Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Czy znajdzie się ktoś, kto przewinął się przez drugie lotnisko w BA czyli AEP ?

Ceny taxi wygrzebane w necie wyglądają zachęcająco (3-4usd) ale nie wiem na ile to aktualne. Tylko tutaj http://www.airportbuenosaires.com/trans ... arque.html wygrzebałem jakieś info o busach z lotniska do miasta:

- nr 33 na Retiro
- nr 37 na Plaza del Congreso znajdująca się już w zasadzie w centrum
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 11 Paź 2015 10:58 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Miałem przyjemność korzystać dwukrotnie z lotniska AEP. Dojazd z/do centrum jest łatwy i szybki. Trasą wzdłuż lotniska jedzie co najmniej kilka autobusów, i zatrzymują się naprzeciw terminalu (z tym, że chyba lepiej uprzedzić kierowcę, żeby na pewno się zatrzymał). Najwięcej linii odjeżdża z okolic dw. Retiro. Z powrotem jest jeszcze łatwiej, bo nie trzeba szukać przystanku, co w centrum się zdarza. Co do taksówki, to nie korzystałem na tej trasie. Cena jednak wydaje się być nierealnie niska, ale ja byłem tam 3 lata temu, to może ze zwględu na dewaluację peso, ceny w usd spadły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2015 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Pamietam, ze nie moglismy znalezc przystanku, czesc trasy przeszlismy pieszo, a gdzies tak z okolicy skrzyzowania ulic Montevideo/Alvear pojechalismy taksowka. Nie pamietam ile zaplacilismy, 60 ARS moze. Drogie taksowki tam nie sa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:11 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Prosze zwrocic uwage i na ten fakt ...ze kierowcy w Bs. As (taxi) wykorzystuja fakt ze ludzie przyjezdni nie znaja zwykle miasta i woza pasazera okreznymi drogami aby "nabic kase"...faktem jest kurs obecny dolara jest 1:16 wiec porownujac ceny np z polskimi byc moze nie jest tak droga ...niemniej branza taksowkarzy w Bs. As to mafia
Polecam busy jak ktos wczesniej wspomnial ....
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
marcino123 napisał(a):
Czy znajdzie się ktoś, kto przewinął się przez drugie lotnisko w BA czyli AEP ?

Ceny taxi wygrzebane w necie wyglądają zachęcająco (3-4usd) ale nie wiem na ile to aktualne. Tylko tutaj http://www.airportbuenosaires.com/trans ... arque.html wygrzebałem jakieś info o busach z lotniska do miasta:

- nr 33 na Retiro
- nr 37 na Plaza del Congreso znajdująca się już w zasadzie w centrum

Marcino . Zobacz tutaj może coś Ci pomoże http://www.omnilineas.com.ar/buenos-aires/colectivos/

-- 18 Paź 2015 15:03 --

Jeszce coś takiego: http://mapa.buenosaires.gov.ar/sig/como ... transporte
Te mapki są chyba lepsze.

