Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Saloniki ?
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2012 21:25 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Polecacie jakieś miejsce na nocleg oczywiści e relatywnie tanich pieniądzach
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Saloniki ?
#2 PostWysłany: 29 Wrz 2012 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Właśnie wróciłem wyprawy po Bałkanach i przykrością muszę stwierdzić, że było to najbrzydze miejsce na trasie. Niemiłosierny hałas, tłok, upał. Przez jeden dzień zobaczyłem więcej żebraków niż przez całe pozostałe dwa tygodnie. Poza tym wszystko strajkowało (koleje, autobusy miejskie, muzea, nawet pizza hut).

Ale wracając do sedna sprawy - Saloniki to miasto portowe, co sprzyja budżetowym noclegom. Trzeba tylko uważać, aby nie trafić na przybytek uciech ;) jak mi się zdarzyło w Tangerze. Najwięcej tanich hotelików jest skupionych w centrum, w okolicach skrzyżowania Egnatia i Leontos Sofou. Za pokój 3-os. bez łazienki w hotelu Kastoria płaciliśmy 30€.

Bilet jednorazowy na autobus (o ile komunikacja miejska nie strajkuje) kosztuje 0,8€ (0,9€ w autobusie), bilet dobowy 4€. Wypożyczenie samochodu od 30€ za dobę - warto odwiedzić płw. Chalcydycki i koniecznie Meteory (choć to już trochę daleko).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki ?
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2012 15:27 

Rejestracja: 13 Gru 2010
Posty: 87
Potwierdzam. Saloniki nie są ładne. Jeśli ktoś się zastanawia czy jechać to ja odradzam, ale kto co lubi:)
_________________
Image
Fanpejdż: https://www.facebook.com/Sosenwdrodze/? ... rdc=1&_rdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki ?
#4 PostWysłany: 25 Maj 2013 20:09 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Saloniki są świetne jako punkt wypadowy na półwysep Chalkidiki, przy okazji można zwiedzić miasto, ale nie więcej niż na 1 dzień. Przy większej ilości noclegów będzie to męczarnią - zgiełk, duży ruch samochodów, typowe zatłoczone duże miasto, więc lepiej uciekać gdzieś do mniejszych miejscowości jak chce się wypocząć.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki ?
#5 PostWysłany: 25 Maj 2013 20:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
jedyne co fajne, to niezliczona ilość cukierni i niewiarygodne wprost ciastka i ciasteczka :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2014 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
W Salonikach spałem w 2 obiektach (pomiędzy byłem jeszcze w Atenach). Trzeba sprawdzać pojedyncze daty nawet przy dłuższym pobycie bo z tego co zauważyłem nie zawsze i nie we wszystkie dni ceny są takie same.

Rent Rooms Thessaloniki - czysto, duże pokoje wieloosobowe, nie ma problemu z check-in po 24-tej (ale trzeba to wcześniej zgłosić, bo muszą zostawić kod do drzwi wejściowych oraz w skrytce klucz do pokoju). Ja spałem w India, z widokiem na Uniwerek. Wbrew opiniom innych nie było słychać odgłosów ulicy. W cenie śniadanie (4 zestawy do wyboru, odradzam ten z parówkami bo są ohydne). Do przystanku N78 jakieś 300m. Do przystanku 78 ok. 650m

Pella Hotel ** - świetne położenie i atrakcyjna cena pokoju 1os (tylko pojedyncze daty). Śniadanie 3 euro (nie wliczone w cenę), dobre i obfite jak na greckie standardy. Zastrzeżenia można mieć tylko do łazienek, ale to wszędzie tak jest w obiektach budżetowych. Recepcja czynna 24h. Do przystanku 78 z lotniska ok. 550m, na lotnisko ok. 700m.

Załącznik:
Saloniki-bus-78-i-N78.jpg
Saloniki-bus-78-i-N78.jpg [ 236.71 KiB | Obejrzany 4654 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2014 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja z kolei odradzam hotel Kastoria.
http://www.booking.com/hotel/gr/kastoria.pl.html
Jedyną zaletą jest lokalizacja. Poza tym brudno, niesamowity hałas, drzwi do ubikacji się nie zamykają (trzeba je trzymać załatwiając sprawę), o ciepłej wodzie nie słyszeli. Jak ktoś trafnie ujął w komentarzu - "nora prostytutki".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2014 09:39 

Ja mogę polecić Hotel Rotonda na Monastiriou - http://www.booking.com/hotel/gr/rotonda ... 975;dcid=4 Blisko do dworca kolejowego i przystanku autobusowego. Miła obsługa, nie najgorszy standard. Śniadanie bardzo przyzwoite.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2014 10:32 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
krasnal napisał(a):
Ja z kolei odradzam hotel Kastoria.
http://www.booking.com/hotel/gr/kastoria.pl.html
Jedyną zaletą jest lokalizacja. Poza tym brudno, niesamowity hałas, drzwi do ubikacji się nie zamykają (trzeba je trzymać załatwiając sprawę), o ciepłej wodzie nie słyszeli. Jak ktoś trafnie ujął w komentarzu - "nora prostytutki".

W pełni się zgodzę z tą opinią. Miałam "przyjemność" nocowania w tym szumnie nazwanym HOTELU w 2013 roku i warunki były po prostu tragiczne. Hałas od strony ulicy, co wiąże się z noca spędzoną ze stoperami w uszach, dodatkowo łazienki w obleśnym stanie, o zamknach w drzwiach nikt tam nie słyszał. Dobrze chociaż że była umywalka w pokoju.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2022 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Up, czy ktoś coś aktualnie poleca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group