Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Lis 2017 13:12 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
ukiuki napisał(a):
A2 Na karcie są 2 darmowe wejścia do atrakcji + jedno 50% taniej


2 darmowe + zniżki do 50% na pozostałe wymienione na stronie Artecard, konkretną wartość zniżki zobaczysz po kliknięciu na daną atrakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 09 Lis 2017 14:31 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
Kashpir napisał(a):
mam wątpliwości czy w sobotę o 21 będziesz mógł gdzieś odebrać kartę.
W punkcie informacyjnym na lotnisku nie sprzedawali i nas odesłali do biura podróży.

faktycznie o tej godzinie jest problem na lotnisku:
biuro podróży jest otwarte (pon.-pt. 9.00 - 19.00 soboty-niedziele 10:00 - 18.00) więc się nie uda kupić,
natomiast nie mogę znaleźć godzin otwarcie punktu informacyjnego na lotnisku gdzie można odbierać zamówione przez internet,
ale podejrzewam że też już jest zamknięte, znalazłem tylko na dworcu głównym że jest otwarte codziennie od 9 do 18 więc może być podobnie
zostaje po prostu kupić gdzieś rano w niedziele lub odebrać rano w niedziele zamówioną przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 09 Lis 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Na stronie jest napisane że dwie pierwsze atrakcje są za darmo. Czy chodzi o Pompeje i Herkulanum?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 09 Lis 2017 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Te, które sobie Marysia wybierze. Mogą być Pompeje i Herkulanum.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 09 Lis 2017 20:53 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Trzeba nadmienić, że wszystkie te 5 atrakcji Scavi di Pompei, czyli:
Pompei, Herculaneum, Oplontis, Stabiae, Boscoreale są liczone jako np jedno free wejście.

http://www.campaniartecard.it/en/site.cfm?id=18
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
aby było najkorzystniej warto tak planować, aby dwie pierwsze atrakcje, to były te z najdroższym wstępem. I warto pamiętać, że w pierwszą niedzielę miesiąca Pompeje czy Herkulanum mają darmowy wstęp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:50 

Rejestracja: 25 Cze 2015
Posty: 3
Loty: 12
Kilometry: 15 598
Przewertowałem temat i mam trzy pytania, które mnie nurtują z tej racji iż jutro wylatuję do Neapolu:
- czy mając 26 lat (rocznik 1991 z ważną legitką) jak kupię bilet ulgowy to jest opcja że gdzieś mnie zweeryfikują?
- czy bus na wezuwiusz, po wysiadce z pociągu na stacji Erconalo jest w cenie tejże karty czy musimy zapłacić 20 euro? (całość płacimy od razu czy np. za wejście na wezuwiusz u góry po opuszczeniu busa?)
- żeby wskoczyło mi jako jedno wejście z tych dwóch darmowych na ten pakiet: Pompei, Herculaneum, Oplontis, Stabiae, Boscoreale muszę nabyć bilet w którymś konkretnym miejscu czy nie ma to znaczenia i czy jakoś ten pakiet specjalnie się nazywa (Chyba że to jest standardowy bilet?)

Dzięki za wszelakie odpowiedzi! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
kacper451 napisał(a):
Trzeba nadmienić, że wszystkie te 5 atrakcji Scavi di Pompei, czyli:
Pompei, Herculaneum, Oplontis, Stabiae, Boscoreale są liczone jako np jedno free wejście.

http://www.campaniartecard.it/en/site.cfm?id=18


Nie, nie są. Możesz kupić bilet dający wejście do wszystkich pięciu, ale przy korzystaniu z Artecard każde wejście jest liczone oddzielnie. A w każdym razie tak było w lutym.

@Arkas
Bus i wstęp na Wezuwiusza to oddzielna płatność, Artecard nic tu nie zmienia. Całość płacisz od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 10 Lis 2017 08:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
@le_szek, hm ja byłem w maju, najpierw wszedłem do Pompei dostałem taki bilet
i wydaje mi się że na jego podstawie wszedłem później do Herculaneum.
Nawet na tym bilecie jest to napisane ze jest ważny do 5 atrakcji.
Natomiast ja miałem 7 dniową Campania>artecard bez transportu.

