Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 24 Sie 2019 11:50 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1570
niebieski
ale tutaj nie jest problem z ukraińską z tylko OTA...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Sie 2019 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#122 PostWysłany: 24 Sie 2019 11:52 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
OTA nie OTA, spróbować chyba warto skoro w stawce jest 1000 PLN :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 24 Sie 2019 22:51 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
aeonflux napisał(a):
@wierciu kontaktowałeś się z nimi przez FB? Tam chyba najwięcej zdziałasz. Jeśli i tam tam odmówią refundu, możesz zapytać czy to zgodne z punktem 8.9.2. Passenger rerouting sequence aktualnej edycji Passenger and Baggage Handling Manual :)


Nie próbowałem z BudgetAir przez FB. Na razie tylko maila. Czekam na ich ostateczne stanowisko w tej sprawie. Bo nawet jak dzwoniłem UIA żeby się dopytać i szczegóły tych nowych biletów to oni mi powiedzieli, że w takim przypadku nie mają prawa mi nic potrącać nawet jak to były bilety z najniższej taryfy.
Dobrze że miałem przeczucie i hotele zrobiłem na Semi Flex
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Chciałem anulować jeden bilet w Budgetair WAR<->BKK, mam pakiet serwisowy premium.
Wycenili mi koszt anulacji na dopłatę 600 pln. Anulowałem kilka razy bilet, zazwyczaj to linie/pośrednicy oddają mi pieniądze.

Jakie koszty mnie czekają jak w ogóle nie dokonam anulacji biletu? To jakieś chore jest.

Czy to jakaś pomyłka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:51 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Marcin Kasierski możesz po prostu nie stawić się na lot i nic się nie stanie. Może te 600 zł to opłata którą potrącają z kwoty którą zapłaciłeś za rezerwacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Nie bardzo chyba. Dostałem takiego maila:

Witam

Otrzymaliśmy wniosek o zestawienie kosztów anulowania rezerwacji o numerze: xxx
Anulowanie podróży zawsze będzie wiązać się z kosztami.

Opłata za anulowanie pobierana przez linię lotniczą: 600 PLN za osobę

Całkowity koszt*: 600 PLN za osobę


Aby anulować rezerwację, odpowiedz na tę wiadomość e-mail, wyraźnie określając, których pasażerów dotyczy prośba o anulowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 10 Wrz 2019 13:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Marcin Kasierski Odpisz im niech prześlą wycenę tej anulacji.
Jaką linią miałeś lecieć?
Pakiet serwisowy "premium" oznacza: "BudgetAir nie pobiera opłaty administracyjnej (koszty zmiany lub anulowania biletu przez linię lotniczą nie są pokryte)."
A więc, jak to już bywa z niektórymi przewoźnikami, w teorii powinni zwrócić przynajmniej opłaty lotniskowe, ale mogą sobie pobrać za to opłatę przewyższającą kwotę do zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 10 Wrz 2019 13:17 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Pierwszy raz się skusiłem na UIA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 10 Wrz 2019 13:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Moim zdaniem to po prostu opłata linii lotniczej za anulację. Czyli zwrócą kwotę jaką zapłaciłeś minus 600zł.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 28 Paź 2019 21:08 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytanie odnosnie budgetair. Kupowałem 2 bilety i dwukrotnie dostałem komunikat, że jest są problemy techniczne odnośnie płatności.
Raczej nie ma tu problemu odnośnie środków oraz karty gdyż środków na koncie było 6x tyle ile kosztował bilet a karty to Mastercard i Visa.
Limitów na zakupy on-line także nie mam. Czy ktoś się z tym spotkał? Na szczescie srodki z konta nie zostały mi pobrane.
Wiem, że Budgetair nie ma zbyt dobrej opinii.
Może ktos poleca innego pośrednika :) Jakie opinie o Travelup, eDreams, GotoGate, Opodo, Expedia, Jetabroad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 30 Paź 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, bo nie bardzo wiem, co o tym myśleć. Szukam sobie lotu, momondo.pl, znajduje kilka fajnych opcji. Między innymi pojawia się Lufthansa z oznaczonym bagażem rejestrowanym (na którym mi zależy). Cena 2930zł. przy przekierowaniu do BudgetAir (podobnie do Vayama, ale to chyba prawie to samo). Po rozwinięciu innych opcji, jest opcja przekierowania do Lufthansy w cenie 3238zł. Bardzo mnie nurtuje kwestia tego bagażu, bo gdy przekierowuję się na BudgetAir, cały czas jest informacja o bagażu rejestrowanym na osobę. W możliwych warunkach taryfy tak samo, ale nigdzie nie wskazują konkretnej literki taryfy. Jednak gdy z tego samego znalezionego połączenia przekierowuję się na stronę Lufthansy, jest to oczywiście taryfa Light i wszędzie krzyczą komunikaty, aby dodać bagaż... wychodzi 480USD/4 osoby RT, więc różnica bardzo, bardzo spora.

