Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Lis 2016 01:41 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
z tego wątku wynika, że nie ma przechowalni na lotnisku

https://forum.virtualtourist.com/Bucharest-520545-6-10049889/Does-anyone-know-if-there-is-a-luggage-storage-at-Otopeni-airport.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
 
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#42 PostWysłany: 14 Lis 2016 19:50 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Bukareszt-Otopeni w części odlotów...

Na górze są sklepy + automaty (napoje, kawa, itp), na dole część z jedzeniem.
Najtaniej jest w automatach na górze - woda (butelka 0,5litra) 8 lei, kawa 6 lei. Na dole drożej (woda 10 lei, kawa od 10 lei wzwyż)

Jedzenie dość drogie - ceny kanapek zaczynały się od około 30 lei.
Na zdjęciu kawałek "cennika" z Burger Kinga.

Na odlotach jest kantor - ale kursy słabe (tak 10% mniej niż powinno być). Zresztą podobnie jest na przylotach. Dopiero w centrum normalne kursy.
Natomiast co ciekawe - na lotnisku można płacić (np. za jedzenie) w EUR i kurs przeliczeniowy lepszy niż w najlepszych kantorach w centrum. Nie wiem, może mają narzucone w takich punktach przeliczanie waluty po kursie średnim?

Załączniki:
otopeni_burger_king_.jpg
otopeni_burger_king_.jpg [ 156.83 KiB | Obejrzany 5300 razy ]


Ostatnio edytowany przez golen, 14 Lis 2016 21:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ciamek uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 14 Lis 2016 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Pytanie o te zagmatwane autobusy do tych co wrócili:

1. Proszę o wyjaśnienie czy można kupić kartę MAGNETYCZNĄ za 1,60 RON i potem ją sobie uzupełniać gdy potrzebujemy się przejechać autobusem czy tylko można papierową z minimum 2 przejazdami?

2. Jeśli już wezmę tę kartę papierową z 2 przejazdami ekspresowymi a będę chciał się na mieście przesiąść na inny autobus podjeżdżający pod hotel ale już nie ekspresowy to mam kupować nową kartę papierową czy nie?

3. Skoro przejazd ekspresowy (na autobus 780, 783) kosztuje 3,50 RON to ile kosztuje przejazd zwykłym autobusem w centrum?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Lis 2016 21:18 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Na te pytania nie odpowiem - ale mogę napisać o swoich doświadczeniach - na lotnisku chciałem po 2 przejazdy na 783 dla 4 osób.
Dostałem taką kartę (na paragonie jest 3,70 za kartę): http://www.ratb.ro/eng/card_activ_eng.php

Czyli po tym co jest na tej stronie mogę wnioskować, że jest to "Non-nominal Activ card:"

Na którą to kartę zostały wgrane 4*7 leja (2 przejazdy expresowym - każdy przejazd 3,50) (na paragonie jest 2CalExpNenominale 7,00 x 4).
Z tej strony http://www.ratb.ro/eng/expres_eng.php wynika, że można kupić 2 przejazdy na autobus ekspresowy albo 10 przejazdów.

Technicznie kasowanie dla 4 osób - pierwsze zbliżenie karty do kasownika (pierwsza osoba), potem przycisk "2" na kasowniku, zbliżenie karty - 2ga osoba, znowu przycisk "2" zbliżenie karty, itd.
Jak się potem kartę przyłożyło - to wyświetlało na kasowniku, że jest ważny przejazd dla 4 osób.

Same ceny biletów (ekspresowe, miejskie, podmiejskie) są tutaj:
http://www.ratb.ro/eng/portofel_electronic_eng.php

Ale z innych typów biletów nie korzystałem. Tylko ekspresowy na 783.

