Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bukareszt
#41 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:36 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Revan_ napisał(a):
My wzięliśmy pełen komplet, tj. wnętrze parlamentu, wyjście na dach i podziemia, ale tylko dlatego, że na uboższą wersję musielibyśmy długo czekać. Jak będziesz mieć wybór to zdecydowanie nie warto wchodzić do podziemi. Nic tam ciekawego nie ma i więcej zajmuje schodzenie niż samo zwiedzanie piwnic. Warto na pewno wjechać na dach, bo można zrobić ładne panoramki Bukaresztu :)


Podzielam opinię. Dach na tak, podziemia na nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Bukareszt
#42 PostWysłany: 15 Paź 2016 00:22 

Jesli miałbym porównywać Bukareszt z np .Budapesztem to wybrałbym ten pierwszy. Byłem tydzień temu i szczerze polecam ,zwłaszcza za 43 zł z Berlina. Miasto troche zaniedbane ,ale ma swój klimat. Za euro płacą 4,4 leja w każdym kantorze bez prowizji.Na dworcu Gara de Nord można spędzić dużo czasu , jest kupa knajp ,nawet sklepik z piwem ,które można pić na stolikach obok za 2,7 lei . Wybrałem sie na wycieczke zweidzać zamki w Karpatach następnego dnia.Po dotarciu do Braszova nie jest tak lekko,przynajmniej w wolną sobotę. Do zamku Ples nie dotarłem ,jedynie do zamku Drakuli ,nic specialnego tylko owiany legęndą. Chciałem z Braszova pojechać pociągiem do Timisoary ,jednak zniechęciła mnie sama jazda ponad 10 godz z przesiadką. Wróciłem do Bukaresztu i następnego dnia krajówką poleciałem rano do Tymisoary. Cały dzień w tej wsi dał mi się we znaki . Mało co zobaczyłem,chlapało na kołnierz i większośc dnia przesiedziałem w knajpach /piwo kuflowe 4 , dobry obiad 20 lei/ Wróciłem po 22 do Berlina zajechany jak .... i udało mi się wrócic na 7 do pracy dzieki PB z SXF który grzecznościowo wysadził mnie o 4 w Legnicy.
Góra
 PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#43 PostWysłany: 19 Paź 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
sobo napisał(a):
Dzięki wielkie, właśnie opuściłem OTP.

Od siebie mogę dodać że bardzo dobre są te piekarnie.
BUKARESZT to max 1 dzień, wieczorem ten największy budynek nie jest dobrze oświetlony. Jak byłem to niestety WSZYSTKIE kościoły były remontowane, także łuk. Dostać się można wszędzie metrem, co nas zdziwiło jeździ co 7-10 min.

P. S.
Nie można pić alko w miejscach publicznych
Orientujesz się jak to dokładnie wygląda ? Mandat od razu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#44 PostWysłany: 29 Paź 2016 22:31 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Mam pytanie o rezerwację online wycieczki po parlamencie.Wybrałem datę godzinę i jaka opcja trasy.Dostałem maila z potwierdzeniem i nie wiem czy mam do nich zadzwonić i potwiedzic?Bedzie 3 osoby w sumie,ja podałem tylko moje dane.Czy musze podać dane wszystkich osób?Ktoś rezerwował przez internet i wyjaśni mi cały proces?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#45 PostWysłany: 29 Paź 2016 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Zarezerwowałem mailowo, nie potwierdzałem, poszedłem, a tam inne toury na inne godziny. O rezerwacji online nawet zapomniałem, nikt nie pytał. Na tę godzinę, na którą przyszedłem, chciałem zwykły, a był tylko zwykły+dach. I warto sprawdzić wcześniej, z której strony jest wejście. Gdybym musiał ten budynek okrążać, nie byłbym szczęśliwy :)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#46 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Moim zdaniem rezerwacja mailowa zwiedzania to pic na wodę. W poniedziałek byłem w parlamencie i bez problemu można było wykupić zwiedzanie na dwie różne godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#47 PostWysłany: 09 Lis 2016 22:15 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
slawol92 napisał(a):
Warto też odwiedzić dawną rezydencję Ceaușescu. Muzeum dla zwiedzających otwarto dopiero w marcu tego roku, więc jest to świeża atrakcja.
Wejście tylko z przewodnikiem, 30lei normalny i 15 lei ulgowy. Przewodnik opowiada po rumuńsku. Opcja z przewodnikiem w j. angielskim kosztuje 15lei więcej.

Fajna sprawa :) Bilety dostępne od ręki czy też trzeba rezerwować z wyprzedzeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#48 PostWysłany: 10 Lis 2016 01:42 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
można zarezerwować
http://palatulprimaverii.ro/?page_id=716
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#49 PostWysłany: 10 Lis 2016 14:49 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@golen Dzięki, a kojarzysz może, czy można tam robić zdjęcia? Bo na stronie jest ikonka z przekreślonym aparatem, tylko że z fleszem, więc nie wiem, czy nie można w ogóle, czy bez lampy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#50 PostWysłany: 10 Lis 2016 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Zdjęcia można robić po uiszczeniu opłaty, bodajże 30 lei.


