Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Mar 2017 21:35 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 1
Witam wszystkich, często tu zaglądamy z dziewczyną, ale jakoś się wcześniej nie udzielaliśmy.
Z racji, że Neapol jest mało (tak nam się wydaję) uczęszczanym miejscem, warto się dzielić informacjami.
Wróciliśmy dzisiaj, więc na gorąco :)

Jeżeli chodzi o Artecard, dla osób do 25 roku (my się jeszcze załapaliśmy) to najlepsza sprawa. Byliśmy 4 pełne dni + piąty-powrót rano samolotem. Wykupiliśmy tą na 3 dni, ale jechaliśmy metrem nawet i piątego dnia ;). Wszystko za sprawą machania. Na głównej stacji Garibaldi, stoją przy przejściu i trzeba im pokazać, a nawet czasem i skasować w jakimś czytniku na ścianie, aby wybiło jakieś numery i datę. Niby tak zrobiliśmy 13 marca, ale to było coś na zasadzie stempla, bo wsadzało się tylko połowę biletu, więc przez ich system tak jakby nie przeszło.

Następnego dnia pojechaliśmy do Pompei, również z głównej stacji, przy bramce oczywiście pracownik, więc pokazaliśmy mu bilet. Wziął, przepuścił przez czytnik i powiedział gdzie iść (bardzo mili i pomocni praktycznie wszyscy, których pytaliśmy o drogę, stację, pociąg). I od tego dnia tak naprawdę liczy się 3 dni. Czyli dla nas to było 14,15,16. Nawet na czytniku pokazało, że jest ważny do 16-tego. Przez czytnik więcej biletu nie przepuściliśmy, tylko machaliśmy, że mamy. Nie fatygują się nawet by wyciągnąć rękę i zobaczyć , a co dopiero wyjść z tej swojej komnaty, która jest umieszczona na środku prawie każdej stacji. Ładnie się uśmiechnąć, pokazać arte card i można iść. Zazwyczaj otwierają z guzika bramkę. Jeżeli bramki nie ma na lewo ani na prawo a jest dziura, śmiało z uniesionym artecard złapać kontakt wzrokowy i idziemy dalej.
Tak robiliśmy to 4 i 5 dnia :) z głównej stacji może to nie przejść, jeżeli macie jakiś stempel, wpisaliście datę i jest po terminie. Z wpisaniem daty można się wstrzymać, bo może się okazać, ze uda się urwać jeszcze jeden dzień ;)

Ogólnie komunikacja jest jaka jest. Jak przyjedzie to dobrze, jak nie to trudno, trzeba iść z buta. My trafiliśmy na strajki i jakieś inne manifestację. Z lotniska jechaliśmy do "Dante" 2h. Alibus nie jeżdził - strajk. Pozostała nam zrzutka na taksówke z innymi osobami i za 25 euro podrzucił nas na Garibaldi. Następnego dnia czekaliśmy na autobus 20 min. Nie przyjechał bo jakieś manifestacje i chyba dalszy strajk. Ostatniego dnia widzieliśmy, że jakoś więcej autobusów na mieście, wiec może powoli to wraca do normy. Spacer z Castel dell'Ovo do L'Antica Pizzeria da Michele (3 km), no cóż trzeba było iść
Głodni i zmęczeni, ale 20 minut odstaliśmy w tej słynnej pizzeri. Pamiętajcie, że jak przyjdziecie pod drzwi, to należy wsadzić głowę i poprosić o numer po czym czekamy na wyczytanie :)

Nigdzie nie znaleźliśmy informacji takiej rzeczowej, gdzie iść, gdzie kupić bilet na prom do Capri, więc sprawa wygląda następująco.
Należy udać się tutaj
Kod:
https://goo.gl/0snroR


Wchodzimy i na lewo. Na końcu po prawej, bilety od Caremar. Wiadomo, że my lubimy podróżować za pół darmo, więc trzeba się stawić 8:30-8:40, prosimy o bilet na 9. Jest to wolny prom (1:20, inne płyną 45-50 min), ale za 24,50 w obie strony, to myślę przekonywująca cena :). Na te szybsze to 15-20 euro w jedną stronę. Można a nawet trzeba od razu kupić powrotny (17:40 wypływa). Do dyspozycji 7h na wyspie. Jak to mówią - świat i ludzie. Wystarczająca ilość czasu, aby zwiedzić ją nawet i całą, przemieszczając się ichnimi autobusami.
Jeżeli pogoda dopisuję na górny pokład zająć miejsce po lewej stronie i czekać na wypłynięcie. Jest co nagrywać i czemu robić zdjęcia. Polecamy.

Pompeje - jak ktoś pisał wyżej, Circumvesuviana z Garibaldi w kierunku sorrento
Tu rozkład: http://www.sorrentoinsider.com/it/orari ... i-sorrento
Zgadza się z tym co było w rzeczywistości.

