Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Paź 2016 15:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
obstawiałbym, że chińskiej... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:37 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
@‌jasiub‌ - po co mieszasz w temacie? Dla satysfakcji czy nabijania postów?
Kto się wybiera do Chin i dalej wie że czasami jest problem z wizą tranzytową. @‌Mike(L)‌ ma być może akurat podobne połączenie jak ja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Paź 2016 08:18 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Zadałeś idiotyczne pytanie, na które udzieliłem Ci odpowiedzi. Gdybyś poczytał więcej wiedziałbyś, że są jasne zasady co do wiz. W przypadku tego biletu (przesiadka na terenie Chin) jedyną opcją jest wyjazd z Chin w ciągu 24h - prom, pociąg lub samolot (nie pieszo, bus itp.). Jeśli masz bilet do Kantonu to zrobisz to zapewne bez problemu (czas liczy się od pierwszego lądowania w Chinach). W innym przypadku będzie to mało opłacalne finansowo. Jeśli planujesz więcej wizyt w Chinach można wziąć wizę multiple w tej samej cenie co jednorazowa (ja tak zrobiłem - jadę za kilka dni i potem w marcu z tego deala na tej samej wizie).
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Paź 2016 12:48 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
No i właśnie ten czas dla wizy 24h jest kótki w tym dealu. Chodzi o sobotnie loty z LGW. Lądowanie w CKG 16:40. Następny lot krajowy jest dzień później (dlatego odpada wiza 72h) CKG-CAN 9:50-11:55. Tak więc z przesiadką 19h25m. Zostaje więc 4:35h na opuszczenie Chin (wylot). Dodaję przejście z krajowego na międzynarodowy i zostaje niewielki wybór godziny odlotu do 16:40. Co innego wieczorem.
Gdzieś @‌Zeus opisywał że "przedłużył" sobie wizę 24h ale nie mogę znaleźć tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Paź 2016 13:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Ale ja nie myślałem o samolocie. Raczej prom/pociąg do Makau/Hong Kongu. 4:35 w obu przypadkach na styk. Możliwe, ale 100% pewności nie ma. Ktoś mówił mi (ale nie z forum), że zapłacił karę w ten sposób, chyba coś koło 500 yuanów (spóźnił się kilkanaście godzin przez odwołany lot).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Paź 2016 15:52 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Właśnie tej ewentualnej "kary" chcę uniknąć. Szczególnie że zawsze podróżujemy we czwórkę i ja za to płacę. Taniej wychodzi wiza. :)
Tu warto podkreślić że podobnie jak Ty warto sobie wyrobić wizę wielokrotną.
Istotą jest co będzie wpisane w visa 24h (godz. opuszczenia Chin). Jeżeli ktoś z takowej skorzysta i odpisze na forum detale - bezcenne.

Pociąg - nie ma szans bez ryzyka. Prom - tak. Kosztowo - nieopłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Paź 2016 18:37 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
no i ja już z powrotem w domu; co do samego lotu i linii lotniczych to nie mam się czego czepiać; odprawa na lotnisku przebiegła sprawnie i szybko; to jeden z ostatnich (o ile nie ostatni) samolot odlatujący z Gatwick, więc lotnisko było opustoszałe i nie trzeba było czekać w żadnych kolejkach; bagaż można nadać tylko na pierwszy odcinek lotu; to samo dotyczy drogi powrotnej - bagażu nie można nadać do Londynu, tylko trzeba go odebrać podczas przesiadki; samolot miał obłożenie w mniej więcej 30/35%, tak więc miałem cały środkowy rząd dla siebie (układ to 2 - 4 - 2); obsługa bardzo sympatyczna, można dogadać się po angielsku, jedzenie smaczne; są trzy posiłki - niestety w drodze do Chin posiłek 2. i 3. były podane z przerwą może 20 minutową, tak więc jak podali kanapki, to myślałem, że to już główny posiłek przed lądowaniem, a po około 15/20 minutach podali ciepłe jedzenie; w drodze powrotnej było to już rozplanowane bardziej rozsądnie - kanapka była podana w połowie lotu; jak wiecie nie ma możliwości zarządzania rezerwacją przez internet, tak więc nie mogłem zamówić posiłku wegetariańskiego, ale byli na to przygotowani, więc wszystkie 3 posiłki dostałem bez mięsa; można się czepiać 2 spraw - dostępne jest bardzo mało filmów oraz samoloty są wygodne, ale baaardzo wysłużone; ale obie te sprawy nie psują mojego dobrego zdania na temat podróży;