Do wycięcia - opłata 30 lei obowiązuje w Pałacu Ludu, nie Palatul Primaverii
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#51 PostWysłany: 10 Lis 2016 23:16 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
O Parlamencie wiem, dlatego pytam o rezydencję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#52 PostWysłany: 11 Lis 2016 02:12 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Jeszcze mam jedno pytanie: można dostać się na górę Łuku Triumfalnego? Nie ma o tym konkretnej informacji w necie, natknąłem się tylko na takową, że można wejść w ichnie święto niepodległości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#53 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nie będę tu pisał o szczegółowych atrakcjach, ale taki luźny post.

Pierwsza wizyta w Bukareszcie za mną i na pewno nie ostatnia, bo to świetne miasto, idealne na weekendowy wypad. Dużo się dzieje, imprezy, koncerty.
"Starówka" akurat niespecjalnie mi przypadła do gustu, taka pudrowana trochę. Okolice Piaţa Unirii średnie, ale za to bardzo fajne i klimatyczne są okolice Piața Odeon i tam jest imho idealne miejsce na nocleg, ładne też są okolice dzielnicy żydowskiej. W ogóle to warto po prostu łazić bez celu i odkrywać, ale to chyba oczywista oczywistość.
Masa perełek architektonicznych poukrywana między blokami, bardzo dużo parków, niestety o tej porze roku brak zieleni, ale jak się zazieleni to musi być pięknie.
Generalnie na południe od rzeki miasto jest dużo bardziej "dzikie" i zapuszczone.
Bukareszt to nie Rzym, ale mi się bardziej podobał niż wspominany tutaj Kijów, Belgrad czy Skopje. A pisanie o dziurach w chodnikach to jakaś farsa, bo w Paryżu ich nie ma :lol: Proponuję zmienić kierunek na Skandynawię, tam trawa jest zawsze zielona ;)
Ludzie życzliwi, ale nie nachalni, mało turystów, bardzo dobre jedzenie, ceny zbliżone do polskich. Mocno niedoceniane miasto moim zdaniem.

Kilka pstryków na zachętę

Załączniki:
P1020325.JPG
P1020325.JPG [ 99.08 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020295.JPG
P1020295.JPG [ 116.88 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020410.JPG
P1020410.JPG [ 143.16 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020584.JPG
P1020584.JPG [ 112.2 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
$ROD764Y.JPG
$ROD764Y.JPG [ 304.34 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020355.JPG
P1020355.JPG [ 309.9 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020366.JPG
P1020366.JPG [ 268.57 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020374.JPG
P1020374.JPG [ 288.52 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020394.JPG
P1020394.JPG [ 259.21 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020412.JPG
P1020412.JPG [ 204.29 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
P1020556.JPG
P1020556.JPG [ 170.75 KiB | Obejrzany 6467 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#54 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:21 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 9
Nie zgadzam się z opinią, że Bukareszt jest na jeden dzień. Obok zwiedzenia „Pentagonu” warto wybrać się do „Ceausescu House”. Bilet nie jest tani ale warto (największe wrażenie zrobił na mnie basen). Nowocześnie prezentuje się Muzeum Historii Naturalnej. Natomiast muzeum wsi nieco zawiodło (widziałem lepsze tego typu obiekty w Kijowie, we Lwowie czy na Wdzydzach). Stare miasto może nie jest za duże i wymaga rewitalizacji, acz klimaty zdecydowanie fajniejsze od warszawskich. Zwłaszcza po zmroku. Wizyta w „Caru' cu Bere” obowiązkowa. Ogółem miasto jest „zapuszczone” ale posiada wiele perełek architektonicznych. Cerkwie otoczone blokami, najdłużej szukałem „Księżniczki Bălașy”.

