Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 05 Lip 2019 07:32 

Rejestracja: 03 Lip 2019
Posty: 5
Okej dziękuje za informację :)
Moje ostatnie pytanie to czy z kartą dojadę do Positano z Sorrento? Czytając wcześniejsze komentarze się trochę pogubiłam, bo jedni piszą że dojedzie się, a drudzy ze trzeba kupić normalny bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#262 PostWysłany: 05 Lip 2019 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Nie dojedziesz do Positano. Od ok. 2 lat karta nie obejmuje busów na Amalfi Coast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ac
#263 PostWysłany: 25 Lip 2019 23:12 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 4
Wezuwiusz. Na Garibaldi jest dużo oznaczeń jak dostać się do Circumvesuviany. Jeżeli ktoś zamierza poruszać się bez ArteCard i przejazdów polecam kupic bilety na zapas, gdyz kolejki po bilety i do biletomatów są spore o każdej godzinie. Circumvesuviana w kierunku Wezewiusza, Pompei i Sorrento odjeżdża z środkowego peronu. Jeżeli chcecie jechać do Sorrento musicie zworicic uwagę czy na pewno jedzie do Sorrento, ponieważ są 3 trasy Circumvesuviany. Na Wezewiusza jedzie chyba każda, ale nie mam żadnej pewnosci, na peronie chodziła bardzo stara włoszka i krzyczała czy ten pociąg jedzie do Pompei i Sorrento :D.

Po ok 20 minutach wysiadamy na stacji Ercolano. Odrazu po wyjściu z dworca po lewej stronie znajduje się kasa autobusu. Nie wiem czy są jakieś sztywne godziny odjazdu. Wysiedlismy z pociągu, kupiliśmy bilet, zapakowali ludzi i autobus odjechał. Z racji że nas obsluzyli bardzo szybko, nie daliśmy im ArteCard, ale czytałam gdzieś, że na Wezewiusza nie obowiązuje. Za bilet bez AC zapłaciliśmy 20€(lub 22) od osoby za wejście oraz dojazd w 2 strony do parkingu. Do dyspozycji 1,5 godziny. Czas wejscia na szczyt to ok. 30 minut spokojnym tępem. Po drodze 2 sklepiki z piciem i pamiątkami. Polecam zabrać ze sobą bluzę oraz pełne, ciemne buty. W Neapolu było 31 stopni o godzinie 10, a na Wezewiuszu 19 o godzinie 13. Bardzo sypka i żwirowa droga. Jeżeli kogoś marzeniem nie jest zaliczenie wulkanu, to nie polecam, gdyż widoki wcale nie są  fenomenalne nawet przy dość bezchmurnym niebie. Wejście jest naprawdę nieprzyjemne(chodziłam po górach, wiem o czym mówię), cała wycieczka to w jakimś stopniu duży koszt. Magnesy za 2€.

Do Pompei z Ercolano czas dojazdu 20 minut. Z AC nic nie placilismy, cena bez AC 18 euro. Przy wejściu dostajemy mape. Wskazówka! Mozna kierować się niżej, mijając pierwsze wejście do parku archeologicznego w stronę Porta Mariny. Na nawigacji widoczne jako Pompei Scavi. Tam znajduje się 2 wejście, a ciut dalej spory Carrefour na którym mozna się zaopatrzyć w picie lub jedzenie. Na terenie zniszczonego miasta jest sporo kranow, w którą sporo osób nalewało sobie wodę do butelek. My na wariata zwiedziliśmy w 2h tylko połowę. Myśle, że trzeba sobie przeznaczyć około 4 godzin lub więcej żeby usiąść na spokojnie, przekąsić coś i podziwiać tą sztukę. Uwaga! Stoiska z pamiątkami zamykają się już około 19, więc jak chcecie na wyjściu kupić pamiątki może być lipa. Polecam przejść się w kierunku Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. Dużo stoisk z pamiątkami na których Włosi wielbią Polaków, znają kilka słów po polsku i zapraszają po drodze na degustacje Limoncello, wódki o smakach m.in mango, pistscji i truskawki. Targujcie się tam! Przed Bazylika na Piazza Bartolo Longo 28 znajduje się pyszna tratoria NA'Pasta. Za przepyszna Bruschette, pesto, carbonare i 2 napoje zapłaciliśmy około 25 euro.
Wezuwiusz i Pompeje nie do zrealizowania w jeden dzien, ale bilet jest ważny 3 dni.

