Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Gru 2016 01:37 

Rejestracja: 24 Cze 2014
Posty: 3
Loty: 63
Kilometry: 77 072
No to swiezo po powrocie z Neapolu moge i ja sie wypowiedziec..artecard mozna kupic w travel agency obok informacji na lotnisku (czynne od 10), stoisko artecard istnieje ale nie ma tam zywego ducha - obstawiam ze jest czynne w sezonie
pociagi trenitalia regio wsiadacie i jedziecie bez problemu, my wybralismy sie tez na wycieczke na wybrzeze amalfitanskie - trenitalia neapol - salerno, autobusem salerno - amalfi, potem autobusem amalfi - sorrento (mozliwosc wysiadania np w positano i zlapania nastepnego busa), dalej circumvesuviana sorrento - neapol, wszedzie jechalismy na artecard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 14 Gru 2016 11:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@‌agacisza‌ o której godzinie byliście na lotnisku? Strona internetowa artecard podaje, że punkt na lotnisku powinien być czynny codziennie od 9:00 do 17:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 14 Gru 2016 11:54 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
agacisza napisał(a):
No to swiezo po powrocie z Neapolu moge i ja sie wypowiedziec..artecard mozna kupic w travel agency obok informacji na lotnisku (czynne od 10), stoisko artecard istnieje ale nie ma tam zywego ducha - obstawiam ze jest czynne w sezonie
pociagi trenitalia regio wsiadacie i jedziecie bez problemu, my wybralismy sie tez na wycieczke na wybrzeze amalfitanskie - trenitalia neapol - salerno, autobusem salerno - amalfi, potem autobusem amalfi - sorrento (mozliwosc wysiadania np w positano i zlapania nastepnego busa), dalej circumvesuviana sorrento - neapol, wszedzie jechalismy na artecard


Witam czy aby na pewno pomiędzy miasteczkami wybrzeża amalfitańskiego jeździliście na aretcard ? Byłem tam dwa dni i nie widziałem nikogo kto by w autobusach korzystał z tej karty. Najlepiej opłacalny był bilet 24 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 14 Gru 2016 13:24 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Tak mają na stronie - cała Kampania

on the UNICOCAMPANIA public transport system throughout the Campania region, using road transport (buses, trolleybuses); and rail and cable transport (Metro Line, funiculars, trams, Circumflegrea, Cumana and Circumvesuviana trains).


Co do godzin otwarcia, to przyleciałem samolotem z Warszawy i biuro było otwarte, było gdzieś około 9.00.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 14 Gru 2016 19:13 

Rejestracja: 24 Cze 2014
Posty: 3
Loty: 63
Kilometry: 77 072
Wyladowalismy przed 10 musielismy poczekac chwile az otworza ta agencje turystyczna a otwieraja o 10. W stanowisku artecard wogole nie bylo widac aby ktos cos mial zamiar tam robic, zadnych materialow ani nic tak jakby punkt wogole nie dzialal w tym okresie.
Tak nie kupowalismy innych biletow i te pokazywalismy na wejsciu do autobusu. Fakt zadnych kontroli nie bylo ale jeszcze dopytawalam w agencji. Zarowno autobusy na wybrzezu i pociagi trenitalii (regio) ta karta 'obsluguje'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Gru 2016 19:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@‌jacakatowice‌ te kwoty to podajesz chyba za 2 osoby. Oficjalna strona mówi 7 euro za wstęp i 20% zniżki z Artecard. Za 12 też bym nie poszedł ;)
http://www.vulcanosolfatara.it/en/informations/price-list
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Gru 2016 13:17 

Rejestracja: 28 Gru 2016
Posty: 2
Przeczytałam chyba wszystko, ale mam pytanie. Jadę z córką (11 lat). Już wiem, że dla siebie muszę kupić artecarte tą za 32 euro (neapol + okolice), ona ma do większości miejsc wstęp za darmo. a co z transportem? mogę dla niej kupić jakąś kartę, czy każdorazowo trzeba kasować bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Sty 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
agacisza napisał(a):
No to swiezo po powrocie z Neapolu moge i ja sie wypowiedziec..artecard mozna kupic w travel agency obok informacji na lotnisku (czynne od 10), stoisko artecard istnieje ale nie ma tam zywego ducha - obstawiam ze jest czynne w sezonie
pociagi trenitalia regio wsiadacie i jedziecie bez problemu, my wybralismy sie tez na wycieczke na wybrzeze amalfitanskie - trenitalia neapol - salerno, autobusem salerno - amalfi, potem autobusem amalfi - sorrento (mozliwosc wysiadania np w positano i zlapania nastepnego busa), dalej circumvesuviana sorrento - neapol, wszedzie jechalismy na artecard