Załącznik:
Scavi.jpg
Scavi.jpg [ 90.66 KiB | Obejrzany 1405 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:12 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
My mieliśmy trzydniowe. A na Twoim bilecie napisano tylko: "Bilet na 5 miejsc jest ważny 3 dni, pozostałe tylko jeden dzień". IMHO standardowy tekst drukowany na wszystkich biletach (jak znajdę nasze, sprawdzę, co jest na nich). Nie wykluczam, że faktycznie da się wejść na niego do Herculanum, ale pamiętaj, że tygodniowa Artecard daje 5 bezpłatnych wejść, a nie dwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:24 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
No tak ja wszedłem tym samym dniu. Wiem że tygodniówka to 5 free wejść, po to ją kupiłem.
A może i kasowali osobno do Herculanum, teraz to już na 100% pewności nie mam jak to faktycznie było.
W każdym bądź razie z Herculanum nie ma żadnego biletu, także domniemam że wszedłem na ten z Pompei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 17 Lis 2017 11:00 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
Właśnie znalazłem na jakimś forum taką informację:
"Since I couldn't find this information before I went to Naples, I give it now.
Yes you can go to the top of the Vesuvius with the CAMPANIA ARTE CARD (the one for all the region with all the transportation modes included).
Indeed, there this a public bus, the EAV BUS, instead of the private ones. If you have the ARTE CARD, it will be free."

Czyli w skrócie, że EAV BUS z Pompei na Wezuwiusza jest darmowy na Campania Arte Card, ktoś może korzystał i może potwierdzić tą informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 13 Gru 2017 10:50 

Rejestracja: 13 Gru 2017
Posty: 2
Cześć. Koniecznie potrzebuję następujących info plus porad.
1. 2 osoby dorosłe powyżej 25 lat...
2. Przemieszczamy się pieszo ale ze względu na pogodę na pewno chcielibyśmy móc swobodnie korzystać z komunikacji...
3. Wyjazd na Neapol na pełne 3 dni (2 dni lotniskowe). Przyjazd we wtorek po godz. 15.00. Dzień roboczy.
4. Muzea Niekoniecznie. Ogólnie klimat miasta. Wycieczka do Pompei obowiazkowo. Może Monte Cassino. Wezuwiusz obowiązkowo ... dużo spacerów w ciągu dnia. Na luzie... bardziej wycieczka krajoznawcza niż bieganie od zabytku do zabytku. Jednak najbardziej zainteresowani przyrodą, ruinami, atmosferą.

I teraz pytania:

1. Która Artecard i czy w ogóle?
2. Gdzie kupić? Czy online czy na lotnisku?
3. Czy korzystać z biletów pojedynczych, a może np. Jednodniowych?

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 13 Gru 2017 14:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli chcesz wykorzystać darmowe wejścia np. na Pompeje, to musisz mieć kartę na Kampanię za 32 euro. Wydatek na Artecard tak naprawdę spłaca się wtedy, gdy dużo zwiedzasz i jeździsz transportem publicznym. Sam wstęp do Pompejów to chyba 11 euro + dojazd. Z kartą masz darmowy wstęp do jeszcze jednego miejsca i zniżki na kolejne. Dodatkowo jeśli chodzi o transport, to sporo zależy od tego, gdzie zamierzacie nocować, bo to też może mieć znaczenie - jeśli gdzieś dalej od centrum być może będziecie musieli korzystać częściej z autobusów. Musisz zrobić dokładniejszy plan i wtedy sobie skalkulować, czy ta karta będzie dla ciebie korzystna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 20 Gru 2017 21:09 

Rejestracja: 11 Lis 2017
Posty: 5
Widzę sprzeczne informacje co do tego co można z artecard a co nie. Ja wczoraj wróciłem z Neapolu więc również podzielę się swoimi doświadczeniami. Jeśli chodzi o Alibusa na lotnisko to na rozkładzie na placu Garibaldiego widniała informacja, że karta nie upoważnia do darmowego przejazdu. Potwierdził to również kierowca i musiałem zapłacić 5 euro. Druga sprawa to bus na Wezuwiusza. Na dworcu kolejowym Pompei Scavi pytałem o darmowy przejazd to panowie powiedzieli, że to prywatny bus i karta również nie daje darmowego przejazdu (mimo, że na plakacie informującym jest logo EAVsrl, a wydaję mi się, że to powinno sugerować, że jest to transport publiczny) także tutaj bilet 3,10 euro w jedną stronę. U kierowcy nie pytałem ponieważ nie doczekałem się na busa. Według rozkładu pierwszy bus powinien jechać o 8:10. Czekałem w poniedziałek do 8:50 i odpuściłem Wezuwiusza żeby nie stracić za dużo czasu. Na Castel Sant'Elmo wszedłem z kartą za 1,25 euro chociaż było podane, że z kartą cena 2,50 (nie wiem jak to działa. Może nabiło mi dodatkowe 50% z karty jako 3 atrakcja) także polecam w pogodny dzień wejść bo to chyba najlepszy punkt widokowy na cały Neapol. Z kolei na Castel dell'Ovo wygląda na to, że aktualnie wejście jest darmowe także polecam zajrzeć szczególnie jak ktoś będzie w najbliższym czasie (była informacja o darmowym wejściu chyba do 8 stycznia jak dobrze pamiętam). Jeśli chodzi o resztę transportu publicznego to oczywiście karta działała bez zarzutu na pociągi, metro i windy miejskie (z busów akurat nie korzystałem). Za pierwszym razem podbita, kolejne razy tylko pokazywana obsłudze, która wpuszczała odpowiednim wejściem. Zazwyczaj nie sprawdzali daty ważności także można korzystać dłużej niż 3 dni, ale raz jeden gość spojrzał (chociaż możliwe, że tylko chciał zobaczyć czy jadę pierwszy raz i trzeba podbić czy nie).
Czekam na kogoś kto potwierdzi, że dojechał busem na Wezuwiusza za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:39 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 25
Lipa, liczyłem chociaż na ALIBusa z i do lotniska w ramach karty, 20 euro wiecej to jest jednak koszt przy 2 os jakis... ;( Ktoś potwierdzi jeszcze, ze mimo posiadania ArteCard trzeba płacić za Alibus?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Gru 2017 21:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Gru 2017 22:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
http://www.campaniartecard.it/en/card/w ... ion-3-days