Sorrento. Dojazd Circumvesuviana około 1,5h lub prom 0.40h. Cena 13.60€ za osobę w 1 stronę. Rozkład na stronie naplesbayferry.com. Pod dworcem znajdują się autobusy SitaSud jadące do Positano i na wybrzeże Amalfi. Spacer zacząć w zacząć w kierunku Via Correale 27, gdzie znajduje się bezpłatny cytrynowy ogród, w którym widoczna jest produkcja Limoncello. Dalej wzdłuż drogi kierować się na Piazza Tasso - główny plac z kawiarniami przy którym znajduje się Dolina Młynów. Zakupy pamiątek tylko i wyłącznie na Via San Cesareo. Wskazowka! Im dalej tym taniej! Nie zaczynać zakupów od początku. Cudowne pamiątki już od 2 euro za ceramiczna łyzkę, fartuszek czy cytrynowe mydełko. Wydaliśmy tam łącznie ze 100 euro! Od 2.50 za makarony i paczki z przyprawami. Flaszki od 1 euro w każdym smaku. Polecam zajsc do Limonoro Fabbrica Liquori na Via San cesareo n*49. Fabryka cukierków, czekoladek o  najróżniejszych smakach. My się skusilsimy na kruche landrynki mango - 10 cukierków 6.50€ ale uwierzcie że to jest coś cudownego.
Mają spory asortyment do degustacji. Na długości ulicy jest sklep ze sportowymi ciuchami różnych drużyn, w której pracuję Polak :D następnie kierujemy się w kierunku Villa Conunale, gdzie mamy cudowny widok na zatokę oraz zejście na publiczna plażę, bądź windę za 1€. Plaza na szerokość 4 miejsc parkingowych, reszta płatna od 7€, przy czym o godzinie 15 mówili nam wszędzie że wolne są tylko leżaki od 13€ więc skorzystaliśmy z plaży publicznej. Polecam zabrać pusta butelek wody, aby później opłukać sobie nogi z czarnego piachu i krem, aby nasmarowac cialo po bardzo slonej wodzie. Po zejściu na dół w lewo dojdziemy tylko do prywatnych plaż, a w prawo do portu z którego odplywaja promy do Neapolu, Capri, Positano, Ischi i Procidy. Idąc na lewo od Villa Comunale będziemy się kierować w strone Porta Mariny, również prywatna plaża, tylko leżaki. Polecam Tratorrie Da Emilia nad sama wodą, głównie z owocami morza, ale znajdą się dania bez. Wielki talerz kamarow, ośmiornicy i krewetek 15€, gnocchi w sosie pomidorowym z mozzarella i parmezanem 7€.

Ostatni dzień pokazał nam, że Neapol być może naprawdę jest piekny, wchodząc na wzgórze Zamku San't Elmo. Każdemu proponuję zostawić go na koniec, widoki zapieraja dech w piersiach!

Wpisując w internet luki bagażowe, wyświetlają się 3. Dwa w okolicach Garibaldi i 1 w okolicy Toledo. "Kipoint" który jest bezpośrednio na Garibaldi kosztuje 6€ za pierwsze 5h i 1€ za kolejną następna. Wychodząc że stacji metra lini 1. Odrazu przy bramkach znajduje się mały żółty kiosk. Tam opłata za 1 sztukę bagazu to 3 euro. Dodatkowo maja bilety na Alibusa. Alibus na Garibaldi znajduje się centralnie przed głównym wyjściem, a czas dojazdu na lotnisko bez korków to max 15 minut.

Mam nadzieję, że gdy ktoś z was przeczyta to całe będzie w stanie zaplanować sobie dzień, lub wiedzieć jak się poruszać :) Dodam jeszcze, że bardzo ciężko jest się tam dogadać po angielsku. Życzę miłego wyjazdu! Ja napewno wrócę, ale raczej już na wybrzeże niżeli do Neapolu :)

Zdjęcie rozkładu autobusów SitaSud : https://zapodaj.net/82aa7a0554f78.jpg.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ciemnobialka uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 25 Lip 2019 23:14 

Rejestracja: 06 Cze 2019
Posty: 4
-- 25 Lip 2019 22:55 --

Witajcie! Właśnie wróciłam z 5 dniowej wycieczki z Neapolu. Przekażę wam sporo cennych informacji rozległym postem.