Na jeden dzień to można wybrać się z Bukaresztu do Konstancy by zamoczyć stopy, czy też buty w Morzu Czarnym. Nieopodal pięknej prawosławnej katedry znajduje się meczet Karola I. Z minaretu można podziwiać panoramę miasta. Pozostaje mieć nadzieję, ze niszczejący budynek kasyna doczeka się odrodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#55 PostWysłany: 06 Wrz 2018 09:50 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Po powrocie z Bukaresztu mam, jak na razie mieszane uczucia. Z pewnością miasto warto odwiedzić i to zdecydowanie nie na jeden dzień/ Przyjechaliśmy na miejsce wieczorem i pierwsze wrażenie mieliśmy raczej negatywne. Widać, że sporo się dzieje, jednak miasto cały czas dość zaniedbane. Mnóstwo pięknych kamienic, które się uchowały, niszczeje. Starówka pełna dyskotek i klubów nocnych oraz knajp z naganiaczami. Wchodząc w boczną uliczkę, znaleźliśmy fajne miejsce z craftami.
W kolejne dni odchodziliśmy od centrum i Bukareszt okazał się fajnym, bardzo zielonym miastem z całkiem sporą liczbą ciekawych budynków i instalacji. Starówka poz weekendami (które trwają do poniedziałkowego rana) też okazała się przyjemniejsza.
Ogromny plus za to, że kontynuują zamysł architektoniczny Ceaușescu. OK miasto musiało być piękne, zanim on je zniszczył, jednak skoro juz ta się wydarzyło fajnie, że robią z tego coś co ich charakteryzuje. Większość bloków wybudowanych w '90 do tego stylu nawiązuje.
Minusem jest strasznie chaotyczny ruch uliczny, wszechobecne szerokie ulice, korki, klaksony itp i przebijanie się przez skrzyżowania z niewyregulowanymi światłami. Tak jak w Brasov jest miejscem, gdzie bardzo widać postęp, nowoczesne myślenie o mieście tu tego bardzo brakuje. Jednak polecam;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#56 PostWysłany: 06 Wrz 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Ruch uliczny faktycznie - totalny chaos, pierwszy raz w życiu widziałam 4 stłuczki w ciągu 20 minut.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#57 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:16 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Jak na mój ogląd sytuacji, przy tym chaosie i tak wypadków jest bardzo mało. Dodam, że piesi też chodzą dość specyficznie, czekając na zielone nie na chodniku a na jezdni.
Zupełnie inaczej jest w Transylwanii. Tu ruch płynny, prawie brak świateł, wystarczy podejść do pasów i samochody staję. Pełna kultura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#58 PostWysłany: 03 Lis 2018 17:17 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
A czy w okolicach Bukaresztu jest coś godnego uwagi? Mocno waham się pomiedzy wylotem tam na 3-4 dni a takim samym pobytem w Charkowie i okolicach, gdzie chociaż nie ma wątpliwości, że nie ma nic ciekawego ale chociaż będę królem życia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#59 PostWysłany: 03 Mar 2019 20:11 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Kompletnie nie rozumiem podejścia, ze Bukareszt jest na jeden czy dwa dni. Gdzieś przeczytałam, że Bukareszt to trudne piękno i może to właśnie w tym rzecz.

Z miejsc, które polecam:
- rezydencja Ceausescu - wstęp warto sobie zabookowac, 50 RON, 1h
Okolica rezydencji jest bardzo przyjemna do spacerów i na kawę. Stamtąd można pójść do
- park Michała I - oprócz wielkiego skansenu (15 RON) jest miejsce do relaksu nad jeziorem, można zjeść ziemniaczane spirale czy kukurydze, zaraz obok
- luk triumfalny z dupą :lol:

- płac konstytucji i bulwar Unirii - monumentalna, spójna architektura

Uwaga: od 1/03 do czerwca Pałac Parlamentu jest zamknięty dla zwiedzających (powody bezpieczeństwa, Rumunia ma prezydencję europejska) - z przykrością wiec nie mogę tego polecić.

Nieodpłatnie:
- są dwa świetne walking toury z BTrip Bucharest, jeden o 10.30 (monarchia vs. komunizm) i drugi o 15.00 (legendy starego miasta), ok. 2h każdy, co łaska - jak to na walking tourach. Mnóstwo ciekawostek, a naprawdę trudni byłoby to wszystko przyswoić na własna rękę. Okazuje się, ze Bukareszt ma piękne miejsca zupełnie darmo.
- architektura - nic tylko chodzić i się zachwycać eklektyzmem stylu francuskiego, komunistycznego modernizmu, neorumunskiego i nowoczesnego oraz płakać nad stanem większości obiektów.
- jest trasa z muralami, jeśli ktoś się lubuje w tym.

Metro jest niesamowite - tak kampowej stacji jak Uniwersytet to nie widziałam, inne stacje w lepszym stanie, niektóre współfinansowane przez UE. Dzienny (do końca dnia) 8RON.

Jeśli ktoś miewa flashback nieodżałowanego warszawskiego Traffica, Carturesti Carusel ukoi jego skołatane serduszko.

O jedzeniu napiszę w części gastronomicznej, ale kawiarni jest mnóstwo, wiec nawet przysiąść i popatrzeć na ludzi jest fajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Amalasunta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bukareszt
#60 PostWysłany: 05 Cze 2019 11:24 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Będę w Bukareszcie 2 dni. 3-go dnia chce pojechać do Braszowa. Myślicie że to lepsze rozwiązanie niż Bukareszt w 1 dzień, a dwa pozostałe Braszów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group