Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2022 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Cześć,

chcę w tym roku zaliczyć ciut ponad 100 km Camino de Santiago czyli szlak Św Jakuba drogą francuską od Sarria. Strony www które znalazłem, to przede wszystkim przeżycia duchowe plus baaaardzo mało info praktycznych.
Dlatego mam kilka pytań.
1. Czy przełom września i października będzie dobrym okresem na wędrówkę, nie za gorąco??, czy lepiej koniec października?
2. Do kiedy funkcjonuje infrastruktura hotelowa, czy ewentualnie w listopadzie będzie coś jeszcze czynne? czy tylko ławka w parku.
3. Czy jest sens rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy na żywioł?

Thank you from the mountain

Załączniki:
walk-500-miles.jpg
walk-500-miles.jpg [ 41.48 KiB | Obejrzany 2000 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
 
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 09 Sie 2022 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
szedlem tylko krotki odcinek czerwiec 2019 w okolicy Santander korzystajac z polaczenia W6, funkcjonuja wzdluz trasy hostele dla pielgrzymow, bywalo ze bylem najmlodszym z nocujacych w pokoju wieloosobowym, a dawno minalem 4 z przodu. Nie wiem jak w glebi ladu ale trasa wzdluz oceanu jest piekna widokowo i bardzo dobrze oznaczona. Dodatkowo klimat jest łagodniejszy- polecam wzdluz oceanu :)

Załącznik:
camino.jpg
camino.jpg [ 151.3 KiB | Obejrzany 1992 razy ]

Załącznik:
camino1.jpg
camino1.jpg [ 197.2 KiB | Obejrzany 1992 razy ]

Załącznik:
camino2.jpg
camino2.jpg [ 181.42 KiB | Obejrzany 1992 razy ]

Załącznik:
camino 3.jpg
camino 3.jpg [ 86.59 KiB | Obejrzany 1992 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2022 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1364
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
1. Szliśmy na przełomie czerwca i lipca. W Galicji jest trochę inny klimat, w tym czasie w innych rejonach Hiszpanii było pod 40 stopni, a tam przyjemne 25. Nie wiem czy chciałbym tak późną jesienią tam iść, bo mogłoby być sporo deszczu.
2. Odcinek, który planujesz jest najpopularniejszy z wszystkich, więc zapewne jakieś albergue (schroniska dla pielgrzymów) będą otwarte. Choć nie wiem też, co się zmieniło w czasach pocovidowych...
3. Według mnie nie warto, to jest bardzo popularny szlak, z wieloma schroniskami dla pielgrzymów (i restauracjami serwującymi specjalne menu dnia). Dla tych, co nie dadzą rady jest nawet transport bagażu możliwy.

Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało:) Szliśmy trasą z León w 2019 roku (czyli też przez Sarrię)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2022 21:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
Menu dnia dla pielgrzymów? O co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2022 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
słuszną uwagę tu już kolega podał o klimacie na północy Hiszpanii, tam upały bywają bardzo rzadko, więc wydaje mi się że już pocz. września byłby dobry, przełom sierpnia / października to już może być sporo opadów, a listopad to w ogóle zapomnij, bo nie dość że kiepska pogoda to jeszcze dzień krótki po zmianie czasu

przejrzyj historyczne dane meteorologiczne z paru lat żeby dowiedzieć się szczegółów, wyciągnij średnią i voila, nic lepszego się tu nie wymyśli
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2022 23:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Wintermute napisał(a):
Menu dnia dla pielgrzymów? O co chodzi?


https://caminotravelcenter.com/blog/pil ... -about-it/

:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Wintermute uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Sie 2022 23:27 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 827
złoty
@Wintermute Jeśli chodzi o "menu dnia" to nie tylko na Camiono ale w całej Hiszpanii w porze obiadu większość restauracji ma ofertę specjalną. Płacisz 10-14 euro i w tej cenie masz dwa dania, deser oraz wodę i wino do picia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2022 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@eskie Ja tylko potwierdzę - z końcem października może być deszczowo (i to mocno). Przełom września i października jest jak najbardziej OK jeśli chodzi o tamte rejony.
Udanej wyprawy i napisz coś o niej po fakcie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2022 07:32 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
KL_user napisał(a):
@Wintermute Jeśli chodzi o "menu dnia" to nie tylko na Camiono ale w całej Hiszpanii w porze obiadu większość restauracji ma ofertę specjalną. Płacisz 10-14 euro i w tej cenie masz dwa dania, deser oraz wodę i wino do picia.

Takich rzeczy to tutaj raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć. Chodzi o specjalne menu dnia dla pielgrzymów. Czytaj przed napisaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2024 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
właśnie wróciłem z mojego pierwszego Camino :)
zrobiłem tylko odcinek Porto - Ponte De Lima - niestety przez 3 dni padało,
bardziej taka droga życia mi wyszła,
Za to w Albergach nocowałem sam lub sam +1,
ogólnie nie polecam stycznia ponieważ po za deszczem słonce też dość szybko zachodzi a częściowe idzie się drogą dwupasmową po poboczu!(10-15 % trasy),
na plus świetne ceny - MENU (ryba, chipsy, sałatka, zupa, pól litra wina i kawa 8 Euro to standard),
klimat wędrówki jak po polskich wioskach, ludzie przyjaźni, oznakowanie świetne,
do noclegów polecam - www.gronze.com
Bom Caminhos,

aaa co myśle? pierwsze zdanie jest wskazówką - planuje skończyć trasę w maju 2025
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2024 17:03 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 349
Ja właśnie dziś zarezerwowałem lot do OPO z WRO na wrzesień, ale trasę z OPO do SCQ przejadę pociągiem/autobusem i to z przerwą w Vigo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group