Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2014 14:26 

Wyspa ta jest rzadko odwiedzana. Nie ma na niej masowej turystyki. Spędziłem tam 2 tygodnie, więc podaję kilka info dla zainteresowanych.
Jest to najbardziej deszczowa wyspa. Byłem w grudniu i przez kilka dni mocno lało i wiało. Praktycznie nie ma plaż. Raptem kilka zatoczek z czarnym piaskiem.
Jedna z nich to Cancajos, parę kilometrów na południe od stolicy Santa Cruz de la Palma. Tam miałem bazę. Kawałek dalej w dół jest lotnisko. Jeżdżą dość często autobusy lotnisko - stolica. Drugi kierunek to stolica- Los Llanos ( drugie większe miasto). Poza tym , żeby zwiedzać potrzebny samochód. Działa tam, znana z innych wysp Cabrera Medina. Z niej korzystałem. Wszystko bezproblemowo.
Stolica wyspy to fajne miasteczko z deptakiem. Można dobrze zjeść, wypić ( zapalić miejscowe słynne cygaro) Jest tam kryty targ z lokalnymi produktami.
Środek wyspy zajmuje park narodowy Taburiente, z ogromnym urwiskiem. Są też ogromne teleskopy do obserwacji nieba ( tylko z zewnątrz, bo to nie dla turystów)
Południe porośnięte lasami, częściowo spalonymi w ogromnych pożarach parę lat temu.
No i wyspa słynie z plantacji pysznych,słodkich, małych kanaryjskich bananów.
Ogólnie ja się nie nudziłem i byłem b.zadowolony z pobytu.
Jednak nie jest to miejsce dla typowych "plażowiczów"
Hoteli jest mało, Głównie zespoły apartamentów pod długoterminowy wynajem.
Koniecznie trzeba mieć auto. Ceny były całkiem przystępne, podobne do innych wysp.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 01 Lip 2016 14:30, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 05 Lip 2014 17:30 

Spałem w tych apartamentach w Cancajos

http://www.lacaletaapartamentos.com/

Cena była 27 euro doba za 2 osoby + dziecko. To faktycznie mieszkanie. Salon, sypialnia, kompletnie wyposażona kuchnia i łazienka. Polecam. Blisko do plaży, czysto, można dokupić śniadania. Jest fajny basen. Auto standardowo po sezonie jakieś 22-25 euro doba. Tanie paliwo, używki, kosmetyki. W Santa Cruz de La Palma jest kilka supermarketów np Carrefour z dobrymi cenami.

Leciałem bezpośrednio z niemieckiego TUI czarterem z Hamburga za ok 130 euro RT z bagażem rejestrowanym.
Wyspa idealna dla miłośników Kanarów. ;)
Góra
 PM off
Robertos lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Gru 2015 11:46 

Jest jeszcze jeden sposób dotarcia na La Palmę, oprócz drogich lotów Binterem czy promów.
W stolicy wyspy, Santa Cruz de la Palma, spotkałem grupkę Polaków którzy przypłynęli tam wyczarterowanym na Teneryfie jachtem. Szczegółów cenowych nie pamiętam. Ale nie było to strasznie drogo, przy rozłożeniu kosztów na parę osób. W ten sposób płynęli po kolei od wyspy do wyspy.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2016 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Ja żałuję, że tak dobry cen już nie było w terminie Los Indianos- jednej z najciekawszych fiest kanaryjskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
ja lecę 19-26.11.2016 , nocleg w apartamentach polecanych przez jacakatowice ( dzięki ) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:09 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
o ja głupia wchodzę tu wczoraj, patrzę: Palma, myślę: Majorka - ee byłam :lol:
styczeń 4 dni 280 RT brać czy nie brać? oto jest pytanie... ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:14 

Zaraz naprzeciwko jest ciąg usługowo-handlowy. Wypożyczalnia aut, ze 2-3 knajpy. Ja przesiadywałem w "Tasca alavaska"
https://www.google.pl/maps/@28.6458871,-17.7595377,3a,75y,282.58h,82.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1svldXoWxWlrbbOWZ2U0boYw!2e0!7i13312!8i6656