Korzystaliśmy też z taksówek - tych po 1,39 lei za km. (trzeba patrzeć - jest stawka napisana na boku samochodu, bo są też droższe taksówki po 1,99 czy te drugie z lotniska po 3,5). I było ok, kierowcy włączali od razu licznik i nic nie próbowali naciągać.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Lis 2016 02:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
My jak ostatnio byliśmy, to kląłem, na czym świat stoi, że nie da się kupić biletu 7-dniowego (bo i sprzedawcy w budkach zachowywali się co najmniej dziwnie), a kolega, który pojechał dzień wcześniej - podobnie jak przedmówca - kupił sobie twardą kartę i potem na nią nagrywał.
Tak czy inaczej - szczerze nienawidzę tych elektronicznych wynalazków, które utrudniają ludziom życie i służą bohaterskiemu rozwiązywaniu uprzednio stworzonych problemów. Ale ile przy tym można dostać bombonierek od dostawców systemów!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lis 2016 10:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Taksówki są rzeczywiście szokująco tanie. Taką zwykłą ze stawką 1,39 jechaliśmy z hotelu w centrum na lotnisko o 4.30 rano (a raczej jeszcze w nocy). Zapłaciliśmy ok 30 RON. :shock:

Za to samo lotnisko jest koszmarne: pół godziny w kolejce do security, ludzie pchają się z każdej strony, zero organizacji, pracownicy ospale przesuwają bagaże. A potem kolejne 20 minut w kolejce do kontroli paszportowej - tutaj jeszcze większy bałagan, pozrywane pasy kolejkowe, przepychanie w każdym kierunku. Zero pracowników pilnujących porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Autobusy w centrum nie mają sensu, bo wszędzie z grubsza dojedziesz metrem. 10-przejazdowy bilet kosztuje 20 RON (wychodzi jakieś 2 zł za przejazd).

780 z OTP do dworca Gara de Nord (i dalej obok do Basarab) jeździ od 5:25 do 23:10 (w tygodniu) lub 23:00 (weekend).
Rozkład http://www.ratb.ro/v_bus_urban.php?tlin1=780
783 z OTP do centrum (zalicza na koniec najważniejsze place: Piata Victoriaei, Piata Romana, Piata 21 Decemre i Piata Unirii) jeździ całą dobę, cały tydzień, co pół godziny mniej więcej.
Rozkład http://www.ratb.ro/v_bus_urban.php?tlin1=783

Wracałem na OTP spod dworca głównego (Gara de Nord) i znalezienie przystanku 780 faktycznie nie jest łatwe, to boczna uliczka, zaznaczyłem przystanek na mapie: https://goo.gl/maps/Yi6hDvFiSBD2
Na samym przystanku jedyne oznaczenie z numerami autobusów znajduje się na słupie koło wiaty:
Załącznik:
f4f_OTP_780.jpg
f4f_OTP_780.jpg [ 119.08 KiB | Obejrzany 5162 razy ]
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 15 Lis 2016 22:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Mario21 napisał(a):
Autobusy w centrum nie mają sensu, bo wszędzie z grubsza dojedziesz metrem. 10-przejazdowy bilet kosztuje 20 RON (wychodzi jakieś 2 zł za przejazd).

To zależy, jak długo ktoś tam chce przebywać. Całodzienny kosztuje tylko 8 lejów. Na komunikację naziemną zresztą też 8 (a tygodniowy 17). Tylko dochodzi jeszcze haracz za kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Lis 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Hej, a nie mają tam zwykłych biletów JEDNORAZOWYCH tak jak w Polsce? Trzeba kupować do biletu obowiązkowo kodowaną kartę na minimum ileś przejazdów? :roll:

Bo chciałbym tylko z lotniska jechać autobusem a już z powrotem na wczesny lot wezmę taksówkę.
Minimum na tej karcie to 2 przejazdy ekspresowe / 10 normalnych z tego co widziałem, zgadza się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Lis 2016 20:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No prawie. Można kupić od 2 do 10 przejazdów (zwykłych, podmiejskich lub lotniskowych). "Normalnych" biletów nie ma. Normalność nie jest dziś w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Lis 2016 10:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Jedz taksa w obie. Ie ma oplaty startowej placisz tylko za kilometry. Oficjalna oplata to 1,39 lei/km
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 19 Lis 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
obibok napisał(a):
Mario21 napisał(a):
Autobusy w centrum nie mają sensu, bo wszędzie z grubsza dojedziesz metrem. 10-przejazdowy bilet kosztuje 20 RON (wychodzi jakieś 2 zł za przejazd).