Na lotnisko w Neapolu wszystko jest bardzo dobrze oznaczone. Odprawa bagażu Ryanair to zawsze bramki numer 10-12. Toalety na -1. Przystanek Alibus jest jakieś 3 minuty wychodząc z lotniska w kierunku ulicy. Dojazd z Garibaldi około 15 minut. Z lotniska za trasę 8 km przez aplikację mytaxi(teraz nazywa się Free now) zapłaciliśmy 25 €. Jest dopłata za walizkę - chyba 2€ od walizki i 5€ za kurs z lotniska.

Mieszkaliśmy w dzielnicy Materdei. Mogę podlinkowac cudowny apartament za 8 piętrze z tarasem i  widokiem na wezewiusza za nieduże pieniądze, z wlascicielka ktora dała nam dużo cennych wskazówek i przewodników.

Na Via Materdei 27/28 znajduje się pizzeria Starita, działająca od 1901 roku. 4 minuty od metra (stacja Materdei linia 1) idąc w dół, aktualnie na rusztowania jest nawet tabliczka z wskazaniem drogi. Wskazówka! Wejście od głównej ulicy, przy której każdego dnia są kolejki to lokal, w którym czeka się na stolik. Należy skręcić w prawo dosłownie przed główna Staritą - na końcu uliczki jest lokal, w którym jest tylko pizza na wynos. Ceny od 4 do 10€ przy czym te najdroższe są z owocami morza. Czas oczekiwania w tygodniu do 10 minut, ale w sobotę czekaliśmy 40 minut i należało najpierw wziąć numerek, i dopiero z nim podejs do kasy złożyć zamówienie. Jedyne miejsce gdzie można zjeść tam pizze to plac przy metrze. My mieliśmy po prostu 10 minut do domu. Myślę, że tak powinna smakowac neapolitanska pizza, bo w okolicy bylo około 10 lokali, a wszyscy stołowali się tylko tam.Nie jedlismy w najpopularniejszym L'Antica Pizzeria da Michele. Więc nie mamy porównania.  Polecam przeczytać historie tej pizzerii. Jest pizzeria stworzona przez samego Maradone!

Korzystaliśmy z ArteCard Campania 18-25. Karty po godzinie 19 nie można było kupić na lotnisku. Na oficjalnej stronie jest napisane, że karty można kupić w Muzeum Archeologicznym, ale nie mieli, odesłali do jakiegoś baru, też nie było, stamtąd do jakiegoś sklepu, też nie było. Przypadkiem kupiliśmy AC w  "Tabaccheri" na Via Santa Teresa degli Scalzi 1, 3 minuty od stacji Museo Lini 1. Tabaccheri jest na każdej ulicy to polski Kolporter. Mieliśmy większość miejsc za darmo, co można sprawdzić na stronie ArteCard.
Wskazówka dla osób 18-25!
Można w pierwszej kolejności udać się do obiektów które są za darmo. Nie są liczone te wejścia jako pierwsze dwa darmowe. Dla przykładu: w pierwszy dzien byliśmy w Muzeum archeologicznych i w zamkach które były za darmo-łącznie 4 obiekty, a darmowe wejście oferowane przez AC wykorzystaliśmy dopiero w Pompejach 3 dnia.

Naprzeciwko muzeum znajduje się Galleria Principe Di Napoli, aktualnie w remoncie. Wejść mozna, ale sklepy zamknięte. Okolo 15 minut na piechotę od Galerii i Muzeum znajdują się katakumby San Gaudioso. Można podjechać do stacji Materdei. Wejście podczas mszy, czy pogrzebu jest normą. Od głównego wejścia kościoła odbić odrazu w lewo. Za 2 bilety zapłaciliśmy 9 euro z ArteCard, która mieliśmy ostatni dzień. 15 minut piechota znajdują się Katakumby San Gennaro. Bilety są ważne rok na zwiedzenie obu katakumb.