Wezuwiusz zdobyliśmy wracając. "Pompei Scavi - Villa Dei Misteri" peron drugi. Nikomu się nic nie pokazuje, żadnego biletu po prostu idziemy i czekamy na pociąg. Wysiadka na Ercolano Scavi - wyjście jest jedno możliwe. Po lewej stronie jest biuro Vesuvio Express. Tradycyjnie 20 euro za osobę. Bilet za transport i wejście. Ostatni autobus był/jest 15:10.
Można też wjechać od razu z pompei (od razu na wyjściu pod murem jest autobus), ale my chcieliśmy chwile odpocząć, coś zjeść, więc jeżeli ktoś ma zamiar jeszcze zwiedzić Herkulanum przed to tak można też to zrobić.

Jeżeli ktoś by coś jeszcze chciał wiedzieć to pisać, póki pamiętamy :D


Ostatnio edytowany przez krasnal, 17 Mar 2017 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Dzieki za rozlegly post :) dodsm tylko ze ArteCard normalna, nie dla studentow nie do zdobycia w calym Neapolu :/ ani na lotnisku, ani w punktach informacji, ani w dwoch muzeach... :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Mar 2017 11:23 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
?? W lutym na lotnisku Artecarda można było bez problemu kupić w biurze podróży, tuż obok punktu informacyjnego (gdzie odbiera się karty zamówione przez internet).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Mar 2017 13:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
le_szek napisał(a):
?? W lutym na lotnisku Artecarda można było bez problemu kupić w biurze podróży, tuż obok punktu informacyjnego (gdzie odbiera się karty zamówione przez internet).

Ja kupowałem w styczniu na lotnisku. Co prawda była to Artecard tylko na Neapol ale pamiętam, że datę ważności miała do 31 grudnia 2016 (ale bez problemu używałem). Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało ,że stare się skończyły a nowych jeszcze nie dodrukowali. W końcu to południowcy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:42 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 15
Intchy napisał(a):
Dzieki za rozlegly post :) dodsm tylko ze ArteCard normalna, nie dla studentow nie do zdobycia w calym Neapolu :/ ani na lotnisku, ani w punktach informacji, ani w dwoch muzeach... :/

Na stronie http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm brak karty ArteCard w sprzedaży, znacie jakieś inne rozwiązanie na zakup czegoś podobnego do podróży/zwiedzania Neapolu i okolic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 27 Mar 2017 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
My kupiliśmy kartę tylko na Neapol za 21 eur. Obejmowala 3 muzea za darmo a reszta za 50% plus przejazdy komunikacja miejska (Alibus, metro, autobusy, Funiculare). W sumie sie oplaca. ArteCArd nie bylo w sprzedazy tak jak ktos pisal powyzej w calym Neapolu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Kwi 2017 10:37 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Będąc zainteresowany trzy dniową artecard zapytałem mailowo kiedy będzie dostępna.
Oto otrzymana odpowiedź.

Cytuj:
Dear Sir or Madame,
we are sorry, but at the moment we don’t know when it will be possible because the card “All the region three days” are in reprented.

Best Regards


Czyli generalnie wiadomo, że nic nie wiadomo. Mam nadzieję, iż mają sprawne drukarki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 06 Kwi 2017 01:01 

Rejestracja: 08 Cze 2016
Posty: 24
Loty: 53
Kilometry: 103 538
Gdzie pytać o kartę artecard w okolicach placu Garibaldi/ dworca kolejowego?
ew czy na dworcu jest jakis punkt informacyjny?

Nie ma dostępnych żadnych kart czy tylko tej do 25 roku życia ?

Zwiedzał ktoś okolice Scampii? Jest tam wmiare bezpiecznie?
I czym się tam dostać, oprócz metra

Z góry dziekuje za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Kwi 2017 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Na dworcu jest punkt informacyjny i tam dostaniesz o ile beda.
NIe ma karty Artecard za 32e ktora upowaznia do podrozy komunikacja poza Neapolem,
są natomiast karty na Neapol za 21 e.
Nie bylem w Scampi wiec nie pomoge ale w Neapolu czulem sie bezpiecznie.

12mknh napisał(a):
Gdzie pytać o kartę artecard w okolicach placu Garibaldi/ dworca kolejowego?
ew czy na dworcu jest jakis punkt informacyjny?

Nie ma dostępnych żadnych kart czy tylko tej do 25 roku życia ?

Zwiedzał ktoś okolice Scampii? Jest tam wmiare bezpiecznie?
I czym się tam dostać, oprócz metra

Z góry dziekuje za odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Kwi 2017 07:34 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 7
Czy macie nowe info czy jest już gdzies dostępna karta Artecard za 32e ktora upowaznia do podrozy komunikacja poza Neapolem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Kwi 2017 18:18 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Patrząc na stronę http://www.campaniartecard.it widzę, że już nie ma dopisku o ich niedostępności choć jeszcze rano były niedostępne. Tak, że trzeba być dobrej myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2017 16:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Problem dostępności najwyraźniej wciąż nie jest rozwiązany. Na stronie artecard widnieje taki komunikat :( Co ciekawe w sklepie online można jednak wszystkie te karty wrzucić do koszyka i bez problemu przejść do strony płatności :?