To zależy, jak długo ktoś tam chce przebywać. Całodzienny kosztuje tylko 8 lejów. Na komunikację naziemną zresztą też 8 (a tygodniowy 17). Tylko dochodzi jeszcze haracz za kartę.


No ja właśnie byłem na 2 dni, metro jest lepsze, bo szybsze, regularne i bez korków :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Lis 2016 21:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Dla tych wracajacych do SXF rejsem o 20 Uwaga korki. Jechalem 1:10 na lotnisko z Uniwersytetu.
Pani w budzie na lotnisku mowi dobrze po angielsku ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Lis 2016 22:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Mario21 napisał(a):
No ja właśnie byłem na 2 dni, metro jest lepsze, bo szybsze, regularne i bez korków :)

No to chyba lepiej kupić 2 bilety całodzienne po 8 lejów, niż jeden 10-przejazdowy za 20?
Natomiast ja metrem za granicą to tylko w ostateczności albo jak się spieszę. Guzik z niego widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Lis 2016 03:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
oskiboski napisał(a):
Jedz taksa w obie. Ie ma oplaty startowej placisz tylko za kilometry. Oficjalna oplata to 1,39 lei/km


Nie do końca to prawda.
Opłata startowa jest i wynosi 1,39 lei (tyle co za 1 km) ale to i tak taniej niż u nas 8zł.
Jeśli taxi stoi w korku to taksometr przełącza się na opłatę godzinową i nalicza opłatę za każdą minutę.
Dlatego w takiej sytuacji wyjdzie więcej niż te 1,39 lei/km. ale nie są to duże kwoty i na pewno już przy 2 podróżujących osobach warto się pokusić o transport taxi. W Europie tańsze taksówki spotkałem tylko w Mołdawii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Lis 2016 13:27 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
W uzupełnieniu cen taksówek - te najtańsze, które mają stawkę 1,39 lei km, stawkę za godzinę mają 13,90 lei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Lis 2016 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
obibok napisał(a):
Mario21 napisał(a):
No ja właśnie byłem na 2 dni, metro jest lepsze, bo szybsze, regularne i bez korków :)

No to chyba lepiej kupić 2 bilety całodzienne po 8 lejów, niż jeden 10-przejazdowy za 20?
Natomiast ja metrem za granicą to tylko w ostateczności albo jak się spieszę. Guzik z niego widać.


Napisałem, że metro jest lepsze od naziemnej, nie o cenach biletów. Ja lubię podróżować po miastach na surykata - co wysiadka ze stacji, to zaskoczenie nowym otoczeniem :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Lis 2016 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Odstąpię kartę na której zakodowane są dwa bilety na autobus ekspresowy (np. 780, 783). Starczy na dojazd z lotniska i z powrotem dla 1 osoby lub dla 2 osób na jeden przejazd. Na tę kartę można tez zakodować bilety na zwykłe autobusy w Bukareszcie. Odstąpię za free, tylko niech sobie ktoś odbierze w stolicy, albo da na znaczek to wyślę.
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:00 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Zdecydowanie polecam w Bukareszcie Ubera. Szybko, tanio i nikt was nie oszuka. Bezgotowkowo i wygodnie. Bylem 2 tygodnie temu. Super opcja. Zaliczylem 4 kursy po miescie
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 07 Gru 2016 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Wróciłem z Bukaresztu i mogę komuś odstąpić za free kartę którą otrzymałem od użytkownika Continenttrotter (kilka postów wyżej).
Zużyłem 1 przejazd więc została karta + 1 przejazd na autobus ekspresowy 780 lub 783 którymi dojedziemy z lotniska do centrum lub na główny dworzec kolejowy Gara de Nord.

Jakby ktoś chciał to priv, odbiór osobisty Warszawa Śródmieście - okolice Intraco/Arkadia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group