Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:14 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 3
Loty: 21
Kilometry: 30 140
DavvidN napisał(a):
Cytuj:
Karta niestety nie obowiązuje już od tego sezonu na autobusy SITA Sud z Sorrento na Wybrzeże Amalfińskie, a bilet 24h kosztuje 10 EUR/osoba.


Kilka postów pisałem, że ArteCard obowiązuje na SITA Bus z Sorrento. Jechaliśmy bez problemu. Osobiście pytałem człowieka, który sprzedawał bilet na SITA w kierunku Amalfi.



W takim razie Wam się udało, nas przy zakupie ArteCard na lotnisku poinformowano, że od tego roku nie obowiązuje (i tak też jest zaznaczone w opisie karty ArteCard) :(
Ponieważ byłam po lekturze tego forum pomyślałam, że mimo to spróbujemy wejść na tą kartę - też w Sorrento w kierunku Amalfi - człowiek który sprzedawał bilety potwierdził nam "from this year no" i musieliśmy kupić bilet. Może w takim razie zależy na kogo się trafi.
Przy tym ile trwa przejazd z jednego do drugiego miasteczka może taniej byłoby na biletach jednorazowych niż tym dobowym za 10 EUR... Ale już za późno, kupiliśmy dobowy (a wysiedliśmy tylko w Amalfi i Positano).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#202 PostWysłany: 15 Cze 2018 22:21 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
inek napisał(a):
Byliśmy w Pompejach w zeszłym tygodniu (dokładnie 6 czerwca) i nie było żadnej dopłaty przy wejściu z Artecard :)

Kartę kupowaliśmy na lotnisku i mimo, że nie była wcześniej zamawiana przez internet, zapłaciliśmy 33 EUR/ karta, czyli jest dopłata 1 EUR.
Jak chodzi o komunikację miejską - sprawdzają ważność karty mniej więcej w 50% przypadków, pozostałe 50% widząc że machamy kartą po prostu otwierają bramki.

Karta niestety nie obowiązuje już od tego sezonu na autobusy SITA Sud z Sorrento na Wybrzeże Amalfińskie, a bilet 24h kosztuje 10 EUR/osoba.


Byliśmy w Neapolu i wybrzeżu Amalfi od 07-10.06.

Kartę ArteCard zmówiłam przez internet, odbiór na lotnisku w informacji bez dopłaty czyli 32E/os.

Pompeje bez żadnej opłaty, wstęp na ArteCard. Jak jedziecie z bagażami to nie zostawiajcie ich na dworcu tam opłata jest 4e/bagaż,a pan przy wyjściu z dworca od razu kieruje tam ludzi z bagażami. Przy wejściu do Pompeii można bagaże zostawić bezpłatnie.

No i potwierdzam ArteCard nie działa już na SITA busy, Sorrento-Amalfi, koszt biletu 10e/os/24H. Próbowaliśmy parę razy.

Artecard i tak nam się opłacała, Pompeje 15E, drugie wejście wykorzystaliśmy w Ravello (obie wille Rufolo i Cimbrone) normalnie bilet do każdej 7E/os czyli 14 e/os, przejazd Sorrento-Pompeje-Neapol, i pojedyńcze przejazdy w Sorrento.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 22 Cze 2018 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
DavvidN napisał(a):
W Amalfi zdecydowanie warto jest wspiąć się schodami na punkt widokowy, a później zjechać sobie 8 pięter windą.

Możesz przybliżyć, gdzie to jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 11 Lip 2018 07:30 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 1
Czy podczas zakupu Artecard online muszę wskazać miejsce odbioru? Czy kupuje, drukuje potwierdzenie i odbieram na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 12 Lip 2018 10:37 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
Nie podajesz przy zakupie online miejsca odbioru.
Kupujesz, drukujesz potwierdzenie i odbierasz w inf na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 15 Lip 2018 20:59 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 2
Witam Państwa, chciałabym dopytać o kwestie z Artecard. Rozumiem, że wersja za 32 euro uprawnia do podróży np. do Pompei? A ta tańsza wersja za 21 euro tego nie obejmuje? Być może ktośz Państwa orientuje się jaką kartę kupić dla osoby poniżej 18 lat, czy w takim wieku kupuje się rówież wersje 32 euro? A może jest takaś inna karta/opcja bardziej opłacalna dla 16- latka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 15 Lip 2018 23:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Te dwie karty 3-dniowe po prostu obejmują inny region: karta za 21 euro obejmuje jedynie Neapol, karta za 32 euro obejmuje Kampanię i dlatego można dojechać m.in. do Pompejów. Są tańsze karty dla osób w wieku 18-24 lata, ale jak jest z 16-latkiem to nie wiem - poczytaj wcześniejsze wpisy może coś znajdziesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 16 Lip 2018 08:34 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Do wielu miejsc, w tym tych drogich jak Pompeje czy Muzeum Archeologiczne dzieci do 18 wchodzą za darmo wiec trzeba policzyć czy się opłaca Artecard, czasem lepiej kupować bilety na transport niż karte. Ale to oczywiście zależy jak często będzie się korzystać z pociągów lub metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Czy na tej karcie będę mógł przejechać autobusem z lotniska do centrum miasta?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Autobusem miejskim tak (trzeba kawałek podejść do przystanku), Alibusem nie. Oprócz karty 7-dniowej na Kampanię, która w ogóle nie zawiera transportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:01 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Cześć
próbuje zakupić kartę Campania ArteCard na ich stronie ale nie mam nigdzie informacji gdzie mogę potwierdzić płatność ... czy to znaczy ze karty są niedostępne znowu ? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co rozumiesz pod pojęciem "potwierdzić płatność"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 13 Wrz 2018 20:57 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Jest ok. Udało się kupić przez strone. Jakies chwilowe problemy techniczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 23 Paź 2018 14:40 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 50
Cześć ! Wybieram się po raz drugi do Neapolu i chyba tym razem zaopatrzę się w kartę ArteCard. Czy orientujecie się może jak z zakupem karty na Dworcu Głównym po godzine 18-tej ( nie będę na lotnisku ) ? Ewentualnie inny punkt na mieście , ale też nie wcześniej jak po 18-tej godzinie ?

