Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wycieczki-po-katalonii,1255,79509
www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=567366#p567366 (Co zobaczyć po drodze Valencia - Barcelona , (Katalónia południowa))


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2017 14:22 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 2
Hej podróżowicze :)

Wybieram się ze swoją dziewczyną do Barcelony na 8 dni. Planujemy 3-4 dni spędzić w samym mieście jednak resztę dni chcielibyśmy spędzić gdzieś w okolicy. Preferujemy aktywny wypoczynek, chodzenie po górach, spacery, parki krajobrazowe, jazda rowerem itd.
Tutaj znalazłem na forum super propozycję wycieczki:
montserrat-1-dniowa-wycieczka-z-barcelony,1255,59133

Coś, ktoś może zaproponować więcej?
Opcja 1: Wycieczki jednodniowe jak w powyższym linku.
Opcja 2: Nie przeszkadzałoby nam jechać do 300 kilometrów i spędzić 3-4 dni w innym miejscu i tam wykupić noclegi.


Jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc to z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 05 Maj 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rzuć okiem :arrow: polnocna-katalonia-2-smaki,1506,108647
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2017 14:37 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Zobacz też w tym samym dziale co nieco o Tarragonie. Jest super i łatwy dojazd z Sants (dworzec w B.) Ja bardzo polecam-można spędzić miły dzień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2017 17:56 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Albo wskoczyć w rajanera i polecieć na dwa dni np. do Sewilli. Nie wiem, kiedy lecicie, poza sezonem można znaleźć dość tanio bilety. Teraz, z tego co patrze, ceny nie zachęcają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2017 19:47 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi. Tylko pisałem, że wolimy te dni spędzić na łonie natury więc zwiedzanie miast odpada :)

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2017 20:15 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Tak, tak , Tarragona , Girona (+ Figueres) , LLeida (szlak Graala (Griala)) to typowe wycieczki z B. /poza plażą/
Zobacz też hasła w girona-i-okolice-co-polecacie,1255,9917
może Park Montseny ?
właściwie na 3 dni możecie i w Pireneje i do Andorry pojechać
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To może jeszcze delta rzeki Ebro. Pociągiem można dojechać do Camarles-Deltebre lub L'Aldea-Amposta-Tortosa (ok 13€ w jedna stronę) i potem np wynajętym rowerem. Teren jest plaski jak stół ale często wieje.
Do oglądania: plaże (w Riumar oferują rejsy po okolicy za ok 9€ za 45min), ptaki (np flamingi), pola ryżowe (jest taka fabryczka ryżu i tam opowiadają jak to się dawniej robiło). Spać można np w Deltebre - jest tak schronisko młodzieżowe (ok 20€ za noc ze śniadaniem i za niewiele więcej z kolacją).

Warto wynająć samochód. Za sam pociąg za 2 osoby zapłacicie ok 50€.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
To może jeszcze delta rzeki Ebro. Pociągiem można dojechać do Camarles-Deltebre lub L'Aldea-Amposta-Tortosa (ok 13€ w jedna stronę) i potem np wynajętym rowerem. Teren jest plaski jak stół ale często wieje.
Do oglądania: plaże (w Riumar oferują rejsy po okolicy za ok 9€ za 45min), ptaki (np flamingi), pola ryżowe (jest taka fabryczka ryżu i tam opowiadają jak to się dawniej robiło). Spać można np w Deltebre - jest tak schronisko młodzieżowe (ok 20€ za noc ze śniadaniem i za niewiele więcej z kolacją).

Warto wynająć samochód. Za sam pociąg za 2 osoby zapłacicie ok 50€.


ryż, z tego co się orientuję, póki co sieje się i zbiera [stan na maj 2017], a nie produkuje, ale czy możesz napisać coś więcej o tej 'fabryczce ryżu' ? bywam tam często w sumie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Maj 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌rw30‌ :arrow: http://www.moliderafelet.com/
Cza się umawiać; ja byłem teraz jak by długi weekend to akurat trafiliśmy na jakieś 20 osób (bardzo ciekawych 8-) ) oprócz nas więc nie było problemu. Nie wiem jak to wygląda w przypadku pojedynczych osób. 3€. To całe oprowadzanie (30 min) to za razem trochę reklama tego co produkują i co potem można nabyć.

taa, sieje się i zbiera w workach od razu ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Maj 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
do autora: jeśli lubicie aktywny wypoczynek i / lub podglądanie ptaków to spodoba się wam tam. Ponadto jest to też dobre miejsce do nauki kitesurfingu, jeśli traficie akurat na wietrzną pogodę [playa trabucador], w zasadzie jedno z lepszych w Hiszpanii.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Maj 2017 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Jeśli lądujecie w ''Barcelonie - Gironie'', to polecam przynajmniej jeden nocleg w tym miasteczku, Girona naprawdę jest urocza :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Maj 2017 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Załącznik:
IMG_5355 - copia.JPG
IMG_5355 - copia.JPG [ 325.78 KiB | Obejrzany 7404 razy ]
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 2
Ja polecam zwiedzenie winnic Codorniu. Oczywiście degustacja cava w cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lut 2020 20:38 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 104
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Cytuj:
Na przełomie lutego i marca wybieramy się z żoną do Barcelony na tydzień. Z grubsza plan jest taki aby spędzić 3 dni w Barcelonie a na 4 wynająć auto i pokręcić się gdzieś po okolicy. Żona jest w ciąży więc raczej w grę wchodzą atrakcje nie wymagające znacznego wysiłku fizycznego - i tu pojawia się pytanie :) Gdzie Waszym zdaniem NIE WARTO się wybrać z uwagi na to, że wiązałoby się to z większym wysiłkiem fizycznym? Chodzi nam o atrakcje samej Barcelony i najbliższych okolic. Widzimy że raczej Montserrat powinniśmy odpuścić ale czy coś jeszcze?

