Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Lip 2015 15:32 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 62
Juz wiem że Wezuwiusza nie obejmuje karta.
Chyba w ogóle ciekawszy i tańszy jest wulkan Solfatara. tam też karta nie obowiązuje ale jest podobno zniżka 20%
Może ktoś cos więcej o tym miejscu napisać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 16 Mar 2016 06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 31
Kilometry: 69 563
Cześć parę pytań :
karta artecard (32 €) kupie na lotnisku w niedzielę ?
czy na tej karcie dojadę do Kapua?
karta jest ważna na komunikację w Neapolu ?
ważna na ALibusa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Mar 2016 08:53 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
1. My kupowaliśmy w centrum, ale przy wylocie w niedzielę widziałem otwarty punkt na lotnisku - więc na 99% kupisz
2. Tak - jak znajduje Ci połączenie i taryfę tu http://www.unicocampania.it/index.php?l ... =biglietti to możesz jechać.
3. Tak
4. Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wacha88 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 16 Mar 2016 18:05 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Na pewno jest ważna na Alibusa? Ja już nie pamiętam dokładnie, ale chyba na niego akurat kupowaliśmy bilet, ale może się coś zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Mar 2016 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 31
Kilometry: 69 563
kleyo napisał(a):
Na pewno jest ważna na Alibusa? Ja już nie pamiętam dokładnie, ale chyba na niego akurat kupowaliśmy bilet, ale może się coś zmieniło.



Wróciłem więc mogę potwierdzić na 100 % na Alibusa działa :)
ale pamiętajcie że karta jest ważna 3 dni więc na powrót musiałem kupić bilet :(

można ją kupić na lotnisku w takiej agencji turystycznej (następny box za informacją)

przystanek z lewej strony terminala koło McDonalds
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Mar 2016 08:55 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
wacha88 napisał(a):
ale pamiętajcie że karta jest ważna 3 dni więc na powrót musiałem kupić bilet :(

Trzeba doprecyzować:
Karta jest ważna do północy 3 dnia od daty skasowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:38 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
wacha88 napisał(a):
Wróciłem więc mogę potwierdzić na 100 % na Alibusa działa :)
ale pamiętajcie że karta jest ważna 3 dni więc na powrót musiałem kupić bilet :(


Czyli dobrze pamiętałem, że kupowałem bilet, ale zapomniałem, że to już był faktycznie 4 dzień, więc karta była już nieważna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:13 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 46
Potwierdźcie proszę czy dobrze ogarniam:
1. mając Campania Arte Card za 32euro mogę jechać trenitalia z neapolu do salerno?
2. mając Campania Arte Card za 32euro mogę jechać trenitalia z neapolu do caserta?
3. czy po pierwszym skasowaniu później również kasuję kartę? np. przy wejściu na dworzec w neapolu?

z góry dziękuję za odpowiedź, za tydzień wyjazd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Wrz 2016 22:45 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Według informacji, które znalazłam, w skład Unicocampania wchodzi też Trenitalia, z tym że tylko koleje regionalne i w samym Neapolu działająca jako druga linia metra. Kartę kasujesz tylko za pierwszym razem, potem, nawet jeśli musisz ją użyć, żeby otworzyły się bramki metra albo kolejki Circumvesuviana, to już się nic na niej nie drukuje, tylko wyświetla się informacja o jej ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Paź 2016 12:43 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 46
Po powrocie z Neapolu człowiek jest mądrzejszy, więc coś podpowiem.
Campania ArteCard kupione na lotnisku za informacją ( na drzwiach zawieszone kartki A4 z informacjami, że tu nie ma nic i lepiej tam nie wchodzić). 32 euro i książeczka z wykazem atrakcji w cenie. Korzystaliśmy z metra, autobusów miejskich, Circumvesuviana, SITA oraz z pociągu (??) relacji Neapol- Piedemonte. Bez problemów, mimo kontroli biletów. Atrakcje w cenie karty to Pompeje ( tu ważne info- najpierw do kolejki do kasy aby na podstawie karty wydali bezpłatny bilet, jeśli mamy z sobą dzieci, to też nie wejdą, tylko najpierw do kasy pobrać darmowy bilet). Druga atrakcja to Caserta- niedoceniany i bardzo rzadko odwiedzany zespół pałacowo-ogrodowy wielkości Wersalu
(również do kasy po darmowe bilety).
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:59 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
Pomocy potrzebuje :)