w Chongqing są dwa terminale - krajowy i międzynarodowy; ten drugi jest bardzo niewielki, a metro odjeżdża z krajowego, więc trzeba zmienić terminal (busikiem lub na piechotę); metro do miasta jedzie dość długo; ja spałem w dzielnicy Chaotianmen Residential District i bez wahania mogę ją polecić; spałem w hostelu Lonely Village Youth Hostel na 50 piętrze z widokiem na rzekę, płaciłem 69 zł za prywatny pokój - bardzo czysty, odnowiony hostel, a obsługa mówi bardzo dobrze po angielsku; w hostelu byłem koło 19 i do 1 w nocy krążyłem po ulicach - przeszedłem na piechotę prawie cały cypel; jak to bywa w Chinach metro zaczyna jeździć jak na nasze standardy bardzo późno; w moim przypadku pierwszy pociąg był około 6:30, ale było to wystarczające, aby dojechać na czas na lotnisko; na lotnisku okazało się, że ze względu na Tajfun panujący w okolicach Kantonu mój lot jest opóźniony kilkanaście godzin; oczywiście ciężko było się dowiedzieć czegokolwiek - przy stanowisku informacyjnym poznałem Węgra z tego samego opóźnionego lotu; ostatecznie po godzinie krążenia po lotnisku, trafiliśmy na kogoś kto znał trochę angielski i linia lotnicza zapewniła nam hotel i posiłki; ostatecznie odlecieliśmy do Kantonu późnym wieczorem;

z moich wcześniejszych planów, że tego samego dnia będę jechał do Hongkongu nic nie wyszło - ze względu na tak późny przylot zmuszony byłem spędzić noc w Kantonie, a następnego dnia drogą lądową udałem się do Hongkongu; w Kantonie zatrzymałem się na dwa dni w drodze powrotnej; później napisze kilka słów o Kantonie; jeśli chodzi o najtańszy sposób dostania się do Hongkongu, to ze stacji East Railway Station jadą pociągi do Shenzhen; pociągów jest sporo, bilet można kupić na stacji bez wcześniejszej rezerwacji; koszt to niecałe 80 juanów, pociąg jedzie trochę ponad godzinę; wysiadamy na stacji Shenzhen i stamtąd są już drogowskazy do Hongkongu; wchodzimy do budynku (w budynku należy podążać za strzałkami wskazującymi "MANUAL") i po 20 minutach wychodzimy po drugiej strony budynku już w Hongkongu i wsiadamy do metra; mnie metro kosztowało do samego hotelu na głównej wyspie 51 HKD (na ekranie wybiera się stację końcową i na danym bilecie można przesiadać się wiele razy z linii na linię na stacjach interchange);

W drodze powrotnej chyba wszyscy mają kilka godzin przerwy w Chongqing - jest to za mało czasu, żeby jechać do centrum, więc polecam skoczyć metrem kilka przystanków od lotniska - my wysiedliśmy na stacji Cuiyun; bardzo fajne miejsce na zakupy, jest też tam w okolicach tradycyjny chiński targ, niestety były tam też sprzedawana żywe zwierzątka :( odprawa rozpoczyna się na około 2,5 godziny przed lotem, ale bagaże można zostawić w przechowalni; przechowalnia jest tylko na terminalu krajowym (znajduje się na hali wylotów, jest to pierwsze piętro, o ile dobrze pamiętam na tyłach bramek do odpraw oznaczonych literką E).

kilka dodatkowych informacji ode mnie:

- bagaże są sprawdzane bardzo skrupulatnie; w głównym bagażu nie można mieć żadnych baterii, akumulatorów, power banków; przeoczyłem 1 małą baterię do aparatu i wracano mnie z punktu kontroli bezpieczeństwa do punktu w którym sprawdzane są bagaże; powerbanki mogą mieć tylko odpowiednia pojemność i to też bardzo dokładnie sprawdzają; nie wolno przewozić powerbanków bez oznaczeń o pojemności

- niektóre stacje metra funkcjonują pod różnymi nazwami - z tego powodu miałem kilka nieciekawych sytuacji z odnalezieniem hoteli

- w Kantonie polecam kupić bilet dobowy - koszt to 20 CNY (jest to bardzo wygodne i na prawdę się opłaca); są też inne opcje; bilety te kupuje się nie w automacie, ale w okienku na stacji

- metro w Chinach późno zaczyna jeździć i wcześnie jest zamykane

- tu można sobie sprawdzić rozkład jazdy i koszt biletów na pociągi http://www.chinatrainguide.com (też te do Shenzhen) oraz http://www.diychinatours.com/china-trai ... s-booking/

- strony z hotelami i hostelami w Chinach (większy wybór i często lepsze ceny niż na naszych stronach rezerwacyjnych); płaci się w hotelu i nie trzeba podawać danych karty kredytowej, więc tak na prawdę można bez konsekwencji nie stawić się w hotelu- http://english.ctrip.com oraz http://hotel.elong.net/guangzhou/#?