Publiczne miejsce w Neapolu, gdzie można bezpłatnie się wykąpać to kamienista "plaża". Znajduje się  Via Nazaria Sauro, około 15 minut od Castel Nuovo po drodze do Castel dell'Ovo. Wejście do wody od drabinki, lub schody do wody. Jest to wejście odrazu na głębsza wodę. Ludzie opalają się również na rozległych wzdłuż wybrzeża kamieniach. Polecam zabrać klapki do lub jakies buty do wody.

Bardzo dużo pieniędzy wydaliśmy na napoje. W każdym miejscu za butelkę coli czy też nawet wody minimum 1,50€. W porcie i przy plaży napoje oraz piwo po 3€.
Pamiątki kupowalismh głównie na Via Toledo. Magnesy i breloczki w 90% po 1€, coś tam też można było sie utargowac. Na rogu Via Toledo 355, znajduje się przepyszne Sfogiatelle z pistacjowym kremem ricotta z kawałkami pistacji. Koszt 3€.

Zdjęcie plaży : https://zapodaj.net/80f41a0f4329c.jpg.html

Zdjęcie sfogliatelle z Via Toledo : https://zapodaj.net/2812398a1e76d.jpg.html

Zdjęcie widoku z apartamentu: https://zapodaj.net/3c319ef9c3166.jpg.html

-- 25 Lip 2019 23:14 --

Wezuwiusz. Na Garibaldi jest dużo oznaczeń jak dostać się do Circumvesuviany. Jeżeli ktoś zamierza poruszać się bez ArteCard i przejazdów polecam kupic bilety na zapas, gdyz kolejki po bilety i do biletomatów są spore o każdej godzinie. Circumvesuviana w kierunku Wezewiusza, Pompei i Sorrento odjeżdża z środkowego peronu. Jeżeli chcecie jechać do Sorrento musicie zworicic uwagę czy na pewno jedzie do Sorrento, ponieważ są 3 trasy Circumvesuviany. Na Wezewiusza jedzie chyba każda, ale nie mam żadnej pewnosci, na peronie chodziła bardzo stara włoszka i krzyczała czy ten pociąg jedzie do Pompei i Sorrento :D.

Po ok 20 minutach wysiadamy na stacji Ercolano. Odrazu po wyjściu z dworca po lewej stronie znajduje się kasa autobusu. Nie wiem czy są jakieś sztywne godziny odjazdu. Wysiedlismy z pociągu, kupiliśmy bilet, zapakowali ludzi i autobus odjechał. Z racji że nas obsluzyli bardzo szybko, nie daliśmy im ArteCard, ale czytałam gdzieś, że na Wezewiusza nie obowiązuje. Za bilet bez AC zapłaciliśmy 20€(lub 22) od osoby za wejście oraz dojazd w 2 strony do parkingu. Do dyspozycji 1,5 godziny. Czas wejscia na szczyt to ok. 30 minut spokojnym tępem. Po drodze 2 sklepiki z piciem i pamiątkami. Polecam zabrać ze sobą bluzę oraz pełne, ciemne buty. W Neapolu było 31 stopni o godzinie 10, a na Wezewiuszu 19 o godzinie 13. Bardzo sypka i żwirowa droga. Jeżeli kogoś marzeniem nie jest zaliczenie wulkanu, to nie polecam, gdyż widoki wcale nie są  fenomenalne nawet przy dość bezchmurnym niebie. Wejście jest naprawdę nieprzyjemne(chodziłam po górach, wiem o czym mówię), cała wycieczka to w jakimś stopniu duży koszt. Magnesy za 2€.