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 23 Paź 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
@daraswlkp
Akurat wczoraj wróciłem z Neapolu i odbierałem ArteCard zamówione przez internet w punkcie informacyjnym na dworcu, więc to są najświeższe informacje. Od około roku zmieniło się umiejscowienie i godziny otwarcia informacji na dworcu. Wcześniej informacja była czynna w godzinach 9.00-18.00 w boxie na przeciwko peronów numer 22-23. Obecnie jest przeniesiona do otwartej przestrzeni praktycznie na przeciwko głównego wejścia, więc nie sposób jej przeoczyć. Nowy punkt jest czynny w godzinach 8.30-20.00, tak przynajmniej podają :D
https://www.facebook.com/ept.napoli/pos ... 923826425/
Strona ArteCard podaje dodatkowo, że jest to punkt odbioru kart zamówionych przez internet, a nie można ich tam zakupić. Według mnie to chyba najpewniejszy (o ile tam w ogóle jest coś pewnego) sposób dostania kart o tak późnej porze i wątpie żeby było można je dostać gdzie indziej.
http://www.campaniartecard.it/artecard/ ... i-artecard
Można się też zapytać mailowo - info@campaniartecard.it , odpowiadali mi przeważnie tego samego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:40 

Rejestracja: 02 Lis 2018
Posty: 1
Cześć.
W ramach karty za 32e mogę przejechać z Neapolu do Pompei i zwiedzić wykopaliska.
Mam pytanie dotyczące przejazdu pociągiem Circumvesuviana z Pompei Scavi do Sorrento. W przewodniku do artecard podane jest, że korzystanie z transportu publicznego jest ograniczone do dotarcia do miejsc objętych kampanią> artecard. (L’utilizzo del trasporto pubblico è limitato al raggiungimento dei luoghi inclusi in campania>artecard.) W Sorrento nie ma żadnych obiektów do zwiedzania, które uwzględnia karta.
Czy muszę kupić dodatkowy bilet na przejazd pomiędzy Pompei Scavi - Sorrento?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Możesz spokojnie jechać na artecard do Sorrento.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 03 Lis 2018 00:32 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 18
maczala1 napisał(a):
Możesz spokojnie jechać na artecard do Sorrento.

Bez problemu, właśnie wróciłam z Neapolu i korzystaliśmy z transportu Sorrento - Neapol po dopłynięciu promem z Capri.

Mała rada - jeśli chcecie zwiedzić Pompeje, nie wchodźcie wejściem od Porta Marina zaraz przy stacji Circumvesuviany. Kolejka była na dobrą godzinę stania. Wystarczy zejść w dół jakieś 70 metrów wzdłuż ulicy do placu z małym targowiskiem z pamiątkami i skierować się do drugiego wejścia. Tam nie staliśmy ani chwili. Pani w kasie tylko spojrzała na Artecardy i poleciła nam podejść do bramki. Zaoszczędziliśmy sporo czasu.
A propos kupowania souvenirów przed wejściem - targujcie się,Ceny podawane na początku są do sporej negocjacji.

Mieszkaliśmy niedaleko stacji metra Museo. Tam też wystarczyło "machnąć" kartą przy wejściu, by otwarły się bramki. Jakkolwiek cebulacko by to nie zabrzmiało, skorzystaliśmy z tego ostatniego -czwartego dnia pobytu, na już nieważnych kartach. Zresztą przez cały czas pobytu tylko raz sprawdzono nam ważność kart, na stacji Toledo. Raz na kilka wejść na tę stację.

Aha - wbrew temu,co przeczytałam, bilet na Alibusa kupiony u kierowcy też uprawna do przejazdu metrem w ciągu 90 minut od skasowania. Przesiadaliśmy się na Garibaldim i zadziałał bez problemu włożony w bramkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 03 Lis 2018 00:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
mkitekpl napisał(a):
Aha - wbrew temu,co przeczytałam, bilet na Alibusa kupiony u kierowcy też uprawna do przejazdu metrem w ciągu 90 minut od skasowania. Przesiadaliśmy się na Garibaldim i zadziałał bez problemu włożony w bramkę.

Nie tylko metrem - innymi środkami transportu też. Ta informacja jest podana na stronie ANM z rozkładem Alibusa z lotniska http://www.anm.it/index.php?option=com_ ... Itemid=260
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:13 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Karta 3-dniowa za 21 euro. Czy jak chcę zwiedzić katakumby (oba) to odliczy mi 2 darmowe wejścia czy jedno. Orientuje się ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group