- bardzo przydatna strona do planowania podróży po miastach Chin (z tej strony drukuję też sobie zawsze mapy metra) https://www.travelchinaguide.com/cityguides/

W razie pytań służę pomocą; mogę też coś podpowiedzieć w temacie Hongkongu - był to już mój piąty pobyt w tym mieście państwie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 30 Paź 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Nie można przewozić zapalniczek i zapałek, więc jeśli ktoś pali
niech weźmie taką, której nie będzie szkoda wyrzucić.
Palenie znajdują się w Chinach na każdym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Lis 2016 08:45 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Jeszcze jedna chyba ważna informacja - ja też miałem podaną informację, że klasa rezerwacyjna na lot Tianjin z lGW do Chonggqing to W, czyli 0 mil, ale na karcie pokładowej mam podaną klasę Y, więc powinno się należeć 125% mil; zobaczymy co naliczą;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Lis 2016 09:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na bilecie nie masz klasy rezerwacyjnej, tylko typ miejsca i jest to informacja dla osób pracujących przy wejściu do samolotu - Y oznacza ekonomiczną, C - biznes, F - pierwszą. Nie wymagaj od załogi znajomości taryf (czy osoba z N powinna iść tam, gdzie osoba mająca G :P )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 03 Lis 2016 09:09 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
@‌lukasz666‌
W lutym lecę podobną trasą, stąd kilka pytań.
Czy musiałeś dopłacać do bagażu rejestrowanego z Chongqing do Kantonu?
Ile trwała odprawa w Kantonie na lotnisku? Potem jadę pociągiem do Guilin, a tych biletów nie da się kupić z marszu.
Po której stronie granicy najlepiej wymienić CNY na HKD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Lis 2016 09:52 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
- bagaż rejestrowy jest w cenie całej trasy (uważaj co wkładasz do głównego - chodzi mi o baterie itd.)

- odprawa oraz kontrola bezpieczeństwa trwała dość sprawnie (i to mnie zaskoczyło, bo lotnisko jest ogromne, a kiedyś w Szanghaju stałem do kontroli bezpieczeństwa ponad godzinę, więc wiem jak to bywa w Chinach); dodatkowo przy kontroli bezpieczeństwa jest specjalna trasa dla spóźnialskich, żeby nie musieli stać w kolejce

- odnośnie wymiany walut Ci nie pomogę - bo ja zawsze wypłacam z bankomatu kartą dolarowa Aliora - dla mnie nie ma lepszej opcji; dodatkowo w Hongkongu praktycznie wszędzie możesz płacić kartami - płaciłem różnymi i nigdy nie miałem problemu (wypłacam gotówkę głownie do płacenia za metro czy tramwaj); w Chinach za to bywa problem z bankomatami i niekiedy trzeba spróbować kilka, ale da radę - dlatego tym razem kupiłem walutę w kantorze w Waw i zrobiłem to po raz ostatni - pobrali 20% prowizji (gdybym pewnie sam kupował, to bym przeliczył i nie kupił, ale poprosiłem kogoś i kupił w takiej cenie w jakiej były);
Góra
 Profil Relacje PM off
PKN_2606 lubi ten post.
PKN_2606 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 05 Lis 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dziś dostałem e-mail o niewielkich zmianach w rozkładzie - wylot z LGW 45 minut wcześniej (loty na marzec).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Lis 2016 18:00 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
U mnie to samo - loty w lutym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:22 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Naliczyli mi punkty za loty i o dziwo nie jest ich aż tak mało:

Points balance: 6418 points

Dodam, że loty miałem Tianjin Airlines oraz Beijing Capital Airlines (bo wiem, że niektórzy loty wewnętrzne w Chinach mają Hainan, a za nie chyba jest jakaś większa stawka milowa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W jakim programie?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 16 Lis 2016 13:12 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Chyba jedynym możliwym w tym przypadku - Fortune Wings Club.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Lut 2017 17:26 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
W tej chwili trasę LGW-CKG obsługuje nowy A330-200.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Lut 2017 20:10 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Nie mogę edytować więc dodam nowy post.

Ostatnio był news o aresztowaniach za używanie telefonów na lotach lokalnych w Chinach.
Restrykcje obowiązują jednak też na lotach międzynarodowych jakąkolwiek Chińską linią.
LGW-CKG Tianjin Airlines - stewardesa grzecznie poprosiła o wyłącznie nie tylko mnie. Nowy A330-243, ok. 95% obłożenia i max 10 osób z europy. Zakaz ten jednak nie dotyczy laptopów. Wyciągnąłem go bo pomimo nowego samolotu rozrywka pokładowa kiepska. Nie było problemów.

CGK-CAN Beijing Capital oraz CAN-BKK China Southern - tak samo. Zero tabletów i smartfonów. Laptop ok.
Jutro lecę DMK-HKT Airasia - zobaczę w praktyce i napiszę.

Co do wizy 24h - nas sprawdzali już na LGW podczas odprawy. Jakiś "ważniak" z ich SB chyba. Leciał z nami w biz. Niemniej w Chongqing przydały się przezornie e-bilety wydrukowane w jęz. Chińskim. Angielski to dla nich chyba "czarna magia" a i tak jako ostatni opuściliśmy kontrolę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Lut 2017 22:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
W Chinach (dotyczy to także lotów międzynarodowych operowanych przez tamtejszych przewoźników) nie wolno nawet mieć telefonu w trybie samolotowym, tylko trzeba go całkowicie wyłączyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: QbaqBA, turczy oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group