Wybieram się z mężem i córka (7 lat) na trzy dni do Neapolu. Dla dorosłych kupuje karte Artecard za 32 euro i mamy transport i dwa wejścia za free (planuję Muzeum Archeologiczne i Pompeje). Dziecko tam wchodzi za darmo, tylko trzeba pobrać darmowy bilet dla niej w kasie, tak? A co z transportem (metro, pociągi?) Są jakieś darmowe bilety dla dzieci w jej wieku, czy po prostu jeździ z nami, a my jeździmy na Artecard?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Paź 2016 14:54 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 46
Tak, w atrakcjach musisz pobrać darmowy bilet dla dziecka, bo nie przekroczy bramek.
Co do transportu to przerabialiśmy to z 11 latkiem. Kupiliśmy mu także kartę campania artecard, mimo darmowych atrakcji. Na niej syn jeździł wszystkimi środkami transportu. W metrze pan mundurowy kazał przejść dziecku darmowym wejściem, mówił ze nie potrzebuje on biletu. Natomiast w regionale TRENITALIA sentymentów nie było- pan konduktor wołał bilet od syna. Tak samo było w pociągu relacji neapol- piedimonte, którą obsługuje sieć EZV, tam również pan konduktor zawołał bilet od dziecka i podziurkował nam artecard. Więc trudno powiedzieć jak będzie w twoim przypadku. My zakupiliśmy kartę arte dodatkowo dla syna, a i tak opłaciło się to bo koszt jednorazowych kursów przekroczył wartość artecard.
Aha, kupowaliśmy dla syna artecard dla dorosłego za 32 euro, taką samą jak dla nas (dziecięcych nie ma, tak powiedziała pani z budki na lotnisku).
Więc twoja decyzja. Trzymajcie się i bawcie dobrze. Neapol jest przeciekawy, na wiosnę wyruszamy znów, tym razem częściowo na zakupy, bo ceny ubiorów i butów powalają niekiedy ( szczególnie na bazarze).
Góra
 Profil Relacje PM off
ewka888 lubi ten post.
ewka888 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 26 Paź 2016 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Mam pytanie o Galleria Borbonica - którą trasę wybrać: Standard czy Avventura? Bo jak rozumiem, to całkiem oddzielne trasy, avventura bardziej wymagająca, standard prostsza i bardziej urokliwa pod kątem widoków - tak wychodzi z analizy opisu na www. Ktoś może się podzielić wrażeniami? Na razie bardziej skłaniam się ku standardowej.

I jeszcze jedno pytanie: jak wykorzystam jedno darmowe wejście z artecard na jedną z tras (drugie poszłoby na Pompeje), to gdybym chciał pójść na kolejną trasę to dostanę zniżkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Paź 2016 18:09 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Nie wiem jak jest teraz, ale 2 lata temu artecard nie obowiązywało w Napoli Sotteranea (kiedy zmienili nazwę na Galleria Borbonica?), było to nawet napisane w przewodniku artecard. Z resztą najlepiej wejść na stronę artecard i pobrać przewodnik w pdf i doczytać dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Paź 2016 18:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
no tak, dopiero teraz zobaczyłem że na stronie jest taki przewodnik :oops:
także sprawa się wyjaśniła bo napisali, że artecard działa tylko na trasę standard, co zdecydowanie upraszcza sprawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Lis 2016 09:57 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
ewka888 napisał(a):
Pomocy potrzebuje :)

Wybieram się z mężem i córka (7 lat) na trzy dni do Neapolu. Dla dorosłych kupuje karte Artecard za 32 euro i mamy transport i dwa wejścia za free (planuję Muzeum Archeologiczne i Pompeje). Dziecko tam wchodzi za darmo, tylko trzeba pobrać darmowy bilet dla niej w kasie, tak? A co z transportem (metro, pociągi?) Są jakieś darmowe bilety dla dzieci w jej wieku, czy po prostu jeździ z nami, a my jeździmy na Artecard?

Darmowy transport jest do lat 6, ale ja miałem dokładnie taki sam przypadek (7 lat) i bez żadnego kłopotu jeździł bez biletu. Do metra wchodziliśmy przez bramkę razem na jednym bilecie. Nikt nigdy nie zwrócił uwagi, że coś nie tak. Co więcej - dwie Panie kasjerki "odmówiły" sprzedaży biletu dla dziecka twierdząc, że mam powiedzieć, że ma 6 lat :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ewka888 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 05 Gru 2016 01:47 

Rejestracja: 24 Cze 2014
Posty: 3
Loty: 63
Kilometry: 77 072
Hej czy ktos moze mi powiedziec, jak kupuje artecard online to trzeba gdzies swistek wymienic na bilet czy poruszamy sie ze swistkiem papierowym? Czytalam ze na lotnisku nie zawsze maja artecard wiec wole sie zabezpieczyc kupujac online..chyba ze macie inne doswiadczenie z kupnem artecard na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Gru 2016 11:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ja niedawno czytałem co nieco, bo będę potrzebował w styczniu. Zgodnie z tym, co napisali na stronie, kupując online wskazujesz punkt odbioru i musisz okazać tam potwierdzenie zakupu ("Must be shown at the point of withdrawal the e-mail confirmation of purchase made in paper or electronic format"). Na tej podstawie w punkcie wydadzą kartę.

Natomiast też chętnie się dowiem czy nie ma problemu z zakupem Artecard bezpośrednio na lotnisku, bo chcielibyśmy od razu użyć Alibusa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Gru 2016 13:52 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
agacisza napisał(a):
Hej czy ktos moze mi powiedziec, jak kupuje artecard online to trzeba gdzies swistek wymienic na bilet czy poruszamy sie ze swistkiem papierowym? Czytalam ze na lotnisku nie zawsze maja artecard wiec wole sie zabezpieczyc kupujac online..chyba ze macie inne doswiadczenie z kupnem artecard na lotnisku?


Tak, potwierdzenie otrzymane na maila zamieniasz na artecard. W moim wypadku (wymieniałam w Herkulanum) pan zabrał mi to potwierdzenie i załączył do całego pliku dokumentów, w zamian wydał mi kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Gru 2016 16:16 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Kashpir napisał(a):
Natomiast też chętnie się dowiem czy nie ma problemu z zakupem Artecard bezpośrednio na lotnisku, bo chcielibyśmy od razu użyć Alibusa.



Nie ma problemu. Tylko nie w informacji, tylko w biurze za informacją. Płatność tylko gotówką. I nie ma żadnego przewodnika, czy spisu muzeów, co jest dość słabe.
Niestety przy pierwszym wejściu ściągają od razu "gratisowe wejście", tzn nie można wejść gdzieś, gdzie jest niższa cena ze zniżką, a potem wykorzystać gratis np. w Pompejach, gdzie jest drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 318 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group