Do Pompei z Ercolano czas dojazdu 20 minut. Z AC nic nie placilismy, cena bez AC 18 euro. Przy wejściu dostajemy mape. Wskazówka! Mozna kierować się niżej, mijając pierwsze wejście do parku archeologicznego w stronę Porta Mariny. Na nawigacji widoczne jako Pompei Scavi. Tam znajduje się 2 wejście, a ciut dalej spory Carrefour na którym mozna się zaopatrzyć w picie lub jedzenie. Na terenie zniszczonego miasta jest sporo kranow, w którą sporo osób nalewało sobie wodę do butelek. My na wariata zwiedziliśmy w 2h tylko połowę. Myśle, że trzeba sobie przeznaczyć około 4 godzin lub więcej żeby usiąść na spokojnie, przekąsić coś i podziwiać tą sztukę. Uwaga! Stoiska z pamiątkami zamykają się już około 19, więc jak chcecie na wyjściu kupić pamiątki może być lipa. Polecam przejść się w kierunku Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. Dużo stoisk z pamiątkami na których Włosi wielbią Polaków, znają kilka słów po polsku i zapraszają po drodze na degustacje Limoncello, wódki o smakach m.in mango, pistscji i truskawki. Targujcie się tam! Przed Bazylika na Piazza Bartolo Longo 28 znajduje się pyszna tratoria NA'Pasta. Za przepyszna Bruschette, pesto, carbonare i 2 napoje zapłaciliśmy około 25 euro.
Wezuwiusz i Pompeje nie do zrealizowania w jeden dzien, ale bilet jest ważny 3 dni.

Sorrento. Dojazd Circumvesuviana około 1,5h lub prom 0.40h. Cena 13.60€ za osobę w 1 stronę. Rozkład na stronie naplesbayferry.com. Pod dworcem znajdują się autobusy SitaSud jadące do Positano i na wybrzeże Amalfi. Spacer zacząć w zacząć w kierunku Via Correale 27, gdzie znajduje się bezpłatny cytrynowy ogród, w którym widoczna jest produkcja Limoncello. Dalej wzdłuż drogi kierować się na Piazza Tasso - główny plac z kawiarniami przy którym znajduje się Dolina Młynów. Zakupy pamiątek tylko i wyłącznie na Via San Cesareo. Wskazowka! Im dalej tym taniej! Nie zaczynać zakupów od początku. Cudowne pamiątki już od 2 euro za ceramiczna łyzkę, fartuszek czy cytrynowe mydełko. Wydaliśmy tam łącznie ze 100 euro! Od 2.50 za makarony i paczki z przyprawami. Flaszki od 1 euro w każdym smaku. Polecam zajsc do Limonoro Fabbrica Liquori na Via San cesareo n*49. Fabryka cukierków, czekoladek o  najróżniejszych smakach. My się skusilsimy na kruche landrynki mango - 10 cukierków 6.50€ ale uwierzcie że to jest coś cudownego.
Mają spory asortyment do degustacji. Na długości ulicy jest sklep ze sportowymi ciuchami różnych drużyn, w której pracuję Polak :D następnie kierujemy się w kierunku Villa Conunale, gdzie mamy cudowny widok na zatokę oraz zejście na publiczna plażę, bądź windę za 1€. Plaza na szerokość 4 miejsc parkingowych, reszta płatna od 7€, przy czym o godzinie 15 mówili nam wszędzie że wolne są tylko leżaki od 13€ więc skorzystaliśmy z plaży publicznej. Polecam zabrać pusta butelek wody, aby później opłukać sobie nogi z czarnego piachu i krem, aby nasmarowac cialo po bardzo slonej wodzie. Po zejściu na dół w lewo dojdziemy tylko do prywatnych plaż, a w prawo do portu z którego odplywaja promy do Neapolu, Capri, Positano, Ischi i Procidy. Idąc na lewo od Villa Comunale będziemy się kierować w strone Porta Mariny, również prywatna plaża, tylko leżaki. Polecam Tratorrie Da Emilia nad sama wodą, głównie z owocami morza, ale znajdą się dania bez. Wielki talerz kamarow, ośmiornicy i krewetek 15€, gnocchi w sosie pomidorowym z mozzarella i parmezanem 7€.

Ostatni dzień pokazał nam, że Neapol być może naprawdę jest piekny, wchodząc na wzgórze Zamku San't Elmo. Każdemu proponuję zostawić go na koniec, widoki zapieraja dech w piersiach!

