobusu na lotnisko Castellon. Wsiadł... jeden mężczyzna, ale przynajmniej miałem pewność, skąd dokładnie odjeżdża autobus (foto w załączniku). Popołudniowy kurs autobusu (dostosowany do lotu do Poznania) był już wypełniony w znacznej części.

Myślałem, że może uda się z taksówką z Walencji na lotnisko w cenie niższej niż 160 euro (cena jazdy 8 osób autobusem AUTOS MEDITERRANEO), taksówkarze chcieli za naszą grupę 200 euro. Jeśli ktoś chce "zaoszczędzić", można dojechać pociągiem z dworca Valencia Nord linią C6 (5,90 euro) do stacji Castellon + przesiadka na autobus, który w sumie i tak jedzie z Walencji (12 euro).

Gdybym tego nie "doświadczył", nie uwierzyłbym w to lotnisko. Jedna bramka, tempo powolne, ważne, że przez nie przebrnęliśmy.

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 317.46 KiB | Obejrzany 14063 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike5 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group