Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Maj 2020 16:16 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
Skąd
  • Las Palmas de Gran Canaria

Dokąd
  • Kalifornia (San Diego, Los Angeles)

Data wylotu
  • 08.05.2020

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • Przez Meksyk - drogo + nocowanie na lotniskach

Dodatkowe informacje
  • Podróżnicy, w ciężkich czasach proszę o pomoc. Próbuję dostać się z LPA do Kalifornii mimo pandemii. Stany zamknęły się na osoby podróżujące z Schengen (i nie zapowiada się, że szybko się otworzą), więc jedyna możliwość to z 14-dniowym postojem w innym kraju poza Europą (nie spodziewam się żeby zamykali kolejne granice na tym etapie epidemii). Sprawdzałem Koreę, Japonię, Singapur, Australię, Meksyk, Kanadę, Grenlandię i kilka wysp brytyjskich poza Europą. Za wyjątkiem Meksyku wszystko wygląda na zamknięte dla nie-rezydentów i nie zapowiada się, żeby granice zostały szybko otwarte. Próbuję znaleźć coś co ma realną szansę polecieć - nie chcę zablokować pieniędzy na kilka tygodniu lub miesięcy u przewoźników, którzy mogą zbankrutować. Dobrym kandydatem są połączenia Aeromexico (z trzech europejskich miast do Mexico City), ale są bardzo drogie i wymagają noclegu na lotnisku - Nawet nie jestem pewien czy to jest możliwe w obecnej sytuacji.

    Czy jestescie w stanie coś podpowiedzieć?

    Z dokumentów mam niestety tylko wizę turystyczną/medyczną.
    Cel podróży medyczno-turystyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Maj 2020 16:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ale USA nie zawiesili wejście do USA dla nie-obywatelów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Maj 2020 16:50 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
Dotyczy to osob, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Schengen, UK, Irlandii. Źródła:
https://www.federalregister.gov/documen ... -a-risk-of
https://www.federalregister.gov/documen ... -a-risk-of

Są też ograniczenia dla podróżnych z Chin i Iranu oraz ograniczenie podróży typowo turystycznych z Kanady i Meksyku (granicą lądową).

Poza tym można latać (nawet jeśli jest się obywatelem Schengen), choć oczywiście samolotów lata bardzo mało. I właśnie taki rzadki lot staram się upolować. Tylko najpierw muszę się wydostać z Europy i przeczekać 14 dni, żeby nie podpadać pod przepis powyżej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2020 06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Turcja oraz Ukraina chyba jeszcze nie zostały zbanowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Maj 2020 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Sam tez nie wiem jak to dziala bo np. z LHR ciagle jest sporo lotów do USA, np. za godzinke jest lhr-nyc aa6134..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Maj 2020 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Bo obywatele USA moga wjezdzac a ich przebywa sporo w UK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Maj 2020 18:42 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
Zgadza się. I dla nich wciąż jest kilka połączeń z Europy (chyba nawet Lufthansa lata z Niemiec). Ale ja z nich skorzystać nie mogę. Niestety, nawet w celach medycznych. Dla zainteresowanych, tutaj jest bardzo dobre (regularnie aktualizowane) źródło dotyczące podróży do USA: https://www.nafsa.org/regulatory-inform ... -and-entry

@ledakar, z Turcji i Ukrainy można teoretycznie polecieć do Stanów (nie wiem czy są loty) ale nie mogę do nich teraz wlecieć, ponieważ mają zamknięte granice dla "nie-swoich".

Czy to możliwe, że Meksyk jako jedyny spełnia wymagania: (1) można do niego wlecieć z Europy, i (2) można z niego wylecieć do USA? Ciężko mi w to uwierzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Maj 2020 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Z tego co czytałem jeszcze Filipiny mógłbyś wlecieć. Z Manili są bezpośrednie loty. A na Filipiny chyba teraz Polacy mogą normalnie wlecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Maj 2020 15:19 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
@ledakar dzięki za pomysł. Niestety, to już chyba nieaktualne: https://philippines.travel/safeph . Zamknięte. Masz jeszcze jakiś pomysł w zapasie?