Tak jak kilka osób pisało w wątku, nie zawsze można ją na lotnisku kupić.
W listopadzie, ok godz 18 nie dało się już kupić w travel agency bo pani powiedziała że karty się skończyły.
Choć bardziej mieliśmy odczucie że się jej nie chciało tego wystawiać.
Kupiliśmy dopiero na Garibaldi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Sty 2017 18:38 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 35
Wczoraj wrocilem z Neapolu, karte Artecard kupilem na lotnisku i na meczu bylem :)

Ale po kolei ...

1. Karta Artecard - polecam 3 dniowa, bo 7 dniowa nie obejmuje komunikacji
- kupiona na lotnisku w Travel Agency zaraz obok informacji turystycznej

UWAGA : czesto Pani nie ma w biurze i jest zamkniete, trzeba byc cierpliwym i atakowac kiedy sie pojawi, Pani nie jest zbytnio otwarta ani mila, ulotek nie ma, karty moze ma ale musi poszukac ... , a na kartach wydrukowana i naklejona data 2015 lub 2016 ... ale dzialaja :)

2. Bilety na NAPOLI - kupione w BOX OFFICE w Galleria Umberto I
- w sklepiku na dworcu centralnym tylko sa ciuchy, nie sprzedaja biletow i nie wiedza gdzie sprzedaja ... :)
- w agencjach podroznych ani tabbachi tez nie sprzedaja :)

UWAGA : punkt BOX OFFICE to miejsce gdzie sprzedaja bilety na rozne imprezy w tym mecze, jest zle umiejscowiony na mapie google, czesto zamknieta jest markiza co powoduje ze czasem punktu wogole nie wiadac, wchodzac do galerii glownym wejsciem od teatru San Carlo znajduje sie na koncu prawego skrzydla, kolo kiosku/sklepu z pamiatkami - przy schodach wychodzacych na ulice Via Giuseppe Verdi (opisuje dokladnie bo my naszukalismy sie go dlugo ...:)

UWAGA II : do zakupu biletu potrzebny dowod osobisty lub paszport, koszt biletu na trybune Distinti Superiore 25 EUR, na stadionie nie obowiazuja miejsca ani rzad - wylacznie obowiazuje sektor, siada sie gdzie sie da :) Wlosi przynosza reklamowki lub koce na ktorych siadaja, bo krzeselka sa dosyc brudne i stare, a w przerwie wyjmuja kanapki przyniesione z domu i konsumuja ... bo na stadionie nie kupisz nic do jedzenia lub cieplego do picia za wyjatkiem Coli, piwa czy chipsow :)

W przypadku pytan sluze pomoca :)

P.S. Zglosilem juz zmiane do map Google i wskazalem prawidlowa lokalizacje BOX OFFICE w galerii, zmiana juz zostala uwzgledniona i naniesiona w mapach :) Co by innym zylo sie latwiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 02 Lut 2017 15:33 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 3
Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości?
Czy artecard 18-25 jest poniżej 25 czy 26 roku życia i czy obejmuje dwa darmowe wejścia oraz trzecie za 50% czy od trzeciego każde kolejne za 50%. Znalazłem wiele sprzecznych opinii i informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Lut 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm

Karta dla młodych osób umożliwia wstęp do wszystkich miejsc wymienionych w powyższym linku i nie ma tutaj zasady że 2-3 pierwsze wejścia są za free a potem tylko zniżki (czyli działa to inaczej niż standardowa karta ). Mogą jej używać osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
mateuszjoe lubi ten post.
mateuszjoe uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 02 Lut 2017 18:15 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 3
Majkel82 napisał(a):
http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm

Karta dla młodych osób umożliwia wstęp do wszystkich miejsc wymienionych w powyższym linku i nie ma tutaj zasady że 2-3 pierwsze wejścia są za free a potem tylko zniżki (czyli działa to inaczej niż standardowa karta ). Mogą jej używać osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia.