Wpisując w internet luki bagażowe, wyświetlają się 3. Dwa w okolicach Garibaldi i 1 w okolicy Toledo. "Kipoint" który jest bezpośrednio na Garibaldi kosztuje 6€ za pierwsze 5h i 1€ za kolejną następna. Wychodząc że stacji metra lini 1. Odrazu przy bramkach znajduje się mały żółty kiosk. Tam opłata za 1 sztukę bagazu to 3 euro. Dodatkowo maja bilety na Alibusa. Alibus na Garibaldi znajduje się centralnie przed głównym wyjściem, a czas dojazdu na lotnisko bez korków to max 15 minut.

Mam nadzieję, że gdy ktoś z was przeczyta to całe będzie w stanie zaplanować sobie dzień, lub wiedzieć jak się poruszać :) Dodam jeszcze, że bardzo ciężko jest się tam dogadać po angielsku. Życzę miłego wyjazdu! Ja napewno wrócę, ale raczej już na wybrzeże niżeli do Neapolu :)

Zdjęcie rozkładu autobusów SitaSud : https://zapodaj.net/82aa7a0554f78.jpg.html[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 05 Sie 2019 00:38 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 3
Witajcie,

Zakupiłem kartę za 34 €, ale widzę, że nie obejmuje ona transportu, jest jakaś możliwość żeby tanio załatwić sobie transport po Neapolu?

Ewentualnie jest możliwość wchodzenia z tą kartą na głupka do komunikacji?

A i mam wydrukowaną kartę z kodem kreskowym i QR rozumiem, że to jest ta karta i ją mam pokazywać przy wchodzeniu do obiektów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 05 Sie 2019 01:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
viewtopic.php?p=1035938#p1035938
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 05 Sie 2019 11:17 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 3
Dzięki za linka.

Czy na ten tygodniowy bilet dojadę do Pompei lub gdzieś poza NEapoll? Nie wydaje mi się, popytam jeszcze w kasach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 05 Sie 2019 11:24 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Zielony2009 napisał(a):
Czy na ten tygodniowy bilet dojadę do Pompei lub gdzieś poza NEapoll? Nie wydaje mi się, popytam jeszcze w kasach :)


Nie musisz pytać, nie dojedziesz:
Cytuj:
działające na ANM, EAV, Trenitalia w obrębie miasta Neapol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 06 Sie 2019 23:57 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 3
Ok rozumiem.

A czy ten wydruk który mam będzie respektowany czy muszę jeszcze kartę gdzieś aktywować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 07 Sie 2019 00:14 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Jeśli nic się nie zmieniło, to ten wydruk okazujesz w punkcie odbioru Artecard, gdzie dostaniesz kartę właściwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 18 Lut 2020 11:40 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Może ktoś wie czy kolejka gondolowa na Monte Faito jest w ramach campania artecard za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 23 Lut 2020 01:01 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 18
Niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 01 Wrz 2021 19:07 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Odświeżę temat. Przeczytałem cały wątek, ale większość wpisów jest stara, a obecnie wszystko się szybko zmienia, a w kilku kwestiach nie mam pewności ;), więc:
1) jaka jest szansa na zakup ArteCard Kampania w niedzielę około 11-tej na lotnisku lub dworcu głównym?
2) jak wygląda aktywowanie takiej karty? Pierwsze jej użycie? Czy tam się drukuje jakaś data czy coś podobnego?
3) jak wygląda korzystanie z tej karty w komunikacji publicznej? Muszę ją wkładać do kasowników/czytników, czy wystarczy, że będę ją miał ze sobą?
4) niektóre muzea wymagają obecnie rezerwacji. Czy z ArteCard również muszę rezerwować wejścia, czy wystarczy, że przyjdę z nią do kasy? Chodzi mi zwłaszcza o Pompeje. Planuję je odwiedzić w tygodniu, kiedy rezerwacji niby nie ma, ale czy to oznacza, że muszę i tak odstać swoje w kolejce do kasy czy jest jakieś osobne "szybsze" wejście dla posiadaczy karty?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 02 Wrz 2021 16:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
cześć :)
1) i tu i tu jest otwarte w niedzielę w ciągu dnia
2) w moim przypadku było to skasowanie biletu w kasowniku autobusu 182 z lotniska. Pewnie muzea też mogą jakoś "skasować"
3) w autobusach miejskich po prostu wsiadasz, w PKSach pokazujesz kierowcy, w metrze/circumvesuviana przykładasz przy bramce - w moim przypadku w 70% nie działała, wtedy trzeba złapać kogoś z obsługi, ogląda, drapie się po głowie i puszcza bokiem/otwiera bramkę. Pamiętaj, że artecard działa tylko na "dojazd do atrakcji z artecard", więc teoretycznie zawsze musisz do takowej "Akurat jechać" ;-)
4) Raczej kolejek nie ma w dni powszednie - najważniejsze, by szybko się wydostać z circumvesuviany przed innymi, wtedy jesteś pierwszy przy kasie. Ogólnie zawsze musisz w kasie wyciągnąć bilet, muszą odhaczyć, że zwizytowana atrakcja
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#275 PostWysłany: 02 Wrz 2021 16:16 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Dzięki pięknie, tylko czy rzeczywiście: " artecard działa tylko na "dojazd do atrakcji z artecard", więc teoretycznie zawsze musisz do takowej "Akurat jechać"? Padło już pytanie o dojazd do Sorrento - tam chyba nie ma niczego z artecard, a jechać niby można. Zresztą na ichniejszej stronie pisze wprost: "and travel unlimited by pubblic transportations."