Czyli podsumowując Autobus 33 jedzie z lotniska AEP tuż obok Plaza de Mayo a numer 45 jedzie przez główną ulicę Av 9 de Julio. Przystanek dla linii 33 i 45 jest jakoś pośrodku terminala lub po wyjściu z terminala po lewej stronie (stojąc na nim widzimy duże A na terminalu). Wkleił bym foty (przystanków) ale jakoś nie bardzo wiem jak?
https://www.google.pl/maps/@-34.5558742 ... 312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@-34.5550191 ... 312!8i6656
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2015 09:04 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 1
Korzystałem z AEP w marcu. "Oficjalne" taxi kosztowało ~20 USD, a w peso mniej. W drodze powrotnej (z San Telmo do AEP) zapłaciłem jakieś 60-70 ARG, czyli 5-6 USD wg marcowego kursu. Polecałbym taksówkę, po drodze trzeba przejechać przez dość nieciekawą dzielnicę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lis 2015 21:31 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
Moje doświadczenia z dojazdem na AEP są więcej niż pozytywne i obalają twierdzenia o taksówkarskiej mafii w BA.
Zatrzymałem taksówkę w korku w centrum BA z marnymi szansami zdążenia na samolot. W dodatku zacząłem się pytać o cenę, żeby nie zostać wykiwanym. Usłyszałem 100 ARS. Uczciwie. Carlos okazał się dobrym człowiekiem. Powiedział, że inaczej niż autostradą nie zdążymy. I co? Zdążyliśmy. Licznik wskazał ok 120 ARS (dłuższa trasa) + kilkanaście za autostradę. Zapłaciłem 100 ARS chociaż naprawdę nalegałem, żeby pokryć całość. Ktoś Pana spotka to proszę pozdrowić.:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2016 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Czy ktoś przerabiał korzystanie z przechowalni bagażu na lotnisku AEP. Jak tak to jakie są koszty :?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2016 09:48 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@mmaratonczyk podobno na landside, na parterze dostępne są szafki na bagaż. Cena zaczyna się od 20 ARS, ale czy za dzień, czy za godzinę, to nie wiem. Info ze SiA.net
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2016 04:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Jeżeli chodzi o dojazd do centrum to autobus 33 jeździ dosyć często i można nim dojechać aż do La Boca gdzie jest uliczka Caminito z kolorowymi domkami. Problem jest tylko z zakupem biletów bo trzeba mieć jakaś kartę . My grzecznie prosiliśmy ludzi i nie było problemów żeby za nas odbijali. Jeden przejazd to 3,75 ARS. Natomiast z bagażem jest tak ze trzeba zgłosić sie do informacji na parterze wypełnić jakiś kwitek , iść prześwietlić bagaż i zanieść go do kontenera z regałami . Koszt zależy od wielkości plecaka lub torby. My za 30 litrowe plecaki płaciliśmy po 40 ARS od sztuki. Cena dotyczy 12 godzin.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2016 08:39 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Warto dodać, że z lotniska jeździ ArBus, taki oficjalny lotniskowy autobus. Zatrzymuje się na 5 przystankach w centrum. Koszt to 30 AR$, płatne u kierowcy. Jest to jakaś alternatywa, jak ktoś nie chce jeździć podmiejskim autobusem..
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2016 23:08 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
może ktoś ma aktualne info co do taxi? między 5-6$ a oficjalnymi 20$ jest dość spora różnica :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
AEP stan na 21 lutego. Automat do ladowania karty Sube owszem jest na 1pietrze ale...brak papieru i error ;)
33 & 45 kursuja bez zarzutu do centrum, a pierwsza napotkana para uczynnych argentynczykow odbila swoje Sube za nas.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Gadekk napisał(a):
Warto dodać, że z lotniska jeździ ArBus, taki oficjalny lotniskowy autobus. Zatrzymuje się na 5 przystankach w centrum. Koszt to 30 AR$, płatne u kierowcy. Jest to jakaś alternatywa, jak ktoś nie chce jeździć podmiejskim autobusem..


Ale płaciłeś faktycznie u kierowcy? Bo mi się wydaje, że kupno biletów tylko na stoisku, które jest na Domestic terminalu. Zresztą ArBusy odjeżdżają też spod Domestic, a dokładniej to po wyjściu trzeba iść w prawo do końca.

Jak się ma hotel w centrum (okolice Obelisku) to ArBus jest wygodny i też nie jest drogi, 30ARS to jakieś 8PLN, także źle nie ma, także na pewno warto pamiętać o tej opcji. My jak wylądowaliśmy to akurat była ulewa i autobusy jeździły tak wypchane, że nic się pod dworcem nie zatrzymywało mimo pełnego przystanku ludzi, więc po 30 minutach czekania na autobus poszliśmy na ArBusa.

dialam napisał(a):
może ktoś ma aktualne info co do taxi? między 5-6$ a oficjalnymi 20$ jest dość spora różnica :lol:


Wszystko zależy gdzie ta taxi. Jeśli do centrum, czyli okolice obelisku to 10USD~140ARS jest realne, w zależności gdzie dokładnie może wyjść trochę mniej. Choć na dzień dobry każdy taksówkarz Ci raczej powie 200ARS, a z oficjalnego standu na lotnisku bodajże 220ARS mówili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2016 18:53 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Godzina z buta do centrum. Szedłem przedwczoraj, pójdę jutro. Jak ktoś ma mały bagaż i troche czasu to polecam