Czy to możliwe, że taki BudgetAir ma standardową taryfę Economy (nie Light) w takiej cenie i upierając się, że jest ten bagaż, na 100% on będzie? Czy może się okazać, żę kupię sobie szczęśliwy takie połączenie, a potem okaże się po zalogowaniu do rezerwacji, że jednak trzeba bagaż dodać i 480USD trzeba będzie dopłacić? Co robić? Jak to rozgryźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Bilety na Lufthansę niestety najtaniej wychodzą na ich stronie, przez OTA będzie drożej.

Kupuj więc na stonie Lufy, chyba że akurat na Budgetair jest jakiś błąd, ale musisz dokładnie porobić zrzuty z ekranu itd., żeby móc w razie czego udowodnić, że bagaż miał być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 30 Paź 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Sudoku napisał(a):
Bilety na Lufthansę niestety najtaniej wychodzą na ich stronie, przez OTA będzie drożej.


@Sudoku , zobacz jak to wygląda...

Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edit: sorki za słabą jakość - najlepszą, jaką TapaTalk pozwolił mi dodać. Chyba, że gdzieś indziej mogę wrzucić screen, żeby się lepiej wyświetliło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 30 Paź 2019 11:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Kurcze, nie jestem w stanie nic z tego porządnie zobaczyć. Może gdybym był 10 lat młodszy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 30 Paź 2019 14:34 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Cześć,

czy miał ktoś sytuację że Linia lotnicza anuluje jeden odcinek lotu? I mimo że chcą zaproponować inny to mówią że muszę to zrobić przez OTA.... Obawiam się że będzie jak w przypadku kolegi wyżej czyli zaproponują 600zł od osoby za zmiane bądź anulowanie..

Tylko ja nie chce zmieniać. Chce polecieć, kiedykolwiek mi zaproponują ten lot. Czy jest taka szansa że OTA zrobi to za free?
Bo jak w tej chwili nie zrobię nic to mam na rezerwacji odcinek - WAW-KBP a pozniej BKK-KBP i KBP-WAW. Więc siłą rzeczy do BKK się nie dostanę

Jak ktoś ma jakieś doświadczenie jak najlepiej postąpić w takiej sytuacji to proszę o wsparcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 30 Paź 2019 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@jarak10 nie dostałeś żadnego maila z linkiem do potwierdzenia? Niektóre OTA tak robią. Jeśli nie, ja bym na Twoim miejscu zadzwonił do nich i nie pytał czy to kosztuje czy nie, tylko że zniknął Ci ten segment zapewne ze względu na zmianę rozkładu i że "zapewne trzeba potwierdzić w systemie rezerwacyjnym". Jeśli powiedzą, że chcą za to kasę, to podziękuj i spróbuj zadzwonić później. Wiesz, w najgorszym wypadku w zależności od linii między 24 a 48 godzin do wylotu, linia lotnicza może już taki odcinek potwierdzić. Tylko to zawsze jakieś tam małe ryzyko, że może nie być już miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 30 Paź 2019 14:53 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Niestety żadnego linku. Dowiedziałem się o anulowaniu odcinka na własną rękę. OTA nawet nie raczyło mnie o niczym poinformować

Dzięki :) napisałem do nich maila i czekam. Niestety coś takiego jak infolinia budgetair chyba nie funkcjonuje. Próbowałem się dodzwonić na ich holenderski numer ale bez jakiegokolwiek odzewu.
Będę w takim razie czekał na kontakt mailowy i się zobaczy... Najgorsze że pewnie przesuną wylot z kijowa na sobotę ale dolot z WAW zostawią piątkowy więc czeka noc w jedną stronę i tak samo noc w drugą, bo KBP-WAW automatycznie przesunelo tez na nastepny dzien. Masakra, przelicze koszty anulowania pozostałych biletów i hoteli i rozważę jak to wygląda. Bo samo branie urlopu dzień więcej jest dla mnie mało korzystne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 30 Paź 2019 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@jarak10
Mnie budgetair wysłał mejla po pewnym czasie z propozycją zmiany, którą zaakceptowałem za darmo.
Możesz odezwać się do nich mejlowo, odpisują po polsku: info@budgetair.pl

Załączniki:
ba.jpg
ba.jpg [ 82.14 KiB | Obejrzany 6198 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:52 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Dziś dostałem informację, że Linia lotnicza nie zaproponowała żadnej zmiany za mój anulowany lot i że spróbują załatwić jakąś alternatywną trasę.

Uwaga, po paru godzinach dostałem kolejną odpowiedź - że lot następnego dnia jest już niedostępny :shock: Ciekawe bo do wylotu więcej niż 3 miesiące i widnieje on normalnie na stronie przewoźnika, kpina!!!

Loty powrotne udało się zmienić trochę bardziej korzystnie niż z automatu je system przydzielił (zamiast przesiadki 1,30h zmieniło na 30h). Dam znać jak tym wylotem ale może jednak się sprawa zakończy pozytywnie


Ostatnio edytowany przez jarak10, 31 Paź 2019 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
jarak10 napisał(a):
NIe warto cierpieć tych nieprzespanych nocy :(

Nie no, nie demonizuj. Jasne, że sytuacja jest mało komfortowa, ale pamiętaj, że to tylko lot. Po prostu lot i co by się nie okazało, to naprawdę szkoda nerwów. Będzie ok ;) !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jarak10 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group