Faktem jest, że moim głównym celem jest linia Neapol-Pompeje i może Sorrento, ale nie wykluczam skorzystania z busów w Neapolu i wtedy wolałbym nie wymyślać, gdzie jadę ;)

PS>Ta bramka w metrze/kolejce to jest przy wejściu na peron/stację? Tam się kartę wkłada (jak do kasownika) czy tylko przykłada do skanowania?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 02 Wrz 2021 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
warunki artecard napisał(a):
metro line 1 Metro Art, line 2, line 6, funiculars, trams, Eav ttrains Circumflegrea Circumvesuviana and Cumana.The use of public transport is limited to reaching the places included in campania>artecard.


Ogólnie z tym jechaniem akurat do atrakcji totalnie nikt nie miał problemu (to są południowe Włochy, nawet gdyby był problem, to nie ma problemu ;-) ), a jechałem w różne dziwne miejsca niekoniecznie najprostszą drogą - możesz mieć przecież hotel w Sorrento i akurat wracać z atrakcji w Neapolu, nieprawdaż?

Ta karta to kartonikowy bilet wielkości karty kredytowej - wsadzasz do środka. Bramki są przy wejściach na peron (ale np za Herkulanum bramek nie ma już wcale)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 02 Wrz 2021 19:11 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
dmirstek napisał(a):
warunki artecard napisał(a):
metro line 1 Metro Art, line 2, line 6, funiculars, trams, Eav ttrains Circumflegrea Circumvesuviana and Cumana.The use of public transport is limited to reaching the places included in campania>artecard.


Ogólnie z tym jechaniem akurat do atrakcji totalnie nikt nie miał problemu (to są południowe Włochy, nawet gdyby był problem, to nie ma problemu ;-) ), a jechałem w różne dziwne miejsca niekoniecznie najprostszą drogą - możesz mieć przecież hotel w Sorrento i akurat wracać z atrakcji w Neapolu, nieprawdaż?

no niby tak :D Busy miejskie jak rozumiem też tu wchodzą w rachubę?

Cytuj:
Ta karta to kartonikowy bilet wielkości karty kredytowej - wsadzasz do środka. Bramki są przy wejściach na peron (ale np za Herkulanum bramek nie ma już wcale)

A jak za Herkulanum bramek nie ma to się gdzieś kasuje, wkłade te bilety?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 02 Wrz 2021 22:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Busy miejskie też. A tam gdzie nie ma bramek, nic nie kasujesz, wsiadasz i jedziesz
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 04 Wrz 2021 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
Nie wiem czy da się dalej kupić papierową artecard na 3 dni, słyszałem że tylko online. Natomiast takiego szajsu jak aplikacja artecard już dawno na swoim telefonie nie miałem.
Wylogowanie co kilka godzin to standard. Bez połączenia z internetem bilety nie działają, no dramat. 2,3 w sklepie google play, aż dziwne, że tak wysoko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 04 Wrz 2021 20:31 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
W zeszłym roku pod koniec września kupiliśmy "papierową" 3-dniową Artecard Campania (po 32 euro).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: terrop oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group