Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 06 Wrz 2021 22:57 

niebieski
PiotrekS napisał(a):
Nie wiem czy da się dalej kupić papierową artecard na 3 dni, słyszałem że tylko online.

na ich stronie nadal pisze, iż można zakupić w "ARTECARD POINT"

#282 PostWysłany: 06 Wrz 2021 23:08 

niebieski
... na przykład na dworcu głównym. Tam kupiliśmy.
 Relacje PM off  

#283 PostWysłany: 30 Wrz 2021 00:23 

niebieski
dmirstek napisał(a):
cześć :)
2) w moim przypadku było to skasowanie biletu w kasowniku autobusu 182 z lotniska. Pewnie muzea też mogą jakoś "skasować"

jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy: pytałem się o aktywowanie karty. W metrze są normalne kasowniki, w które można je wsadzić i normalnie kasują z datą, czy trzeba ją aktywować w tym przypadku w jakiś inny sposób?

#284 PostWysłany: 30 Wrz 2021 00:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Są bramki, jak np w Warszawie. Tam kasujesz i bramka się otwiera (na ogół ;) )
 Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.

#285 PostWysłany: 30 Wrz 2021 19:06 

A jak nie to przy bramkach zawsze jest w budce jakiś strażnik/cieć i się z nim komunikujesz celem przepuszczenia ;)
 Relacje PM off  

#286 PostWysłany: 30 Wrz 2021 23:34 

niebieski
Mnie nie tyle chodzi o przepuszczenie, tylko o aktywowanie :) Jeszcze nie wiem gdzie dokonam pierwszego użycia, ale być może będzie to właśnie metro.

#287 PostWysłany: 01 Paź 2021 09:51 

A, ok. Nie lepiej zainstalować aplikację?
 Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 01 Paź 2021 10:31 

niebieski
Nie posiadam smartfona ;)

#289 PostWysłany: 02 Paź 2021 20:09 

niebieski
Czy w pociągi Circumvesuviany oznaczone jako EXP też mogę wejść z AC? Co prawda jadą niewiele szybciej, ale czasowo mogą mi bardziej podejść.

#290 PostWysłany: 04 Paź 2021 18:06 

Nie, trzeba kupić bilet.
 Relacje PM off  

#291 PostWysłany: 07 Paź 2021 11:53 

niebieski
I w końcu z Arte Card nie skorzystałem :evil: Po przylocie przeszedłem całe lotnisko dwa razy, nie znalazłem punktu sprzedaży, a pytane babki w innych stanowiskach nie miały o nim pojęcia. Nic to - pomyślałem. - Kupię na dworcu centralnym, w końcu nie było jeszcze nawet południa. Tam znalazłem miejsce z nalepkami AC, ale kobieta mówi, że mają jedynie na Neapol. A na Kampanię? Nie mają i nie ma pojęcia, gdzie są.
Nieco już zdeprymowany postanowiłem spróbować je kupić przy atrakcjach turystycznych, w końcu też tam miały być i ludzie pisali, że tam je nabywali.
W Pałacu Królewskim dziewczyna zdziwiona: Nie sprzedajemy, ale w galerii Umberto jest punkt sprzedaży.
Oczywiście w galerii go nie znalazłem albo był zamknięty (niedziela).
Ostatnią deskę ratunku było Muzeum Archeologicznie. Ale... "nie, my nie sprzedajemy, dlaczego my?". No i kicha.
Pytałem się własciciela naszego noclegu, przewodnika. On też zdziwiony. "Arte Card? Mało kto z tego korzysta. Tak, powinien być na dworcu głównym, dziwne, ze go nie ma... Ale to mało znacząca karta przecież. Najlepiej zakupić przez internet, bo te punkty sprzedaży to nie zawsze działają i ją mają". Fakt.
Nalepki "Arte Card" znalazłem w kolejne dni przy dworcu w Pompejach oraz w IT w Neapolu (było zamknięte w niedzielę), lecz wtedy już dla nas było za późno.
kbk lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.

#292 PostWysłany: 08 Lis 2021 01:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Potrzebuję karty na Kampanię, a jak widać z poprzedniego wpisu, zakup na miejscu może być problematyczny. Pytam więc, czy może ktoś ćwiczył zakup Artecard przez internet? Jestem prawie pewien, że kiedyś podawało się punkt, w którym odbierze się kartę - teraz nic takiego nie widzę, po zarejestrowaniu na stronie i wrzuceniu do koszyka idzie się po prostu do płatności. Czy przy takim zakupie dostaję może po prostu kartę w postaci jakiegoś kodu QR (jakoś tak działa ponoć w aplikacji)? I jak wtedy z częścią komunikacyjną? Sekcja FAQ na www z jakiegoś powodu została wyłączona. :?

EDIT: napisałem w tej sprawie na info@campaniartecard.it nawet szybko odpisali: "once registered on artecard, you will receive your cards directly in the app and in your reserved area"
Czyli kupujemy online, instalujemy aplikację i po zalogowaniu powinniśmy widzieć tam kartę - a właściwie dwie karty (jak wynika z opisu na www) w postaci kodów QR: jeden na atrakcje, drugi na transport.