Według https://restrictions.info/stat/ oprócz Meksyku jest kilka krajów do których można wlecieć bez ograniczeń. Sprawdziłem dziś Grenlandię, Białoruś i Bułgarię. Niestety, z tych miejsc nie ma bezpośrednich lotów do USA, więc odpadają.

Mod. Pojawił się wątek kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,135,151716


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Maj 2020 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Pojawił się wątek https://www.fly4free.pl/forum/kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,135,151716
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Maj 2020 16:15 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Jeżeli ten Meksyk jest aktualny to 12.05 masz LPA-BCN 129 EUR potem Air France za 110 eur na CDG i o 23 masz Aeromexico za 600 ojro do MEX całość bez nocki.
Góra
 Profil Relacje PM off
davvidc uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2020 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@davvidc Czy to na pewno oficjalna rządowa strona? Strona MSZ mówi coś innego - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/filipiny. Dodatkowo w innych źródłach czytam, że tranzyt dalej jest dozwolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Maj 2020 00:40 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
@Gustavsson dziękuję za znalezienie tego połączenia. Niestety, zbyt długo zwlekałem i już kosztuje >1000€. Będę szukał podobnej trasy.

@ledakar teraz zwątpiłem, ale polskiej stronie tym bardziej nie ufam. Podejrzewam, że nikt tego nie aktualizuje w obecnej sytuacji. Najnowsza informacja na stronie ambasady Filipin mówi o zawieszeniu wydawania wiz i ruchu bezwizowego.

Bardziej jako ciekawostka niż sensowna opcja - można tranzytować przez Kanadę o ile pozostaje się w niej nie dłużej niż 24h i nie opuszcza się lotniska. Szukam dalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Maj 2020 08:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@ledakar
Przeciez tranzyt nie rozwiązuje problemu. Trzeba 14dni w bezpiecznym kraju spędzić przed lotem do USA.
Oczywiście można zaryzykować, ale to spore ryzyko, ze się nie zostanie wpuszczonym do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Maj 2020 12:23 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Ostatnia propozycja
Z dwoma noclegami w Madrycie i Frankfurcie ale przy ogarnieciu tanich hosteli fajna cenowo

10/05 19:55 LPA-MAD Iberia 106 Eur
11/05 16:55 MAD-FRA Lufa 110 Eur
12/05 11:15 FRA-AMS-MEX KLM 334 Eur

Hostel w Madrycie, oraz hotel we Fanfurcie można ogarnąć za dobre pieniądze. Wszystko powinieneś zamknąć w 610-630 EUR. Jak nie to ta Kanada albo czekać aż wszyscy ruszą z lotami na Kanary
Góra
 Profil Relacje PM off
davvidc lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Maj 2020 17:04 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
@Gustavsson niestety, w Hiszpanii nie otworzą hoteli przed 11.05. Nie wiem jak Niemcy. Cena też już zdążyła wzrosnąć zanim spojrzałem.

Ale dziękuję bardzo za zaangażowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Maj 2020 17:25 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Z tego co wiem niewielka ilość już działa . Powodzenia daj znać jak poleciałeś pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Maj 2020 20:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
We Frankfurcie sporo hoteli działa, a ceny wyśmienite, że tylko jechać.
4*hotel można już za 40€ ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
davvidc lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Maj 2020 01:24 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
Z tego co widzę do Niemiec nie mogę sobie wjechać na nockę. Wpuszczają tylko osoby, które zmierzają do domu. A szkoda, bo Frankfurt zaczynał się rysować jako fajna opcja.

Znalazłem dzisiaj ciekawe połączenia edelweiss'a (LPA-ZRH-CUN) 22.05 i 23.05 (nocka w Szwajcarii na lotnisku dozwolona). Sprzedaje je Swiss, ale na stronie edelweiss'a są opisane jako anulowane. Poczekam jeszcze, bo wygląda to podejrzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Maj 2020 21:06 

Rejestracja: 02 Maj 2020
Posty: 18
Nie udało mi się znaleźć innego kraju niż Meksyk, ale udało się znaleźć rozsądne połączenie do Meksyku.

22.05 LPA-BCN
23.05 BCN-AMS-MEX (+powrót 26.07)

Cena: 199€ + 621€. Nie jest to dokładnie tanie latanie, ale nie będę wybrzydzał.

Dziękuje za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group