Cytuj:
buses, trolley buses except for transport with the Alibus line
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:08 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 20
Witam :)
Pisałam już w wątku Neapol komunikacja ale może tu bedzie rownie dobrze - wszelkie rady mile widziane.
nim napisałam obczytałam wszystkie aktualne rady ale nurtuje nas to niestety nadal :(
Więc tak to wygląda.........
.....30 stycznia wybieramy się na tydzień do Neapolu. Lądujemy kolo 14.45
Mam pewne obawy odnośnie wyboru karty gdyż poczatkowo myślalam, ze mozna kupić Artecard i kłopot z głowy z komunikacja i zwiedzaniem
Tu się jednak okazuje ze ta karta nie obejmuje komunikacji a jedynie mozna z nia zwiedzać :? :?:
Jedziemy z mężem w dwójke jestesmy 40+.
Mamy calutki tydzień na zwiedzanie i głupio by było wydać kasę gdy ma się okazać ze komunikację muszę ogarnąć sama z mężem ;)

Czytałam inne wątki o Neapolu, karcie, komunikacji ale raz ktoś pisze ze artecard załatwia sprawę a raz ze nie. Zdruniaam :P
Dodam, że Neapol znal gdyż studiowałam tam ale to było prawie 20 lat temu i co tu kryć wiele się zmieniło ;)
Wiem co chcę zobaczyć ponownie ale ta komunikacja mnie zmartwia
Podobno tez Alibus nie jest wtedy darmowy??
Hmm pomóżcie mądre głowy please :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Ustronianka Najpierw spróbujcie określić, co chcecie zwiedzać, gdzie chcecie pojechać i jak się ten czas rozłoży między miasto a resztę Kampanii. Artecard występuje w kilku odmianach: Campania 3-dniowa, Campania 7-dniowa i Napoli 3-dniowa. Campania 7-dniowa nie obejmuje transportu, ale obie karty 3-dniowe tak.
Może będzie dla was rozwiązaniem Campania 3-dniowa (na pojeżdżenie po wybrzeżu + Pompeje) i Neapol 3-dniowy (na samo zwiedzanie Neapolu). Tym sposobem ogarniecie 6 dni włącznie z transportem.

Alibus od jakiegoś czasu nie jest uwzględniony w Artecard i kosztuje obecnie 5 euro w jedną stronę. W wątku o dojeździe z lotniska do centrum znajdziesz informacje jak skorzystać ze zwykłego transportu publicznego, aby nie przepłacać za Alibusa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 10 Sty 2018 12:31 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 20
Dzień dobry ;)
Tak właśnie dumaliśmy z mężem ze jak dolecimy we wtorek na 16 będziemy mniej więcej w naszym lokum w centrum.
Chcemy wykupić 3 dniówkę w tych 3 dniach max wykorzystać ten czas na zwiedzenie i objazdówkę
I pozostałe 3 dni na szwędanie się i zwiedzenie tego co można z buta ;)

Martwi mnie jedynie zakup tej karty bo okazuje się ze jakbym chciała ja kupic na miejscu w punktach sprzedazy to jest niedostępna :(
w całej Campani buu (sprawdzałam po kliknięciu buy na ich stronie można sprawdzić sales points.)
I tu pytanie czy jak zamówię online i będę chciała odebrać na miejscu to czy to jest wtedy możliwe skoro nie mają ich obecnie dostepnych.
Może napisze maila tam, ale muszę znaleźć jakiś namiar na adres mailowy
Głupio by było kupić online i nie miec opcji odbioru ehhh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group