#293 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:14 

Instalujemy aplikację, zakładamy konto, wybieramy karty które chcemy kupić i dokonujemy zakupu - wszystko w apce, włącznie z elektroniczną płatności w stylu PayU.
Potem karta(y) są widoczne w apce, pokazujemy je tam, gdzie trzeba i już. ;_)
Ogarniałem w swojej apce kartę swoją i małżonki, więc było to trochę upierdliwe, to przelogowywanie itd. Sama apka też nie jest jakoś super funkcjonalna, ale działa.
Są osobno odsłony karty na atrakcje (ze wskazaniem ile z 3 "darmowych" - w cenie - ci zostało) i na transport ze wskazaniem przez ile czasu jest jeszcze ona ważna. Kody QR.
Co do transportu - w metrze trzeba poprosić strażników/cieciów co to siedzą przy bramkach, aby za nie wpuścili.
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#294 PostWysłany: 12 Lis 2021 00:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Ja też już po pierwszym dniu używania Artecard w aplikacji. Zwrócę uwagę, że choć kliknąłem aktywację części transportowej, to kody QR aktywowały się jednocześnie - czyli przylatując późnym popołudniem czy wieczorem należy przemyśleć zasadność aktywowania passa w tym dniu w celu skorzystania z transportu, bo to właściwie "kradnie" nam jeden dzień z kodu na atrakcje.

Jeśli chodzi o możliwość zakupu kart na lotnisku - niestety nie udało mi się sprawdzić, bo wg pani z informacji turystycznej - karty sprzedaje biuro turystyczne na lotnisku, które było jeszcze zamknięte (wg karteczki czynne 10-18).
2 ludzi uważa post za pomocny.

#295 PostWysłany: 16 Gru 2021 08:25 

Wyladowalismy w sobote 11 grudnia w Neapolu. Na lotnisku bilet ArteCard nie do zdobycia - zarówno w punkcie informacji turystycznej jak i żadnym innym kiosku. Wszyscy twierdzili tam, ze karte można kupić w punkcie na dworcu Garibaldi. Udajemy się tam wiec taxi - koszt 29 € za 4 osoby. W punkcie sprzedaży dowiadujemy się, ze karty ArteCard Campania 3 days wyprzedane sa już od dluzszego czasu i nie widomo kiedy bedą (dostepne jedynie Napoli 3 days za 21€). Polecono na zakup online (szkoda ze o problemach z dostepnoscia nie powiedziano nam na lotnisku - zaoszczedzilibysmy na taksowce). Korzystajac z PayPal zakupilismy 4 karty na oficjalnej stronie artecard bez instalacji apki. Karty pojawiaja sie w zakladce MyPass trzeba je tylko aktywować - wtedy pojawiają sie qr kody z numerem seryjnym i datą ważnosci (do godziny 23:59 trzeciego dnia). Zrobilem zrzuty ekranow wszystkich kart i nimi sie okazywalismy przy wejsciach do muzeow, pociagow czy metra. Na kartach dojechalisny do Pompei (wejscie za 0€) oraz do Sorrento. Dalej na wybrzeze Amalfi busem Sita - ArteCard nie obslugują - kupilismy 24-godzinne bilety pozwalajace na wielokrotne przesiadki w Amalfi, Positano czy Ravello. Wstep do villa Cimbrone umozliwiajacy wejscie na taras terazza del'Infinito 7€ za osobe (nie ma zniżek na ArteCard) - my wyznaczylismy jedną osobe z grupy na obfotografowanie tarasu widokow ;).
W komunikacji miejskiej Włosi większą uwagę niż na ArteCard'y zwracaja na paszport Covidowy - bez niego wejscie na teren metra czy dworca niemożliwe.
 Relacje PM off  

#296 PostWysłany: 16 Gru 2021 08:39 

niebieski
Wypisz wymaluj jak w październiku. Zastanawiam się czy obecnie w ogóle jest możliwość zakupu Arte Card Kampania w postaci karty?

PS>W jaki sposób zaoszczędzilibyście na taksówce?

#297 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:12 

zaoszczedzilibysmy wsiadajac w miejski autobus lini 182 i dojezdzajac nim do kwatery na karcie ArteCard ;) - przystanek na ulicy na prawo od lotniska
 Relacje PM off  

#298 PostWysłany: 20 Gru 2021 11:52 

No ale jeśli pojechalibyście właśnie tym autobusem na pojedynczym bilecie kosztującym 1,10 EUR to też byście zaoszczędzili...
Bilety do kupienia na pewno w aplikacjach typu Dropticket, jeżeli nie u kierowcy czy gdzieś na dworcu lub koło przystanku. Nie mówiąc o tym, że samą Artecard także można ogarnąć przez internet.
 Relacje PM off  

#299 PostWysłany: 22 Gru 2021 21:49 
Awatar użytkownika

Loty: 92
Kilometry: 111 470
Obecnie biletu na autobus linii 182 nie nabędziecie u kierowcy. W autobusach ANM (zapewniających komunikacje po Napoli) kierowcy znajdują się w tzw. "strefie buforowej" i wsiadanie/wysiadanie odbywa się tylko drugimi i trzecimi drzwiami. Bilet na ww. linię można kupić w kiosku na lotnisku (zlokalizowany jest na samym końcu hali odlotów) lub za pośrednictwem aplikacji ANM.
kbk uważa post za pomocny.

#300 PostWysłany: 24 Gru 2021 10:46 

Ale jadąc za 1.10 miejskim autobusem na kwatere cały czas nie mielibyśmy Artecard.

Mając obecnie posiadaną wiedzę, że:
1. zakup "fizycznej" karty Artecard Campania 3 days graniczy z cudem;
2. zakup online jest intuicyjnie prosty (nie wymaga karty kredytowej, można zakupić przez PayPall);
3. data zakupu nie jest jednoznaczna z aktywacją karty (można to zrobić później) -
kupiłbym te karty online jeszcze w Polsce.

Mam nadzieję, że mój post pomoże komuś w organizacji wyjazdu do Neapolu, tak jak mi pomogła lektura tego czy też innych postów na tym forum.... i oto w tym wszystkim chodzi ;)

Wesołych Świąt !!!
 Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.

[ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], kubus571 oraz 2 gości