Załączniki:
Artecard.PNG
Artecard.PNG [ 6.39 KiB | Obejrzany 9488 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Kwi 2017 17:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
@‌12mknh‌
A gdzieś udalo Ci sie dostać kartę, czy zero w calym mieście?
Wybieram się za dwa tygodnie i byloby dobrze aby je dodrukowali w koncu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Kwi 2017 19:27 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
W poniedziałek 17.04 rano kartę za 32 euro kupiłem na lotnisku w agencji turystycznej koło Info punktu. Płatność tylko gotówką nie przyjmowali kart.

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 01 Maj 2017 17:22 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 2
Witam wszystkich użytkowników,

Czy ktoś wie cos juz moze o dostępności Artecard Young za 25 euro? I czy można ja zakupić w jakimś innym miejscu ponieważ przylatuje dopiero na godzinę 19 i wszystkie punkty odbioru bedą zamknięte. Natomiast na następny dzien chciałbym juz wyruszać zobaczyc Pompeje i potrzebowałbym od razu karty a nie wracać sie jeszcze do Neapolu na 9 rano szczególnie że będę mieszkać poza nim.
Z góry dziękuje za każda informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Maj 2017 10:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Teoretycznie strona artecard mówi, że możesz kupić kartę "from the major museums and archaeological sites on the circuit" czyli wydaje się, że powinni sprzedawać w Pompejach. Może jakiś forumowicz będzie w stanie sprawdzić prawdziwość tej informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 03 Maj 2017 09:46 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 2
W takim razie czekam na wskazówki, chociaż wylot za niecałe 3 tygodnie także wiele sie moze zmienić ale przynajmniej będę miał jakiś pogląd. W ostateczności jeszcze po prostu na następny dzien pojade do centrum na szybko do najwcześniej otwartego muzeum i tam zakupie ta kartę .
@mechiko bardziej prawdopodobne ze przylece po 19 niż wcześniej bo planowo 18.55 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Maj 2017 15:03 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Info z 3 maja, próbowałem kupić kartę Artecard Campania>3 days na Stazione Centrale di Napoli P.zza Garibaldi (fronte binario n. 24),
pani stwierdziła, że w całym Neapolu karta jest niedostępna, super, (nie weryfikowałem tego), nie miałem czasu szukać tej karty czy jest gdzieś z tej listy:

http://etickets.coopculture.it/index.ph ... D0ADE6EC2A

Ponieważ, tego dnia zaplanowałem sobie Pompeje, to po szybkiej głębszej myśli zakupiłem Artecard Campania>7 days za 34 EUR bez transportu, ale 5 pierwszych wejść za free
(pomyślałem że jak nie będzie w Pompejach to będzie problem).

Oczywiście w Pompejach Artecard Campania>3 days była dostępna, zgrzyt zębów był okropnie długi, trudno jakoś to przeboleję.
Zrobiłem z dwa płatne przejazdy Cumana/Circumvesuviana i jak zobaczyłem jak to tam funkcjonuje to stwierdziłem, że za bilety na pociągi po Campanii nie będę płacił
(skoro nie chce im się dodrukować odpowiednich kart).
Oni tam i tak nie za bardzo ogarniają je, machałem więc swoją kartą przed ich oczami, kanar w pociągu nie zdawał pytań (Artecard Campania to Artecard Campania i koniec:),
jak bramka mnie nie puszczała (bo nie mogla mnie puścić), to koleś od bramek po szybkiej weryfikacji przepuszczał mnie ręcznie.
Gorzej jak nie było nikogo przy bramce, a bramki działały, dokupiłem 2 razy dzienny bilet po Neapolu.
Pi razy oko wyszło mnie to chyba z osobnym transportem tyle samo, jakbym miał tą 3dniowkę, ponieważ miałem 5 free wejść do atrakcji.

Tak przy okazji ktoś wiem czym się różnią te dwa dzienne bilety od siebie (prócz ceny)??
Jeden kupiony w automacie przy metrze tańszy w kiosku:

Załączniki:
GIORNALIERO1.jpg
GIORNALIERO1.jpg [ 278.38 KiB | Obejrzany 8959 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Maj 2017 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ten po lewej to jednodniowy bilet tylko na środki transportu zarządzane przez ANM - Azienda Napoletana Mobilità (autobusy, tramwaje, metro 1 & 6 oraz "funikolary"). Ten po prawej to zintegrowany bilet w ramach TIC - Ticket Integrato Campania (czyli oprócz ANM jest tam EAV - m.in. Circumvesuviana, Cumana oraz linia metra 2).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 16 Maj 2017 00:25 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
11 maja nie było problemu z kupnem na lotnisku (koło godziny 11.00, tylko gotówka)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group