Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2019 09:50 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 10
Witam,
w listopadzie wybieramy się do Cancun (wyjazd "zorganizowany" do strefy hotelowej) i chcielibyśmy trochę pozwiedzać na własną rękę, wynajętym samochodem (na jakieś 4 dni). Mam już wstępny plan, ale proszę o rady ws wybranych przez nas miejsc, ewentualnie propozycje innych, "lepszych". Jeśli ktoś ma wiedzę nt biletów to będę bardzo wdzięczny za jej udostępnienie :)

Planujemy na zwiedzanie poświęcić kilka dni, tak aby zostało też trochę czasu na "leżenie":

1. Chichen Itza + Valladolid + Ek Balam - czy realne jest objechanie jednego dnia?
2. Tulum (?) + Coba
3. Xcaret
4. Isla de Mujeres (chcielibyśmy popłynąć z Puerto Juarez, ale nie wiem czy jest jakiś bezpośredni bus na trasie ze strefy hotelowej do portu?)
5. Merida - czy warto tracić dzień na wyprawę tam?

Czy są inne warte uwagi miejsca na jednodniowe wyjazdy z Cancun?
Jakie cenoty w okolicy ww punktów polecacie?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:23 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
-- 25 Wrz 2019 10:12 --

Cześć,
1. Tak
2. Tak
3. Tutaj dodałbym Akumal, aby zobaczyć żółwie pływające przy brzegu
4. Chyba jest autobus R1
5. Moim zdaniem nie warto, lepiej zamienić to na Rio Lagartos i jest bliżej.
Ten plan "trzeba" uzupełnić o 2-3 cenoty, bo warto :)

-- 25 Wrz 2019 10:23 --

Te dwie mogę śmiało polecić:
Cenote IK KIL przy Chichen Itza, ale tłumy są przeokropne
Cenote (Dzitnup) Samula i Xkeken przy Valladolid, można zrobić na łączonym bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:30 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Byłem w styczniu w Meksyku ale nie w Cancun lecz w pobliżu Akumal. Jednodniowa wycieczka z lokalnego biura Chichen Itza - Valladolid plus cenote i zwiedzanie destylarni tequili zajęła cały dzień bez specjalnego napinania się, zatem szacuję, że Chichen Itza-Valadaolid-Ek Balam wyjdzie podobnie czasowo.

Ze swojej strony polecam koniecznie lagunę Bacalar (laguna 7. kolorów). Pojechałem z lokalnego hotelowego biura (bus 8 osób, kameralnie) w programie pływanie w cenote oraz zwiedzanie ruin Myuil (po drodze).
Polecano mi również zwiedzanie Sian Kaan ale ostatecznie nie zdecydowałem się, zatem tego ostatniego nie mogę polecić ale można wziąć pod rozwagę.

Gdzie planujesz stacjonować (Cancun, Playa del Karmen, Akumal, Tulum), bo jak rozumiem ma to być wycieczka z pobytem uzupełniona już we własnym zakresie o objazd atrakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:38 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 10
Hotel mamy w Zona Hotelara w Cancun, przy Playa Tortugas. I dokładnie tak, trzymamy się jednego miejsca "spania" i robimy jednodniowe wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:54 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
terry85 napisał(a):
Hotel mamy w Zona Hotelara w Cancun, przy Playa Tortugas. I dokładnie tak, trzymamy się jednego miejsca "spania" i robimy jednodniowe wycieczki.


No to do odleglejszych miejsc będzie trochę dalej niż w moim przypadku ale do zrealizowania. Np. w naszej grupce do Bacalar były osoby z Cancun. W moim przypadku cała wycieczka trwałą od ok. 8-8:30 (wyjazd z hotelu) do 18 (powrót) a oni wyjeżdżali ok. 7 i potem jeszcze co najmniej godzina lub nawet półtorej potrzebowali, by wrócić ale nie są to jeszcze zbyt ekstremalne pory i godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:28 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 10
Przemm napisał(a):
terry85 napisał(a):
Hotel mamy w Zona Hotelara w Cancun, przy Playa Tortugas. I dokładnie tak, trzymamy się jednego miejsca "spania" i robimy jednodniowe wycieczki.


No to do odleglejszych miejsc będzie trochę dalej niż w moim przypadku ale do zrealizowania. Np. w naszej grupce do Bacalar były osoby z Cancun. W moim przypadku cała wycieczka trwałą od ok. 8-8:30 (wyjazd z hotelu) do 18 (powrót) a oni wyjeżdżali ok. 7 i potem jeszcze co najmniej godzina lub nawet półtorej potrzebowali, by wrócić ale nie są to jeszcze zbyt ekstremalne pory i godziny.


Pamiętasz może jakiego rzędu to był koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:47 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
terry85 napisał(a):
Przemm napisał(a):
terry85 napisał(a):
Hotel mamy w Zona Hotelara w Cancun, przy Playa Tortugas. I dokładnie tak, trzymamy się jednego miejsca "spania" i robimy jednodniowe wycieczki.


No to do odleglejszych miejsc będzie trochę dalej niż w moim przypadku ale do zrealizowania. Np. w naszej grupce do Bacalar były osoby z Cancun. W moim przypadku cała wycieczka trwałą od ok. 8-8:30 (wyjazd z hotelu) do 18 (powrót) a oni wyjeżdżali ok. 7 i potem jeszcze co najmniej godzina lub nawet półtorej potrzebowali, by wrócić ale nie są to jeszcze zbyt ekstremalne pory i godziny.


Pamiętasz może jakiego rzędu to był koszt?


Nie pamiętam dokładnie, pomiędzy 100 a 150 USD za osobę. Rezerwowane przez agenta w hotelu, który oferował różne wycieczki kilku miejscowych agencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:05 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 10
w sumie to chyba sporo taniej wychodzi wynajętym samochodem....

a z innej beczki - czy przy wjeździe ("wlocie") do Meksyku konieczne jest wypełnianie deklaracji celnej? Wg mojego organizatora wyjazdu, należy wypełnić dwie deklaracje "online":
deklaracje dóbr i pieniędzy. W innym miejscu czytałem, że jeśli nie wwozi się nic dziwnego i ponad 10tys USD, to nie trzeba nic wypełniać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Paź 2019 06:58 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
O ile pamiętam dostaniesz w samolocie świstek do wypełnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Mam 2 stopy w Cancun w drodze do HAV, o ile w 1 stronę mam cały dzień (i 2 noce) i jadę co Chichen Itza, tak w druga stronę zmienili mi rozkład i ląduję w CUN o 12.00 a wylot do europy mam 19.20
Widziałem, że są tanie szafki na lotnisku, więc podręczny mogę zostawić i swobodnie gdzieś się udać. Tylko co mogę zrobić/zobaczyć w tak krótkim czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sty 2021 13:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jeżeli w Cancun to możesz sobie skoczyć w okolice Parque de las palapas, poszwędać się po uliczkach, ale ogólnie tam życie zaczyna się wieczorem. Teoretycznie jak nie będzie opóźnień, to na upartego i do Tulum zdążysz skoczyć i zwiedzić ruiny, ale to już kto co lubi - ja jestem z tych, którzy ostatniego dnia lubią już być w okolicy lotniska ;)

EDIT
Ewentualnie jak ma być Meksykańsko, to może jakieś Cenotes? Np to jest stosunkowo blisko lotniska: https://g.page/cenote-kin-ha?share
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group