Od wczesnego ranka otwarte. Świetna kawa, piwo, niedrogie drinki wieczorem. Lokalsi podjeżdżali tam od rana na tapasy. :D
Fajna, przyjazna atmosfera.
Cholera. Przypomnieliście mi La Palmę i chętnie bym powtórzył ...... 8-)


PS. To mylenie stolicy Majorki, Palma de Majorka z wyspą La Palma na Kanarach jest nagminne. ;)
Ale na tym forum ?/ :roll:
Góra
 PM off
Robertos lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2016 10:20 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@jacakatowice biczuję się, naprawdę :oops:
matura z geografii zdana na 5, 4 lata stażu na forum i taka wtopa
jak żyć :lol:
ps. nie wiedziałam, że U2 ma nowe kierunki... wiem, żadne usprawiedliwienie :D
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
@jacakatowice
będę na początku grudnia na wyspie, mam pytanko odnośnie pogody tj. czy jest taka znaczna różnica pomiędzy wschodem a zachodem wyspy? Podczas Twojego pobytu w grudniu lało w Cancajos czy w innych rejonach wyspy?
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2016 11:52 

Byłem w pierwszej połowie grudnia. Na 14 dni pobytu, były ze 3-4 deszczowe i wietrzne. Poza tym było słonecznie i ciepło. Paru odważnych pływało w oceanie.
W basenie apartamentów "La Caleta" woda zimna jak diabli. Nikt tam nie wchodził. Ale leżaki i opalanie jak najbardziej możliwe. Ogólnie to tam nie ma podziału pogodowego jak na Teneryfie i GC. Zimna północ, ciepłe południe.Wszędzie może nagle lunąć. Ale jest to krótko i pogoda szybko się poprawia. Sporo deszczu to i zielono tam jest. Najwięcej plantacji bananów.
Góra
 PM off
Robertos lubi ten post.
Robertos uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
A ja mam inne obserwacje pogodowe- Santa Cruz pochmurno, po drugiej stronie wyspy np. w Los LLanos/Tazacorte słońce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robertos lubi ten post.
Robertos uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:06 

Akna napisał(a):
A ja mam inne obserwacje pogodowe- Santa Cruz pochmurno, po drugiej stronie wyspy np. w Los LLanos/Tazacorte słońce.

Tam też byłem. I właśnie w Los Llianos zaskoczyła nas potężna ulewa. :D
A po powrocie do Cancajos było słonecznie.
Góra
 PM off
Robertos lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
W sumie Los Muchachos jest niezła barierą pogodową :)))
La Palma to świetne miejsce do wędrówek trekkingowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robertos lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:40 

Aż tak nad tym się nie zastanawiałem. Pogoda jak pogoda zawsze dobra, tylko trzeba się odpowiednio ubrać. :D Miałem jednak wrażenie, że to właśnie wschód wyspy jest cieplejszy, bo zachód wystawiony na wiatry od otwartego oceanu. Że jest bardziej podział wschód- zachód, a nie północ- południe i internety to potwierdzają.
Ale różnie może być.....
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Lip 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Kompendium wiedzy http://la-palma.pl/ :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lip 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dyskusję o samochodach wydzieliłem, La Palma po wczorajszej wrzucie będzie bardziej popularna na forum:

la-palma-kanary-wypozyczenie-samochodu,1435,96656

Proszę o dyskusję o samochodach w powyższym temacie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Lip 2016 14:29 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Chyba najładniejsza z Kanarów, choć pogoda bywa kapryśna. Byliśmy w listopadzie 2014 i o ile poranki były bardzo ciepłe, o tyle wieczorami wiało i zdarzały się mżawki. Mimo wszystko - zdecydowanie warto !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lip 2016 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
I w ramach porządków, nie będę dalej ciął tematu, ale z dyskusją nt. noclegów od razu zapraszam do odpowiedniego działu, ten temat zostawiam w dziale Atrakcje.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lip 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jak wrócicie to podzielcie się wrażeniami i jakimiś wskazówkami dot. wyspy :) Będę tam 21-25 marca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lip 2016 08:33 

A co chcesz jeszcze wiedzieć ?
Wróciłem..... :D
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group