Pozdrawiam.


Dziękuję za szybką odpowiedź. Dla jasności, karta 18-25 jednak mnie nie obejmuje więc bedę musiał kupić kartę standard 3days. Jeśli dobrze rozumiem karta obejmuje 2 darmowe wejścia i trzecie za 50% czy od trzeciego wejścia są rabaty do 50% ceny? "your first 2 chosen sites free, selecting freely from the following list, and receive a discount of up to 50% from the 3rd site on...".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Lut 2017 00:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@‌mateuszjoe‌ Rozumiem, że ruszasz również poza Neapol - nie wiem kiedy dokładnie, ale warto przypomnieć, że wstęp do Pompei czy Herculanum (dość drogie bilety wstępu) w pierwszą niedzielę miesiąca jest za darmo. Może się przyda w planowaniu wycieczki i wstępów na artecard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateuszjoe lubi ten post.
mateuszjoe uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:51 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
dajkamienia napisał(a):
Dzięki @‌piwcuk‌ :) A mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć (bo nie do końca zrozumiałem na podstawie wpisów w tych wątków), czy dzięki artecard na 3 dni można wejść za free do Pompejów, ale na Wezuwiusza już nie? I czy jeśli 25 lat skończyłem w maju, to nadal łapię się na artecard dla młodej osoby za 25 euro?

edycja: Ok, już doczytałem, że Wezuwiusz za pełną stawkę, aczkolwiek drugie pytanie nadal aktualne ;)


nie mam pojęcia czy łapiesz się na kartę dla młodej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 09 Lut 2017 19:00 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Ok, jeszcze bym prosił o info, czy na lotnisku można zapłacić kartą za Artecard, czy koniecznie trzeba gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 10 Lut 2017 09:12 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 67
dajkamienia napisał(a):
Dzięki @‌piwcuk‌ :) A mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć (bo nie do końca zrozumiałem na podstawie wpisów w tych wątków), czy dzięki artecard na 3 dni można wejść za free do Pompejów, ale na Wezuwiusza już nie? I czy jeśli 25 lat skończyłem w maju, to nadal łapię się na artecard dla młodej osoby za 25 euro?

edycja: Ok, już doczytałem, że Wezuwiusz za pełną stawkę, aczkolwiek drugie pytanie nadal aktualne ;)



Nie łapiesz się ;)
Ostatnio byliśmy tam z żoną właśnie na jej 25 urodziny. Mimo że zakup Artecard przypadał na dzień przed jej urodzinami, to Pani powiedziała, że w takim wypadku należy kupić tą droższą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 10 Lut 2017 12:36 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
A odnośnie Artecard, działa na ten autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:02 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 35
dajkamienia napisał(a):
Ok, jeszcze bym prosił o info, czy na lotnisku można zapłacić kartą za Artecard, czy koniecznie trzeba gotówką.


Na lotnisku za Artecard mozna zaplacic wylacznie gotowka, tak przynajmniej nam powiedziano i nie przyjeto karty platniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Lut 2017 18:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Info na gorąco, po powrocie o Artecard;
-Zakup na lotnisku w Travel Agency (zaraz obok informacji turystycznej).
Należy się śpieszyć po wyjściu z samolotu, bo pani, po otwarciu "biura" stwierdziła, że ma kart tylko 7 i pozostali odeszli z niczym. Płatność wyłącznie gotówką.
-Z kartą od razu do Alibusa (naprzeciwko McDonalda po drugiej stronie ulicy. Wchodzimy od razu do Busa. Kierowca nie wnika w ten bilet. Dobrze jest opatrzyć kartę swoimi danymi,wpisać datę.
-W muzeach skanują kod kreskowy. Dwa pierwsze gratis, następne 50%.Solfatara za okazaniem zniżka 20%.
-Na Garibaldim otwiera bramkę metra, kasuje też ją kasownik Trenitalia, w innych przypadkach pokazuje się obsłudze i wchodzi "służbowo"
-do atrakcji trzeba z kasy otrzymać bilecik na wejście (za 0Eur)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
IMHO lepiej Artecarda zamówić online, można wtedy zapłacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group