-- 26 Lut 2016 18:57 --

Z drugiego lotniska ścigają autobusy do centrum.po wyjściu z hali skręć w prawo i po 150m są biało pomarańczowe busy z Lwem chyba. Cena 165 i czas 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2019 13:05 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
EPA
Uber z centrum miasta na lotnisko 220ars.
Umówiony kurs na lotnisko EPA z BA Microcentro 150ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Gru 2019 19:43 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
EPA - to skrót lotniska El Palomar, które jest dość daleko od centrum, ale z niego lata JetSmart i Flybondi. Z EPY w kilka minut spaceru można dojść na stacje kolejki, skąd jeżdżą pociągi do dzielnicy Palermo, gdzie można dalej przesiąść się na metro. Jest też sporo autobusów w okolicy lotniska, ale nie wiem, dokąd da się nimi dojechać. Bilet na pociąg w ramach karty Sube.

Natomiast lotnisko tytułowe ma skrót AEP i jest blisko centrum. Z dzielnicy San Telmo, gdzie zatrzymuje się sporo turystów można dojechać np. autobusem nr 45. Bilet kosztuje ok. 20ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Wrz 2022 01:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Obecnie kartę SUBE można kupić na lotnisku, ale: 1) tylko na przylotach krajowych (więc w przypadku przylotu międzynarodowego trzeba przejść do części krajowej); 2) karty w sprzedaży mają teoretycznie dwa kioski: jeden w środku koło McD i drugi na zewnątrz niedaleko foodtrucków - w praktyce w tym pierwszym akurat nie było kart, były tylko w tym drugim; 3) płatność tylko gotówką więc trzeba ją wcześniej mieć / wymienić i tu też problemy, bo: wszystkie bankomaty, które są w terminalu, nie działały, pozostaje więc skorzystanie z oddziału banku, który jest na początku terminalu krajowego (idąc od międzynarodowego) - można wymieniać USD i kilka innych walut - kurs jest oczywiście oficjalny, więc warto zabrać ze sobą niskie nominały USD czy EUR, żeby jak najmniej na tym stracić w stosunku do kursu dolara niebieskiego - nie ma problemu z wymianą np. 5 czy 10 USD (nowy banknot).

Karta kosztuje 250 ARS, ale od razu trzeba ją też doładować. Kurs do miasta skasowało 28 ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Gru 2022 03:36 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Do poprzednich info dodam, że chcąc skorzystać z autobusów (33, 45, etc) nie idziemy w tym momencie na regularny przystanek (pokazuje go googiel) tylko zaraz po wyjściu z terminala podchodzimy do głównej drogi (są znaki i stoi gromadka pasażerów) bo ze wzgledu na remont (pewnie potrwa) regularny przystanek nie działa. Karty SUBE nie ma w żadnym punkcie na lotnisku, czyli by ją zdobyć idziecie do koleiki przy odprawie i z miną głodnego Reksia pytacie, czy ktoś nie chciałby się podzielić. Większość ma i już nie potrzebuje, więc da. Doładowanie przy foodtrucku na zewnątrz w kiosku. Cena do centrum ok 30 pesos.
Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Gru 2022 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No to się mocno zmieniło od listopada, albo źle szukałeś :)
SUBE mają (a przynajmniej mieli) w kiosku, który znajduje się na parterze (o ile dobrze pamiętam, to mniej więcej po środku całego terminala). Skierowała mnie tam panienka z budki informacji lotniskowej (też na parterze).
A z przystankiem jest faktycznie zabawa z uwagi na remont okolicy, ale żeby uniknąć wpadki (dołączając np. do jakiejś przypadkowej grupy ludzi, którzy stoją przy ulicy, żeby potem odkryć, że wcale nie czekają na autobus), po zakupie SUBE w ww. kiosku lepiej pójść do prawego końca terminala (stojąc tyłem do drzwi, którymi wychodzimy ze strefy przylotów), tam opuścić budynek i podejść jeszcze kilkadziesiąt metrów, a tam jest normalny przystanek (widać go, gdy opuszczamy terminal).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group