@Rudolf Jelinek
A dlaczego skreślasz od razu Montserrat? Tam można wjechać/zjechać kolejką linową, to chyba nie jest jakimś zagrożeniem dla ciąży (chyba nie większym niż lot?) Owszem, tam na górze raczej żona musiałaby odpuścić chodzenie po szlakach, ale sam klasztor może odwiedzić. Myślę, że dla samych widoków warto. Chyba, że w tym okresie kolejka jest nieczynna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lut 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Kolejka czynna. Byliśmy wczoraj. Wjechać można linową lub szynową. U góry aktualnie nieczynna kolejka do Santa Cova (remont), ale ta druga (nie pamiętam nazwy), na poziom wyżej od klasztoru działa. Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lut 2020 16:32 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Wróciłem w sobotę z tygodniowego pobytu i poleciłbym dwie atrakcje, chyba nie tak bardzo "oklepane"

Jedna to na obrzeżach Barcelony - wzgórze Tibidabo. Jest tam ogromny kościół (Świątynia serca Jezusowego) z tarasem widokowym, na który częściowo wjeżdzą się windą, a potem na samą górę wchodzi schodami. Kilka poziomów tarasów, z każdego widok nie tylko na całe miasto leżące u podnóża góry, ale i na okoliczne pasma górskie. Naprawdę niesamowite. Dodatkowo jest tam fajnie wyglądający park rozrywki, ale akurat w lutym zamknięty.
Dojazd dobry i sam w sobie będący atrakcją, bo dojeżdzą się kolejką "górską" szynową - jak na Gubałówkę. Teraz bezpośrednia kolejka jest nieczynna, ale my wykorzystaliśmy sąsiednią (Vallvidrera). Z Catalunya jedzie się pociagiem miejskim S1 lub S2, potem tą kolejką, potem autobusem 111. Uwzględniając dojazd do Catalunya metrem całość do ogarnięcia na jednym bilecie z przesiadkami do 75 min.

Druga to miejscowość oddalona o ok. 45 min jazdy pociągiem - Vilanova i la Geltru. Jest tam całkiem zacne Muzeum Kolejnictwa. Kilkanaście parowozow, nowszych lokomotyw, bardzo starych wagonów,
do niektórych można wchodzić, do wielu są schodki umożliwiające zaglądanie do kabiny.
Ponadto w miejscowości port, plaża i deptak nadmorski. Łączony bilet (przejazd+wstęp do muzeum) powrotny ze stacji Sants kosztuje 10 EUR. Sama jazda pociągiem, po wyjechaniu z Barcelony, tak mniej-więcej od Castelldefels jest atrakcją, bo tory są na skraju skarpy nad brzegiem morza i przecinają masę gór tunelami. Malownicze i atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lut 2020 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
To się może gdzieś na Tibidabo minęliśmy :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:23 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
tropikey napisał(a):
To się może gdzieś na Tibidabo minęliśmy :)


Ja byłem w czwartek około południa, mniej więcej w tym samym czasie była tam (nawet z połową jechałem wagonikiem) dość głośna wycieczka niemieckiej młodzieży.

LLUM też oglądałem, ale akurat ten księżyc, który wrzuciłeś w sąsiednim poście przegapiłem. Było tam pełno mapek, na których oznaczone były gwiazdką różne restauracje/knajpki z andotacją Free Damm. Sprawdziłeś może, czy faktycznie tam piwko było za free? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Na Tibidabo byliśmy w sobotę 8.2, więc na pewno się jednak minęliśmy. A co do LLUM, to szczerze mówiąc, nie zauważyłem tych mapek z piwami. No, ale gdybym ja tam jeszcze piwami zaczął się raczyć, to bym za dużo nie zobaczył :) Wystarczyło mi, że nawdychałem się wszędobylskiego dymu "ziołowego" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2020 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
mkuldane@o2.pl napisał(a):
tropikey napisał(a):
To się może gdzieś na Tibidabo minęliśmy :)

były gwiazdką różne restauracje/knajpki z andotacją Free Damm. Sprawdziłeś może, czy faktycznie tam piwko było za free? ;)

Stawiam, ze jednak chodzilo o piwo bezalkoholowe, a nie darmowe ;) Ale spoko, biorac pod uwage ze to F4F, reakcja na slowo "FREE" jak najbardziej prawidlowa! :lol:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group